Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vinske priče

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Wed May 18, 2022 12:50 pm

    Odlična je, klasika.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9548
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by fikret selimbašić Wed May 18, 2022 12:59 pm

    Super, taman za večerašnje finale. Vinske priče - Page 11 359476144


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Wed May 18, 2022 1:07 pm

    Dobra, starinska tamjanika, ja volim savremenije izraze sorte ali to nije bitno za tvoju odluku
    fikret selimbašić

    Posts : 9548
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by fikret selimbašić Wed May 18, 2022 1:19 pm

    Cousin Billy wrote:Dobra, starinska tamjanika, ja volim savremenije izraze sorte ali to nije bitno za tvoju odluku

    Ja o vinima slabo šta znam, prvi izbor su mi tamjanike i traminci. Najbolja tamjanika mi je tikvešova classic a od traminaca erdutski.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Wed May 18, 2022 3:01 pm

    mislim da je minićeva tamjanika baš super uvod u ovu sortu, pošto ima te naglašene karakteristike a pre svega miris na zovu. inače mislim isto što i bili ali da bi se došlo do toga moraš prvo da prođeš klasičnu školu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9548
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by fikret selimbašić Wed May 18, 2022 3:37 pm

    kondo wrote:mislim da je minićeva tamjanika baš super uvod u ovu sortu, pošto ima te naglašene karakteristike a pre svega miris na zovu. inače mislim isto što i bili ali da bi se došlo do toga moraš prvo da prođeš klasičnu školu.

    Moja vinska škola je teški prosjek iz mog okruženija. Ovako izgleda na prilično širokom uzorku, u prvom srednje se okupi društvo, pazari se desetak boca vukovarske golubice od bijelog i par jagodinskih ružica, da ima i crnog. Popije se brzinski, ispovraćaš se, odnesu te do kuće i sutradan umireš od mahmurluka i sramote. Narednih desetak godina se držiš piva i tvrdiš kako je vino kurac od pića, teško onom ko to mora da pije, bolja je i rakija šećeruša od vina itd.

    Deset godina kasnije, trauma je potisnuta dovoljno da se vinu da još jedna šansa. Zasjedneš u vrelo avgustovsko veče (svadba dobrog druga, avlijska, pod šatrom) i kreneš sa hladnom slovenačkom graševinom, svaki cug dženetski nektar, sjediš, piješ, ne primijetiš da si već treću litru priveo krau. Ustaneš na pišanje i samo se probudiš kod kuće, opet te donijeli ili dovezli, opet stid i sram, samo je povraćanje izostalo. Vino je govno, pivo je Bog, šta mi je koji kurac uopšte trebalo da se ponovo uvjeravam u nešto što već znam.

    Opet deset godina pauze, napunio sam četrdeset, pivo sve teže ide, jedno sjeda, drugo takođe, treće ćist višak, nakon četvrtog se pretvaram u tijesto, peto garantuje i jutarnju glavobolju. Kreće SP u Brazilu, tog ljeta sam otkrio Zaječarca, veče pred finale skontam da sam sedam kila teži nego na početku prvenstva. Utakmice u kasnim večernjim i nočnim satima, oije se pivo, mezeti se teško. Ne valja ovo drugarice i drugovi. Finale, domovina u finalu, šta čovjek da pije nakon četrdesete, imam u kući i piva i žestine ali i dvije boce bijelog vina koje mi je jaran šofer donio iz Slovenije. Hajde da probam još jednom, mezio sam odlične inćune i kamember, popio bocu, Njemačka pobijedila, uživancija. Od tad pijem vino, idem po instinktu, ne zadubljujem se dalje od osnovnih informacija, mislim da sam naučio da pijem jer nikakvih primjedbi nemam već skoro osam godina.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Wed May 18, 2022 3:51 pm

    Vinske priče - Page 11 3137070404


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3130
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Wed May 18, 2022 4:15 pm

    joj to srednjoskolsko vino i povracanje  Vinske priče - Page 11 3274312807

    svi smo prosli isto...osim sto sam ja umesto sa pivom pauzirala od vina sa rekreativnim drogama  Vinske priče - Page 11 3579118792
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Wed May 18, 2022 4:23 pm

    ponoviću da je šteta što smo premali forum za topic Minijature.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Wed May 18, 2022 4:27 pm

    a i glupo je da samo ti i fikret pišete tamo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81442
    Join date : 2012-06-10

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Erős Pista Wed May 18, 2022 6:12 pm

    fikret selimbašić wrote:
    kondo wrote:mislim da je minićeva tamjanika baš super uvod u ovu sortu, pošto ima te naglašene karakteristike a pre svega miris na zovu. inače mislim isto što i bili ali da bi se došlo do toga moraš prvo da prođeš klasičnu školu.

