Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista 2015-05-15, 12:20

    Aj sad ću da napravim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34304
    Join date : 2012-02-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by ficfiric 2015-05-15, 12:22

    otto katz wrote:William, molim te pusti da čovjek objasni.

    Hoćemo li ikad na ovom forumu razgovarati o nekoj temi na topiku koji bar približno na nju asocira?

    "Treba uvesti red"

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 MJW0Xtn


    _____


    Uprava napolje!

    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by fernoux-h 2015-05-15, 12:32

    otto katz wrote:
    fernoux-h wrote:Narod, koji vecinom polazi sa nacionalistickih pozicija, i radnicka omladina koja takodje uglavnom polaze sa istih pozicija treba da budu okruzenje gde ce levica delovati "interno", a ne samo gradjanski krugovi. Nacionalizam i zaokret udesno su pojave koje idu u paketu sa liberalnim reformama i prvobitnom akumulacijom kapitala, nikakav "problem", "zlo" ili "posledica iracionalnosti i zaostalosti" vec jedan realni ishod politickih procesa. U Jugoslaviji je unisten svaki potencijal za stvaranje artikulisane politicke opozicije, samim tim je i masovni medjuetnicki radnicki pokret za vreme raspada bio nemoguc. Samim tim, oni medju kojima bi mi trebalo da delujemo su, da, nacionalisti, i u nacionalizmu (tj etniji) su videli (jedini) nacin da artikulisu svoj prezir prema komunjarskoj eliti.
    OK, ovo je pregled stanja s kojim se mogu složiti. Čak mi se i sviđa odbijanje moraliziranja. Kako ljevica treba djelovati "interno" u okruženju nacionalističke radničke omladine? Ti se, ako se ne varam, u tome i angažiraš?

    E pa da se razumemo ja ne mislim da treba praviti neke leve navijacke organizacije ili bilo sta slicno (uostalom, nije samo o navijacima rec). Treba najpre napraviti jedan raskid sa, pored istalog, DS i liberalnom ideologijom da bismo omogucili stvaranje neke nove politike koja bi stvarno mogla da se obraca narodu sa levih pozicija.

    Dakle, treba stvoriti jednu politiku protiv stednje i udara na radnistvo koja ce stvarno moci da se priblizi narodu i koja ce biti artikulisanija. Ovo sa DS i zbacivanjem tog, kako sam kazes, moralistickog balasta je samo jedan od preduslova za stvaranje jedne takve politike.

    Kad sam govorio o "internom" delovanju nisam mislio na neki entrizam, vec prosto da u ovom trenutku levica deluje unutar jednog gradjanskog kruga i odredjuje se prema problemima koji su tom krugu bitni. Nama treba drugacija linija u kojoj cemo se odredjivati prema onome sto je narodu (pa i toj radnickoj onladini) bitno.


    Last edited by fernoux-h on 2015-05-15, 12:37; edited 1 time in total


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Ferenc Puskás 2015-05-15, 12:36

    Ali to zvuči vrlo uopćeno i negativno određeno kao odklon od liberalizma. Daj malo nekog pozitivno formuliranog sadržaja da bih mogao stvoriti sliku o tome na šta misliš. Kad ne bih bio korisni idiot, već pripadnik tvoje ciljne skupine, teško da bi ovo izmamilo više od slijeganja ramenima.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by fernoux-h 2015-05-15, 12:39

    E pa tim pozitivnim sadrzajem sve ovo moze da se ispuni samo kroz konkretne dogadjaje i praksu. Ali ovaj otklon od liberalizma (kao i sektastva i nekih drugih pojava) jeste nuzan preduslov za jednu takvu praksu.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by fernoux-h 2015-05-15, 12:53

    William Murderface wrote:I hoćeš  li već jednom linkovati taj post u kojem si "uspeo da me navedeš da kažem" da me baš briga za radničku klasu.

    http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=44&page=276
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista 2015-05-15, 12:55

    Pa to je sve vrlo uopšteno i dobar deo ovde bi se sa tim složio (na ovom nivou opštosti - i ja bih). Daj neku diffirentiu specificu.

