Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Levica u Srbiji i svetu

    Ferenc Puskás

    Posts : 11575
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Ferenc Puskás Fri Mar 01, 2019 12:08 am

    To u konbinaciji sa sabornošću, trenutak kad se prožímaju je kad Bakić kaže da je Hag sranje, a ona aihihihi srrrrlupps!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81498
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Fri Mar 01, 2019 12:10 am

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 53145640_2271537076436215_5457368283055390720_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent.fbeg4-1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36940
    Join date : 2014-10-27

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by boomer crook Fri Mar 01, 2019 12:20 am

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Xexoxical Endarchy Fri Mar 01, 2019 12:36 am

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 3579118792 Levica u Srbiji i svetu - Page 17 3579118792 Levica u Srbiji i svetu - Page 17 3579118792


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Solus_Rex

    Posts : 3515
    Join date : 2018-07-03

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Solus_Rex Fri Mar 01, 2019 1:05 am

    Ali mnogo dobro:lololo:


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Anonymous
    Guest

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Guest Fri Mar 01, 2019 9:39 am

    Meni voditeljka izgleda kao hibrid Teše Tešanovića i Željke Cvijanović. Mada mi je pomogla da skontam zašto mnogima smeta izraz Srbijanac, dosta je jasnije sad nakon što sam čuo kako ta riječ može biti izgovorena i upotrijebljena.

    Creepy uncle bolje da ne gleda Jovu, ima onaj dio o Boži Preleviću, Veruoviću i trećem metku pa je bolje da ovo preskoči  Levica u Srbiji i svetu - Page 17 2348298330
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by uskok i ajduk Wed Mar 06, 2019 9:32 am

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 2304934895


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50167
    Join date : 2017-11-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 06, 2019 9:39 am

    Tabašević - još jedan u nizu "šta ima veze što su desničari, to ne znači da ne mogu biti levičari" nizu.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Zuper Wed Mar 06, 2019 11:40 am

    Dosao sam samo do nesrecnika koji kaze d je SFRJ bila ekonomski efiksasna i solidarna 1989 sa sve primerom o izvozu koji je veci 3 puta od spoljneg duga.
    Stvarno moras biti totalno neobrazovan da tako nesto kazes.
    Prakticno nista tu nije tacno.
    Te 1989 nema nikakve solidarnosti jer drzavom vlada hiperinflacija zbog neefikasnosti privrede.
    Ante Markovic trci u Vasington da moli MMF za kredite a oni ga obavezuju na ekonomsku "sok terapiju" sto je sve suportno solidarnosti.
    O izvozu i dugu, nema veze sa realnoscu.

    Hajde da je rekao za sedamdeseth i neku, pa da ima smisla prica o solidarnosti, ni tada nema efikanosti ali ima zaduzivanja koja su dosla na naplatu 1989...

    Venecuealanska privreda je dozivela istu sudbinu sa hiperinflacijom zbog neefikanosti, to je uvek problem komunistickih ekonomija zato kinezi sve vise odlaze od toga kroz berzu...sto je kljuc nalazenja prave cene i odnosa ponude i potraznje, sto tvrdi komunizam nikada nije resio, niti moze onako kako je zamisljen.

    Maduro to pokusava da pormeni pa je sada veoma ranjiv zbog toga pa su Ameri to pokusali iskoristiti jer je venecuelanski bolivar naglo izgubio na vrednosti od kraja novembra do pocetka februara kako bi se obuzdala hiperinflacija i postavila neka osnova za stabilizaciju...


    Last edited by Zuper on Wed Mar 06, 2019 11:49 am; edited 2 times in total
    disident

    Posts : 15074
    Join date : 2016-03-28

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by disident Wed Mar 06, 2019 11:47 am

    Ovog istoričara ne znam, pusticu kasnije, ali za tabasevixa i mladenovića je mrtva trka ko je gluplji da vam kažem odma


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Guest Wed Mar 06, 2019 12:00 pm

    Zuper wrote:Dosao sam samo do nesrecnika koji kaze d je SFRJ bila ekonomski efiksasna i solidarna 1989 sa sve primerom o izvozu koji je veci 3 puta od spoljneg duga.
    Stvarno moras biti totalno neobrazovan da tako nesto kazes.
    Prakticno nista tu nije tacno.
    Te 1989 nema nikakve solidarnosti jer drzavom vlada hiperinflacija zbog neefikasnosti privrede.
    Ante Markovic trci u Vasington da moli MMF za kredite a oni ga obavezuju na ekonomsku "sok terapiju" sto je sve suportno solidarnosti.
    O izvozu i dugu, nema veze sa realnoscu.

