Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by паће Thu Apr 23, 2020 7:04 pm

    Daï Djakman Faré wrote:tessék pattye, akkor egyszer megpróbálok !

    De semmit. Máskor is!


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Nino Quincampoix Wed Jun 03, 2020 10:40 pm

    Faré, gde si pazario Tchibo?
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8062
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Daï Djakman Faré Wed Jun 03, 2020 11:10 pm

    tchibo se pazari na pijacama, svim vecim


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Nino Quincampoix Wed Jun 03, 2020 11:13 pm

    Hvala!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50057
    Join date : 2017-11-16

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jun 03, 2020 11:15 pm

    inace, ovo je jedini Nes koji u Srbiji kupujem. Nemam pojma u cemu je fora, ali kao da je druga kafa u odnosu na ono sto se prodaje u konzervama

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 431103575_1l
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Nino Quincampoix Wed Jun 03, 2020 11:41 pm

    Ja sam pre nego što sam emigrirao pio Jacobs Crema i bila mi je dobra ali sad izgleda više nije. Tchibo sam probao u onom njihovom kafeu u Nušićevoj i relativno skoro u Mađarskoj, stvarno je odlična.
    bela maca

    Posts : 11026
    Join date : 2014-10-28

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by bela maca Thu Jun 04, 2020 12:13 am

    meni je i taj nes nepodnošljiv.
    ja zapravo ne volim ukus kafe
    osim u moka čizu, jer se tu samo nazire.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by kondo Thu Jun 04, 2020 12:15 am

    Čibe ima kafić u Nušićevoj?!

    Možda je vreme da siđem u grad s mog brda


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Nino Quincampoix Thu Jun 04, 2020 12:59 am

    Nema više koliko znam, bio je pre 5 godina.
    паће

    Posts : 40111
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by паће Thu Jun 04, 2020 7:01 am

    Mór Thököly wrote:inace, ovo je jedini Nes koji u Srbiji kupujem. Nemam pojma u cemu je fora, ali kao da je druga kafa u odnosu na ono sto se prodaje u konzervama

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 431103575_1l

    Ал' мађарски израз је добар: послепунило.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    plavaivy

    Posts : 3131
    Join date : 2014-11-21

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by plavaivy Thu Jun 04, 2020 9:25 am

    u Srbiji kakav je svakako mrsav izbor cajeva jos je gori izbor obicnog English breakfasta..

    ali Lidlov mi je ok i njega sad koristim dok se ne otvore izvori Jorkshirskog Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 2849097393


    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 15706264125d9ddb6c47105
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50057
    Join date : 2017-11-16

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 04, 2020 10:23 am

    паће wrote:
    Mór Thököly wrote:inace, ovo je jedini Nes koji u Srbiji kupujem. Nemam pojma u cemu je fora, ali kao da je druga kafa u odnosu na ono sto se prodaje u konzervama

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 431103575_1l

    Ал' мађарски израз је добар: послепунило.

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 1399639816

    Uglavnom, kafa u ovom pakovanju je oz Spanije i definitivno je drugacijeg (boljeg) ukusa nego ostale
    Anonymous
    Guest

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Guest Thu Aug 13, 2020 8:02 am

    Ako neko troši espreso, da zna da već drugi dan ne verujem kakvu kafu pijem, od potpuno nepoznate napuljske firme Caffe Pompeii. Imaju valjda šest vrsta, ja poručio Extra Forte (guli zid lobanje i izaziva želju da napišeš veliki srpski roman pošto oboriš rekord u triatlonu) i 100% arabiku, nežnu i aromatičnu. Illy da ide u zapećak, ovo je klasu bolje od toga a mnogo jeftinije. Od jedne doze Extra Forte dobija se jak lungo koji nije suviše gorak, dakle savršeno za kapućino.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by kondo Thu Aug 13, 2020 10:33 am

    U kojoj formi?

    Mi smo ovde u februaru posadili neku lokalnu nanu, koja ič ne sliči nani iz Srbije. Listovi su mali i izduženi, ima plavetne cvetove i ukus je neverovatno suptilan i odmeren. Inače volim čaj od mente ali ovo je klasa iznad bilo čega što sam probao. Ili to ili simbioza jako krečne vode i osobina listova. Da nisam ovoliko smoren i lijen, svaki bi dan hladio litar dva za uvece, umesto ovolikog alkohola.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Guest Thu Aug 13, 2020 10:36 am

    Za mene - u ćaldama, jer imam mašinu na ćalde i ovo je prva kafa koja je dala sve od sebe u tom formatu. Da sam je popio na polu-fensi mestu, misleći da je samlevena tog jutra i tampovana od strane bariste, ne bih znao razliku, eto toliko je dobra, čak ima i solidnu kremu na vrhu.

