Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest 2018-03-29, 15:24

    samo na kosovu je srbija pokusala da protera i etnicki pocisti vise od 750.000 albanaca, a mnoge cifre idu i daleko vise od toga. nato je zapravo sprecio da se srbija upise medju najvece zlocince u svetskoj istoriji.
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest 2018-03-29, 15:26

    a trebali su poslusati danasnju vecinu gradjana srbije koja kaze sta su oni imali da se mesaju u nase unutrasnje probleme.
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest 2018-03-29, 15:29

    Diši jbt
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest 2018-03-29, 15:54

    u madjarskoj danas npr zivi vise roma nego u srbiji, imaju vise politickih predstavnika nego u srbiji (u srbiji nula poslanika). nacisti koji ih ubijaju iz rasistickih razloga bivaju sudjeni i dobijaju dozivotne robije, u srbiji se i ne sude niti se drzava posebno i trudi da ih pronalazi (gde su ubice dragana maksimovica koji je ubijen jer su mislili da je rom), jer ko jebe cigane itd. sve to uzmite u obzir pre nego sto pausalno odredite kako je to najfasistickija zemlja. sto se kaze bolje gledajmo svoje dvoriste gde isto tj jace smrdi.
    Joó János

    Posts : 485
    Join date : 2016-06-29

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Joó János 2018-03-29, 16:04

    i sto je najbitnije romi rade u madjarskoj!

    inace moj ortak - nezaposleno lice - je 'vodio' 1 cigansku brigadu u pecuju, kao angazman preko drzavne sluzbe za zaposljavanje. njegova brigada nije nista radila, samo bi dosli gde su ih poslali i pretvarali se da rade i lokali 90% of the time, ali nisam siguran da su i ostale brigade - gde su brigadiri bili jobbikovske njuske - isto tako funkcionisale.


    _____
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Has no presents
    Has no presence
    In the future
    In the future
    Летећи Полип

    Posts : 11125
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Летећи Полип 2018-03-29, 16:11

    Mr.Pink wrote:
    William Murderface wrote:Iskreno, godinama već čitam o Pokretu pet zvezdica i jako mi teško ide da ih pozicioniram ne samo u terminima levo-desno, nego i u terminima true or fake, grassroots or astroturf, itd. Roršahova mrlja od pokreta. Svakako ih ne bih olako, ako uopšte, svrstao u levicu. Izgledaju mi najbliže DJB-u, ili onome kako se DJB percipira u javnosti - softver, borba protiv korupcije, akcenat na "poštenju" i "novoj politici", ideološka bezličnost ili prilagodljivost. Ova koalicija s fašistima je svakako vrlo zabrinjavajuća, a kako će se takav pokret ponašati na vlasti, niko ne može sa sigurnošću da predvidi. Po svemu što znam o njima, očekujem otklizavanje udesno.



    ja pet zvezdica vidim ovako> DJB + sns populizam i aktivizam + berlin



    Možda sam ih ja pogrešno procenio. Mediji ih forsiraju kao populiste, izvor odande mi ih je upakovao u levu foliju. Ali ako vidite DJB, pretpostaviću da je DJB. I Radulovićevce ovde neki vide kao levicu. Realno, Simeun i ĐB je ko ono prase i tartufi. U svakoj kaljuzi ume da ih nanjuši i izrilja. Tako da, pratiću njegov sud.
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest 2018-03-29, 16:17

    Joó János wrote:i sto je najbitnije romi rade u madjarskoj!

    inace moj ortak - nezaposleno lice - je 'vodio' 1 cigansku brigadu u pecuju, kao angazman preko drzavne sluzbe za zaposljavanje. njegova brigada nije nista radila, samo bi dosli gde su ih poslali i pretvarali se da rade i lokali 90% of the time, ali nisam siguran da su i ostale brigade - gde su brigadiri bili jobbikovske njuske - isto tako funkcionisale.

    to su nasumicno probali u nekim vucic-vulin-milenko jovanov selendrama, nek probaju u miskolcu ili niredjhazi
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest 2018-03-29, 16:50

    Ok matori šta predlažeš, da gasimo topik jer smo genetski nedostojni da komentarišemo prilike u Maďarskoj?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Filipenko 2018-03-29, 17:00

    Da se otvori topik Smrt Mađarskoj.
    Joó János

    Posts : 485
    Join date : 2016-06-29

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Joó János 2018-03-29, 17:04

    xie saike wrote:to su nasumicno probali u nekim vucic-vulin-milenko jovanov selendrama, nek probaju u miskolcu ili niredjhazi
    to nisu nasumicno probali pa odustali - to traje do dana danasnjeg. i broj participanata u javnim radovima sa biroa rada se povecava iz godine u godinu. ali pretpostavljam da su ti cinjenice nebitne.


    _____
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Has no presents
    Has no presence
    In the future
    In the future
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Zuper 2018-03-29, 17:04

    Samo Marija Terezija.
    ficfiric

    Posts : 34242
    Join date : 2012-02-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by ficfiric 2018-03-29, 17:21

    Vasilij wrote:Ok matori šta predlažeš, da gasimo topik jer smo genetski nedostojni da komentarišemo prilike u Maďarskoj?

