Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Indy Sat May 16, 2015 7:32 am

    Anonymous
    Guest

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Guest Sat May 16, 2015 11:25 am

    William Murderface wrote:


    A, pa tako kaži. To ćete vi dječki sve među sobom da podjelite, ne?

    To je jedino pravedno, šta sad tu neki pederi, manjinci, invalidi, ženetine i ostali da vam se mešaju.

    To isto ima svoje ime.


    Izmedju ostalog, govorim i o ovome. Ova Simina levica negira legitimitet socijalnim nemirima, izuzev ako akteri tih nemira, ili bar njihove vodje, nisu u potpunosti prihvatili sve postulate te tzv. levice. A pre svega, to intersektorijalno vidjenje drustvene nejednakosti. Uzecu kao primer Srbiju, zato sto sam najbolje upoznat sa desavanjima u njoj, ali ovo predstavlja univerzalan stav vezan za sve leve liberale u Evropi i Americi. Izmedju ostalog radi se i o stavu koji se cuje i na ovom forumu, i na ovoj temi.


    E sad, levoliberali u Srbiji ekonomski obespravljenima kazu sledece: Vi ste nesumnjivo socijalno ugrozeni i obespravljeni, i vi u nacelu trebate i morate da se pobunite. Medjutum, ako ne prihvatite sledece:

    - Ako se ne odreknete RS, koja je jelte nastala na zlocinu
    - Ako ne priznate Kosovo, koje jelte uopste nije nastalo na zlocinu
    - Ako aktivno ne zastupate prava LGBTQMMORPG kulture, i pozeljno ucestvujete na gej protestima
    - Ako ne prihvatate feministicko vidjenje porodicnih odnosa i nacina na koji deca treba da se uzgajaju
    - Ako ne zauzmete cinican odnos prema svojim religijama
    - Ako ne prihvatite Djindjica kao palog heroja neke bolje Srbije
    - Ako ne prihvatite podkulture i kulturni milje Kruga dvojke kao normalne, pozeljne i superiorne u odnosu na vase podkulture
    - Itd....


    Dakle, ako niste u potpunosti, od tacke do tacke, prihvatili sve gore navedene stavove - vas bunt nema legitimitet. Vi ste u tom slucaju rulja - nacionalisticka i izmanipulisana od strane krupnog kapitala. I nebitno sto su medju vama polovina zene, i sto ima invalida, i lubitelja zivotinja, i pripadnika nacionalnih manjina, i ateista, i homoseksualaca - ako niste prihvatili nas program, vi ste u sluzbi drustvenih nejednakosti i tlacenja manjina.
    I dok ne usvojite ovo sto vam kazemo, vi treba sedite, cutite i trpite status quo. A ako se slucajno pobunite bez naseg levog blagoslova, mi cemo stati na njihovu stranu, a protiv vas.
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sat May 16, 2015 12:34 pm

    Ja stvarno ne znam s kim se ti grudvaš, sa mnom svakako ne (pogledaj samo šta sam ja pisao i na PPP i ovde o Đinđiću i njegovom nasleđu, npr, a i ne počinjem o drugim temama), ali moram nešto da ti kažem, a ti se nemoj ljutiti.

    Sasvim je normalno i ljudski da je svakome njegova muka najteža i da se na prvom mestu bori za svoj interes i interes sebi bliskih i dragih, to je štaviše, u politici i sasvim legitimno. Međutim, tvoje slepilo za probleme i interese drugih je zaista nešto posebno. Prvo si Šuvaru držao lekcije o tome šta je prava, "supstancijalna" desnica, evo sad meni držiš lekcije o tome šta je prava levica - i nije to problem, problem je u tome što ti u oba slučaja zapravo smetaju iste stvari - feminizam, gej prava, manjine. Postoji samo jedan legitiman interes, i samo njime treba da se bave i levica i desnica, a to je - gle čuda - interes Verterovog foto-robota: mladog, zdravog i strejt belog većinca sa diplomom fakulteta, koji smatra da mu pripada veći deo kolača.

    Ne ugrožavaju jedinstvo levice ni feministkinje, ni gejevi, ni invaldii, ni manjinci - ugrožava ga upravo ovakva miopija. Desnica ima na svojoj strani finansijsku, državnu i običajnu silu. Levica ima samo solidarnost i inkluzivnost - sposobnost da u svoju borbu uključi sve isključene, i "prezrene na svetu" - to je njena snaga, i ona nije mala. Naravno da tu uvek postoji opasnost frakcionašenja, narcizma malih razlika, itd., ali to je naša najbolja nada, i levičarski pokreti koji za sada najbolje uspevaju uspevaju upravo zato što nalaze načina da ujedine ove različite mikro-borbe (Siriza je dobar primer).




