Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vinske priče

    plavaivy

    Posts : 3120
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Sat 14 Mar - 20:27:17

    dugo sam bila skepticna prema ovom vinu pre svega zbog cene...jer kad vidim 2ooinesto din za l odmah mi se pale lampice..nije da sam daval silne novce za vino dosad ali ni je granica komfora bila na 400 i malo iznad..
    medjutim jedan dan nisam nigde isla u nabavku a u lokalnoj radnji je izbor mrsav pa sam poklekla i iznenadila se...vino je dobro,pitko je i nimalo kiselo cak i fino aromaticno vocno-cvetno..sasvim sasvim ok..

    ali posle druge nacete boce sam primetila da kada popijem casu tog vina uvece te noci sanjam neverovatno cudne snove..jako cudno,potpuno burne i sumanute snove..zarad experimenta kada pauziram vece spavam kao top...potpuni bizarluk..ne znam..moram jos experimentisati Vinske priče - Page 6 1399639816
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by паће Sat 14 Mar - 20:32:36

    Гуглао "ово вино" и ни до чег нисам дошао.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat 14 Mar - 20:45:51

    jel si jela neke pečurke sa fruške uz vino?   Vinske priče - Page 6 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Sun 15 Mar - 8:28:08

    plavaivy wrote:dugo sam bila skepticna prema ovom vinu pre svega zbog cene...jer kad vidim 2ooinesto din za l odmah mi se pale lampice..nije da sam daval silne novce za vino dosad ali ni je granica komfora bila na 400 i malo iznad..
    medjutim jedan dan nisam nigde isla u nabavku a u lokalnoj radnji je izbor mrsav pa sam poklekla i iznenadila se...vino je dobro,pitko je i nimalo kiselo cak i fino aromaticno vocno-cvetno..sasvim sasvim ok..

    ali posle druge nacete boce sam primetila da kada popijem casu tog vina uvece te noci sanjam neverovatno cudne snove..jako cudno,potpuno burne i sumanute snove..zarad experimenta kada pauziram vece spavam kao top...potpuni bizarluk..ne znam..moram jos experimentisati Vinske priče - Page 6 1399639816


    Daj kaži koje vino, 'oću i ja ovako Vinske priče - Page 6 4101625831
    plavaivy

    Posts : 3120
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Sun 15 Mar - 9:01:26

    zaboravila sam da okacim koje vino  Vinske priče - Page 6 286371741 moje vino

    Vinske priče - Page 6 Belo-vino-plantaze-moje-vino-1l-1005847-large
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Sun 15 Mar - 9:04:30

    A, pa ne čudi me. Oni i inače imaju neverovatan odnos cene i kvaliteta, a ovo ima baš zabavan sortni sastav.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sun 15 Mar - 9:26:22

    ja ako nastavim dalje kao juče, neće biti dobro za moju jetricu koja je i pre mesec dana dosta loše stajala na UZ.

    počeo sam sa belim sagmajsterom (furmint), nastavio limnoskim muskatom aleksandrijskim, posle dremke prešao na gagin prokupac pa finiširao vrancem iz stobijeve premium serije. 

    posle sam racunao da ako nastavim ovako zaliha od 70 boca i 30 litara belog u kartonu neće sastaviti mesec, mesec i po.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Erős Pista Sun 15 Mar - 9:35:25

    Bas smo sinoc pili Moje vino roze, uz testeninu. Odlicno je! I ja sam se cudio jer pise "kvalitetno", a cena 223 dinara. Ali zaista je dobro.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plavaivy

    Posts : 3120
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Sun 15 Mar - 11:18:03

    ma da..iznendjujuce..

    inace pre neki dan u Metrou sve redovno,svega ima na policama.. i samo jedna jedina flasa mog vina ...pa stvarno..
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Tue 17 Mar - 19:31:32

    Samo da zahvalim drugarici Ivy za preporuku. Još je bolje to da samo pet maraka košta litar ovakvog vina

