Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Fri Mar 13, 2015 8:45 pm

    Stvarno, Uskoce, uzmi procitaj Atlas Shrugged i preporodices se. Sinhronicitet ima te opali 200%.
    Erős Pista

    Posts : 81472
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Fri Mar 13, 2015 8:46 pm

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81472
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Fri Mar 13, 2015 8:49 pm

    шумидер-модер wrote:Meni je najjaca bajka o normalnom koji jelte ne podrazumeva spokojstvo i sigurnost u drustvenom okruzenju koje pruza upravo to za ogromnu, ali bas ogromnu vecinu ljudi.
    Dakle, redovno skolovanje, skolovanje podmlatka, materijalna sigurnost koja se sa proticanjem takozvanog radnog veka povecava, odlazak u penziju sa sve pratecim za ljudska bica primerenom zdravstvenom skrbi.
    Umesto toga onaj navod gore kritikuje ljude koji su санћим bili uljuljkani u siggurnost pa ih je dinamicni kapitalizam zatekao nepripremljene za rizik.
    Prodaje nam se slika drustva u kome su svi neki dinamicni preduzetnici sto je naprosto budalastina: kapitalistima, od najmanjeg do najveceg, postane zanemarljiv procenat stanovnistva, na ostalima je da se bore i izbore za sto bolje uslove i da, naravno, u svojoj struci rizikuju onoliko koliko su licno spremni i sposobni. Radi se o prostoj drustvenoj pokretljivosti, kako vertikalnoj, tako i horizontalnoj za koju uredjeno drustvo daje prilike, naravno u skladu sa vazecim drustvenim uzansama koje drustvo/drzava postuju i brinu o njihovom sprovodjenju.
    Pri tom obavezno zaborave da napomenu da se taj dinamicni kapitalizam na koji stanovnistvo ex-Jugoslavije i Srbije nije bilo pripremljeno ovde ovaplotio u obliku сналажења, буразерисања, аркановања i ostalih delatnosti za koje - sto jes-jes - ljudi zaista nisu bili pripremljeni.


    Edit: ili, da parafraziram Napoleona - svaki moj radnik u kesi sa doruckom nosi menadzersku aktentasnu.  Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 3274312807
    Ima, ima, kod brace Grima.

    паће wrote:Сваки мој бот на флешки има снимљен текст за приступну беседу кад буде директор ТЕНТа.

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 3579118792

    Da pogađam - Henri Ford?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40138
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by паће Fri Mar 13, 2015 9:33 pm

    Надахнућу се у зубе не гледа...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by uskok i ajduk Fri Mar 13, 2015 11:43 pm

    шумидер-модер wrote:Meni je najjaca bajka o normalnom koji jelte ne podrazumeva spokojstvo i sigurnost u drustvenom okruzenju koje pruza upravo to za ogromnu, ali bas ogromnu vecinu ljudi.
    Dakle, redovno skolovanje, skolovanje podmlatka, materijalna sigurnost koja se sa proticanjem takozvanog radnog veka povecava, odlazak u penziju sa sve pratecim za ljudska bica primerenom zdravstvenom skrbi.

    А шта је са одговорношћу? Све то стоји, али такође стоји да врло лако спокојство и сигурност прерасте у неодговорност. Кад говоримо о нормалности, рекао бих да је ненормална она мера спокојства и сигурности у друштву када се неодговорно управља имовином.  Мислим да си баш ти давао примере да су мангупи могли да добију станове у најужем центру Београда, чак и ако су се водили као дисиденти. За мене то није спокојство него колективна хипокризија. Не може се "спокојно" управљати имовином, то има само у бајкама, неспокојство је одлика доброг газде (да не кажем, менаџера). 


    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 3579118792 

    Jao uskoče, ovamo kukaš na evro-atlantsku poropagandu, a ti si American dream progutao hook, line and sinker. Nema kapitalisčkog mita koji nećeš ponoviti sa ajnrandovskim oduševljenjem.

