Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Desnicarski topik

    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Tue Jul 20, 2021 7:43 pm

    Bravo. Secam se i ja toga.

    A secam se i teksta, mislim Vladimira Jaglicica, i mislim na NSPM, o toma kako je Kalajic tek u ratu (sa tim reportazama) prinasao srpstvo, pre toga je bio evropski desnicar.

    Ali naravno, ovo tvoje je istina. Nije on pronasao nista, nego je projaktovao ono svoje u nov materijal.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ćaća

    Posts : 3378
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by ćaća Tue Jul 20, 2021 7:45 pm

    +1000
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by boomer crook Wed Jul 21, 2021 7:15 am

    ma dovoljno je znati kakav je odnos dragos imao prema pravoslavnom kleru i religiji uopste. na kraju krajeva njegovi saborci su morali da organizuju kradju tela kako bi mu spasavali dusu.

    inace on sam je, kao rimski djak, bio naklonjeniji katolickoj pompi. za njega je stupor mundi daleko znacajniji nego bilo koji romejski car ili dusan.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 21, 2021 7:32 am

    Ja znam dvojicu ljudi, daleko mladjih od njega, koji bi se okvirno mogli nazvati pre-90s kalajicevcima. Veoma su, i visestrano, obrazovani, nacitani - nikad nisu postali srpski nacionalisti. O politici danas uglavnom ne pricaju, nina drustvanim mrezama (mada znam da isto misle ko i nekad)
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Jul 21, 2021 8:32 am

    Notxor wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Prošao sam danas Igalo uzduž i popreko, i mislim da razumem šta je to “autentična srpska kultura”. U pravu je Dragoš.

    Igalo? Igalo kad je bilo najaće je bilo mesto gde su dolazile babe i dede, što iz Yu što is Evrope da se mažu ljekovitim blatom.
    Igalo danas (a i prethodnih 20 godina) je mesto gde na letovanje dolaze Mile i Mileva koji iz nekog razloga preferiraju CG umesto Grcke. U tom smislu je turistička ponuda prilagodjena njihovom ukusu. Doduše, nema Palme da povede kolo u moru, ali sve ostalo je tu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by kapetanm Wed Jul 21, 2021 4:34 pm

    Pa i u Grckoj je prilagodjena Miletu (tamo gde Mile voli da ide)
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Wed Jul 21, 2021 4:46 pm

    zato je dobro zaobići olimpijsku regiju
    SinoviTrannyFrilenesera

    Posts : 40
    Join date : 2021-01-29

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by SinoviTrannyFrilenesera Wed Jul 21, 2021 6:19 pm

    ovaj topić je kao vezano za politčku korektnos, nije smrt komunizmu Desnicarski topik - Page 22 2348298330 Desnicarski topik - Page 22 2952840586
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by паће Wed Jul 21, 2021 6:25 pm

    А шта, десница као има неки програм и мимо антикомунизма?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Летећи Полип Sun Jul 25, 2021 1:34 am

    Bleeding Blitva

    Posts : 3710
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Bleeding Blitva Thu Aug 12, 2021 5:11 pm

    WikiLeaks

    Malo češljuckam kroz ove dokumente i evo me na Capetownu gdje su išli Ž.Markić (U ime obitelji) i Nemanja Zarić (Dveri) na konferenciju protiv o braku. Da treba puno ljubavi homoseksualnim osobama i osnažiti ih - valjda onda postanu hetero?! Uglavnom sad sam na PP prezentaciji gdje ih uče kako napraviti društveni pokret: friendraising i fundraising, nikako preko prvog tražiti drugo Desnicarski topik - Page 22 3937953091 A biće je onda Markićkin podcast - friendraising Desnicarski topik - Page 22 1090578128 Desnicarski topik - Page 22 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Erős Pista Thu Aug 12, 2021 5:14 pm

    Desnicarski topik - Page 22 1727922752

    Hvala ti sto se zrtvujes za nas!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by паће Thu Aug 12, 2021 6:05 pm

    Bleeding Blitva wrote:A biće je onda Markićkin podcast - friendraising Desnicarski topik - Page 22 1090578128 Desnicarski topik - Page 22 1233199462

    И шта, онда се другу дигне?