    Ostaje mi još da vidim kako će stvar sa snovima da ispadne Vinske priče - Page 6 4101625831
    plavaivy

    Posts : 3120
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Tue 17 Mar - 19:47:47

    nema na cemu Vinske priče - Page 6 1143415371 

    ja sam uvek u lovu na jeftino a dobro vino Vinske priče - Page 6 2849097393

    a sto se snova tice to je kanda sipak..svako vece popijem 1 casu vina ali nema vise burnih snova Vinske priče - Page 6 1949538119 ko zna sta je to bilo..


    jedino sto me brine je da ev. nije hemijsko/vestacko vino jer je tako jeftino i mozda se ne bi trebalo opiti od njega ili bi trebao dobrovoljac da to isproba Vinske priče - Page 6 1399639816 pa da javi posledice..
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Tue 17 Mar - 19:53:24

    Meni je svakovečernja norma dvije čaše, kad idem preko toga onda biram između par varijanti za koje znam da mogu dvije boce za sjedeljku od 4-5 sati da popijem i da sam ujutro sasvim OK. Siječem vodom između vina, uvijek je omjer vode bar 10% veći.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Tue 17 Mar - 19:54:28

    plavaivy wrote:jedino sto me brine je da ev. nije hemijsko/vestacko vino jer je tako jeftino i mozda se ne bi trebalo opiti od njega ili bi trebao dobrovoljac da to isproba Vinske priče - Page 6 1399639816 pa da javi posledice..

    Ne postoji tako nešto  Vinske priče - Page 6 4101625831 tj postoji ali je u eksperimentalnoj fazi i jako je skupo. Sa druge strane, ti zapravo verovatno misliš na vina koja se prave od izuzetno lošeg grožđa, uz zatrpavanje hemijom i šećerom. Nijedno vino koje se pravi u Plantažama ne spada u tu kategoriju. Ovo koje ti se sviđa ima jasno deklarisan sortni sastav i kontrolisano poreklo i opušteno ga pij i ne brini o ceni - imaju Plantaže stratešku politiku masovne proizvodnje i prodaje koja im omogućava da budu vrlo povoljni.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Tue 17 Mar - 19:58:36

    Ja sam jesenas uzeo desetak litrenjaka Plantažinog krstača, na akciji koštao 4,3 marke. To mi se takođe dopalo ali ovo mi puno bolje. Njihov vranac mi je takođe dobar, plus mi je postao i omiljeno vino za kuhanje.
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Erős Pista Tue 17 Mar - 19:59:43

    Mi imamo još litar Mog vina! A taman ima Vučić sad u osam...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8041
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Daï Djakman Faré Tue 17 Mar - 20:00:08

    Vinske priče - Page 6 3579118792


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Tue 17 Mar - 20:01:16

    Не исплати се никоме такво вино. Мислим на затрпавање хемијом.

    Има мало хемије, пуно биологије и нешто физике. И тако ће бити.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Tue 17 Mar - 20:11:29

    Znaš na koju vrstu zatrpavanja mislim Vinske priče - Page 6 1143415371
    plavaivy

    Posts : 3120
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Tue 17 Mar - 20:12:15

    nemam pojma meni je njihov Krstas los,jak i kiseo i Vranac takodje mi je kiseliji tako da odavno nisam kupovala njihova vina sve do ovog sasvim slucajno..
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Tue 17 Mar - 20:14:42

    Ja sam ljubitelj kiseliša Vinske priče - Page 6 4101625831
    паће

    Posts : 40023
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by паће Tue 17 Mar - 21:14:17

    Papa Lazarou wrote:
    plavaivy wrote:jedino sto me brine je da ev. nije hemijsko/vestacko vino jer je tako jeftino i mozda se ne bi trebalo opiti od njega ili bi trebao dobrovoljac da to isproba Vinske priče - Page 6 1399639816 pa da javi posledice..

