Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by fernoux-h Sun May 17, 2015 12:01 am

    A ne, to nije narod. To su predrasude jer smo mi kulturrasisti Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 2304934895


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sun May 17, 2015 12:04 am

    Šta su predrasude jer ste vi kulturrasisti?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40223
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by паће Sun May 17, 2015 12:09 am

    Па некаква замена за народ, колико сам ја успео да схватим.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Mr.Pink Sun May 17, 2015 12:37 am

    fernoux-h wrote:
    ostap bender wrote:pa zar nije siriza zapravo paradigmatcna siroka leva antifasisticka koalicija? odnosno zar se bas ne formira u opoziciji politici stednje ali i fasistickom odgovoru na tu politiku u vidu zlatne zore?

    inace po cemu zakljucujes da bi zizek bio protiv sirize?

     jednom ce morati da se rodi i neki socijalisticki feminizam ali kako ce to izgledati mi ne znamo.



    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 42119


    bok!

    na danasnji dan izabrana, btw.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Bluberi Sun May 17, 2015 1:30 am

    Verterdegete wrote:
    Izmedju ostalog, govorim i o ovome. Ova Simina levica negira legitimitet socijalnim nemirima, izuzev ako akteri tih nemira, ili bar njihove vodje, nisu u potpunosti prihvatili sve postulate te tzv. levice. A pre svega, to intersektorijalno vidjenje drustvene nejednakosti. Uzecu kao primer Srbiju, zato sto sam najbolje upoznat sa desavanjima u njoj, ali ovo predstavlja univerzalan stav vezan za sve leve liberale u Evropi i Americi. Izmedju ostalog radi se i o stavu koji se cuje i na ovom forumu, i na ovoj temi.


    E sad, levoliberali u Srbiji ekonomski obespravljenima kazu sledece: Vi ste nesumnjivo socijalno ugrozeni i obespravljeni, i vi u nacelu trebate i morate da se pobunite. Medjutum, ako ne prihvatite sledece:

    - Ako se ne odreknete RS, koja je jelte nastala na zlocinu
    - Ako ne priznate Kosovo, koje jelte uopste nije nastalo na zlocinu
    - Ako aktivno ne zastupate prava LGBTQMMORPG kulture, i pozeljno ucestvujete na gej protestima
    - Ako ne prihvatate feministicko vidjenje porodicnih odnosa i nacina na koji deca treba da se uzgajaju
    - Ako ne zauzmete cinican odnos prema svojim religijama
    - Ako ne prihvatite Djindjica kao palog heroja neke bolje Srbije
    - Ako ne prihvatite podkulture i kulturni milje Kruga dvojke kao normalne, pozeljne i superiorne u odnosu na vase podkulture
    - Itd....


    Dakle, ako niste u potpunosti, od tacke do tacke, prihvatili sve gore navedene stavove - vas bunt nema legitimitet. Vi ste u tom slucaju rulja - nacionalisticka i izmanipulisana od strane krupnog kapitala. I nebitno sto su medju vama polovina zene, i sto ima invalida, i lubitelja zivotinja, i pripadnika nacionalnih manjina, i ateista, i homoseksualaca - ako niste prihvatili nas program, vi ste u sluzbi drustvenih nejednakosti i tlacenja manjina.
    I dok ne usvojite ovo sto vam kazemo, vi treba sedite, cutite i trpite status quo. A ako se slucajno pobunite bez naseg levog blagoslova, mi cemo stati na njihovu stranu, a protiv vas.
    Ovo su šokovi.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Bluberi Sun May 17, 2015 1:33 am

    Radoslav Pavlović: Naravno, reč je o nekim bivšim komunistima i nekim budućim komunistima. Komunizam se ponovo javlja putem nekih stranaka kao što je LDP ili SPS, dobrim delom i Demokratska stranka. Vitalan je, vraća se na početak, slavi druga Tita, nijednu fazu, čak ni Goli otok ne dovodi u pitanje jer je sve bilo logično državnički i u interesu naroda i narodnosti. Mislim da komunisti na finiji, moderniji način, ali sada u savezu s jednom drugom velikom silom, a ne sa Sovjetskim Savezom, dobro stoje u Srbiji i da je ideja jugoslavenstva na hrvatski rimokatolički način ponovo vrlo jaka. Poruka je da se ništa nije promenilo. Pao je Berlinski zid, raspao se Sovjetski Savez, Turska je postala velesila, Kina gospodar sveta, a ovde je Kumrovec i dalje  vrlo prisutan.
    Anonymous
    Guest

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Guest Sun May 17, 2015 10:59 am

    William Murderface wrote:



    Odlično si definisao šta je ovde problem - prihvata se desničarska definicija "običnog naroda" kao huligana koji biju pedere, idu u crkvu i slušaju BS. Sve što nije to, nije narod. Borbe za prava pedere i žena onda nemaju veze s narodom. Pravi narod je zna se gde.


