Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Topik za prave levicare

    Anonymous
    Guest

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 12:09 am

    Anonymous
    Guest

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 11:00 am

    Anonymous
    Guest

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 11:05 am

    sta radi Varufakis sad, jel napravio onu kao partiju ili je samo selebriti?
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by uskok i ajduk Tue Nov 08, 2016 11:13 am

    У последњих годину дана купио сам само две књиге у београдској "Лагуни", једну Варуфакисову, где објашњава ћерки зашто је добро бити на левој страни, а другу о исповестима совјетских војникиња, партизанки, болничарки и радница током врлд вор 2. Јесам ли се се квалификовао за правог левичара?  Topik za prave levicare - Page 2 2304934895 Шта би рекла психо-анализа?


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by паће Tue Nov 08, 2016 11:19 am

    uskok i ajduk wrote:
    Шта би рекла психо-анализа?

    Да то није ништа, ни на женско одељење више не примају оне што се пале на униформе, то је проглашено за, хм, "не угрожава директно ни себе ни околину". То је више оно за повремени надзор.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Filipenko Tue Nov 08, 2016 12:14 pm

    uskok i ajduk wrote:У последњих годину дана купио сам само две књиге у београдској "Лагуни", једну Варуфакисову, где објашњава ћерки зашто је добро бити на левој страни, а другу о исповестима совјетских војникиња, партизанки, болничарки и радница током врлд вор 2. Јесам ли се се квалификовао за правог левичара?  Topik za prave levicare - Page 2 2304934895 Шта би рекла психо-анализа?


    Ovo prvo Varufakisovo je klasičan hajp i svet lepih želja. To drugo si verovatno uzeo knjigu Svetlane Aleksijevič, Ukrajinke-ekstremistkinje iz Lvova sa prebivalištem u Belorusiji, zato što je dobila Nobelovu nagradu. Nisi levičar, nego pomodaran.
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by zvezda je zivot Tue Nov 08, 2016 2:48 pm

    sejlor wrote:

    promasila si topik. ovo nije topik za ljude koji ne misle da je hilari najprogresivniji levicar na svetu nego za one koji nikad ne bi glasali za nju sto iz moralistickih sto iz politickih razloga. varufakis kaze sledece:

    v wrote:
    A few months ago I was in New York and I was on stage with Noam Chomsky and we were both asked, what would we do if we were Americans and we had the vote in the United States. Both of us in one voice said, if we were in a safe state, we would vote for somebody else, a third candidate. If you are left-leaning, you vote for the Green Party, if you are right-leaning, you vote for the Libertarian Party. But if you are in swing state, you hold your nose tightly and you vote for Hillary.


    _____
    ova zemlja to je to
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by ontheotherhand Tue Nov 08, 2016 2:58 pm

    zastitnik gotama wrote:imam taj jedan semestar makroekonomije, tako da se moze reci da sam ekspert ™, nisam siguran da razumem kako to nece dovesti do inflacije
    Evo ti Dejvid Harvi:

     There is one form that capital takes which permits accumulation without limit and that is the money form. This is so only because the money form is now unchained from any physical limitations such as those imposed by the money commodities (the metallic moneys like gold and silver that originally gave physical representation to the immateriality of social labor and which are largely fixed in terms of their global supply). State-issued fiat moneys can be created without limit. The expansion of the contemporary money supply is now accomplished by some mix of private activity and state action (via the state–finance nexus as constituted by treasury departments and central banks). When the US Federal Reserve engages in quantitative easing it simply creates as much liquidity and money as it wants at the drop of a hat. Adding a few zeros to the quantity of money in circulation is no problem. The danger, of course, is that the result will be a crisis of inflation. This is not occurring because the Federal Reserve is largely refilling a hole left in the banking system when trust between the private banks broke down and interbank lending, which was leveraged into massive money creation within the banking system, broke down in 2008. The second reason why inflation is not on the horizon is because organized labor has almost zero power (given the disposable surplus labor reserves) In these times to raise wages and thereby influence the price level (though class struggles in China have raised labor costs there marginally).