    Slabo ide nalaženje onog posta, hm? Ja se te rasprave sećam i tako nešto sam mogao da napišem samo ironično ili in dramatis personae, nikako kao sopstveni stav. Meni se čini da ti verno reprodukuješ najgore osobine politike koju kritikuješ -a to je politkorektna opsednutost zabranjenim rečima, crvenim linijama, itd. Zacrtao si da sam ja nepliberal kojeg zabole za radničku klasu i naćićeš mi tu izjavu makar morao da je izmisliš.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista 2015-05-15, 12:57

    fernoux-h wrote:
    William Murderface wrote:I hoćeš  li već jednom linkovati taj post u kojem si "uspeo da me navedeš da kažem" da me baš briga za radničku klasu.

    http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=44&page=276

    Dakle- slagao si - apsolutno nigde nisam napisao išta što bi se moglo protumačiti onako kako si ga ti protumačio.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Ferenc Puskás 2015-05-15, 13:03

    Bogami slaga. Fernoux, pa tako će te proleteri prebiti k'o dokeri Staljina što se priča da su, ako im budeš lagao. Mislim, ne moraliziram, slaže čovjek, šta sad, ali ne bi valjalo da pređe u manir.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista 2015-05-15, 13:09

    Sad čitam ovo što nam je Fernu linkovao - pa za njega bi i Kristallnacht bio isto što i neredi u Londonu, jer je među pripadnicima SA bilo radničke klase.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by beatakeshi 2015-05-15, 13:13

    Druže WM, rehabilitovan si!
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista 2015-05-15, 13:18

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 2664767947


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Guest 2015-05-15, 14:54

    Prvo bih ulozio protest na ime ove teme, koje nije nista drugo nego poziv na ismevanje i hajku. Molio bih moderaciju da pokaze malo vise postovanja za misljenja forumasa koja se bas i ne poklapaju sa njihovim.




    @Fernoux

    Ova Siriza-Zizek-kurac-palac levica nece nikada nista ni uraditi. To je mlitav kurac, i kao sto si lepo primetio - pokret liberalne srednje klase za prosirenje svojih sloboda.
    Taj pokret, kada bi nekako i ubedio ekonomski potlacene slojeve da ih povede, bi taj ekonomski bunt jako brzo razvodnio, razvlaceci ga na jos i mali milion partikularnih upper middle class interesa koji ova levica zastupa.


    Uostalom, mislim da je ta ideja o levom usmeravanju i preobrazavanju "radnicke klase" od strane prosvecenih, obrazovanih levicara skroz promasena stvar koja nikada nece uroditi plodom. Socijalni protesti potlacenih ce krenuti odozdo, a ne odozgo. Pokrenuce ih zametci srednje klase koji zbog vertikalne imobilnosti nece mocu da dobiju deo kolaca koji misle da su zasluzili. U prevodu, oni iz radnickih porodica koji sa diplomama rade po buticima, kaficima, pijacama... Oni ce svojim poreklom i pojavom biti pristupacni sirokim slojevima iz kojih dolaze, a predmet politickog delovanja ce im biti iskljucivo vezani za drustvenu raspodelu, sto zapravo ljude i interesuje. 

    Takvi ce biti nosioci socijalnih protesta u buducnosti po celoj Evropi. Dok ce pripadnici ove tzv. levice sedeti za laptopom, sa kucetom u krilu, i na Twitteru i kolumnama piskarati sta im sve smeta u takvim protestima i zasto su oni pogresni.


    Last edited by Verterdegete on 2015-05-15, 14:56; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista 2015-05-15, 14:56

    No prob, predloži alternativno ime. Topik sam stavio na politiku, a ne na hyde park, upravo zato što smatram je ozbiljan. Na brzinu sam skrpio naslov jer mi ništa drugo nije palo na pamet.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Guest 2015-05-15, 14:58

    "Fernoux razgoni drugosrbiju na buljuke"  Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 2304934895.



    Salim se, formulisite neki ozbiljniji naslov koji se odnosi na temu.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista 2015-05-15, 15:00

    Verterdegete wrote:



    @Fernoux

    Ova Siriza-Zizek-kurac-palac levica nece nikada nista ni uraditi. To je mlitav kurac, i kao sto si lepo primetio - pokret liberalne srednje klase za prosirenje svojih sloboda.
    Taj pokret, kada bi nekako i ubedio ekonomski potlacene slojeve da ih povede, bi taj ekonomski bunt jako brzo razvodnio, razvlaceci ga na jos i mali milion partikularnih upper middle class interesa koji ova levica zastupa.


    Uostalom, mislim da je ta ideja o levom usmeravanju i preobrazavanju "radnicke klase" od strane prosvecenih, obrazovanih levicara skroz promasena stvar koja nikada nece uroditi plodom. Socijalni protesti potlacenih ce krenuti odozdo, a ne odozgo. Pokrenuce ih zametci srednje klase koji zbog vertikalne imobilnosti nece mocu da dobiju deo kolaca koji misle da su zasluzili. U prevodu, oni iz radnickih porodica koji sa diplomama rade po buticima, kaficima, pijacama... Oni ce svojim poreklom i pojavom biti pristupacni sirokim slojevima iz kojih dolaze, a predmet politickog delovanja ce im biti iskljucivo vezani za drustvenu raspodelu, sto zapravo ljude i interesuje. 

