Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Јанош Винету Wed Mar 28, 2018 11:29 pm

    Pročitao sam tekst, i teza je stvarno debilna.
    Jobbik je manje zlo, moš misliti.

    Ali naslov ima zrnce istine u sebi, ja bih ga malo dopravio:
    To save liberal democracy, centrists must work with the far right

    Mora se "obraditi" i ta ekstremna desnica. Njihovo nezadovoljstvo je znak većih problema. Onaj ko uspe da ih obradi na zadovoljavajuć način će preuzeti kormilo. Taj neko može biti i nova levica koja će ispravno odgovoriti na velike izazove: globalizaciju, ekonomsku stagnaciju, nedostatak vizije - i sve ono na što desnica reaguje.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by beatakeshi Wed Mar 28, 2018 11:29 pm

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Mudde_cas
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Wed Mar 28, 2018 11:39 pm

    Pa najbolje je što se za Mudeta(tm) politička scena svodi na centar, ekstremnu desnicu i još ekstremniju desnicu. Iz te kombinacije uvek izlazi isti genijalan zaključak.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest Thu Mar 29, 2018 12:35 am

    Čekaj, a ko su liberali tu? Zar nisu još samo socijalisti ostali kao neka respektabilna snaga, pored fidesa i jobika?
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Thu Mar 29, 2018 12:40 am

    Pa nominalno socijalisti, a u suštini centristi. I "zeleni", tj LMP.

    U prevodu - DS i NDM BGD.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Thu Mar 29, 2018 12:49 am

    Zapravo sad gledam, socijalisti su na prošle izbore išli u široj koaliciji sa dve liberalne, jedno levo-liberalnom, i jednom green-liberal partijom. Levo-liberalna je Đurčanjijev "Demokratska koalicija".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36994
    Join date : 2014-10-27

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by boomer crook Thu Mar 29, 2018 12:54 am

    naravno sutra kada fidesu konacno zafali vecina ici ce u koaliciju sa jobikom


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Thu Mar 29, 2018 12:59 am

    Ma jasno. Samo što to neće biti sutra Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by kondo Thu Mar 29, 2018 1:23 am

    ko ih jebe, govnari. odvratna zemlja.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Летећи Полип Thu Mar 29, 2018 1:39 am

    Utvara wrote:

    Mora se "obraditi" i ta ekstremna desnica. Njihovo nezadovoljstvo je znak većih problema. Onaj ko uspe da ih obradi na zadovoljavajuć način će preuzeti kormilo. Taj neko može biti i nova levica koja će ispravno odgovoriti na velike izazove: globalizaciju, ekonomsku stagnaciju, nedostatak vizije - i sve ono na što desnica reaguje.

    Pa pokret pet zvezdica su to uspeli, samo iz nekog razloga ova prepodobna leva zajednica kao da ih ignoriše.
    boomer crook

    Posts : 36994
    Join date : 2014-10-27

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by boomer crook Thu Mar 29, 2018 2:10 am

    pa pokret pet zvezdica ide u koaliciju sa desnicom. kod njih ima elemenata fasizma u nastajanju koliko i levicarenja.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Thu Mar 29, 2018 3:33 am

    Iskreno, godinama već čitam o Pokretu pet zvezdica i jako mi teško ide da ih pozicioniram ne samo u terminima levo-desno, nego i u terminima true or fake, grassroots or astroturf, itd. Roršahova mrlja od pokreta. Svakako ih ne bih olako, ako uopšte, svrstao u levicu. Izgledaju mi najbliže DJB-u, ili onome kako se DJB percipira u javnosti - softver, borba protiv korupcije, akcenat na "poštenju" i "novoj politici", ideološka bezličnost ili prilagodljivost. Ova koalicija s fašistima je svakako vrlo zabrinjavajuća, a kako će se takav pokret ponašati na vlasti, niko ne može sa sigurnošću da predvidi. Po svemu što znam o njima, očekujem otklizavanje udesno.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Летећи Полип Thu Mar 29, 2018 4:37 am

    DJB bi možda bio frakcija unutar pokreta, koja bi s odvojila čim bi pokret došao na vlast. Tj dok se ne izglasa spuštanje poreza samozaposlenima, a pre npr. radnog zakonodavstva i "_______ za džabe" dela programa. Pet zvezdica su nesumnjivo levo od trenutne mejnstrim desnice i tzv socijaldemokratije, bilo gde. Problem je što su oni ova bedna, adaptivna levica, tzv građanska. Ne bi da menjaju sistem već da mu se prilagođavaju. Oni npr. predviđaju gig ekonomiju, ali ona mora biti dobro regulisana i praćena socijalnom zaštitom uposlenih. Situacija u javnom sektoru se poboljšava povećanjem sredstava. Žele da podstiču radničko akcionarstvo, što je lepo ali besmisleno ako je uokvireno neoliberalnom ekonomijom.

