Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Desnicarski topik

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Sep 21, 2021 6:56 pm

    btw, što se tiče odliva mozgova, mladji, obrazovani Turci begaju u poslednje 3-4 godine još malo pa ko mi za vreme rata devedesetih. Svi iz istog razloga: Erdogan.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Tue Sep 21, 2021 7:12 pm

    a možda i zato što je život u nemačkoj sto puta bolji nego u mađarskoj ili turskoj, like oduvek
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Sep 21, 2021 7:24 pm

    Ranije su odlazili seljaci iz Anadolije na arbajt, a potomci srednje klase na skolovanje pa na nazad u Stambol. Sad skolovani odlaze.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Tue Sep 21, 2021 7:35 pm

    te migracije su stalne, da ne kažem višedecenijske, kao što ovde već više od sto godina ljudi odlaze u tursku. čovek jedan iz np mi je rekao da u turskoj živi 7-9 miliona ljudi sa yu prostora. uticaj trenutnih vladara postoji, ali nije posebno dramatičan.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Sep 21, 2021 7:39 pm

    7-9 mil ljudi POREKLOM sa yu prostora. Tipa "deda mi je iz Novog Pazara doselio u Tursku, pa sam i ja poreklom iz Novog Pazara iako ga u zivotu nisam video".

    Ali da, kada treba nesto da se proda u malo vecoj radnji, uvek ce naci nekog lika da te usluzi ciji su roditelji pre 40 godina dosli u Tursku, on se rodio u Turskoj, ali prica OK nas jezik.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Tue Sep 21, 2021 7:45 pm

    pa ne, čovek je iz np, neki članovi njegove porodice su se odselili, a opšte je poznato da su masovne migracije bile u dva najveća talasa, prvi posle odlaska osmanlija 912, i sledeći koji praktično još uvek traje posle 60ih godina. iz tog drugog velikog talasa je sasvim moguće da toliko ljudi sada živi tamo, dakle ne računajući praunuke onih koji su zapalili pre 120 godina.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Sep 21, 2021 8:45 pm

    Ma samo onaj koji je rodjen u NP je iz NP, ma gde ziveo. Ne moze covek koji je rodjen u Turskoj da "bude iz NP" - iako govori nas jezik. Ne moze da se iz zemlje koja je imala od 16 do 22 milona ljudi (u zavisnosti koji popis gledas), iseli 7 do 9 miliona a da se to ne primeti u popisu.

    Ili ako te to buni posmatraj srpsku imigraciju preko okeana. Sva ta deca su "poreklom Srbi" ili "poreklom iz Srbije, Bosne, Hrvatske..." i govore srpski, ali niko nije iz Srbije/Bosne/Hrvatske.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by boomer crook Wed Sep 22, 2021 1:44 pm

    lepsa strana sveta

    https://www.middleeasteye.net/news/italy-morocco-boxing-nazi-tattoos-broili-nourdine-beat-title


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by fikret selimbašić Thu Sep 23, 2021 6:14 pm


    Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik danas se obratio na Demografskom samitu u Budimpešti, čija je osnovna tema “Porodica – ključ stabilnosti”.

