Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Desnicarski topik

    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by disident Mon Nov 06, 2017 12:09 am

    A deo kad pise, mislim da sam te video negde malena, a slike za profil skinute od neke tinejdzerke iz SAD valjda(nije moj, drugarica napravila da proverava momke)


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 18414
    Join date : 2014-12-12

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by beatakeshi Mon Nov 06, 2017 12:11 am

    Disidente, ti si scenario za remek delo srpskog filma. Samo što nema Živojina Pavlovića u ovom milenijumu ali ti bi mogao da budeš Mihić&Kozomara.
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by disident Mon Nov 06, 2017 12:12 am

    Zbog ovog trolovanja su me izbacili iz jedne srpske grupe  Desnicarski topik - Page 13 298304839

    Mladen Mace Mladenovic
    29 мин.
    znači šiptari dobijaju pozivni broj i ruši se zid,hm šta je sledeće
    (ovo sve velikim slovima :v)
    Свиђа ми сеПокажи још реакцијаКоментар
    Коментари
    Milena Mia Djordjevic
    Milena Mia Djordjevic tramp ce da vrati kosovo av av av drzava duradi nesto av av av sad ce putin da nam donese s 3000 av av av
    Свиђа ми се · Одговори · 20 минута


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by disident Mon Nov 06, 2017 12:18 am

    doduse kod trolovanja srpa mi je ovo nesto sto mi je ostalo u secanju, bio sam prava zena u crnom

    [ltr]Dobrivoje Trajkovic U ovom snimku se ne vidi sa leve strane ova devojka isto mota a još jedan dečko puši marihuanu, imao sam dosta propusta u ovom snimku krivo mi je zbog toga, ja sam savestan građanin mog grada Beograd uvek sam bio protiv narkomana.
    [/ltr]

    [ltr]https://www.facebook.com/dobrivoje.trajkovic.1/videos/1743898779202826/

    Radmila Lovric Pokrajac А шта рећи
    Свиђа ми се · Одговори · 22 h
    Miljan Draskovic
    Miljan Draskovic Ko je u zivotu upoznao makar jednog cigana zna koliko je pogana ta sorta.
    Свиђа ми се · Одговори · 22 h
    Manich Zoran
    Manich Zoran Ljudi BEZITE IZ beograda, grada BLUDI I RAZVRATA, TO JE SVE DRUGO SAMO NE SRBSKI GRAD, TU IMA SVEGA I SVACEGA I SVAKOGA A NAJMANJE SRBA, TO JE GRAD SVAKAKVIH BELOSVETSKIH LOPOVA, CIGANSTURA, VELEIZDAJNIKA I TAJNIH SLUZBI, SPIJUNA, VODJA I NAPREDNJAKA!!!
    Свиђа ми се · Одговори · 4 · 22 h
    Milan Ranisavljev
    Milan Ranisavljev stavi jednog za sto da jede i pije sa tobom i jednog pod sto i veži ga oba ti misle isto
    Свиђа ми се · Одговори · 18 h
    Јелисавета Лела Курћубић
    Јелисавета Лела Курћубић Al' ga mota, sunce ti žarko, a kad opljune jezikom, da se zaprepastiš. Neka puše cigančići, treba im dati besplatno, pošto imaju sva prava.

    Milena Mia Djordjevic Prijavljeno fb kao govor mrznje, dokle vise sa tolikom mrznjom i rasizmom??
    Свиђа ми се · Одговори · 4 минута
    Јелисавета Лела Курћубић
    Јелисавета Лела Курћубић A, šta je to govor mržnje, a? Poltronušo!
    Свиђа ми се · Одговори · 2 минута
    Milena Mia Djordjevic
    Milena Mia Djordjevic Да будем кратка и јасна, говор мржње је свака комуникација која омаловажава особу или групу на основу неких карактеристика као што су раса, боја коже, етничка и национална припадност, пол, сексуална оријентација, религија и друге карактеристике.


    Milan Ranisavljev zapitaj se milena zašto svako dete kod ciganke koja prosi sdpava?????? zato što ga drogira odmalena i netreba ih uopšte žaliti
    Свиђа ми се · Одговори · 2 минута
    Maria Rojo
    Maria Rojo Gluposti ,, ahahahahaaaa....Dobijali su stanove , pa da vidis nasta im lice , a bacaju pune kese kroz prozor . I sve to u Bloku 30



    Јелисавета Лела Курћубић Setimo e kada su bežali preko granice i bili uhvaćeni, na pitanje zašto beže rekoše i slagaše da ih progone Srbi. Onda su mi ogadili smradovi. Planiraju da u zapadnoj Srbiji naprave im državu po uzoru na šiptare. Eto zašto ih sve ubacuju kod nas.