    Ne postoji tako nešto  Vinske priče - Page 6 4101625831 tj postoji ali je u eksperimentalnoj fazi i jako je skupo. Sa druge strane, ti zapravo verovatno misliš na vina koja se prave od izuzetno lošeg grožđa, uz zatrpavanje hemijom i šećerom. Nijedno vino koje se pravi u Plantažama ne spada u tu kategoriju. Ovo koje ti se sviđa ima jasno deklarisan sortni sastav i kontrolisano poreklo i opušteno ga pij i ne brini o ceni - imaju Plantaže stratešku politiku masovne proizvodnje i prodaje koja im omogućava da budu vrlo povoljni.

    Колега је (двапут, јебига, дегустација Правописа) причао за неког чичу хемичара, или беше биолог, који је у пензији узео да се зајебава и прави вино од било чега, ваљда другог воћа и шта већ навата. Само никад од грожђа. И вели да је добро, никад не би рекао од чега је.

    Но, ту исплативост уопште није битна, ово је нечији хоби.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Tue 17 Mar - 22:40:21

    plavaivy wrote:nema na cemu Vinske priče - Page 6 1143415371 

    ja sam uvek u lovu na jeftino a dobro vino Vinske priče - Page 6 2849097393

    a sto se snova tice to je kanda sipak..svako vece popijem 1 casu vina ali nema vise burnih snova Vinske priče - Page 6 1949538119 ko zna sta je to bilo..


    jedino sto me brine je da ev. nije hemijsko/vestacko vino jer je tako jeftino i mozda se ne bi trebalo opiti od njega ili bi trebao dobrovoljac da to isproba Vinske priče - Page 6 1399639816 pa da javi posledice..


    to vino košta koliko populističko vino mora da košta i nimalo više, posebno u velikom kombinatu na hiljadama hektara

    ja pijem bolje vino od toga, osetno bolje, koje košta 10e za 5 litara u balonu od folije sa slavinicom. i to je realna cena, pritom nije kupaža, jedna sorta, skoro pa AOC (kad bi se iscimali a zabole ih, inace sve zadovoljavaju).

    dakle sestre i braco 2e po litri i ni zrna zita preko toga neprijatelju


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3120
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Wed 18 Mar - 8:04:09

    ondak super..nekako mi je u glavi da je cena reciprocno vezana za kvalitet vina ali ako je tako jos bolje (po novcanik Vinske priče - Page 6 1399639816)


    @fikret
    e i ja volim suva vina npr ovo da je ovakvo kakvo je a samo mrvicu,mrvicu suvlje bilo bi skroz po mom ukusu...ali krstac mi je bas nekako jak i kiseo,sve mi je nekako zestoko kod njega..
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Thu 9 Apr - 17:49:50

    бивше колеге смислиле како да протраће пуно чаша вина



    уместо да људима прикажу нешто стварно занимљиво

    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Margit Savović Thu 9 Apr - 18:10:55

    plavaivy wrote:ondak super..nekako mi je u glavi da je cena reciprocno vezana za kvalitet vina ali ako je tako jos bolje (po novcanik Vinske priče - Page 6 1399639816)


    @fikret
    e i ja volim suva vina npr ovo da je ovakvo kakvo je a samo mrvicu,mrvicu suvlje bilo bi skroz po mom ukusu...ali krstac mi je bas nekako jak i kiseo,sve mi je nekako zestoko kod njega..
    Ne brini, Ajvi, ja sam sigurno popila hektolitar Podgorickog bijelog i Moje vino rozea u spricerima u poslednjih 10+ godina i nije mi nista.

    Inace, kupila sam u Maksiju neki Delez Chablis (2014), snizen sa 1900 na 840. Javicu vam utiske, ali ja volim sortu, pa se nadam da nisu osljarili. I dalje traje rasprodaja.

    Vinske priče - Page 6 Empty Re: Vinske priče

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri 19 Apr - 16:55:32