Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vinske priče

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 16 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sun Jun 11, 2023 11:06 pm

    posle dosta vremena u beogradske diskonte, gde se sav pošten svet poput nas snabdeva, stigla je tikvešova graševina - najbolje špricer vino na balkanu u zoni 350 dinara. u nedostatku iste cepali smo peconijevu rubin graševinu ali razlika ne samo da postoji nego nije mala.

    ništa drugo u trenutnoj ponudi ne prilazi tome.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 16 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Mon Jul 24, 2023 1:48 pm

    vinciceva grasevina ili kako se sad po bontonu kaze grasac, koja je dobila zlato na poslednjem decanter ziriranju uz gomilu uzglednih trofeja, u radnji sada kosta 17,000 dinara.

    nadam se da se slazemo da u srbiji ne postoji vino koje vredi ove pare. bez obzira sto je ciljana klijentela koja nije niko od vas niti od grassroots vinskih entuzijasta, probajte ako vam se pruzi prilika. ja sam ga probao krajem novembra 2022 kad mi je receno da ce kostati u prodaji 2500-3000. posle ove medalje, ode na 6x vise.

    hajp koji se pravi je po meni nerealan, pogotovo to da je ovo jedno od devet najboljih belih vina sveta. odlicno jeste, vrhunsko jeste, verovatno ce biti vazno ali se bojim da vinska prica u srbiji ide u pogresnom smeru, onom koji odgovara nekim porodicama na vrhu.

    Vinske priče - Page 16 Dm1-sXIS


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Vinske priče - Page 16 Empty Re: Vinske priče

    Post by Notxor Mon Jul 24, 2023 9:32 pm

    kondo wrote:vinska prica u srbiji ide u pogresnom smeru, onom koji odgovara nekim porodicama na vrhu.

    Milenijum tim će piti vino koje pravi Milenijum tim, samo da se još dogovore oko cene.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 16 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Tue Aug 01, 2023 3:56 pm

    kondo wrote:vinciceva grasevina ili kako se sad po bontonu kaze grasac, koja je dobila zlato na poslednjem decanter ziriranju uz gomilu uzglednih trofeja, u radnji sada kosta 17,000 dinara.


    zapravo je ovo tačno to što treba raditi. 

    zapišavanje sa visine, pravo u usta.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Vinske priče - Page 16 Empty Re: Vinske priče

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 01, 2023 4:05 pm

    Kako sam srecan sto sam pivopija. I tu je tragicno, ali na meni podnosljiviji nacin
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Vinske priče - Page 16 Empty Re: Vinske priče

    Post by Erős Pista Tue Aug 01, 2023 4:16 pm

    Mór Thököly wrote:Kako sam srecan sto sam pivopija. I tu je tragicno, ali na meni podnosljiviji nacin

    Vinske priče - Page 16 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Vinske priče - Page 16 Empty Re: Vinske priče

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Aug 01, 2023 5:03 pm

    Jbg, jako niske lestvice(tm)
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vinske priče - Page 16 Empty Re: Vinske priče

    Post by паће Tue Aug 01, 2023 6:43 pm

    Mór Thököly wrote:Jbg, jako niske lestvice(tm)

    Није проблем ни са највишом, нико те не тера да идеш изнад најниже пречаге.

    Ретко идем у кафану, а и то сам обично возач, па није проблем, пијем књаза. Ал у тим ретким приликама кад ћу нешто и да попијем, прво питам да ли имају пиво или држе програм. Ако је ово друго, онда бирам шта је из тога најподношљивије - може тзв. никшићко црно, може бањалучки нектар, може зајечарац, може лашко, може старопрамен. Тј радо бих, ако има, будвар, козел или нешто швапско, ал јебига.

    Јер вино у кафани... толико немам појма да је за мене шприцер.

    У ствари сам скроз прешао на ракију, и то своју. У кафани, за последњих десетак година, било је прилика кад сам пио и ракију (јер је такво било славље), и сваки пут је било негде између мњах и шкк, и ниједном није успело да ми утиче на главу. После три ракије, два пелинковца и два пива изађемо трезни, јеботе. Има прича да је један тако био код кума на нечему у кафани, и враћао се нека доба кући, заустави га мурија да дува, надувао нулу. Окренуо кола и право код кума: шта си ми ово бре сипао?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 16 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Tue Aug 01, 2023 7:06 pm

    pa špricer je brte vrhunsko piće nego ga je poklopio vinski snobizam, nema mesta u tom koordinatnom sistemu. a kad dođu italijani u moje selo i istu tu /dobro, malo bolju ali stvar je u nijansama/ smederevku našopaju ugljen dioksidom i to prodaju ko šumadinski proseko, onda padamo na bulju.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Vinske priče - Page 16 Empty Re: Vinske priče

    Post by Летећи Полип Fri Jan 19, 2024 6:35 pm

    Vinske priče - Page 16 MAVRODAPHNE-DEUS-NEW-SITE

    Mljac.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 16 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Fri Jan 19, 2024 6:43 pm

    ne znam jesmo i ovde pricali da je raspali Banatski rizlig sada odlicno vino za koje niko ne zna ?
    pricao mi dimitrije...kaze imaju nove vlasnike i odlicnog enologa i sad prave odlicno vino pod raspalim brendom...pa ako uspete da prevazidjete traume iz tinedzerskih i ostalih dana  Vinske priče - Page 16 286371741 Bantaski rizling je za 350din  najbolja kupovina na ovim prostorima!!!

    Vinske priče - Page 16 Empty Re: Vinske priče

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 8:58 am