    [ltr]Јелисавета Лела Курћубић Nije zapadnoj, već istočnoj Srbiji. Pogreših stranu svetu od besa prema ovakvom pisanju ove balavice.
    [/ltr]







    Milena Mia Djordjevic
    Milena Mia Djordjevic Бако немој да умреш због мене, немој се нервирати и срдити, нису цигани вредни тога Desnicarski topik - Page 13 1f61e
    Свиђа ми се · Одговори · 2 минута
    Јелисавета Лела Курћубић
    Јелисавета Лела Курћубић Ne brini ti za baku, već za sebe. Lako će baka, pregurala sam ja i gorih od tebe, i potabala ih bez milosti.
    [/ltr]


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by disident Mon Nov 06, 2017 12:20 am

    Pa je krenulo na moje profilne 

    Јелисавета Лела Курћубић
    Јелисавета Лела Курћубић Pitala sam i za aferu u saobraćajnoj školi u Zemunu? Gledajući tvoj eslike, ne čudi me ni malo što stradaju ljudi, a takve kao ti ih zbog ocena mame u stupicu.
    Свиђа ми се · Одговори · 1 мин.
    Јелисавета Лела Курћубић
    Јелисавета Лела Курћубић Zbog takvih sam i ja imala privatnih problema, a da si moja ćerka, zgazila bih te da si jedina na planeti. Upitaj se zašto?
    Свиђа ми се · Одговори · Управо сада



    Milena Mia Djordjevic Љубоморни сте на моје презгодне ноге Јелисавета?
    Свиђа ми се · Одговори · 1 мин.
    Јелисавета Лела Курћубић
    Јелисавета Лела Курћубић Imam unuka tvojih godina, muško je i ne ponaša se kao ti gaduro! Nemaš dostojanstva ni malo, a o damstvu da ne govorimo. Čista preprana uličarka.
    Свиђа ми се · Одговори · 1 · 1 мин.




    Јелисавета Лела Курћубић Jadna li si i drago mi je što svoju nisku strast pokazuješ na ovakav način diskutujući sa starijima, ali možda voliš matorce. Šta znam? On je dika moja, odličan učenik farmacije, a ne gologuzan koji preko dupeta dolazi do ocena. Znanje i vaspitanje mu je drugo ime. Ti si uličarka obična. Jedna primerna devojka nikada ne bi izbacila profilku kakvu si ti izbacila. Ti si šljam ovog društva.



    Јелисавета Лела Курћубић
    Јелисавета Лела Курћубић On takve kamence ne bi ni pogledao, a sladak jeste. Divan momak i to za primer. Gaduro jedna.
    Свиђа ми се · Одговори · 1 мин.
    Јелисавета Лела Курћубић
    Јелисавета Лела Курћубић Takve kao ti razaraju brakove, ljude optužuju za silovanje, a izazivaju golim dupetom. Ti si ološ i to ona prevejana. Šta li ti majka radi i kakva li je kad tebe takvu ima?




    [ltr]Јелисавета Лела Курћубић Ali pazi, sam svoj gazda. Šta to znači? Sponzoruša.

    [/ltr]


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by disident Mon Nov 06, 2017 12:21 am

    beatakeshi wrote:Disidente, ti si scenario za remek delo srpskog filma. Samo što nema Živojina Pavlovića u ovom milenijumu ali ti bi mogao da budeš Mihić&Kozomara.
    Desnicarski topik - Page 13 1403342043 Desnicarski topik - Page 13 1403342043 Desnicarski topik - Page 13 1403342043


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Xexoxical Endarchy Mon Nov 06, 2017 12:22 am

    disidente, moj naklon

    Desnicarski topik - Page 13 3137070404


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by plachkica Mon Nov 06, 2017 12:24 am

    provodadžiše unuka <3
    je l si tražio broj?
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by disident Mon Nov 06, 2017 12:24 am

    ostavicu samo ovu miinu pesmu ovde za kraj, posto me cega jos pola sata neplacenog rintanja da odem kuci, ma koliko da mi prijala vasa paznja  naklon naklon, san je ipak bioloska potreba 