    Takvi ce biti nosioci socijalnih protesta u buducnosti po celoj Evropi. Dok ce pripadnici ove tzv. levice sedeti za laptopom, sa kucetom u krilu, i na Twitteru i kolumnama piskarati sta im sve smeta u takvim protestima i zasto su oni pogresni.

    Who's doing what know?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista 2015-05-15, 15:11

    Gle, Vertere, mislim da je tebi glavno da nešto skrešeš nekoj eliti kako je ti vidiš - bila to Druga Srbija(tm), laptop levica, ili koga si već zamislio na tom mestu nekog ko ti krade uživanje.

    Klasa koju si opisao (ljudi sa diplomom koji ne mogu da se zaposle u struci) nisu nikakva pobuna "odozdo", pošto sama činjenica da su diplomirali i da smatraju da im pripada veći deo kolača znači da sebe vide kao pripadnike razvlašćene srednje klase. Šta je tu odozdo, samo je tebi znano.

    Dodatno nije jasno šta ti smeta kod Sirize, čija su najbrojnija baza upravo ljudi iz sloja koji si opisao. Opet, rekao bih da ti je cilj da skrešeš nekakvoj imaginarnoj laptop levici i da kažeš kako opet nije to to. A zašto nije?

    Konačno, ta vrsta bunta može da se artikuliše na razne načine, uključujući i populističku desnicu. SNS zapravo regrutuje upravo takve ljude. Dakle, nije problem samo odakle će se crpeti baza podrške, nego za koju će se platformu ta podrška koristi. A kao što vidimo na primeru SNS-a, može sasvim lepo da se koristi za platformu partokratije i ubrzanog veritkalnog napredovanja partijskim kanalima. Ili, alternativno, za nekim orbanizam koji će isključiti siromašne, Rome, manjine, itd. Dakle upravo za ono što si ispravno prepoznao kao sebične interese delova srednje klase.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40197
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by паће 2015-05-15, 15:19

    Verterdegete wrote: Oni ce svojim poreklom i pojavom biti pristupacni sirokim slojevima iz kojih dolaze, a predmet politickog delovanja ce im biti iskljucivo vezani za drustvenu raspodelu, sto zapravo ljude i interesuje.

    Занимљива ми је једна подвала коју (нео)либерали често потежу, да је било који удар на привилегије богатих (са све корпорацијама и банкстерима) типична социјалистичка прерасподела (redistribution). Пази, не кажу пљачка или експропријација (експропријатора) ни ништа тако драстично, него само прерасподела. Тачније, наново расподела.

    Подметнута идеја овде је да је расподела већ урађена и то по неком природном моделу, систем је себе тако довео у равнотежу и шта ви сад хоћете, што је шлагворт следећем говорнику да опампрчи по принцезама на социјали (welfare queens и остала номенклатура).

    Идеја која се овим склања из видокруга је прерасподела коју су сами, миц по миц, спровели од краја седамдесетих наовамо. Што гледају да забашуре као да се никад није десило, и у типично комуњарском стилу крију тај део историје и приказују то своје стање као памтивечко, одвајкадно и откадјесветаивека.

    Но та ће борба за васпостављање неке нове равнотеже бити врло зајебана јер

    • радничке класе ни нема; сва је у Кини. Овде, у остатку света, су незапослени
    • систем успешно купује или бар уцењује већину кандидата за револуционаре - или их навуче на материјална добра, или их зароби кредитом, или им да неколико година успешне каријере па их шутне да чекају следећу дозу, или их издроби у групице (навијачке, стилске, мањинске, верске, месне) да се никад не повежу
    • тај неки нови покрет нема своју теоријску залеђину, или их има три пуна интернета, што излази на исто; на сваку ваљану теорију на којој би се ново друштво могло саздати, систем избаци још педесет замало изводљивих (видети носкицхеву тему на тамоу, ако ико има стпљења)
    • нема теорије, нема организације
    • и кад има организације, бар пола су убачени провокатори, који служе да било који покрет постане насилан пре него што постане привлачан/масован, те да направи неку пиздарију баш кад треба да се изгласа ново наоружање/овлашћења за мурију, те тако оружана сила система увек предњачи за бар корак-два
    • систем гура силе бунта против себе и тако скреће пажњу са стварних газда (корпорације, банкстери) који ће да се нагоде са сваким системом а онда ће да му дају кредите и друге понуде које овај неће моћи да одбије


    Е, да, овлаш предлог за преименовање: "Ента Србија", "Србија за сада без редног броја" или нешто на ту тему.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Ferenc Puskás 2015-05-15, 17:00