    Moja vinska škola je teški prosjek iz mog okruženija. Ovako izgleda na prilično širokom uzorku, u prvom srednje se okupi društvo, pazari se desetak boca vukovarske golubice od bijelog i par jagodinskih ružica, da ima i crnog. Popije se brzinski, ispovraćaš se, odnesu te do kuće i sutradan umireš od mahmurluka i sramote. Narednih desetak godina se držiš piva i tvrdiš kako je vino kurac od pića, teško onom ko to mora da pije, bolja je i rakija šećeruša od vina itd.

    Deset godina kasnije, trauma je potisnuta dovoljno da se vinu da još jedna šansa. Zasjedneš u vrelo avgustovsko veče (svadba dobrog druga, avlijska, pod šatrom) i kreneš sa hladnom slovenačkom graševinom, svaki cug dženetski nektar, sjediš, piješ, ne primijetiš da si već treću litru priveo krau. Ustaneš na pišanje i samo se probudiš kod kuće, opet te donijeli ili dovezli, opet stid i sram, samo je povraćanje izostalo. Vino je govno, pivo je Bog, šta mi je koji kurac uopšte trebalo da se ponovo uvjeravam u nešto što već znam.

    Opet deset godina pauze, napunio sam četrdeset, pivo sve teže ide, jedno sjeda, drugo takođe, treće ćist višak, nakon četvrtog se pretvaram u tijesto, peto garantuje i jutarnju glavobolju. Kreće SP u Brazilu, tog ljeta sam otkrio Zaječarca, veče pred finale skontam da sam sedam kila teži nego na početku prvenstva. Utakmice u kasnim večernjim i nočnim satima, oije se pivo, mezeti se teško. Ne valja ovo drugarice i drugovi. Finale, domovina u finalu, šta čovjek da pije nakon četrdesete, imam u kući i piva i žestine ali i dvije boce bijelog vina koje mi je jaran šofer donio iz Slovenije. Hajde da probam još jednom, mezio sam odlične inćune i kamember, popio bocu, Njemačka pobijedila, uživancija. Od tad pijem vino, idem po instinktu, ne zadubljujem se dalje od osnovnih informacija, mislim da sam naučio da pijem jer nikakvih primjedbi nemam već skoro osam godina.


    Vinske priče - Page 11 3579118792 Vinske priče - Page 11 3579118792 Vinske priče - Page 11 3579118792 Vinske priče - Page 11 3137070404


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81442
    Join date : 2012-06-10

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Erős Pista Wed May 18, 2022 6:15 pm

    Inace, iz istih razloga sam se i ja vratio vinu. Sad leti samo spricer s rozeom i puno leda.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3149
    Join date : 2021-09-13

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Uncle Baby Billy Wed May 18, 2022 6:33 pm

    fikreteeeee Vinske priče - Page 11 3137070404 Vinske priče - Page 11 3137070404 Vinske priče - Page 11 3137070404


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Zus Wed May 18, 2022 6:52 pm

    "Kako sam popio sebe" od Fikreta Selimbašića
    Nostalgično, fino
    Vinske priče - Page 11 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Nektivni Ugnelj Wed May 18, 2022 7:15 pm

    Ja ne mogu crno, belo ne volim nesto, ergo...pivo, jbg
    fikret selimbašić

    Posts : 9548
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by fikret selimbašić Thu May 19, 2022 10:09 am

    Dobra suza, miris ubitačan, ukus jači od tikvešove  i prijatan, naknadno udara na žestinu, skoro da konjak osjetim. Da joj je cijena u rangu makedonske rodice, češće bi se družili.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    fikret selimbašić

    Posts : 9548
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by fikret selimbašić Mon May 23, 2022 1:10 pm

    Mladen Grdović (63) održao je koncert povodom Dana vinogradara u Sloveniji.



    Mora se oprezno sa slovenačkim vincekima.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Zus Wed May 25, 2022 11:42 pm

    Pitanje za poznavaoce. Sta je danas najbolje srpsko vino. Jel Lektor najbolje belo? Kakva je Sovinova od Darka Matijasevica ? Koje crno? Oni Kremeni kamenovi Mataljevi znam da su kao u vrhu. Ivanoviceva, al jbg umro covek pa ne znam valja li sada nesto odatle
    Vazno je I koje su berbe dobre I dostupne
    Biram vina za neki mamabo-dzambo dogadjaj u omrazenim restoranima u stilskim zdanjima BnV.
    Povod je boravak nekog poznatog Italijanskog fudbalera
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Thu May 26, 2022 12:07 am

    Ako nije kasno, pišem sutra
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Zus Thu May 26, 2022 12:09 am