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by disident Mon Nov 06, 2017 12:27 am

    plachkica wrote:provodadžiše unuka <3
    je l si tražio broj?
    trazio sam dick pics, i nasao mu profil i okacio, dobila je nervni slom, tad krenula tako da me psuje, ne psovke su blaga rec
    posle su me i banovali


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Nino Quincampoix Mon Nov 06, 2017 9:48 am

    Disidente, your talents are being wasted... kao da je Seselj predavao ONO i DSZ na Pravnom fakultetu u Sarajevu.

    Ja bih se na tvom mestu prijavio za posao u BIA.
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by boomer crook Mon Nov 06, 2017 10:33 am

    jes pa da iznenada pocnu sefovima da pisu donald j trump & henri kisindzer licno.

    ja imam drugara, lajm i vilijam znaju za njega iz cuvenja, koji je lud na slican nacin. samo mu je izbor meta drugaciji.

    na FB-u je bio milica tomic, branka andjelkovic, moj otac, branko dimitrijevic, moja konkubina (dobro u tom svetu sam ja njena konkubina), trsa, rata trivunac... sa jednim mojim drugarom se mesecima dopisivao kao slovenacki filozof rade riha sve dok mucenik nije umalo otisao za sloveniju. zvao je neke moje poznanice i maltretirao ih kao moj otac pa me one zvale da me pitaju da li mi je sa caletom sve ok.

    jednom prilikom je zvao ratu na gajbu. rata, bunovan se javi, sa druge strane svira muzika iz filma grk zobra. prijatan zenski glas: comrade trivunac? i am calling from the office of chairman tsipras. could you be on hold for a second? rata (bunovno):.... (grk zorba divlja u pozadini). iznenada dubok muski glas (rata kaze da je glas vise zvucao kao milosevic ali da on ne vidi preveliku razliku izmedju slobe i aleksa): trivunac! by our info you are the leading leftist in serbia! we are making balkan left federation! let's do business - could you come to athens for consultations?  rata: yes... no... look, we are already working with your political opponents... "tsipras": on the LEFT no ENEMIES... rata: look, you sound nice... IZNENADA SHVATA... CVOROVICU TI NISI NORMALAN.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Mon Nov 06, 2017 10:39 am

    Desnicarski topik - Page 13 3579118792 Desnicarski topik - Page 13 3579118792 Desnicarski topik - Page 13 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Desmond Bojčinski

    Posts : 115
    Join date : 2016-01-22

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Desmond Bojčinski Mon Nov 06, 2017 10:50 am

    Upoznao sam jednog koji je zarađivao kroz studije predstavljajući se kao mlada ženka i kukajući za pare srednjevečnim tipovima po FB...po priči bilo je čobana koji su kupovali samo priču, neke je morao da ucenjuje što činjenicom da se dopisuju sa devojčicama uzrasta njegove ćerke, što jebanjem mozga kad se stvarno predstavi kao gej tip koji traži pare. Tako da ljudska glupost ne iznenađuje
    Joó János

    Posts : 485
    Join date : 2016-06-29

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Joó János Mon Nov 06, 2017 12:28 pm

    ostap bender wrote:jes pa da iznenada pocnu sefovima da pisu donald j trump & henri kisindzer licno.

    ja imam drugara, lajm i vilijam znaju za njega iz cuvenja, koji je lud na slican nacin. samo mu je izbor meta drugaciji.

    na FB-u je bio milica tomic, branka andjelkovic, moj otac, branko dimitrijevic, moja konkubina (dobro u tom svetu sam ja njena konkubina), trsa, rata trivunac... sa jednim mojim drugarom se mesecima dopisivao kao slovenacki filozof rade riha sve dok mucenik nije umalo otisao za sloveniju. zvao je neke moje poznanice i maltretirao ih kao moj otac pa me one zvale da me pitaju da li mi je sa caletom sve ok.