    Pre nego sto se ugasi da dodam malo hunocida iz devedesetih


    Spoiler:


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista 2018-03-29, 17:24

    Nijedna zemlja mi nije odrvatna, a Mađarska svakako nije. Odvratni su mi Orban i Vučić.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista 2018-03-29, 17:35

    Летећи Полип wrote:
    Mr.Pink wrote:


    ja pet zvezdica vidim ovako> DJB + sns populizam i aktivizam + berlin



    Možda sam ih ja pogrešno procenio. Mediji ih forsiraju kao populiste, izvor odande mi ih je upakovao u levu foliju. Ali ako vidite DJB, pretpostaviću da je DJB. I Radulovićevce ovde neki vide kao levicu. Realno, Simeun i ĐB je ko ono prase i tartufi. U svakoj kaljuzi ume da ih nanjuši i izrilja. Tako da, pratiću njegov sud.

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 3579118792

    Ma spekulišem i ja. Ako sam pročitao 20 tekstova o 5SM, stekao sam 20 različitih slika o njima - levi, desni, populisti, tehnokrate, itd, tako da mi je najjači utisak da su Roršahova mrlja. Ono što ih po mom sudu povezuje sa DJB je neki suludi tehno-optimizam i suštinski menadžerski i PR-ovski pristup politici. Rekao bih da je tu njihova suština, a ne u ovoj ili onoj meri koju predlažu (a ima i "levih" i "desnih"). Poređenja radi, DJB je počeo sa onim lupetanjem o tome kako treba smanjiti broj visokobrazovanih, a sad obećava džabe sve - udžbenike, vrtiće, blablabla. Možda su malo promenili softver, ali ne i softverski pristup politici. Pritom, imam jak utisak da je 5SM zapravo front za nekoliko moćnih ljudi u vrhu, koji politici prilaze vrlo tehnokratski, uprkos priči o participativnoj demokratiji (koja u njihovoj varijanti opet dobija neki weird tehnokratski spin - kao iz nekog Uelbekovog romana).

    Kad kažem da očekujem zaokret udesno, ne mislim ni da su u nekoj skrivenoj suštini fašisti ili desničari, nego da će tako amorfan pokret pre ili kasnije da poprimi oblik onoga što ga okružuje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista 2018-03-29, 17:37

    Takođe, nema sumnje da je Mađarska trenutno mnogo bliža fašizmu nego Srbija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Mr.Pink 2018-03-29, 17:44

    ma pokret 5 zvezdica je u realnost sproveo onu radulovu pricu o "softveru". njima se politika, skupstine i sednice desavaju preko interneta i web kamera i web formulara.

    ja mislim da su oni brojekat berlina i da su vesto se infiltrirali. jos i ta prica o pristojnosti i redu. msm, to je kao kad neki lik sa severa italije kaze da italiji treba vise nemacke, a malo manje one zatucane juzne italije. godine '33. ili '43.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 40152
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by паће 2018-03-29, 17:49

    William Murderface wrote: vrlo tehnokratski, uprkos priči o participativnoj demokratiji (koja u njihovoj varijanti opet dobija neki weird tehnokratski spin - kao iz nekog Uelbekovog romana).

    Или оно што рече Праче, "Лорд Ветинари је искрено веровао у начело 1 човек 1 глас, јер он је био тај 1 човек и глас је био његов".


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista 2018-03-29, 17:49

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest 2018-04-03, 13:21

    Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić zahvalio je danas, prilikom otvaranja novog graničnog prelaza između Srbije i Mađarske, toj zemlji na podršci koju pruža Srbiji na putu ka EU, a posebno šefu diplomatije Peteru Sijartu, koji je, kaže, "trenutno najveći Srbin u međunarodnim odnosima" jer snažno i glasno brani Srbiju.

    Naj!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Filipenko 2018-04-03, 13:39

    Danica Popovic likes this!
    avatar

    Posts : 18429
    Join date : 2014-12-12

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by beatakeshi 2018-04-03, 14:47

    Srbija se brani na Kelebiji!
    паће

    Posts : 40152
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by паће 2018-04-03, 16:10

    beatakeshi wrote:Srbija se brani na Kelebiji!

    Од чега?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest 2018-04-06, 14:04

    Zselyke Csaky‏ @zecsaky

    Orban at the newly built Smolensk memorial in Budapest: "More respect for #Poland! More respect for #Hungary!"
    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 DaGKy4wUwAEPO5r
    13:30 - 6. апр 2018.

    "Smolensk" je valjda spomenik bratu Kačinjskom i ostalima stradalim u avio-udesu

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 DaFzj2HU0AIhRCy


    Marek Matraszek
    ‏ @matraszek
    2 сатапре 2 сата

    Orban: Poland is the key country in Central Europe. Attacks on Poland are attack on Central Europe and Hungary

    kakva bizarna politika
    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista 2018-04-06, 14:39

    Jbt


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest 2018-04-06, 14:49

    evropi treba takva vertikala pocev od turske preko srbije madjarske slovacke do poljske, jer apsolutno ne moze da hendluje na odgovarajuci nacin krizu migranata iz afrike i azije. u tom kontekstu i ovde ne mozemo ocekivati nista dobro. u italiji su levicari vec objavili da fasovima nece smetati da prave vladu, vec ce biti opozicija, betoniraju se novi zidovi za doseljenike sirom evrope.

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 11 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-05-11, 13:01