    But, plainly, the perpetual accumulation of capital at an exponential rate by way of an exponential creation of money is almost certain to end in disaster unless accompanied by other adaptations. Let’s go through a number of these before deciding whether they add up to what a sustainable future for the reproduction of capital might look like under conditions of perpetual compound growth.

    http://www.versobooks.com/blogs/1798-david-harvey-excerpt-austerity-schemes-and-right-wing-economic-doom




    I Korkijevo pojašnjenje sa tamoa:

    То штампање није онако како је то Милошевић радио и много је контролисаније али има још неких важних ствари:
    1) Глобализација
    2) Демографска дивергенција повезана са глобализацијом

    QE је могуће због ниске инфлације тј. QE изазива пад валуте, што је при ниској инфлацији позитивно. Ниска инфлација има више узрока али је демографска дивергенција повезана са глобализацијом, по мени, најважнија. То значи да у Ј-И Азији популација расте а у нпр. ЕУ стагнира или пада. То значи две ствари, велики део производње се измешта у државе које имају раст популације те су спремније да раде за много мање јер је конкуренција за посао већа, са друге стране поулација која стари мање конзумира што има дефлаторни карактер, мања потражња.
    Ово је само један део, има ту и до аутоматизације, то је као још један пример.
     
    Ипак, QE, ако се не изађе релативно брзо из тога је врло негативан јер уништава тржиште тј. продуктивност и ствара катастрофалне балоне, такође како време пролази QE постаје све мање учинковит и прави велики поремећај у финансијском сектору јер гура каматне стопе негативно, што изазива огромне проблеме банкама и пензионим фондовима.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2016 5:49 pm

    Moj frend iz NY glasao za Džil Stajn Topik za prave levicare - Page 2 1143415371

    Kaže, ne sme nikom da kaže - radi na Mad Av. kao financial analyst, svi, ali svi oko njega su oduševljeni Hilaristi i kaže da bi ga izvređali kao mizogina kad bi priznao za koga je glasao. Jer je glasao za JILL STEIN!!!

    Kaže da je atmosfera jeziva i da su hilaristi potpuno nepodnošljivi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by plachkica Tue Nov 08, 2016 5:51 pm

    Kako je mizogin ako je glasao za Jill?
    Kako to objašnjavaju?
    Anonymous
    Guest

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 5:53 pm

    dap i svi moji botuju za Hilari vec mesecima ...otvorih danas fejs i gomila marketing kurajbera je serovala : "don't forget there's a fascist on the ballot"


    imam da im porucim sledece :

    Topik za prave levicare - Page 2 14915583_1931188373775465_2168740590464553981_n
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2016 5:54 pm

    plachkica wrote:Kako je mizogin ako je glasao za Jill?
    Kako to objašnjavaju?


    Zato što je to zapravo glas za Trampa Topik za prave levicare - Page 2 174674436


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 5:54 pm

    plachkica wrote:Kako je mizogin ako je glasao za Jill?
    Kako to objašnjavaju?
    ko ne preti zrtvama silovanja nije feminista
    Anonymous
    Guest

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 5:57 pm

    zastitnik gotama wrote:sta radi Varufakis sad, jel napravio onu kao partiju ili je samo selebriti?


    ladi jaja i povremeno zovne velikog ce gevaru vlada georgieva da provozaju copere uz neku obalu, diario de motocicleta fazon
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2016 5:59 pm

    Kaže, ide uskoro u tazbinu na Thaksgiving, i plaši se i tamo da pomene. Ali srećom, verovatno se neće pričati o politici, obzirom da pretpostavlja da je drugi zet glasao za Trampa - nakupavo skoro neku gomilu oružija i drugarovoj supruzi poklonio neki survivalist priručnik za Božić. Veli, nikad ne znaš kaće da zatreba.

    Topik za prave levicare - Page 2 Fajgelj-jelen_660x330


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by zvezda je zivot Tue Nov 08, 2016 6:01 pm

    plachkica wrote:Kako je mizogin ako je glasao za Jill?
    Kako to objašnjavaju?

    u njujorku glas za dzil nije mizogin cin, to je valjda jasno. u njujorku se ne bije bitka za ameriku i svet.

    ako glasas u sving stejtu za dzil, to je mizoginija par ekselans, ali i mizandrija i mizantropija. recju rasizam.


    Last edited by zvezda je zivot on Tue Nov 08, 2016 6:03 pm; edited 1 time in total


    _____
    ova zemlja to je to
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Ointagru Unartan Tue Nov 08, 2016 6:02 pm

    William Murderface wrote:
    Kaže da je atmosfera jeziva i da su hilaristi potpuno nepodnošljivi.

    Si vido ovo?