    Pretpostavljam da sa druge strane ima i neka tvoja, "levicarska" definicija naroda - koju svi moramo da usvojimo... I da, borba za prava pedera i zena, kakvom je ti vidis, nema veze sa narodom.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Indy Sun May 17, 2015 11:04 am

    Kako bese ono, kad cujem rec 'narod' uhvatim se za...
    Anonymous
    Guest

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Guest Sun May 17, 2015 11:06 am

    A ljudi se mnogo bolje osecaju kada ih nazoves drustvom/gradjankama&gradjanima... Ko seljaci kad zasijaju kada ih nazoves farmerima.
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sun May 17, 2015 11:13 am

    Verterdegete wrote:
    William Murderface wrote:



    Odlično si definisao šta je ovde problem - prihvata se desničarska definicija "običnog naroda" kao huligana koji biju pedere, idu u crkvu i slušaju BS. Sve što nije to, nije narod. Borbe za prava pedere i žena onda nemaju veze s narodom. Pravi narod je zna se gde.


    Pretpostavljam da sa druge strane ima i neka tvoja, "levicarska" definicija naroda - koju svi moramo da usvojimo...

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 3579118792

    Ne, naravno. I daj više, mani se tog koprcanje, niko ti ništa ne nameće, ni "definiciju naroda", ni borbu za gej prava, niti išta drugo. Preuzmi već jednom odgovornost za svoje reči i pokušaj da zauzmeš principijelan stav, umesto što stalno gunđaš na nekakve levo-liberale, drugosrbijance itd koji ti kradu uživanje, nešto ti nameću, bla-truć.

    I da, borba za prava pedera i zena, kakvom je ti vidis, nema veze sa narodom.

    Pa da, jerbo pederi i žene nisu narod, samo su verterovi foto-roboti narod, i samo borba za njihove inteese "ima veze s narodom".

    Bez zezanja - još na tamou si imao te trenutke, a imaš i sada - da objasnim ja vama šta je narod, ne znate vi šta je narod, šta narod želi, itd. Jok, ti znaš. Niko nije ni manje ni više narod od bilo kog drugog, samo ti kad kažeš narod misliš zapravo na sebe i svoje potrebe i interese koje proglašavaš "narodnim" ne bi li im tako dao opšte važenje. Iz te perspektive, jasno je zašto je za narod bitno samo da se beli, strejt muškarčići sa diplomom fino zaposle - jerbo je tebi samo to bitno, kao i zašto mu baš zapuca za gej prava, feminizam, invalide - zato što tebi lično baš zapuca.

    Zašto kažeš narod, a misliš na sebe?


    Last edited by William Murderface on Sun May 17, 2015 11:14 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Indy Sun May 17, 2015 11:14 am

    Puno je istorije proteklo da bismo stigli do gradjanina/gradjanke (mada sam ja licno, tehnicki, podanik).
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sun May 17, 2015 11:30 am

    Indy wrote:Puno je istorije proteklo da bismo stigli do gradjanina/gradjanke (mada sam ja licno, tehnicki, podanik).

    I ne samo to - nego narod kao politički relevantan akter ulazi u istoriju tek sa građanstvom kao konceptom. Pre toga narod je prosto masa kojom se ima vladati. Narod kao suveren se pojavljuje tek sa građanstvom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by шумидер-модер Sun May 17, 2015 11:31 am

    Vili, секташиш  Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 1233199462
    То се некад звало лево скретање, можеш да подведеш и под дечје болести левичарства..., знаш већ  Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 2849097393

    Principijelnost je jedno, praksa sasvim nesto drugo, i Verteredegete je donekle u pravu sa - da tako nazovem - stepenovanjem usvajanja stavova kao sto su podrska manjinama koje se pominju i uslovljavanjem njihovog prihvatanja kao legitimacijom za punopravnu pripadnost levici.

    Da budem sasvim jasan: ovde se radi o potrebi sirokog, najsireg moguceg pristupa/nastupa glede svih retrogradnih snaga, a njih ima danas onoliko.
    Primera radi: da se danas u SPC pojavi struja koliko-toliko protivna nazovi politici vrha SPC, uz sve prirodno konzervativne stavove te struje glede problema oko kojih se sporis sa Verterdegeteom, duznost, obaveza, levice bi bila da tu struju podrzi, itd, itd...