    U svo obraćanju Dodik je skrenuo pažnju Evropi da demografski gubici njenih država ne mogu biti nadoknađeno dovođenjem ljudi sa strane.
    “Da li će Evropi za nekoliko decenija živjeti evropski narodi ili oni koji žive tu? Vama dolaze mnogi koji ne uspjevaju da se asimiliraju sa Evropom za razliku od nas. Mi sa Balkana smo hrišćani, mi smo bliski. Oni koji misle da se demografski problem može riješiti dovođenjem ljudi sa strane. Mi na to nismo pristali, u Republici Srpskoj nema migrantskih kampova. Ne želim da budemo njihov parking. Dobićemo od Evrope naredbu da ih za 10 godina uključimo u politički proces, pa će oni govoriti o šerijatu itd.”, rekao je Dodik i pozvao evropske predstavnike da zajedno odu do Bihaća.
    “Treba da zajedno odemo do Bihaća i da vidite migrantske kampove zbog kojih domaće stanovništvo odlazi. Zašto vi u Evropi mislite da je to daleko od vas? I ja sam tako rat posmatrao, daleko je od nas, pa je došao”, rekao je Dodik.
    Sebična evropska politika prazni prostor Balkana i popunjava se migrantima
    “Ja treba da biram riječi da nekoga ne bih uvrijedio, a zašto je pogrešno da ja govorim o sebi i svojim vrijednostima, a treba da slušam i poštujem druge? Evropa se borila protiv prefiksa “hrišćanska”, a danas to jeste. Sve je to uticalo na činjenje i nečinjenje, rađanje i nerađanje”, poručio je Dodik.
    On je istakao problem Evrope kada je u pitanju korektnost i nekorektnost:
    “Mi svakako nećemo biti primljeni u EU pa ja sada ne moram da vam se ulagujem.Evropa mora da promijeni svoj pristup. Kako je moguće da je politički nekorektno govoriti da je majka žena, a otac muškarac. Ja to ne mogu naučiti, logika mi ne prihvata. Oni žele da nametnu svoje vrijednosti, a ja bježim od toga”, kaže Dodik.
    “Ne smijem se nikome, zabrinut sam. Ne znam u kakvom će okruženju živjeti moja djeca. Odluka Trampa da zatvori granice imala je probleme, ali dala rezultate. Nema porodice bez države, ali nema ni države bez porodice. Ja sam za porodicu i državu, to poručujem liberalnoj Evropi. Vaše iskustvo (Orbanovo) treba da širite i nama”, poručuje Dodik i ističe da dobra ekonomija nije garant dobre demografske situacije.
    On je sa tim uporedio Ameriku koja ima dobar ekonomski standart, a opet imaju problema sa rađanjem djece. Samo oni narodi u kojima se rađaju djeca imaju budućnost, istakao je Dodik.
    Niste razumjeli vi u Evropi nas Srbe. Satanizovali ste nas, a mi smo branili naše porodice, naše kuće. Stali ste na stranu onih drugih. Rekli su mi pojedinci da moraju pokazati da imaju dobru namjeru prema muslimanima, pa što mi Srbi moramo da ispaštamo zbog toga? Moje iskustvo govori da muslimani ne napuštaju svoje vrijednosti. Ne pozivam ja na mržnju, ja pozivam samo na spoznaju toga. Da odbranimo Evropu, ne samo EU, jer budućnost Evrope nije samo ekonomija, nego demografska stabilnost. Živjeće narodi koji žive tu, a ne Evropljani”, rekao je Dodik.
    (ATV.BL)


    Bezvezno mi da boldujem.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by plachkica Thu Sep 23, 2021 6:22 pm

    fikret selimbašić wrote:

    Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik danas se obratio na Demografskom samitu u Budimpešti, čija je osnovna tema “Porodica – ključ stabilnosti”.