    Hajde da je rekao za sedamdeseth i neku, pa da ima smisla prica o solidarnosti, ni tada nema efikanosti ali ima zaduzivanja koja su dosla na naplatu 1989...

    Venecuealanska privreda je dozivela istu sudbinu sa hiperinflacijom zbog neefikanosti, to je uvek problem komunistickih ekonomija zato kinezi sve vise odlaze od toga kroz berzu...sto je kljuc nalazenja prave cene i odnosa ponude i potraznje, sto tvrdi komunizam nikada nije resio, niti moze onako kako je zamisljen.

    Maduro to pokusava da pormeni pa je sada veoma ranjiv zbog toga pa su Ameri to pokusali iskoristiti jer je venecuelanski bolivar naglo izgubio na vrednosti od kraja novembra do pocetka februara kako bi se obuzdala hiperinflacija i postavila neka osnova za stabilizaciju...

    1989. sam bio u SFRJ i nije bilo hiperinflacije. Bio, živeo, bio zaposlen u tada elitnoj firmi. Tada se živelo bolje nego ikada mada su mnogi naslućivali šta će doći za dve godine.

    Koliko si godina imao te 1989? Ne treba da odgovoriš.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Zuper Wed Mar 06, 2019 12:04 pm

    Jogi, je l na Pataiji ima pataka?
    Anonymous
    Guest

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Guest Wed Mar 06, 2019 12:12 pm

    Zuper wrote:Jogi, je l na Pataiji ima pataka?

    Zayebi to.

    Za tu hiperinflaciju, izvlačim iz malog mozga da sam u martu 1989. kupio Zastavu 101 (zvala se "Skala") za keš pare, 6,500 tadašnjih DM. U sobi gde su se vršile uplate (Zastava Auto, Voždovac), bio je tip koji je doneo akt tašnu punu čekova, kao u kriminalnim filmovima kada prostru svežnjeve novčanica.
    No Country

    Posts : 11126
    Join date : 2015-05-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by No Country Wed Mar 06, 2019 5:03 pm

    Јоги, 1989-те сам реновирао кућу, никад се не бих покрпио да није било инфлације. Него, нађеш негде плочице “по старој цени”, негде платиш цемент чеком (који у оно време стиже на наплату кроз месец дана), и тако. Мајсторе сам, колико се сећам, плаћао у маркама, ту није било зајебанције.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Zuper Wed Mar 06, 2019 5:06 pm

    Jogi, gde si ti ziveo, u Diznilendu?
    Anonymous
    Guest

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Guest Wed Mar 06, 2019 5:35 pm

    yoyogi wrote:
    1989. sam bio u SFRJ i nije bilo hiperinflacije.

    Inflacija je bila 1.000% te godine, pre nego što je Ante Marković stabilizovao kurs.
    Anonymous
    Guest

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Guest Thu Mar 07, 2019 2:57 am

    Pa rekoh u postu #413 da sam se setio 1989.
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by паће Thu Mar 07, 2019 6:23 am

    Тада сам радио у трговини, и један од извештаја које смо штанцовали је био онај о нивелацији, тј о ефекту промене цена на пазар, тј колико смо скупље продали него што смо купили.
    Прц је у томе што кад набављаш робу, углавном већ имаш ту исту робу од пре, не чекаш да распродаш. Нова набавка нова цена, онда дигнеш цену и оном што већ имаш.

    Е нагледао сам се страница на којима је збир негативан. Јер су продавали по старој цени.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 18432
    Join date : 2014-12-12

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by beatakeshi Wed Mar 13, 2019 7:37 pm

    Umrla Zagorka Golubović.
    Anonymous
    Guest

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Guest Mon May 06, 2019 9:31 am

    https://amp.dw.com/en/collectivization-remarks-split-german-social-democrats/a-48578188?maca=en-Twitter-sharing&__twitter_impression=true
    паће

    Posts : 40166
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by паће Mon May 06, 2019 9:42 am

    Ушуњала ти се маца у линак.

    Ајд, сад сам и прочитао. Добар је момак, узбуркао је мало, бар колико да се види на којим деловима је тигањ загорео, ко је ту (пре свега у самом СПД) задрти капиталобранитељ. Оне смејурије типа "то не може бити законито", "не може са таквима да се прави влада" итд, то мачку о реп - кад стекну већину, све може, па и још један 11. септембар. Не тај него онај 1973.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Guest Sun Jun 30, 2019 3:53 pm

    https://www.danas.rs/nedelja/nesto-je-od-samog-pocetka-bilo-pogresno-u-socijalistickom-pokretu