    A da budem jos jasniji, mislim da ti u svom bezgranicnom i dirljivom poverenju u tekovine moderne civilizacije koje se ticu ljudskih prava, previdjas/potcenjujes sirinu naleta najgorih i najcrnjih povampirenih pojava u novim, nama jos neprepoznatljivim oblicima: rehabilitacije raznih Bandera, Draza i njima slicnih nisu pitanje za istoriju i istoricare.
    To je danas covece, pitanje - taktike.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sun May 17, 2015 11:34 am

    Pa naravno da je pitanje taktike, ko je to sporio. Ne mogu se svi zahtevi ispunjavati odjednom, mora se taktizirati itd, mislim, smatram da je to isuviše banalno da bi se naglašavalo.

    Edit: A slažem se i za podršku progresivnijoj struji SPC-a. Ne moraš mene u to ubeđivati.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by шумидер-модер Sun May 17, 2015 11:42 am

    William Murderface wrote:Pa naravno da je pitanje taktike, ko je to sporio. Ne mogu se svi zahtevi ispunjavati odjednom, mora se taktizirati itd, mislim, smatram da je to isuviše banalno da bi se naglašavalo.
    Mozda je (za tebe) banalno.
    I za meme su prava zena, LGBT-a, itd, itd, nesto sto se medju pristojnim svetom podrazumeva i na sta ne vredi trositi reci.
    Sto samo dokazuje moju tvrdnju o tvom/nasem prevelikom poverenju u civilizacijske tekovine koje ce da nas zastite od najgoreg.
    Svako ko iole pamti pocetak sranja u ex-Ju setice se sopstvene zapanjenosti nad lakocom kojom civilizacijska pokozica spadne i na povrsinu isplivaju najgadnije moguce stvari i pojave.
    Covece, batina je izasla na ulicu, djavo je - sva je prilika - odneo salu, a nisam siguran da si moje pominjanje taktike shvatio kako treba: radi se o poprilicno izglednoj mogucnosti da se ista u bukvalnom znacenju koliko sutra pocne da upraznjava na siroko, i isto tako opasnoj pojavi da svojim previse principijelnim stavovima levica odgurne od sebe snage koje bi itekako dobo mogle da joj se nadju.
    Da bi taktika bila uspesna  Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 2849097393


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sun May 17, 2015 11:49 am

    Principijelnost ne isključuje taktiku - samo to dvoje ne treba brkati. Naravno da će, kad se sklapaju široka savezništva, koalicije, itd, morate da se prave i kompromisi, to stvarno ne treba posebno naglašavati, ali treba biti svestan da oni jesu kompromisi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by boomer crook Sun May 17, 2015 11:52 am

    ako bi nesto bila levicarska definicija naroda to je da on ne postoji. ne postoji narod vec postoje klasni i drustveni antagonizmi. ako se podemosova i sirizina levo-populisticka prica razlikuje od one tzv. drugoiposrbijanaca sadan nakon recesije i dolaska vucica na vlast to je 'samo' po metodu. horizontalno povezivanje, pravljenje sirokih koalicija, ideologizovani i fanaticni rad na terenu. drugom recju - populizam. sirizini aktivisti valjda idu naokolo i objasnjavaju 'narodu' da im ne uzimaju posao emigranti vec trojka i da ih ne jebu pederi vec nova demokratija i pasok.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Guest Sun May 17, 2015 11:57 am

    @Sima

    Za pocetak, cvrsto sam ubedjen da empirijski bolje poznajem situaciju medju sirim slojevima u Srbiji od velike vecine forumasa. Priroda posla mi je takva da svake nedelje blisko upoznam barem jedno pet-sest domacinstava, i njihova socijalna situacija se prelama preko mojih zaduzenja. A na stranu sto i sam iz tzv. radnicke porodice. I naravno da necu dozvoliti krugodvojkasima, ljudima koji ne izlaze van svoje kuce i kancelarije, i ljudima koji ovu drzavu vide par puta godisnje (ili nikad) - sto mu svukupno dodje 90% PPPa, da mene uce sta je Srbija.

    Ali mislim da tebi ova moja arogancija uopste i ne smeta sama po sebi. Nju je praktikovao ceo PPP, a opet niikad nisam cuo da si se pobunio na teorije o Miletu i sl. Ono sto tebi zaista smeta jeste sto moje tumacenje naroda nije po volji tebi i tvojim fiks idejama kako drustvo treba oblikovati. Uz to, i naravno, sto je daleko komotnije napadati makanju desnicara ili lone wolfove tipa Uskok ili Fernoux, nego sibati po onima koji su deo forumskog mejnstrima, pa rizikovati hajku ili unutaristomisljenicke sukobe. Naravno, ovo kalkulanstvo nije nesto osobeno tebi, vec ogromnom delu PPP miljea.