    End this misogynistic horror show. Put Hillary Clinton in the White House
    ...
    This race is close. Polls tell us most Americans believe Trump has sexually assaulted women (to name just one potential disqualifier). A majority also believe Clinton “can’t be trusted”, for unspecified reasons. We’re back to the ancient conundrum: a woman can’t be that smart and commanding, so either her womanliness or her smartness must be counterfeit.

    https://www.theguardian.com/commentisfree/2016/nov/06/hillary-clinton-white-house-donald-trump-bullying-barbara-kingsolver

    Sa ovakvom apologijom Hilari, dodje mi da navijam za Tranpa.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 6:04 pm

    Radagast wrote:

    Sa ovakvom apologijom Hilari, dodje mi da navijam za Tranpa.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2016 6:04 pm

    Pa to kaže i frend, da je u swing state, glasao bi za Hilari, a ovako nije mogo da se natera. Jasno mu je da je tzv manje zlo, i nije mu problem što ljudi glasaju za Hilari, problem mu je što to čine sa ludačkim entuzijazmom. Mislim, mene ne čudi, to je tačno klasa kojoj se ona obraća i koja se sa njom identifikuje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2016 6:06 pm

    Radagast wrote:
    William Murderface wrote:
    Kaže da je atmosfera jeziva i da su hilaristi potpuno nepodnošljivi.

    Si vido ovo?


    End this misogynistic horror show. Put Hillary Clinton in the White House
    ...
    This race is close. Polls tell us most Americans believe Trump has sexually assaulted women (to name just one potential disqualifier). A majority also believe Clinton “can’t be trusted”, for unspecified reasons. We’re back to the ancient conundrum: a woman can’t be that smart and commanding, so either her womanliness or her smartness must be counterfeit.

    https://www.theguardian.com/commentisfree/2016/nov/06/hillary-clinton-white-house-donald-trump-bullying-barbara-kingsolver

    Sa ovakvom apologijom Hilari, dodje mi da navijam za Tranpa.


    To konktretno nisam, ali Salon je u poslednja dva dana prepuna istih takvih tekstova, tako da, da, potpuno razumem. Ne mogu da vide koliko je to kretenski to što rade.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2016 6:17 pm

    zastitnik gotama wrote:
    Radagast wrote:

    Sa ovakvom apologijom Hilari, dodje mi da navijam za Tranpa.


    I ovo treba da bude dokaz Hilarinog feminizma i integriteta? Jesus and Mary Chain.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by zvezda je zivot Tue Nov 08, 2016 6:21 pm

    William Murderface wrote:Kaže, ide uskoro u tazbinu na Thaksgiving, i plaši se i tamo da pomene. Ali srećom, verovatno se neće pričati o politici, obzirom da pretpostavlja da je drugi zet glasao za Trampa - nakupavo skoro neku gomilu oružija i drugarovoj supruzi poklonio neki survivalist priručnik za Božić. Veli, nikad ne znaš kaće da zatreba.

    Topik za prave levicare - Page 2 Fajgelj-jelen_660x330

    ja gledo sinoc kod aleksa dzounsa nekog dzesija dzejmsa sto je bio tranpov aprenis i sto je rucno pravi oruzje, po 18 sati dnevno. mada je on hipster, zivi u ostinu, teksasu, komsija dzounsov, cerke im najbolje drugarice. kaze da su mnoge njegove prijatelje i sestru pokupio fbi i da kad fbi hoce da prica s tobom to je gotovo, fbi se ne zeza i ne gresi, nije to obicna policija, koja gresi, ponekad pretera al i radi tezak posao.

    aleks dzouns inace ima 52osatni izborni maraton, ukljucite se ako ocete. sinoc najavio da ce globalisti pokrasti izbore.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Erős Pista Tue Nov 08, 2016 6:23 pm

    Radije ne bih.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Guest Tue Nov 08, 2016 6:28 pm

    the lord giveth and the lord taketh away

    Stjuart nam je dao Olivera (koji je sad imao sjajnu emisiju o Herbalajfu i tim piramidalnim prevarama), al nam dao i Samantu Bi Topik za prave levicare - Page 2 1949538119
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by паће Tue Nov 08, 2016 6:50 pm

    zvezda je zivot wrote:
    aleks dzouns inace ima 52osatni izborni maraton, ukljucite se ako ocete. sinoc najavio da ce globalisti pokrasti izbore.

    Како тај мени иде на Миодрага Поповог. Тј ем личи на њега, ем иде на исто као и овај.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Topik za prave levicare - Page 2 Empty Re: Topik za prave levicare

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 5:51 am