    Verterdegete wrote:Uostalom, mislim da je ta ideja o levom usmeravanju i preobrazavanju "radnicke klase" od strane prosvecenih, obrazovanih levicara skroz promasena stvar koja nikada nece uroditi plodom. Socijalni protesti potlacenih ce krenuti odozdo, a ne odozgo. Pokrenuce ih zametci srednje klase koji zbog vertikalne imobilnosti nece mocu da dobiju deo kolaca koji misle da su zasluzili. U prevodu, oni iz radnickih porodica koji sa diplomama rade po buticima, kaficima, pijacama... Oni ce svojim poreklom i pojavom biti pristupacni sirokim slojevima iz kojih dolaze, a predmet politickog delovanja ce im biti iskljucivo vezani za drustvenu raspodelu, sto zapravo ljude i interesuje. 

    Takvi ce biti nosioci socijalnih protesta u buducnosti po celoj Evropi. Dok ce pripadnici ove tzv. levice sedeti za laptopom, sa kucetom u krilu, i na Twitteru i kolumnama piskarati sta im sve smeta u takvim protestima i zasto su oni pogresni.
    Imaju li ove prognoze neki vremenski okvir za provjeravanje? 

    Slažem se oko naziva topika. 

    @paće, slažem se s konstatacijom stanja. To su izazovi s kojima nisam načisto. Tj. sam sam korumpiran udobnim životom i zapravo me ništa neposredno ne tišti osim svijesti da stvari idu u lošem smijeru.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    паће

    Posts : 40197
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by паће 2015-05-15, 17:10

    otto katz wrote:
    @paće, slažem se s konstatacijom stanja. To su izazovi s kojima nisam načisto. Tj. sam sam korumpiran udobnim životom i zapravo me ništa neposredno ne tišti osim svijesti da stvari idu u lošem smijeru.

    Ја гледам метар даље... Кад/ако се дигне кука и мотика, провокатори ће их усмерити даље од правих мета, а напујдати на неке жртвене јарце. Пошто имам белу браду, не бих да се то деси за мога вакта, из чисто себичних разлога.

    А да ме тишти, тишти ме и данас из неких још ситнијих разлога. Џаба та материјална обезбеђеност кад не може да ми обезбеди материјал - кад хоћу да пукнем лову за нешто, имам 99% шансе да ће ми бити уваљен неки бофл, јер овде нико нема рачуна да држи нешто квалитетно, нема коме да прода. А нећу да седам у кола и возим до места где је немогуће паркирати се само зато да бих пазарио нешто.

    У међувремену, подржавам разне облике грађанског отпора типа сиве привреде, игнорисања државе и заобилажења система.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by boomer crook 2015-05-15, 17:28

    ova pobuna srednje klase bez marksizma ima jedno drugo ime.




    mislim zar nam se ta pobuna ne desava posvuda po evropi sa formiranjem radikalnog centra i usponom stranaka poput FNP u francuskoj? ne vidim da to ista menja.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by fernoux-h 2015-05-15, 17:37

    Verteru, jel ti kad kazes Siriza-Zizek levica mislis uopsteno ili na neki takav pokusaj ovde?


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Guest 2015-05-15, 18:37

    Uopste na fenomen ove moderne levice koja vidi ekonomsku nejednakost tek kao jednu, jednaku glavu na hidri sveopste drustvene nejednakosti - uz patrijarhat, nacionalizam, homofobiju, ejblizam, i jos sto kuraca na koji svaki jednako treba obratiti paznju i rasplinuti energiju za drustvene promene.

    Nema idealnije levice za krupni kapital, od takve.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by fernoux-h 2015-05-15, 19:28

    Pa tu se i ja slazem. Ali Zizeka ne treba trpati u isti kos jer je on, ako je nesto uradio, izneo doslednu kritiku i politike identiteta i tolerancije i multikulturalizma. Kritike ideologije denacifikacije u Srbiji (sa levih pozicija) uglavnom su se oslanjale na Zizekove ideje.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista 2015-05-15, 20:53

    Verterdegete wrote:Uopste na fenomen ove moderne levice koja vidi ekonomsku nejednakost tek kao jednu, jednaku glavu na hidri sveopste drustvene nejednakosti - uz patrijarhat, nacionalizam, homofobiju, ejblizam, i jos sto kuraca na koji svaki jednako treba obratiti paznju i rasplinuti energiju za drustvene promene.

    Nema idealnije levice za krupni kapital, od takve.

    A, pa tako kaži. To ćete vi dječki sve među sobom da podjelite, ne?

    To je jedino pravedno, šta sad tu neki pederi, manjinci, invalidi, ženetine i ostali da vam se mešaju.

    To isto ima svoje ime.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 2 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-05-17, 11:25