    Ono što ti zapravo hoćeš i za šta se boriš i što je stalni i jedini refren tvojih javljanja jest - JA, JA, JA! MENI, MENI, MENI! NEĆETE DA ME PREVARITE, OĆU SVOJ DEO! Ali to, baš kao i dotična replika u "Maratoncima" nije poziv na revoluciju, niti poziv na pravedniju raspodelu, nego prosto želja za poboljšanjem svog položaja u postojećem sistemu. Nije to nikakva levica, to je želja za ličnim napredovanjem. Za to nema potrebe da prizivaš bilo kakvu levicu - učlani se brate u SNS, pametan si momak, rečit, grebi, napreduj i dobićeš ono što smatraš da ti pripada. Ovo kažem bez ikakvog sarkazma ili moralisanja.

    Eto, ovo ti pišem najiskrenije i sa punom (i ličnim iskustvom potkovanom) svešću da ima malo sebičnijih i self-centered bića na kugli zemaljskoj od muškaraca u ranim dvadesetim, i ponavljam, voleo bih da se ne naljutiš, ali ako se naljutiš - šta ja tu mogu. Moje je da ti kažem.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by шумидер-модер Sat May 16, 2015 1:02 pm

    William Murderface wrote:(Siriza je dobar primer).
    Siriza definitivno nije dobar primer.
    Probalo se, videlo da moze, i to je za sada to.
    Idemo dalje.

    Siriza se uplasila svoje snage, lici na - otprilike - poslovicnu nemacku socijaldemokratiju iz prve polovine 20. veka.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sat May 16, 2015 1:04 pm

    Ne kažem da će Siriza uspeti u sukobu sa Trojkom i ostalima, već da je uspela da osvoji vlast, što je više od bilo koje druge levice, bilo gde drugde u Evropi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by fernoux-h Sat May 16, 2015 2:10 pm

    Siriza definitivno nije nastala na talasu "Simine levice". Stavise, prilicno sam siguran da, da Willi zivi u Grckoj do sad bi bio njen veliki protivnik. Isto vazi i za Zizeka, ako cemo vec o tome.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by шумидер-модер Sat May 16, 2015 2:14 pm

    William Murderface wrote:Ne kažem da će Siriza uspeti u sukobu sa Trojkom i ostalima, već da je uspela da osvoji vlast, što je više od bilo koje druge levice, bilo gde drugde u Evropi.

    Nisam ni kazao da si to kazao.
    Primetio sam samo da se Sirizin uspeh i primer iscrpljuju na uspesnom dolasku na vlast i da je to za pocetak, primer, mozda dovoljno.
    Jednostavno su previse deo sistema, ponekad je izgledalo da su se uplasili sopstvene snage - mislim na grcke unutrasnje prilike: najvaznije sto sada mogu da urade, to je da dokazu da vlast i politika nisu samo i jedino politikantsko i birokratsko i korumpirano muljanje.
    Bice da je i jedino, za pocetak dosta.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by fernoux-h Sat May 16, 2015 2:22 pm

    Vertera, inace, namerno ili ne niste razumeli. On je, koliko ja razumem, rekao da neartikulisana i levoliberalna levica koja smatra da su klasno pitanje i pitanje "gej prava" ili neceg drugog u istom nivou - ne moze nikada ostvariti kontakt sa masama koje deklarativno zastupa. Sa time bih se slozio, to su jako konfuzne pozicije koje su deo neuspelog pokusaja da se ljudskopravaska borba nekako nakalemi na "levicu".

    Drugo, ovo da levoliberalni intelektualci podrzavaju radnicke i druge socijalne proteste samo ako se uklope u njihovu fantaziju sta bi ti protesti trebali da budu - jeste istina i to smo nebrojeno puta videli u Srbiji.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by шумидер-модер Sat May 16, 2015 2:27 pm