    A ovo o cis belim muskarcima, o mojim interesima i sebicluku - samo cu odmahnuti rukom. Zaista nemam snage.


    Last edited by Verterdegete on Sun May 17, 2015 11:59 am; edited 1 time in total
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by шумидер-модер Sun May 17, 2015 11:58 am

    William Murderface wrote:Principijelnost ne isključuje taktiku - samo to dvoje ne treba brkati. Naravno da će, kad se sklapaju široka savezništva, koalicije, itd, morate da se prave i kompromisi, to stvarno ne treba posebno naglašavati, ali treba biti svestan da oni jesu kompromisi.
    Aman covece, pa ni na trenutak nisam potcenio znacaj principijelnosti, ili - ako hoces - odredjivanja crte preko koje se niti moze niti sme zarad ocuvanja autenticnosti.
    Levica je - kao niko - osetljiva (pa i takticki) na neprincipijelnost svake vrste i njoj je utoliko najteze da pravi kompromise jer svaki kompromis na neki nacin fleka.
    Ali, tvrd stav prema strujama ciji se ciljevi/interesi u nekom trenutku poklapaju sa interesima levice je uvek do sada nanosio stete samoj levici pre svega: pogresno je postaviti se kao izdavac potvrda nekom da je podoban da se prikljuci.

    Levica danas ima priliku da uci, ne ponovi greske iz proslosti, prilagodjava se modernim vremenima: ogranicavanje pripadnosti levici na svesne pojedince previse lici na boljsevizaciju, na onu avangardu koja se - uz sve zasluge - pokazala najranjivijom glede birokratizacije, iskljucivosti, bekstva u elitizam, monopol nad jedinom istinom, mesijanstvo, itd, itd...


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by шумидер-модер Sun May 17, 2015 12:00 pm

    ostap bender wrote:ako bi nesto bila levicarska definicija naroda to je da on ne postoji. ne postoji narod vec postoje klasni i drustveni antagonizmi. ako se podemosova i sirizina levo-populisticka prica razlikuje od one tzv. drugoiposrbijanaca sadan nakon recesije i dolaska vucica na vlast to je 'samo' po metodu. horizontalno povezivanje, pravljenje sirokih koalicija, ideologizovani i fanaticni rad na terenu. drugom recju - populizam. sirizini aktivisti valjda idu naokolo i objasnjavaju 'narodu' da im ne uzimaju posao emigranti vec trojka i da ih ne jebu pederi vec nova demokratija i pasok.
    Ostape. mozes ti i bolje.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by шумидер-модер Sun May 17, 2015 12:11 pm

    Sve u svemu, setih se nekih scena iz neke relativno skore predizborne kampanje: Biljana Srbljanovic obilazi beogradske favele.
    Toliki stepen uzajamnog nerazumevanja i toliki stepen ubedjenosti imenovane da razume gde je, sta je i o cemu se radi je slika i prilika nacina razmisljanja, stanja svesti, koje pocinje i zavrsava se u њањављењима Pescanika i nazovi uticaju istog na mozda 0.5% gradjana Srbije.
    Nikad od toga srpske Sirize.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sun May 17, 2015 12:13 pm

    Verterdegete wrote:@Sima

    Za pocetak, cvrsto sam ubedjen da empirijski bolje poznajem situaciju medju sirim slojevima u Srbiji od velike vecine forumasa. Priroda posla mi je takva da svake nedelje blisko upoznam barem jedno pet-sest domacinstava, i njihova socijalna situacija se prelama preko mojih zaduzenja. A na stranu sto i sam iz tzv. radnicke porodice. I naravno da necu dozvoliti krugodvojkasima, ljudima koji ne izlaze van svoje kuce i kancelarije, i ljudima koji ovu drzavu vide par puta godisnje (ili nikad) - sto mu svukupno dodje 90% PPPa, da mene uce sta je Srbija.

    Ali mislim da tebi ova moja arogancija uopste i ne smeta sama po sebi. Nju je praktikovao ceo PPP, a opet niikad nisam cuo da si se pobunio na teorije o Miletu i sl. Ono sto tebi zaista smeta jeste sto moje tumacenje naroda nije po volji tebi i tvojim fiks idejama kako drustvo treba oblikovati. Uz to, i naravno, sto je daleko komotnije napadati makanju desnicara ili lone wolfove tipa Uskok ili Fernoux, nego sibati po onima koji su deo forumskog mejnstrima, pa rizikovati hajku ili unutaristomisljenicke sukobe. Naravno, ovo kalkulanstvo nije nesto osobeno tebi, vec ogromnom delu PPP miljea.