    U svo obraćanju Dodik je skrenuo pažnju Evropi da demografski gubici njenih država ne mogu biti nadoknađeno dovođenjem ljudi sa strane.
    “Da li će Evropi za nekoliko decenija živjeti evropski narodi ili oni koji žive tu? Vama dolaze mnogi koji ne uspjevaju da se asimiliraju sa Evropom za razliku od nas. Mi sa Balkana smo hrišćani, mi smo bliski. Oni koji misle da se demografski problem može riješiti dovođenjem ljudi sa strane. Mi na to nismo pristali, u Republici Srpskoj nema migrantskih kampova. Ne želim da budemo njihov parking. Dobićemo od Evrope naredbu da ih za 10 godina uključimo u politički proces, pa će oni govoriti o šerijatu itd.”, rekao je Dodik i pozvao evropske predstavnike da zajedno odu do Bihaća.
    “Treba da zajedno odemo do Bihaća i da vidite migrantske kampove zbog kojih domaće stanovništvo odlazi. Zašto vi u Evropi mislite da je to daleko od vas? I ja sam tako rat posmatrao, daleko je od nas, pa je došao”, rekao je Dodik.
    Sebična evropska politika prazni prostor Balkana i popunjava se migrantima
    “Ja treba da biram riječi da nekoga ne bih uvrijedio, a zašto je pogrešno da ja govorim o sebi i svojim vrijednostima, a treba da slušam i poštujem druge? Evropa se borila protiv prefiksa “hrišćanska”, a danas to jeste. Sve je to uticalo na činjenje i nečinjenje, rađanje i nerađanje”, poručio je Dodik.
    On je istakao problem Evrope kada je u pitanju korektnost i nekorektnost:
    “Mi svakako nećemo biti primljeni u EU pa ja sada ne moram da vam se ulagujem.Evropa mora da promijeni svoj pristup. Kako je moguće da je politički nekorektno govoriti da je majka žena, a otac muškarac. Ja to ne mogu naučiti, logika mi ne prihvata. Oni žele da nametnu svoje vrijednosti, a ja bježim od toga”, kaže Dodik.
    “Ne smijem se nikome, zabrinut sam. Ne znam u kakvom će okruženju živjeti moja djeca. Odluka Trampa da zatvori granice imala je probleme, ali dala rezultate. Nema porodice bez države, ali nema ni države bez porodice. Ja sam za porodicu i državu, to poručujem liberalnoj Evropi. Vaše iskustvo (Orbanovo) treba da širite i nama”, poručuje Dodik i ističe da dobra ekonomija nije garant dobre demografske situacije.
    On je sa tim uporedio Ameriku koja ima dobar ekonomski standart, a opet imaju problema sa rađanjem djece. Samo oni narodi u kojima se rađaju djeca imaju budućnost, istakao je Dodik.
    Niste razumjeli vi u Evropi nas Srbe. Satanizovali ste nas, a mi smo branili naše porodice, naše kuće. Stali ste na stranu onih drugih. Rekli su mi pojedinci da moraju pokazati da imaju dobru namjeru prema muslimanima, pa što mi Srbi moramo da ispaštamo zbog toga? Moje iskustvo govori da muslimani ne napuštaju svoje vrijednosti. Ne pozivam ja na mržnju, ja pozivam samo na spoznaju toga. Da odbranimo Evropu, ne samo EU, jer budućnost Evrope nije samo ekonomija, nego demografska stabilnost. Živjeće narodi koji žive tu, a ne Evropljani”, rekao je Dodik.

    (ATV.BL)


    Bezvezno mi da boldujem.



    što ti bezvezno?

    kakvo je dodik zlo jbt
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Thu Sep 23, 2021 6:34 pm

    Desnicarski topik - Page 23 3579118792

    Aaa sve.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by fikret selimbašić Thu Sep 23, 2021 6:53 pm

    plachkica wrote:
    fikret selimbašić wrote:


    Bezvezno mi da boldujem.



    što ti bezvezno?

    kakvo je dodik zlo jbt



    Erős Pista wrote:
    Desnicarski topik - Page 23 3579118792

    Aaa sve.

    Pa zbog ovoga, bezvezno mi da izdvajam pojedine pasuse Desnicarski topik - Page 23 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Thu Sep 23, 2021 6:57 pm

    Lici malo na ono kad Kuati uvale da prica o necemu o cemu nema pojma, oa on pocne da nabada, slobodno asocira, priseca se opstih mesta, al pogresno, itd.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by fikret selimbašić Thu Sep 23, 2021 7:00 pm

    Istina, ali mislim da nije slučajno, Kusta mu je jedan od savjetnika. I ne samo sad, često se da upecati Kustin uticaj u njegovim govorima i izjavama,


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Thu Sep 23, 2021 7:09 pm

    Da, da, vise nego verovatno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by boomer crook Thu Sep 23, 2021 8:09 pm

    da ponovim: oni drve o porodicama kod coveka kome deca pricaju s roditeljima samo skajpom i ima negativan prirastaj kojo najvise koincidira sa njegovom vladavinom. boli njih kurac za porodicu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Thu Sep 23, 2021 8:11 pm

    Pa boli ih za njihovu porodicu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by паће Fri Sep 24, 2021 7:31 am

    Erős Pista wrote:Pa boli ih za njihovu porodicu.