    Nije, hvala.
    Ziv bio
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Thu May 26, 2022 12:27 am

    nedavno sam to radio za jedan farmaceutski megalo prive ivent, u principu mi je sevao paja ali sam u cilju redukcije logistike odradio istu vinariju erdevik - belo - pomenuti erdevik omnibus lektor, jedno crveno - erdevik stifler's mom. kapiram da je budžet neograničen, ne znam koliko su ovi podivljali nedavno ali zimus je bilo oko 3 tisuće, belo malo jeftinije. u suštini vina zakivaju uprkos tome što su blago mediokritetska u smislu da će se svakome dopasti ali to je to, likovi su zatvorili igricu. nisam siguran da imaš ovakav komplet u zemlji pogotovo ako ne ideš pred vinare i somelijere najvišeg formata nego neki fensi bašibozuk.

    za predviđenu svrhu nema potrebe za bilo kakvim većim cimanjem a enivejz će te ljubiti u guzicu za oba ova vina, po mnogo čemu dizajnirana za sličnu namenu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Zus Thu May 26, 2022 6:08 pm

    Tako sam I mislio. Hvala na preporuci za crnjaka, tj kao komplet. Buđet nije bas neogranicen, ali dovoljan da ne sputa kvalitet i uzitak. A I neka troše. I taman se uklapa za prvu liniju menađera koji znaju za vina, ali većina ne zna u vina. Kao ni ja puno.
    A bio sam proslog jula u Erdevik vinariji I ugostiteljskom objektu I fin utisak nosim iako sam imao predrasuda..Solidna klopa, daleko je od Bg I ne bas na inspirativnom mestu. Znam da mi se belo tamo dopalo.
    Videcemo po kojoj ceni bi stanovita restauracija mogla da nabavi

    Danas, na manjem iventu za oko 30 ljudi pokidao ketering Delice. Salami, fermentisani stapici, budjole, foa grais, razni francuski plavi sirevi, smokve, strudle sa malinama I pistacima,
    E pio se Radovanovic kaberne I Babaroga.

    Cekam I Bilija da kaze koju
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Thu May 26, 2022 6:35 pm

    Prvo želim da kažem da nisam siguran da je mudro da širaz bude jedino crveno vino u ponudi na nekom događaju - konzerva sam po tom pitanju i stoga, ako je već jedno vino a događaj je protokolarne prirode - daj da to bude bordovska kupaža. Mislim da sa Cuvee No.1 2019 iz Zvonka Bogdana nema greške. To vino je pretplaćeno na Dekanterova zlata i zadovoljiće i snoba neznalicu i ljubitelja vina. Ima ga svuda, cena normalna. Ako su na raspolaganju dva vina, svesrdno podržavam Stifler's Mom. Ako se dodaje i prokupac za srpskiji format dešavanja - Ivanović ima dobra i skupa vina, na čelu sa valjda najboljim prokupcem, Gaga 2017 - ali on košta 7.500 dinara, i to je vino koje priča priču o toj kući i o počivšem Gagi Ivanoviću i nije to baš za rastakanje neznalicama. Pada mi na pamet Doja Breg 2017 kao jedan dosta intenzivan i nekarakterističan prokupac, sa cenom od oko 3.000 dinara.

    Uz sve ovo, podrazumeva se da je Kremen Kamen iz aktuelne berbe, koja god da je, uvek nepogrešiv izbor, ali rekoh hajde da napravim nešto drugačije.

    Što se belih vina tiče, Matijašević SoviNoa i Erdevik Omnibus Lector i nema glava da boli.

    I biće valjda nekih mehurića? Roze je mnogo u modi i tu nema komplikacije za izbor iz legacy vinarije - Trijumf Rose Sparkling od Aleksandrovića.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Zus Thu May 26, 2022 7:07 pm

    Hvala lepo na analizi I preporukama. Da, ima razloga razmisliti o kuveu od Z.Bogdana I Doji Mislim da ovi nisu zaista ekipa za Ivanovica I taj legasi.
    Matijasevic je prodoran I u drugim biznisima koje
    ima I sumnjam da je I u vinski usao bez ambicija  (a I zbog bivse mu zene Vinske priče - Page 11 1912529702) mozda bude na stolu.
    E, I spumanti bi sigurno lego. To bese na visokoj ceni?
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Zus Fri May 27, 2022 11:48 am

    Vinske priče - Page 11 Img_2045

    Vinske priče - Page 11 Img_2046

    Nisam izdrzao. Morao sam da posaljem ove cifre.
    Jbni Michelin recomm, korona, zelenski, putin, I domaca vlasnicka zgadija. Nije namera da napadam vinopije, promotere, proizvodjace. Naprotiv. Samo se pitam gde se ovo zavrsava, I kako? Ok, kapiram da fine dine ne moze dzabe, diskontno, ali 150 eur za bocu kola nije reserved edition...


    Last edited by Zus on Fri May 27, 2022 11:51 am; edited 1 time in total

    Vinske priče - Page 11 Empty Re: Vinske priče

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 02, 2024 8:17 pm