    jednom prilikom je zvao ratu na gajbu. rata, bunovan se javi, sa druge strane svira muzika iz filma grk zobra. prijatan zenski glas: comrade trivunac? i am calling from the office of chairman tsipras. could you be on hold for a second? rata (bunovno):.... (grk zorba divlja u pozadini). iznenada dubok muski glas (rata kaze da je glas vise zvucao kao milosevic ali da on ne vidi preveliku razliku izmedju slobe i aleksa): trivunac! by our info you are the leading leftist in serbia! we are making balkan left federation! let's do business - could you come to athens for consultations?  rata: yes... no... look, we are already working with your political opponents... "tsipras": on the LEFT no ENEMIES... rata: look, you sound nice... IZNENADA SHVATA... CVOROVICU TI NISI NORMALAN.
    Desnicarski topik - Page 13 3984128386


    _____
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Has no presents
    Has no presence
    In the future
    In the future
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Filipenko Sat Dec 30, 2017 2:20 pm

    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Xexoxical Endarchy Fri Jan 05, 2018 10:44 pm

    kako je ovo slatko obradio cenkara



    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Xexoxical Endarchy Sat Jan 06, 2018 2:09 am

    posto nemamo topik o medikalizaciji desnice... evo ovde. mada komotno moze i pod antisemitizam.

    Alex Jones, the nutritional supplement salesman who leads the Infowars conspiracy outlet, launched into a bizarre rant today against CNN media reporter Brian Stelter in which he pledged to God that he would resist Stelter, who he believes run banks and schools and is a demonic threat to his listeners.

    ludilo krece polako od 03:24



    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Sat Jan 06, 2018 9:52 pm

    Xexoxical Endarchy wrote:kako je ovo slatko obradio cenkara

    Desnicarski topik - Page 13 3984128386 Desnicarski topik - Page 13 3137070404
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Fri Jan 19, 2018 2:07 pm

    jel može ovde?



    Piše: Marinika Tepić
    Narastajuća fašizacija Srbije uz podršku SNS

    Otvoreno pismo narodne poslanice Nove stranke domaćoj i međunarodnoj javnosti

    Apelujem na nadležne državne organe da je krajnji čas za preduzimanje konkretnih i nedvosmislenih koraka u suzbijanju dalje fašizacije našeg društva, koja je uzela maha tokom 2017. godine, a sve eksplicitnije kako se bliže izbori za Grad Beograd. Štaviše, sada uz neskrivenu javnu podršku Aleksandra Vučića i njegove Srpske napredne stranke.

    Narastajući fašizam povampirio je ideje fatalne za svako društvo, a u Srbiji pre samo nekoliko dana, 11. januara, u isti front i formalno okupio oko novoosnovane organizacije "Srpska desnica" ekstremne i osuđivane desničare, četničku omladinu, nedićevce, Duginove propagatore evroazijskog puta za Srbiju, SNP 1389 Miše Vacića, tzv. viteške redove, a sve uz javnu podršku Aleksandra Vučića i njegove Srpske napredne stranke, koju je na ovom skupu predstavljao potpredsednik SNS Milenko Jovanov. Javna Vučićeva podrška Srpskoj desnici, njenom novoizabranom predsedniku Miši Vaciću i odluci da izađe na izbore za Grad Beograd otvara i jedno potpuno novo pitanje na našoj političkoj sceni - legalizaciju i institucionalizaciju ekstremno-desničarskih i fašističkih organizacija, paraorganizacija i pojedinaca.

    Dan kasnije, u petak, 12. januara, javno sam najavila da ću inicirati pred Ministarstvom unutrašnjih poslova zabranu ulaska u Republiku Srbiju dvojice britanskih fašista Džejmsa Džima Dousona (James Jim Dowson) i Nika Grifina (Nick Griffin), čiji je Miša Vacić jedan od glavnih saradnika u R. Srbiji. Sasvim je jasno da su Douson i Grifin, nakon proterivanja iz Mađarske u proleće prošle godine, svoje delovanje usmerili na Srbiju i Kosovo, i da zbog zatvaranja vrata Budimpešte centar evropske desnice preti da se preseli u Beograd.


    Ističem kao naročito važnu pouzdanu informaciju da me navedene desničarske i profašističke organizacije i njihovi aktivisti interno nazivaju Džo, aludiraju na britansku parlamentarku Džo Koks (Jo Cox), koju je 2016. godine na ulici ubio jedan ekstremista. Britanska javnost uprla je tada prst u organizaciju "Britain First", čiji je Džim Douson osnivač.