    То рече социјалиста-левичар Вили, који једину социјалистичку земљу у Европи назива "руским вазалом" Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 3579118792 према америчкој пропаганди да Руси немају пријатеље, него само вазале. При томе тај "вазал" се пречесто не слаже са Русијом ни у економској, ни у спољној политици. Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 3579118792 Белорусија је некако НЕКУЛ, јел тако, за левичарска филозофирања, па онда треба смислити изговор. Ја се нимало не стидим да прихватим све ствари из Америке које ми се свиђају, које сматрам ваљаним. За Србију бих највише волео комбинацију америчке предузимљивости, европске социјалне сигурности и руског наоружања.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81472
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Fri Mar 13, 2015 11:51 pm

    Pa čekaj sad Uskoče, jel si nam objašnjavao kako si ti jedan individualista, kako ti smetaju svi ti neki kolektivizmi...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81472
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Fri Mar 13, 2015 11:59 pm

    Inače, malo beloruskog socijalizma...

    Lukashenka promises “serfdom” in villages Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Favorites Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Comments181
    8:32, — Society
    82798 views
    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 20140528_kolhoznik_t
    A decree forbidding agricultural workers to resign has been prepared.
    Lukashenka said it on May 27 at a meeting to discuss problems of fodder production and animal husbandry effectiveness, the president's press service informs.
    “I put this question straight, because I have the decree, which I've spoken about, on my table. I was handed it over in connection with, let's put it straight, 'serfdom'. We'll give all powers to governors. You cannot quit. You may remember that I said it in my address to the nation,” Lukashenka said. “Start working so that people cannot say: you press on us, but you don't work properly. The government agencies will receive all powers in the nearest week. Don't expect unlimited freedom any more.”
    The ruler said about giving additional power to governors at the beginning of the meeting.
    “I've gathered you here not to persuade you. No coaxing! I warned the head of the government and heads of the agricultural sector. Governors know about it. Mobilise people, all law-enforcement agencies will be subordinated directly to governors. Enough idle talking!” he said.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by uskok i ajduk Sat Mar 14, 2015 12:06 am

    William Murderface wrote:Pa čekaj sad Uskoče, jel si nam objašnjavao kako si ti jedan individualista, kako ti smetaju svi ti neki kolektivizmi...

    Да. И? И даље ми није јасно како се може у исто време бранити Титова СФРЈ (нескривена, окоштала диктатура са минимум "мале привреде"), а у исто време критиковати Лукашенкова Белорусија (власт са легитимитетом на изборима, комбинација тржишног социјализма и потпуне слободе предузетништва) због наводног или ненаводног аутократизма.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Sat Mar 14, 2015 12:19 am

    Jebi ga, Uskoce, ti se ljuti. Ali ja tebe bez problema mogu da zamislim kao nekog tipa iz Viskonsina, koji nosi "Who is John Galt" majicu na zurci GOP omladine.

    Ono sto si ti u sustini ideoloski uradio, jeste da si ajnrandovske (iliti ajnradulovske) ideje umotao u oblandu nekakvog staroslovenskog tradicionalizma. Odnosno ideju o Atlasu, tj. poslodavcu koji hrabro tera svet napred i koga pasivna marva treba slepo da slusa, si podsvesno isprojektovao na ideju slovenske porodicne zajednice. Gde opet Atlas Domacin vodi brigu o svetu, a njegovi zaposleni, koji su mu je li kao neka familija, treba poslusno da prate.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by uskok i ajduk Sat Mar 14, 2015 12:33 am

    Љутим се. Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 4101625831 Старословенска цивилизација је највероватније пропала због колективизма. (у време робно-новчане привреде, Словени су и даље све обављали трампом)


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81472
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Sat Mar 14, 2015 12:36 am

    uskok i ajduk wrote:
    William Murderface wrote:Pa čekaj sad Uskoče, jel si nam objašnjavao kako si ti jedan individualista, kako ti smetaju svi ti neki kolektivizmi...

    Да. И? И даље ми није јасно како се може у исто време бранити Титова СФРЈ (нескривена, окоштала диктатура са минимум "мале привреде"), а у исто време критиковати Лукашенкова Белорусија (власт са легитимитетом на изборима, комбинација тржишног социјализма и потпуне слободе предузетништва) због наводног или ненаводног аутократизма.

    Kad ono beše SFRJ uvela kmetstvo, podseti me?