    fernoux-h wrote:Siriza definitivno nije nastala na talasu "Simine levice". Stavise, prilicno sam siguran da, da Willi zivi u Grckoj do sad bi bio njen veliki protivnik. Isto vazi i za Zizeka, ako cemo vec o tome.
    Nece biti, doduse za Vilija ne znam, od takvih kao on nastaju najbolji oni drugi  Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 2849097393
    Zezanje na stranu, biti protiv Sirize danas bilo bi nesto najblize onom sto se nekad zvalo frakcionasenje i sto je ne malo jada i stete nanelo levim pokretima i njihovom jedinstvu tokom 20. veka.
    Nije Siriza ta koja je probudila nadu, ona je cak programski popriicno neutemeljena: nadu je probudilo nezadovoljstvo vecine Grka koje je izlaz is sranja videlo u necem sto je лево kao alternativi i to je najveci dobitak za levicu u Evropi posle ihaha godina.
    U takvoj situaciji bilo bi politicki slepo i nedopustivo ne podrzati Sirizu cak i sa mnostvom autogolova koje je postigla, pa se jos pri tom pozivati na cekanje nekog ko je autenticniji, vise levo, radikalniji...


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Ointagru Unartan Sat May 16, 2015 2:43 pm

    Jel postoji negde u svetu levica koja zarad "ostvarivanja kontakta sa masama" ne zastupa jednakost zena i LGTB osoba? Ta neka ne-Simina levica, drustveno konzervativna i nacionalisticka, gde je, kako se zove i u kojoj drzavi?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by fernoux-h Sat May 16, 2015 2:53 pm

    Ne radi se o tome, vec o levici koja uslovljava radnike da budu antifasisti, ljudskopravasi, rodno senzibilisani - da bi im, samo u tom slucaju, dala podrsku. Takva levica sam prilicno siguran da nigde ne postoji kao masovna.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by шумидер-модер Sat May 16, 2015 2:57 pm

    Pretpostavljam da je pitanje upuceno svima, takoreci retoricko: legitimacija spremnosti, podrazumevane, organske ili kako se god hoce, levice da bude istinska, autenticna levica, je upravo u tome da njen sastavni deo cine grupe i pokreti koje si nabrojao i sve druge koje su potpadaju pd bilo koji oblik diskriminacije.
    Nije to sredisnje pitanje levice danas, to je nesto sto se podrazumeva, glavno pitanje je jos uvek uzaludno trazenje metoda politicke borbe primerenih modernim vremenima.
    Klasicna predstavnicka parlamentarna demokratija je u dubokoj krizi koja je svakim danom sve belodanija: ako uzmemo da nema vise govora - barem kada je Evropa u pitanju - o metodima borbe koji ukljucuju nasilje, sansa levice je u borbi da se na neki nacin revitalizuju osnovni demokratski principi, da im se povrati stari sjaj, da se sa politike skinu naslage korupcije, birokratizma...
    Mozda, da kao Wobbly svojevremeno u Americi, pocnemo da ponovo citamo svoje Ustave, programe i ostale dokumente i da se - iz pocetka - ucimo da im verujemo i da to ocekujemo od drugih.

    Inace, kad pomenuh Wobbly, IWW, iskustvo nenasilne borbe tog pravca u americkom radnickom pokretu pocetkom 20. veka se cesto potcenjuje, a danas je skoro sasvim zaboravljeno, a bilo je tamo poprilicno toga cega se mozda danas vredi prisetiti.


    Edit @ Fervex: seres sa uslovljavanjem.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Ointagru Unartan Sat May 16, 2015 3:06 pm

    fernoux-h wrote:Ne radi se o tome, vec o levici koja uslovljava radnike da budu antifasisti, ljudskopravasi, rodno senzibilisani - da bi im, samo u tom slucaju, dala podrsku. Takva levica sam prilicno siguran da nigde ne postoji kao masovna.

    Dobro, onda bih molio za primer savremene levice koja ne "koja uslovljava radnike da budu antifasisti, ljudskopravasi, rodno senzibilisani" (sta god znacilo uslovljavati u ovom kontekstu).

    Front national odgovara recimo savrseno tom opisu, ali daj da vidimo primer takve partije koja se smatra levicarskom.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Indy Sat May 16, 2015 3:30 pm

    Jel neko uopste pogledao onog Zizeka sto sam okacio? Posto vidim da se pita ono sto on vrlo lepo ilustruje (npr. da bi se i Hitler slozio s tim da ne treba da robujemo tokovima novca).
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sat May 16, 2015 3:31 pm

    fernoux-h wrote:Ne radi se o tome, vec o levici koja uslovljava radnike da budu antifasisti, ljudskopravasi, rodno senzibilisani - da bi im, samo u tom slucaju, dala podrsku. Takva levica sam prilicno siguran da nigde ne postoji kao masovna.