    A ovo o cis belim muskarcima, o mojim interesima i sebicluku - samo cu odmahnuti rukom. Zaista nemam snage.

    1) Cvrc-prc-štrc, nešto nisi čuo - ma nije moguće. Na takve privilgovane uvide u suštinu običnog naroda, teorije o Miletu itd, uvek sam reagovao isto - podsmehom. I ajde mani se podmetanja i proizvoljnih utisaka ("nešto nisam čuo...").

    2) Ja sam iz provincije, ti si mnogo više "krugodvojkaš" nego ja.

    3) Najblaže je rečeno priglupo prebacivati mi da nisam imao hrabrosti da se "šibam" sa forumskim mejnstrimom PPP-a.

    4) Moram da te razočaram - ali ti nisi dete iz radničke porodice. (Što samo po sebi nije ni dobro ni loše, nego prosto neutralna činjenica).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by boomer crook Sun May 17, 2015 12:26 pm

    шумидер-модер wrote:
    ostap bender wrote:ako bi nesto bila levicarska definicija naroda to je da on ne postoji. ne postoji narod vec postoje klasni i drustveni antagonizmi. ako se podemosova i sirizina levo-populisticka prica razlikuje od one tzv. drugoiposrbijanaca sadan nakon recesije i dolaska vucica na vlast to je 'samo' po metodu. horizontalno povezivanje, pravljenje sirokih koalicija, ideologizovani i fanaticni rad na terenu. drugom recju - populizam. sirizini aktivisti valjda idu naokolo i objasnjavaju 'narodu' da im ne uzimaju posao emigranti vec trojka i da ih ne jebu pederi vec nova demokratija i pasok.
    Ostape. mozes ti i bolje.
    ne mogu. ajde malo ti Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Guest Sun May 17, 2015 12:26 pm

    шумидер-модер wrote:

    I za meme su prava zena, LGBT-a, itd, itd, nesto sto se medju pristojnim svetom podrazumeva i na sta ne vredi trositi reci.

    Da, ali ovde dolazimo do sustinskog problema. A to je da se npr. prava LGBTQPVC itd mogu stepenovati. Iz mog uvida, ja mogu da uvidim nekoliko grupa (u primeru gej prava):

    1. Oni koji su za zabranu homoseksualnosti, i adekvatno lecenje (ili gore)
    2. Oni kojima ne smeta homoseksualnost, ali u svoja cetiri zida
    3. Oni koji nemaju nista protiv homoseksualaca u javnom zastupanju svojih prava, ali im ne bi dozvolili pravo braka.
    4. Oni koji nemaju nista protiv homoseksualaca u javnom zastupanju svojih prava, i dozvolili bi im pravo braka, ali im ne bi dali pravo na usvajanje dece
    5. Oni koji nemaju nista protiv homoseksualaca u javnom zastupanju svojih prava, dozvolili bi im pravo braka, i dozvolili bi im usvajanje dece

    Sad se postavlja to pitanje od milion dolara - gde podvuci crtu izmedju pristojih i nepristojnih.
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by boomer crook Sun May 17, 2015 12:32 pm

    Verterdegete wrote:
    шумидер-модер wrote:

    I za meme su prava zena, LGBT-a, itd, itd, nesto sto se medju pristojnim svetom podrazumeva i na sta ne vredi trositi reci.

    Da, ali ovde dolazimo do sustinskog problema. A to je da se npr. prava LGBTQPVC itd mogu stepenovati. Iz mog uvida, ja mogu da uvidim nekoliko grupa (u primeru gej prava):

    1. Oni koji su za zabranu homoseksualnosti, i adekvatno lecenje (ili gore)
    2. Oni kojima ne smeta homoseksualnost, ali u svoja cetiri zida
    3. Oni koji nemaju nista protiv homoseksualaca u javnom zastupanju svojih prava, ali im ne bi dozvolili pravo braka.
    4. Oni koji nemaju nista protiv homoseksualaca u javnom zastupanju svojih prava, i dozvolili bi im pravo braka, ali im ne bi dali pravo na usvajanje dece
    5. Oni koji nemaju nista protiv homoseksualaca u javnom zastupanju svojih prava, dozvolili bi im pravo braka, i dozvolili bi im usvajanje dece

    Sad se postavlja to pitanje od milion dolara - gde podvuci crtu izmedju pristojih i nepristojnih.
    vrlo jednostavno. homoseksualci su ljudi i imaju ista prava kao i drugi clanovi zajednice. daj mi milion dolara.

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 4 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 1:11 pm