    Levica nije dovoljno brzo uvidela mnoge negativne reakcije na političko i ekonomsko ubrzanje koje je globalizacija sobom nosila širom sveta. Desničarski populistički pokreti su posledica straha i zabrinutosti koji su pak povezani sa tim rastom stepena političke i ekonomske globalizacije. Levica jednim delom nije reagovala, a delom nije znala kako da poveže borbu za ekonomsku pravdu sa nastojanjem da se nosi sa tim postojećim strahovima i zabrinutostima. Tako da levi pokreti i dalje nemaju jednu teoriju – a to je vrlo vidljivo kod socijaldemokratskih partija – koja bi im pomogla da se sa jedne strane bore protiv klimatskih promena i za političku ravnopravnost, a sa druge, da budu glas onih koji su gubitnici procesa ekonomske globalizacije – kaže u ekskluzivnom razgovoru za Danas Aksel Honet, jedan od najznačajnijih filozofa i društvenih teoretičara današnjice koji je nedavno boravio u Beogradu, kada mu je uručeno priznanje „Miladin Životić“ koje dodeljuje Institut za filozofiju i društvenu teoriju za kritički angažman.

    Mislim da ne možemo jednostavno da uzmemo neke delove starog socijalizma ili komunizma, pa da na tim loše rekonstruisanim tradicionalnim idejama napravimo nov pokret. Veoma me zabrinjavaju takvi pokušaji: uzmete malo Marksa, malo ekološkog pokreta i onda imate novi društveni ideal. Mislim da je potrebno jedno dublje razmatranje grešaka i zastarelosti većine ovih socijalističkih ideja.

    Neki ljudi ne veruju više da je rad glavni izvor, i da treba da bude glavni izvor društvene integracije u budućnosti, već da umesto toga treba da potražimo druge mehanizme. Klaus Ofe u Nemačkoj već duže vreme ima taj predlog, ali ja mislim da će rad i u budućnosti biti glavni izvor društvene integracije i stoga treba da nas brine kako da reevaluiramo rad u budućnosti, ne samo u pogledu boljih plata, već i radikalno boljih uslova rada. Mislim da bi to bila moja ideja za socijalistički pokret.
    Solus_Rex

    Posts : 3515
    Join date : 2018-07-03

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Solus_Rex Sun Jun 30, 2019 4:45 pm

    Sveukupni utisak nedelje mi je sa koliko se strpljenja i brižljivosti prof. Honet prošlog četvrtka na Kolarcu ophodio prema učesnicima kolokvijuma i pitanjima iz publike a koja su dominantno bila nebuloznog karaktera, sve ciljajući da gostujućeg pre impresioniraju erudicijom i širinom vlastitih uvida no da dragocenu priliku iskoriste za nepatvoren dijalog pa bio on i o temama od minornog značaja.
    Reče tako prof. oko trećeg sata okupljanja sa pomalo te frankfurtske rezignacije da "bar mi u Nemačkoj" imamo 50 kritičkih inelektualaca koji se svakog dana oglašavaju u medijima po najrazličitijim osnovama, da Nemci u teatar sve češće odlaze na sesije komunikatvne racionalnosti i građanskog dijaloga, gde im istaknuti umovi današnjice predočavaju probleme i izazove budućnosti ali da uprkos ovako visokom stepenu javne samosvesti dominira osećanje fatalizma političke volje da se bilo šta u pogledu budućnosti Evrope može odlučivati mimo finansijskog kapitala. 
    Ona zatvorska epifanija o " trijumfu intelekta i pesimizma volje" se izgleda danas dosledno ostvaruje.
    Potražiću snimak sa hajlatovima večeras da okačim.
    Anonymous
    Guest

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Guest Sun Jun 30, 2019 5:12 pm





    Solus_Rex

    Posts : 3515
    Join date : 2018-07-03

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Solus_Rex Sun Jun 30, 2019 5:15 pm

    Inače njegov kolege na levic Claus Offe najglasniji je za razrešenje krize rada, i razdvajanju rada od prihoda uvođenjem bezuslovno javnog dohotka za sve punoletne u Nemačkoj ali su sve šanse da će takav zakon pre doneti italijanska vlada Vučićevog tipa nego social demokrati sa argumentom ekonomske efikasnosti. Honet reče da se protivi tako rešenju jer inicira "košmar moderne države a to je potpuno privatni građanin koji je korisnik jevnog dohotka ali uopšte ne izlazi iz kuće, ne glasa na izborima, stožer društvenog života mu je komercijalna televizija i sl." Honet bi pre želo da vidi neke komitet ili ojačane sindikate koji bi se više bavili kvalitetom uslova rada i visinom njene cene a koji su, kako navodi, bili vrlo efikasni posle rata u Nemačkoj. To bili neki prioriteti oko angažovanja na levici po njemu, koliko se sećam.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.

    Levica u Srbiji i svetu - Page 17 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 13, 2024 9:34 am