    Ko to radi? Ti se svađaš sa stromenima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sat May 16, 2015 3:35 pm

    fernoux-h wrote:Siriza definitivno nije nastala na talasu "Simine levice". Stavise, prilicno sam siguran da, da Willi zivi u Grckoj do sad bi bio njen veliki protivnik. Isto vazi i za Zizeka, ako cemo vec o tome.

    A tu procenu verovatno opet zasnivaš na nekoj mojoj izjavu koju si opet izmislio. Neka ti je prosto, druže, ali nećeš daleko stići ovakvim šibicarskim metodama.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by шумидер-модер Sat May 16, 2015 3:51 pm

    Za pocetak, malo jednostavne staromodne:



    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by boomer crook Sat May 16, 2015 4:05 pm

    pa zar nije siriza zapravo paradigmatcna siroka leva antifasisticka koalicija? odnosno zar se bas ne formira u opoziciji politici stednje ali i fasistickom odgovoru na tu politiku u vidu zlatne zore?

    inace po cemu zakljucujes da bi zizek bio protiv sirize?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sat May 16, 2015 4:10 pm

    + izrazito insistira na partizanskim tradicijama, a bogami i na gej i manjinskim/umigrantskim pravima, itd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by шумидер-модер Sat May 16, 2015 4:19 pm

    ostap bender wrote:pa zar nije siriza zapravo paradigmatcna siroka leva antifasisticka koalicija? odnosno zar se bas ne formira u opoziciji politici stednje ali i fasistickom odgovoru na tu politiku u vidu zlatne zore?
    Nije, daleko je od toga, ona je - u najboljem slucaju tek pocetak i to poprilicno malokrvan.
    I, sto je najgore, ako ista, Sirizu ce da zakopaju upravo ovolika precenjivanja i prevelika ocekivanja.
    Jebote, po prvi put posle vise od 1/4 veka se u Evropi na vlast popela leva partija, ma koliko bila ustrojena, malo li je.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sat May 16, 2015 4:19 pm

    SLažem se, za ovu rundu dosta.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by fernoux-h Sat May 16, 2015 10:49 pm

    ostap bender wrote:pa zar nije siriza zapravo paradigmatcna siroka leva antifasisticka koalicija? odnosno zar se bas ne formira u opoziciji politici stednje ali i fasistickom odgovoru na tu politiku u vidu zlatne zore?

    inace po cemu zakljucujes da bi zizek bio protiv sirize?

    Ne, ne, mislio sam da Zizek ne spada u ovu levicu koju je Verter opisao.

    A Siriza u nekoj meri i jeste sprecila - ne fasisticki ali - desni odgovor na krizu u Grckom drustvu, i to je uradila bas kao nesto sto definitivno nije "antifasisticka koalicija". Sto se tice partizanskih tradicija u Grckoj, pa naravno da ih bastine kao partija, ali dajte da se ne zajebavamo - na isti nacin i Dacic bastini te tradicije. Inace, ljudi su glasali za Sirizu zbog artikulisane politike protiv stednje koja je definitivno leva (i skrajnula je desnicu, bar za neko vreme), a ne zbog nekih zastarelih simbola socijalizma ili tradicija koje se, kako svi znamo, danas potpuno drugacije percipiraju. I tako se i rade neke stvari. 

    Nikakav novi levi identitet sada ne postoji, tako da niko i ne moze da se smatra levicarem, a kada taj identitet bude postojao svakako to nece biti simboli i tradicuje od pre 70 godina, vec simboli i ideje proizasli iz ovog, danasnjeg sveta i njegovih antagonizama. Mi za sada imamo samo liberalni feminizam, na primer - jednom ce morati da se rodi i neki socijalisticki feminizam ali kako ce to izgledati mi ne znamo.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Ointagru Unartan Sat May 16, 2015 11:19 pm

    fernoux-h wrote:
    ostap bender wrote:pa zar nije siriza zapravo paradigmatcna siroka leva antifasisticka koalicija? odnosno zar se bas ne formira u opoziciji politici stednje ali i fasistickom odgovoru na tu politiku u vidu zlatne zore?

    inace po cemu zakljucujes da bi zizek bio protiv sirize?

    Ne, ne, mislio sam da Zizek ne spada u ovu levicu koju je Verter opisao.