    Podsećam da od novembra meseca postavljam pitanja u Narodnoj skupštini šta Douson i Grifin rade u službenim prostorijama Vlade Srbije, u Vladinoj Kancelariji za Kosovo i Metohiju u društvu Miše Vacića, uprkos neistinama njenog direktora Marka Đurića da niko iz Kancelarije ne poznaje ova lica. Ovo sam dokazala njihovom zajedničkom fotografijom na kojoj se uz Dousona, Grifina i Vacića nalazi i Dejan Damnjanović, koji u Srbiji vodi "kabinet" princa Vladimira Karađorđevića i radi pod njegovim direktnim pokroviteljstvom. Damnjanović je Grifina i Dousona vodio po srpskim manastirima na Kosovu i Metohiji, kada su donirali vojnu opremu, sve osvedočeno fotografijama, ali i u Bugarsku, gde su zabeleženi snimci u vojnoj uniformi Dousona, Grifina i Damnjanovića, kako bugarskoj paravojnoj jedinici takođe doniraju vojnu opremu dok ona hvata migrante. Po sopstvenoj izjavi od 11. i 12. juna 2017. godine "održan je sastanak u Kosovskoj Mitrovici sa predstavnicima Srba i elaborirani su planovi za reakciju u slučaju moguće albanske agresije na srpski deo grada".

    Odmah potom, u subotu, 13. januara, pomenuti Dejan Damnjanović me je u ime Reda princa Vladimira Karađorđevića optužio za najteža krivična dela protiv države i ustavnog poretka, za "ugrožavanje bezbednosti, teritorijalnog integriteta i državnog poretka" tražeći od Bezbednosno-informativne agencije da tim povodom reaguje.

    Napominjem da su Karađorđević i Damnjanović istovremeno saradnici i promoteri i Aleksandra Dugina, u međunarodnoj javnosti prepoznatog kao fašističkog ideologa, čiju "novu" evroazijsku prorusku ideologiju zajedno propagiraju, politički i državni zaokret ka Rusiji Vladimira Putina, jednako kao i DŽim Douson. Takođe, njihov zajednički saradnik, ekstremista i izdavač faši-literature za tržište Evrope kroz svoju izdavačku kuću "Arktos", Šveđanin Daniel Friberg, viđen je u međunarodnoj javnosti kao njihov direktni finansijer, kao uostalom i celog ekstremno-desničarskog pokreta u Evropi, naročito među mladima (npr. "Generacija identiteta"). Najaktuelniji autori Fribergovog Arktosa su upravo profašistički ideolozi Aleksandar Dugin i Julius Evola (reeditovana izdanja). O Fribergovoj i Dousonovoj saradnji sa ekstremnim mađarskim desničarima, Jobikom, a naročito "64 Županije", kao i Identitaristima, međunarodna štampa je dosta izveštavala.

    Posledično, dolazimo u situaciju da direktni propagatori fašističkih ideologa, koji etiketiraju kao izdajnike antisrpske strane plaćenike i pozivaju na javni i državni linč svakog ko se pobuni protiv narastujećeg desnog ekstremizma, ko traži zabranu profašističkih organizacija - budu sutra donosioci javnih odluka uz javnu podršku vladajuće stranke. Podsećam da sam 5. decembra 2017. godine inicirala pred državnim javnim tužiocem zabranu Nacionalnog srpskog fronta, na čijoj su javnoj tribini aprila 2016. godine gostovali Grifin i Douson, a sa koje su poslate poruke mržnje, diskriminacije i kršenja ljudskih prava, pozivi na oružanu pobunu protiv migranata.

    Podsećam i da sam zbog javno postavljenih pitanja u Narodnoj skupštini u više navrata tokom novembra i decembra bila izložena svakodnevnoj harangi kroz lažne, uvredljive, diskriminatorske, mizogine objave o meni na desničarskim portalima, da bih 4. decembra bila prinuđena da policiji prijavim javne pozive na moje ubistvo na portalu "Nacionalist" koje potpisao Tomislav Lovreković. On je uhapšen, ali je javni linč nastavljen, da bi 13. decembra 2017. godine na više lokacija u centru Beograda osvanuli grafiti "Marinika, shvati, nećemo stati" (na gradilištu bivše ambasade SAD) i "Korneliu Kodreanu ne Marinika Čobanu" (u Terazijskom tunelu, najprometnijem u gradu, uz grafit "General Ratko Mladić"), a kao posledica pretećeg teksta objavljenog dan ranije, 12. 12. 2017, na istom portalu od strane desničarskog Pokreta 1389 čiji je zakonski zastupnik Miša Vacić, lider i pomenute novoosnovane Srpske desnice. U tom tekstu saopštenja ovog pokreta "Spremni smo na haos ako država kapitulira" navodi se da "ukoliko se država usudi da pokrene procese zbog laži i da se ijedan nacionalista ponovo nađe nevin iza rešetaka i sve pre procesuiranja Marinike Tepić, ukoliko se desi da ona (država) kapitulira, mi nećemo - poručili su iz 1389".