    Elem, pitanje za milon dolara je naravno šta tebi smeta kod SFRJ, a čega nema u Belarusiji? Odgovor je, jasno - bratstvo i jedinstvo, odnosno činjenica da SFRJ bila multinacionalna država.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Sat Mar 14, 2015 12:43 am

    William Murderface wrote:


    Elem, pitanje za milon dolara je naravno šta tebi smeta kod SFRJ, a čega nema u Belarusiji? Odgovor je, jasno - bratstvo i jedinstvo, odnosno činjenica da SFRJ bila multinacionalna država.


    I sto nismo imali S-300...
    Anonymous
    Guest

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Guest Sat Mar 14, 2015 12:43 am

    uskok i ajduk wrote:Љутим се. Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 4101625831 Старословенска цивилизација је највероватније пропала због колективизма. (у време робно-новчане привреде, Словени су и даље све обављали трампом)




    Zahvaljuj mi kasnije...  Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 2304934895
    Erős Pista

    Posts : 81472
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Sat Mar 14, 2015 12:44 am

    Verterdegete wrote:
    William Murderface wrote:


    Elem, pitanje za milon dolara je naravno šta tebi smeta kod SFRJ, a čega nema u Belarusiji? Odgovor je, jasno - bratstvo i jedinstvo, odnosno činjenica da SFRJ bila multinacionalna država.


    I sto nismo imali S-300...


    E i to Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by uskok i ajduk Sat Mar 14, 2015 1:08 am

    W wrote:Kad ono beše SFRJ uvela kmetstvo, podseti me?

    Лукашенко не уводи кметство него спречава одлазак људи из села у градове, док је Тито радио обрнути социјални инжињеринг, терао је људе са села у градове, (уништавајући "кулаке", и сводећи земљишни максимум на чини ми се 5 хектара) а шта су титоисти мислили о сељацима, може се видети из записа најумеренијег титоисте Добрице Ћосића (па ако су тако мислили умерени, шта су тек мислили тврдокорни титоисти) : 

    MAJ 1951

    "Ипак да би људи на српској земљи били срећни мора се уништити сељаштво. То јесте сурово и крваво, али сваки прогрес мора и крвљу да се храни и плати. Толико неке опаке злобе, неког земљаног животињства, толико страдалничке нрсрећше има у тим јадницима под гуњевима и шубарама"

    "Пишчеви записи" 1951.-1968


    Elem, pitanje za milon dolara je naravno šta tebi smeta kod SFRJ, a čega nema u Belarusiji? Odgovor je, jasno - bratstvo i jedinstvo, odnosno činjenica da SFRJ bila multinacionalna država.


    Аха, а теби смета што је Белорусија имала масовнији партизански покрет од Југославије Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 286371741 .... Југославија није настала ни 1943., ни 1945 него 1918. И наравно да ми не смета мултиетничност, али ми смета конфедерализација. 



    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Bluberi Sat Mar 14, 2015 1:30 am

    Koliko vas ima iza tog naloga?
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by boomer crook Sat Mar 14, 2015 1:32 am

    ja mislim da ti mislis na industrijalizaciju koja je evropski i americki fenomen tog vremena a ne samo jugoslovenski ali nastavi. pisane su studije, i ja ih imam, o odnosu radnika prema selu i odnosu gastosa prema sredinama iz kojih su potekli.

    a dobrica cosic, bob dusu da prosti, je sve samo ne pouzdan svedok.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by uskok i ajduk Sat Mar 14, 2015 1:41 am

    Мислим на терор који је спроведен над селом 1940-тих и 1950-тих.
    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 1801032019
    Тај организован терор се не може правдати индустријализацијом.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by boomer crook Sat Mar 14, 2015 1:45 am

    ili pricas o kolektivizaciji ili o migraciji stanovnistva sa sela u grad. pri tome mislim da ni sam ne znas sta tacno teror znaci.
    sto se lukasenkove belorusije tice ona nije socijalisticka vec autarhicna i u vazalnom odnosu prema rusiji. na spoljnopolitickom planu je odredjena zavisnoscu od velikih sila a na unutrasnjem kombinuje najgore od kapitalo-parlamentarizma i sovjetskog socijalizma.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by boomer crook Sat Mar 14, 2015 1:47 am

    uskok i ajduk wrote:
    шумидер-модер wrote:Meni je najjaca bajka o normalnom koji jelte ne podrazumeva spokojstvo i sigurnost u drustvenom okruzenju koje pruza upravo to za ogromnu, ali bas ogromnu vecinu ljudi.
    Dakle, redovno skolovanje, skolovanje podmlatka, materijalna sigurnost koja se sa proticanjem takozvanog radnog veka povecava, odlazak u penziju sa sve pratecim za ljudska bica primerenom zdravstvenom skrbi.