    A Siriza u nekoj meri i jeste sprecila - ne fasisticki ali - desni odgovor na krizu u Grckom drustvu, i to je uradila bas kao nesto sto definitivno nije "antifasisticka koalicija". Sto se tice partizanskih tradicija u Grckoj, pa naravno da ih bastine kao partija, ali dajte da se ne zajebavamo - na isti nacin i Dacic bastini te tradicije. Inace, ljudi su glasali za Sirizu zbog artikulisane politike protiv stednje koja je definitivno leva (i skrajnula je desnicu, bar za neko vreme), a ne zbog nekih zastarelih simbola socijalizma ili tradicija koje se, kako svi znamo, danas potpuno drugacije percipiraju. I tako se i rade neke stvari. 

    Nikakav novi levi identitet sada ne postoji, tako da niko i ne moze da se smatra levicarem, a kada taj identitet bude postojao svakako to nece biti simboli i tradicuje od pre 70 godina, vec simboli i ideje proizasli iz ovog, danasnjeg sveta i njegovih antagonizama. Mi za sada imamo samo liberalni feminizam, na primer - jednom ce morati da se rodi i neki socijalisticki feminizam ali kako ce to izgledati mi ne znamo.

    Ako pogledas Sirizinu izbornu platformu, tu ima dosta stvari od koji bi se "radnicka masa" u Srbiji, kakvom je ti i Verter percipirate (kao beslovesnu i nasilnu, olicenu u "nasoj deci"), zagrcnula: legalizovanje lakih droga, mere uperene protiv Crkve, antimilitarizam, insitiranje na rodnoj ravnopravnosti, ekologija, veca prava za strance i imigrante. Retard koji recimo mrzi strance i svrsava na pravoslavlje je time" uslovljen", sto bi ti rekao, da ne glasa za tu partiju. Oni dakle po tvom i Verterovom merillu zbog toga ne spadaju u pravu levicu.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sat May 16, 2015 11:22 pm

    et f-h

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 3579118792

    Jednom? Ozbiljno?

    A dobro ti je i ovo da je Siriza pobedila jer se protivila merama štednje - ko bi to rekao?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81535
    Join date : 2012-06-10

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Erős Pista Sat May 16, 2015 11:31 pm

    Radagast wrote:
    fernoux-h wrote:

    Ne, ne, mislio sam da Zizek ne spada u ovu levicu koju je Verter opisao.

    A Siriza u nekoj meri i jeste sprecila - ne fasisticki ali - desni odgovor na krizu u Grckom drustvu, i to je uradila bas kao nesto sto definitivno nije "antifasisticka koalicija". Sto se tice partizanskih tradicija u Grckoj, pa naravno da ih bastine kao partija, ali dajte da se ne zajebavamo - na isti nacin i Dacic bastini te tradicije. Inace, ljudi su glasali za Sirizu zbog artikulisane politike protiv stednje koja je definitivno leva (i skrajnula je desnicu, bar za neko vreme), a ne zbog nekih zastarelih simbola socijalizma ili tradicija koje se, kako svi znamo, danas potpuno drugacije percipiraju. I tako se i rade neke stvari. 

    Nikakav novi levi identitet sada ne postoji, tako da niko i ne moze da se smatra levicarem, a kada taj identitet bude postojao svakako to nece biti simboli i tradicuje od pre 70 godina, vec simboli i ideje proizasli iz ovog, danasnjeg sveta i njegovih antagonizama. Mi za sada imamo samo liberalni feminizam, na primer - jednom ce morati da se rodi i neki socijalisticki feminizam ali kako ce to izgledati mi ne znamo.

    Ako pogledas Sirizinu izbornu platformu, tu ima dosta stvari od koji bi se "radnicka masa" u Srbiji, kakvom je ti i Verter percipirate (kao beslovesnu i nasilnu, olicenu u "nasoj deci"), zagrcnula: legalizovanje lakih droga, mere uperene protiv Crkve, antimilitarizam, insitiranje na rodnoj ravnopravnosti, ekologija, veca prava za strance i imigrante. Retard koji recimo mrzi strance i svrsava na pravoslavlje je time" uslovljen", sto bi ti rekao, da ne glasa za tu partiju. Oni dakle po tvom i Verterovom merillu zbog toga ne spadaju u pravu levicu.


    Odlično si definisao šta je ovde problem - prihvata se desničarska definicija "običnog naroda" kao huligana koji biju pedere, idu u crkvu i slušaju BS. Sve što nije to, nije narod. Borbe za prava pedere i žena onda nemaju veze s narodom. Pravi narod je zna se gde.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije - Page 3 Empty Re: Fernoux-h protiv Druge i 1/2 Srbije

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 12:04 pm