    п.с.
    јер:


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Летећи Полип Fri Aug 27, 2021 1:23 am




    To je to. Opet je prsla.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Janko Suvar Sat Aug 28, 2021 3:32 pm

    haahaha kakav jadnik


    Janko Suvar

    Posts : 7602
    Join date : 2019-06-06

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Janko Suvar Sat Aug 28, 2021 6:34 pm

    sad je obrisao jadnik x2
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Летећи Полип Wed Sep 08, 2021 11:55 pm



    Sestra se naljutila što neko hoće da joj uskrati zdravstveno, jer neće da primi bocu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by паће Thu Sep 09, 2021 7:16 am

    Летећи Полип wrote:
    Sestra se naljutila što neko hoće da joj uskrati zdravstveno, jer neće da primi bocu.

    Па не може да се ускрати кад га већ плаћа.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7150
    Join date : 2020-03-05

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Sep 09, 2021 7:50 am

    Predlaze se da za nevakcinisane bude skuplje zdravstveno osiguranje. Isto tako je i sa pušačima.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9411
    Join date : 2020-06-19

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by fikret selimbašić Tue Sep 21, 2021 10:03 am

    U Budimpešti se 23. i 24. septembra 2021. održava tzv. Budimpeštanski demografski samit koji se četvrtu godinu za redom održava u mađarskoj prijestolnici, ovaj put pod okriljem teme "Porodica - ključ stabilnosti".

    Naime, ovaj forum okuplja političare, vjerske zvaničnike, eksperte, medije i edukatore kako bi razgovarali o glavnim pitanjima koja se tiču ​​porodice u savremenom svijetu. U najavi ovog događaja ističu se vrijednosti kao što su porodica, tradicija i brak, koje su, smatraju organizatori, ugrožene pa je stoga ovogodišnji događaj “relevantniji nego ikada”. A na njemu će, uz domaćina mađarskog premijera Viktora Orbana, nastupiti član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik, kao i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.
    “Mi, demokršćani, koji porodicu smatramo najvažnijom ćelijom društva, osjećamo da nešto nedostaje jer se nerazumno malo govori o porodici i važnosti rađanja djeca. Očuvanje našeg svijeta uključuje i očuvanje naših domova, naše domovine i naše kulture za generacije koje dolaze, za našu djecu i unuke. Danas tradicionalnu porodicu mnogi napadaju i preispituju. Zato je ovogodišnji samit relevantniji je nego ikad. Naš je cilj stvoriti platformu na kojoj je moguće zajedničko razmišljanje o ovim pitanjima”, navodi se na zvaničnoj stranici najavljenog događaja u Budimpešti na kojem će nastupiti brojni zvaničnici iz različitih država.

    Istorija Budimpeštanskog demografskog samita prati, ističu organizatori događaja,nastojanja da se ojača porodica. A, početkom treće decenije 21. stoljeća, kažu, “možemo reći da je mađarski model koji je izgrađen na sinergiji efikasne porodične politike i uspješne ekonomske politike u stanju dati efikasne odgovore na demografsku krizu”.
    “U Evropi, Mađarska je zabilježila najveći porast sklopljenih brakova, dok se broj razvoda i pobačaja smanjuje. Došli smo do četvrtog Budimpeštanskog demografskog samita s Mađarskom koja je mogla pružiti izvodljivu alternativu pro-migracijskom pristupu”, piše na web stranici Budapesti Demográfiai Csúcs.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 39819
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by паће Tue Sep 21, 2021 10:14 am

    Демохришћани су само демо, јел'?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49673
    Join date : 2017-11-16

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Sep 21, 2021 10:56 am

    Naziv donekle odgovara: čuč

    Juče prajd, sutra osnovna tradicionalna ćelija
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by boomer crook Tue Sep 21, 2021 11:16 am

    inace madjari imaju neverovatan odliv mladih koji brisu od orbana. oni jedino da uvoze sirijce na veliko kakva im je situacija sada


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Guest Tue Sep 21, 2021 11:57 am

    za čega da ih uvoze, za posao u rendőrség-u lol 

    ne brišu od orbana, već od bedne plate
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by boomer crook Tue Sep 21, 2021 5:49 pm

    beze i od vikija


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Desnicarski topik - Page 22 Empty Re: Desnicarski topik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 7:03 pm