    Uveren sam da je još bolja u formatu za ručne mašine.
    ćaća

    Posts : 3382
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by ćaća Thu Aug 13, 2020 11:18 am

    super zvuči ali nemam ovde makinetu
    ♏

    Posts : 4538
    Join date : 2016-06-09

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by ♏ Mon Oct 26, 2020 11:29 pm

    Uzeo sam u dm-u jedini Teekanne Organics čiji opis mešavine ne počinje cimetom, nego limunovom travom... šta znam, okej je za herbal miks, ništa revolucionarno.

    Jesam ja istripovao ili je dm nekada držao Pukka čajeve? Njih sam ustvari tražio.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8062
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Daï Djakman Faré Fri Apr 09, 2021 3:51 pm

    Daï Djakman Faré wrote:thanks bm, to nisam rabio dosad  Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 903208043

    neskafe gold, kao i jacobs mi je metaliziran ukus. a onaj neskafe obicni je preprzen dozlaboga.

    mulajte, jel arabika ova ?

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Ka-10
    vec dva puta u 2 meseca pokusavam da je nabodem u lidlu i nema !


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    plavaivy

    Posts : 3131
    Join date : 2014-11-21

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by plavaivy Fri Apr 09, 2021 4:53 pm

    ♏ wrote:Uzeo sam u dm-u jedini Teekanne Organics čiji opis mešavine ne počinje cimetom, nego limunovom travom... šta znam, okej je za herbal miks, ništa revolucionarno.

    Jesam ja istripovao ili je dm nekada držao Pukka čajeve? Njih sam ustvari tražio.


    ja bih rekla sam pukka cajeve videla u merkatoru
    Dambo

    Posts : 372
    Join date : 2019-05-05

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Dambo Thu Apr 22, 2021 3:07 pm

    Imate li kakve preporuke za nespreso kompatibilne kapsule
    Anonymous
    Guest

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Guest Fri Jul 30, 2021 10:06 am

    mislim da sam iznašao recept za kafu koji mi u potpunosti odgovara u letnjim mesecima. ne znate vi šta ja proživljavam sa kafom. premalo kofeina me smori a previše me pretvori u električnog zeca koji pati od anksioznosti i sweet spot je vrlo mali.

    sada sam osmislio recept koji uključuje, na 3 deci vode, 3 kašike kafe Guatemala Antigua iz Coffee & Factory mlevene za french press i ostavljene u presi 5 minuta. kada se završi, to se nalije mlekom i doda se malo arome vanile i stavi na hlađenje. servira se u čaši punoj leda u kojoj treba da stoji oko 5 minuta da dođe do pravog razređenja. pije se dva puta dnevno, rano ujutru i predveče ali ne posle 19h. videću koliko dugo će mi recept odgovarati ali toliko je ukusan da bi verovatno bio hit u kafićima.

    razmišljam da podignem vreme ekstrakcije na 6 minuta ali ako preteram svađaću se na forumu po ceo dan.
    Erős Pista

    Posts : 81444
    Join date : 2012-06-10

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Erős Pista Fri Jul 30, 2021 10:11 am

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 1727922752


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Guest Tue Sep 21, 2021 7:55 pm

    dokopao se Kurukahveci Mehmet Efendi kafe....au miline
    fikret selimbašić

    Posts : 9550
    Join date : 2020-06-19

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by fikret selimbašić Thu Sep 30, 2021 12:05 pm

    Skok cijena kafe na svjetskom tržištu već od sutra osjetiće i stanovnici Republike Srpske, koji će za ovaj proizvod morati da izdvoje oko deset odsto više novca.
    Ni tu nije kraj mukama potrošača jer bi cijene kafe, kako navode proizvođači, mogle nastaviti i dalje rasti, a glavni krivac za to su skuplji transport, nepovoljni klimatski uslovi u Brazilu, koji su prepolovili ovogodišnji rod, ali i pandemija virusa korona.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by kondo Thu Sep 30, 2021 12:26 pm

    Lavazzina Tierra serija je egzemplarna a sad ima 180g za espresso da se nadje za oko 3.5e. Posebno Amazon. Afrika je za nijansu prejaka mada ko voli.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Čajevi, kafe i ostali bezalkohol - Page 7 Empty Re: Čajevi, kafe i ostali bezalkohol

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 9:50 pm