    Ovakvo delovanje zakonom je zabranjeno u Republici Srbiji. Takođe, ono je suprotno vrednostima na kojima počiva Evropska unija, za koju se javna vlast Republike Srbije deklarativno zalaže. Delovanje protiv zajemčenih ljudskih i manjinskih prava ili izazivanje rasne, nacionalne ili verske mržnje, svakovrsne diskriminacije, zabranjeno je i Ustavom R. Srbije. Stoga je jasno da u aktuelnoj Srbiji, u kojoj su do maksimuma ugrožene vladavina prava, sloboda medija i kontrola izvršne vlasti, desničarski ekstremisti i fašisti nalaze svoje utočište uz neskrivenu podršku i odobravanje javne vlasti.

    I brojne organizacije civilnog društva, od Nacionalnog konventa za EU, YUKOM-a, Ženske platforme za razvoj Srbije i drugih, apelovale su da se istraži govor mržnje, pretnje i pozivi na ubistvo čija sam meta bila, i to zbog pitanja koja sam postavila za skupštinskom govornicom - na mom radnom mestu.

    Nadala sam se da će nadležni državni organi raditi na razbijanju desnog ekstremizma, kako ćutanjem i ignorisanjem ne bi bili saučesnici u fašizaciji ovog ionako postkonfliktnog društva upravo po nacionalnoj i verskoj osnovi. Kao i da neće čekati da pretnje postanu stvarnost, da pređu s reči na dela. U skladu s tim podsećam i da sam u decembru, pored Lovrekovića, zbog pretnji prijavila policiji i Mišu Vacića, jer je javno propagirao pozive na moje ubistvo, da bi se, kao što vidimo, pokazalo da on ima direktnu zaštitu Aleksandra Vučića i SNS nakon javne podrške Vacićevom budućem izbornom delovanju.

    Zbog izostanka adekvatne reakcije nadležnih državnih organa, prinuđena sam da se obratim domaćoj i međunarodnoj javnosti, apelujući na sve autoritete da vlastima R. Srbije daju do znanja da fašizam, prikriven ili ne, nije pitanje izbora ili političke taktike, već da je zabranjen, jasno i nedvosmisleno.
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Fri Jan 19, 2018 2:49 pm

    poslanica prvo da nam objasni kako joj nije bio problem da se zaljubi i uda za clana fasisticke stranke, prijatelja i kolegu npr jovanova jezickog patroldzije i smeca, pre nego sto se na silu ovde samopostavi za nekog silnog borca protiv fasizma. tipican nenad canak stil antifasizma.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Filipenko Fri Jan 19, 2018 3:27 pm

    ...pod pokroviteljstvom princa Vladimira Karadjordjevica...  Desnicarski topik - Page 13 29297947
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Zuper Thu Feb 01, 2018 2:06 am

    Study finds pretty people more likely to be right-wing
    http://www.newshub.co.nz/home/politics/2017/12/study-finds-pretty-people-more-likely-to-be-right-wing.html

    Nego je l istina da su radjena istrazivanjia koja kazuju da sto vise testosterona kod mladjeg muskarca to blize ekstremnim varijantama desnice? Da se to povezuje sa zeljom za dominacijom i agresivnoscu.
    Realno, ako pogledamo strukturu glasaca takvih grupacija, ne samo u Srbiji, ima tu nesto.
    Desnicarski topik - Page 13 2304934895
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Sotir Thu Feb 01, 2018 7:57 am

    Jesu li analizirali psihološki aspekt?
    Koliko dasaka treba da ti hvali da bi glasao za Vacića, LGPa, ex Džedaja?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50109
    Join date : 2017-11-16

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Feb 01, 2018 8:18 am

    Amigdala

    Desnicarski topik - Page 13 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 4:53 am