    Све су рекли са „за нашу децу“.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by fikret selimbašić Fri Sep 24, 2021 10:50 am

    boomer crook wrote:da ponovim: oni drve o porodicama kod coveka kome deca pricaju s roditeljima samo skajpom i ima negativan prirastaj kojo najvise koincidira sa njegovom vladavinom. boli njih kurac za porodicu.


    I za odlazak te djece je kriva EU jer ih je usisala, nikakve veze on nema s tim.

    A prije nepun mjesec se obilno israo po toj istoj djeci ali to je bila druga prilika i publika, skup njegove stranke.




    Meni je ovaj skup jeziv i pište mi svi alarmi. Ovi bi bez po frke ljude muslimane u sapun pretvarali samo da im se okolnosti namjeste. Dodik se od njih razlikuje samo po tome što je sirovina koja je bez uvijanja izrekla ono što mu je na umu.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Fri Sep 24, 2021 10:53 am

    Sopće kao Toni Soprano u šestoj sezoni. Lik je svedočanstvo o izdržljivosti kardiovaskularnog sistema.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3742
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Bleeding Blitva Wed Nov 03, 2021 1:24 pm



    O čemu će pričat hrvatski i srpski desničari?


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by паће Wed Nov 03, 2021 1:30 pm

    49 i 3/4.

    Занимљив кућни број. Подсећа ме на америчке улице, оно кад иде седамнаеста, осамнаеста, осамнаеста ипо, деветнаеста. У низу, иначе, фали прва јер је туда прокопан канал.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by disident Tue Jun 07, 2022 8:59 am

    Srce Tame mi je neozbiljno kao topik za ovoliki ulozeni trud, ali zanimljivo za uvid u tok razmisljanja obrazovanijih altrajtivaca



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Јанош Винету Tue Jun 07, 2022 4:24 pm

    Није то само ток размишљања, то је један од могућих одговора на проблеме модерног технолошког друштва. Ја сам то пратио, али немам тај филозофски апарат тако да ћу дати само кратку синтезу својих налаза.

    У почетку, беше проблем са модерношћу. Гуатари, Делез, Жак Елул су писали о томе али из перспективе класичних француских филозофа. Тед Кацински је наишао на исте проблеме. 

    Он је пробао да контактира те Французе али није успео. 

    Будући да је био математичар из Америке, човек социјализован у другом систему, уместо левичарског празнословља он је био научен на десничарски брутални прагматизам, није прихватао левицу као решење и завршио је тамо где је завршио, у анти-друштвеном анти-технолошком екотероризму. Погинули су невини људи. 

    Једини његов успех, према према његовим сопственим мерилима, успорио је развој интернета и технолошког друштва за неко време тиме што је бомбом осакатио неког програмера, истраживача рачунарских наука и либертаријанца.

    Британски филозоф Ник Ланд је наставио стазама Гуатарија и Делеза, базирајући се на њиховим теоријама, и једно време веровао је у ослободилачки потенцијал технологије на људски дух. Тог веровања се ослободио почетком 2000их и преселио у Кину. 
    Он је једно време био идеолог неореакционарног покрета (који је практично угашен и нестао) и нечега што зовемо десни акцелерационизам. 

    Студенти Ника Ланда наставили су опет његовим стопама и развили су неке друге акцелерационизме, леви или феминистички акцелерационизам који не верује у стандардне десничарске идеје већ се враћа револуционарном потенцијалу нових технологија да унапреде границе слободе људског духа. 

    Сви имају неку нелагоду са овом модерном технологијом, па чак и инжењери Фејсбука који је стварају. 

    Не знају шта би са њом, борба против ње и враћање сата уназад је Сизифов посао што је на свом примеру показао Тед Кацински, десна апропријација технологије такође није довела до Бог зна чега, левица није успела да добије неки револуционарни потенцијал и ослобађање духа путем технологије.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by паће Tue Jun 07, 2022 5:29 pm

    Као и сваки други буздован, технологија може да ослобађа или поробљава, зависи од тога ко њом витла.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Desnicarski topik - Page 23 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 10:13 pm