    А шта је са одговорношћу? Све то стоји, али такође стоји да врло лако спокојство и сигурност прерасте у неодговорност. Кад говоримо о нормалности, рекао бих да је ненормална она мера спокојства и сигурности у друштву када се неодговорно управља имовином.  Мислим да си баш ти давао примере да су мангупи могли да добију станове у најужем центру Београда, чак и ако су се водили као дисиденти. За мене то није спокојство него колективна хипокризија. Не може се "спокојно" управљати имовином, то има само у бајкама, неспокојство је одлика доброг газде (да не кажем, менаџера). 


    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 3579118792 

    Jao uskoče, ovamo kukaš na evro-atlantsku poropagandu, a ti si American dream progutao hook, line and sinker. Nema kapitalisčkog mita koji nećeš ponoviti sa ajnrandovskim oduševljenjem.

    То рече социјалиста-левичар Вили, који једину социјалистичку земљу у Европи назива "руским вазалом" Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 3579118792 према америчкој пропаганди да Руси немају пријатеље, него само вазале. При томе тај "вазал" се пречесто не слаже са Русијом ни у економској, ни у спољној политици. Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 3579118792 Белорусија је некако НЕКУЛ, јел тако, за левичарска филозофирања, па онда треба смислити изговор. Ја се нимало не стидим да прихватим све ствари из Америке које ми се свиђају, које сматрам ваљаним. За Србију бих највише волео комбинацију америчке предузимљивости, европске социјалне сигурности и руског наоружања.

    to je zapravo korporativna drzava.
    Erős Pista

    Posts : 81472
    Join date : 2012-06-10

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Erős Pista Sat Mar 14, 2015 1:47 am

    Ma ne, Uskok je utvrdio da Ćosić sad govori u ime Tita, i to ti je to, stvari se baš slobodno spajaju u toj glavi.

    Inače ima Danojlić onu dobru - srpski seljak je oduvek imao samo jedan cilj - da prestane da bude seljak.

    I to se piše sa puno simpatija i prema selu i prema tom seljaku.

    A gledam skoro onaj film "Oženiću celo selo" - koji prikazuje zapravo šta je ostalo u srpskom selu nakon propasti socijalizma. U jednoj naročito dirljivoj sceni, vidimo glavnog lika kako ulazi u neku ruiniranu halu, mi ne znamo šta je u pitanju i gde je on to, da bi onda ušao u prostoriju koja ima ona rupu za projektor, i mi shvatamo da je to bio bioskop, ili dom kulture, da je to selo bilo živo, da je imalo neki javni život, i da sada nema ničega.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by uskok i ajduk Sat Mar 14, 2015 1:55 am

    pri tome mislim da ni sam ne znas sta tacno teror znaci.

    Терор = присилан рад (кулук), малтретирање, хапшење, физичко злостављање, пљачкање кроз нереалне порезе, па да, и колективизација.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by boomer crook Sat Mar 14, 2015 2:04 am

    eto isto kao u vandeji.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by uskok i ajduk Sat Mar 14, 2015 2:46 am

    Verterdegete wrote:Stvarno, Uskoce, uzmi procitaj Atlas Shrugged i preporodices se. Sinhronicitet ima te opali 200%.

    Кад већ препоручујемо СФ жанр, имам и ја за тебе једну лепу, кратку и разорну књижицу: Замјатин "Ми"Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 3137070404 Мислим да су ауторска права истекла па може и мало пиратерије: http://monoskop.org/images/c/c8/Zamjatin_Jevgenij_Mi_1978.pdf


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Filipenko Sat Mar 14, 2015 9:30 am

    Čekajte, ovom liku što uskače ladno smeta industrijalizacija?  Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 286371741 Pa valjda ljudi ne bi išli iz sela u gradove da je u selima bilo tako dobro. Posebno nakon što su dobili struju, vodu, puteve i slično, i to gle čuda u vremenu kada je zli Tito hteo da ih uništava. Sistemacki!

    Dnevni SMS Slobodana Milosevica - Page 6 Empty Re: Dnevni SMS Slobodana Milosevica

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 3:40 pm