    Za Srbiju su mila majka. Nekada, do ne tako davno, bi oduvali ovde. Međutim, džabe kad je Srbija postala beznadežan slučaj za bilo kakvu političku akciju, izuzev spolja.
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest Thu Mar 29, 2018 12:42 pm

    Kondo wrote:ko ih jebe, govnari. odvratna zemlja.

    obavestio bih te da ima jedna zemlja odmah tu ispod madje koja je u 20 veku uspela da bude odgovorna za genocid veci nego sto je madjarska uspela da napravi i kao ucesnica i saradnica nemacke u ww2. msm kad pricamo o odvratnosti zemalja.
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest Thu Mar 29, 2018 12:47 pm

    xie saike wrote:
    Kondo wrote:ko ih jebe, govnari. odvratna zemlja.

    obavestio bih te da ima jedna zemlja odmah tu ispod madje koja je u 20 veku uspela da bude odgovorna za genocid veci nego sto je madjarska uspela da napravi i kao ucesnica i saradnica nemacke u ww2. msm kad pricamo o odvratnosti zemalja.

    Ovo je kolosalno preterivanje. Umij se hladnom vodom.
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest Thu Mar 29, 2018 12:49 pm

    pa nije. procitajte podatke. srbija bilo kome da prica o odvratnosti je kolosalna smejurija pre svega.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Mr.Pink Thu Mar 29, 2018 12:51 pm

    William Murderface wrote:Iskreno, godinama već čitam o Pokretu pet zvezdica i jako mi teško ide da ih pozicioniram ne samo u terminima levo-desno, nego i u terminima true or fake, grassroots or astroturf, itd. Roršahova mrlja od pokreta. Svakako ih ne bih olako, ako uopšte, svrstao u levicu. Izgledaju mi najbliže DJB-u, ili onome kako se DJB percipira u javnosti - softver, borba protiv korupcije, akcenat na "poštenju" i "novoj politici", ideološka bezličnost ili prilagodljivost. Ova koalicija s fašistima je svakako vrlo zabrinjavajuća, a kako će se takav pokret ponašati na vlasti, niko ne može sa sigurnošću da predvidi. Po svemu što znam o njima, očekujem otklizavanje udesno.



    ja pet zvezdica vidim ovako> DJB + sns populizam i aktivizam + berlin


    Last edited by Mr.Pink on Thu Mar 29, 2018 12:52 pm; edited 1 time in total


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest Thu Mar 29, 2018 12:52 pm

    najveci zlocini i najveca ubistva civila su se desila nakon nemacke okupacije zemlje
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest Thu Mar 29, 2018 12:54 pm

    Ne priča Srbija, nego mi. I znam podatke vrlo dobro, i za vreme Hortija i posle njega  od predaje Nemcima 20.000 Jevreja izbeglica, do deportacije 440.000 Jevreja koju su spoveli mađarski kolaboracionisti. Jako si zastranio.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11583
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Ferenc Puskás Thu Mar 29, 2018 1:01 pm

    Sajke, da promijeniš nick u admiral Horthy. Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 1233199462 Živjela južna Ugarska.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Mr.Pink Thu Mar 29, 2018 1:06 pm

    hortiju je bilo ok da ih tretira kao robove i salje na prisilan rad po istoku i srbiji, ali ne i da ih u vagonima deportuje hitleru. jaka mi razlika.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by ficfiric Thu Mar 29, 2018 3:10 pm

    Vasilij wrote:Ne priča Srbija, nego mi. I znam podatke vrlo dobro, i za vreme Hortija i posle njega  od predaje Nemcima 20.000 Jevreja izbeglica, do deportacije 440.000 Jevreja koju su spoveli mađarski kolaboracionisti. Jako si zastranio.

    I WWI se desio u XX veku


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by ficfiric Thu Mar 29, 2018 3:13 pm

    xie saike wrote:najveci zlocini i najveca ubistva civila su se desila nakon nemacke okupacije zemlje


    ?


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest Thu Mar 29, 2018 3:15 pm

    Pa samo tu je u pravu. Horti i Salaši se ipak znatno razlikuju po učinku.
    Anonymous
    Guest

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Guest Thu Mar 29, 2018 3:19 pm

    ok, da se ispravim, neko ko navija za dacica i vucica da resavaju albance na kosovu tesko da moze da sere madjarskoj o odvratnosti. a morate se jebiga pomiriti da je zemlja u kojoj zivite odgovorna za genocid i velike zlocine, od nedica ljotica i mihajlovica do milosevica i seselj vucica. tj ako se na bilo koji nacin sa njom identifikujete poistovecujete ili je branite, sto ne razumem zasto bi pojedinci koji sa tim nemaju veze radili.

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 10 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 3:21 pm