Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Prajd 2016

    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by ♏ Sun 18 Sep 2016, 20:56

    Ni ne liči tip na Archera, više kao neki sporedni lik iz Bourne franšize.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by kondo Sun 18 Sep 2016, 21:06

    manje murije na ulicama beograda danas? gde ste vi bili na prajdu, u njujorku?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 18418
    Join date : 2014-12-12

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by beatakeshi Sun 18 Sep 2016, 21:09

    5 000.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by kondo Sun 18 Sep 2016, 21:14

    Ja sam vozio bajs po gradu tako da sam prosao prakticno sa svih strana. Murije je bilo isto kao i svake godine, nikakva razlika u kontigentima, eventualno oko nacina pokrivanja, prstenova itd. Cak su stitili i zgrade koje nikakve veze sa prajdom nemaju, tipa oko Narodne banke je bilo jedno 200 nindza kornjaca.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by kondo Sun 18 Sep 2016, 21:25

    Bluberi wrote:Ima kod te klasne osvešćenosti koja stenje pod identitetskim borbama, jedan bag koji kaže- sačekajte da klasna svest dopre, pa će sa njom nestati i identitetski jaz. To je bre žvaka za decu.


    slazem se 100%, samo sto je prajd vec potpuno degenerisan i nije samo identitetska prica. to je danas projekat jedne interesne grupe unutar beogradske scene koji ne vidi nista van svojih bas najuzih interesa. slucajno na danasnji dan (ako nisam nesto pogresno skapirao) stize vest da srbija dobija jos vetroparkova. koje drzi ko? continental wind partners. ciji je izvrsna direktorka ko? tako da je ovo sve jedna dimna zavesa za nesto sto ide svojim tokom na sta ne moze uticati nista a narocito jedna skromna manifestacija lisena bilo kakvog demokratskog uticaja - u smislu toga da ne treba da prebrojavamo specificnu tezinu prva tri reda prajda i sta sve mogu da urade ako hoce.

    mislim, nemam nameru da budem grub prema bilo kome ko je tamo bio danas. i ja sam isao na svaki kada sam bio u bgd, za svog vencanog kuma, frizera, drugare, ekipu, i uvek cu da idem kada se uverim ili barem ubedim da je prajd i njihov. nazalost nije niti ce to biti, a prava ce dobiti i onako po nekakvom automatizmu, kao sto je srbija sada onaj monorail koji to vozi po odaibi u tokiju. vozaca ne vidis a i da ga vidis, nebitno je ko je. srbija, pakistan, bugarska, isti kurac u kome kredibilitet grade perverz musaraf, tute bugarini kojima je tesko upamtiti ime i aleksandar vucic. ako ce vec on da uvede srbiju u tzv EU, ne moram da dzuskam na toj zurci.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ♏

    Posts : 4550
    Join date : 2016-06-09

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by ♏ Sun 18 Sep 2016, 21:31

    #Dobrica2017
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Margit Savović Sun 18 Sep 2016, 21:35

    Dobrica je bio na Prajdu.
    bela maca

    Posts : 11032
    Join date : 2014-10-28

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by bela maca Sun 18 Sep 2016, 22:18

    trebalo je da vidite nekog lika, došao je dosta ranije, i stajao je pored grupe ljudi gde sam bila i ja, sa prekrštenim rukama, kapuljačom i velikim naočarima za sunce.
    nama je bilo čudno, neki su komentarisali kako se nadaju da nas neće razneti u nekom trenutku, ali posle nekog vremena opustio se i krenuo da priča sa mnom. Govorio je s jakim južnjačkim naglaskom, i rekao mi da se plaši da će ga roditelji prepoznati na tvu ili na slikama, jer oni to ne podržavaju i izbacili bi ga iz kuće.
    međutim, do kraja šetnje videla sam ga bez duksa i naočara kako veselo razgovara sa još nekoliko momaka koje do tad sigurno nije znao.
    kako tačno prajd nije za njega?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Notorious Sun 18 Sep 2016, 22:19

    Iako mi je Benijevo mišljenje u osnovi bliže, mislim da u ovim okolnostima nije korisno. Više je nego jasno da su dometi ograničeni na identitetske i da se prajdom posredno afirmiše aktuelna vlast, ali bi njegovo neodržavanje bilo neracionalno/neproduktivno, pošto ne vidim kako bi konkretno naškodilo Vučiću ili bilo od koristi u borbi protiv njega.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by kondo Sun 18 Sep 2016, 23:23

    bela maca wrote:trebalo je da vidite nekog lika, došao je dosta ranije, i stajao je pored grupe ljudi gde sam bila i ja, sa prekrštenim rukama, kapuljačom i velikim naočarima za sunce.
    nama je bilo čudno, neki su komentarisali kako se nadaju da nas neće razneti u nekom trenutku, ali posle nekog vremena opustio se i krenuo da priča sa mnom. Govorio je s jakim južnjačkim naglaskom, i rekao mi da se plaši da će ga roditelji prepoznati na tvu ili na slikama, jer oni to ne podržavaju i izbacili bi ga iz kuće.
    međutim, do kraja šetnje videla sam ga bez duksa i naočara kako veselo razgovara sa još nekoliko momaka koje do tad sigurno nije znao.
    kako tačno prajd nije za njega?

    licne price su super, i sve odlicno izgleda na slikama. ovo o cemu pricam je nesto skroz drugo i drugacije. 

    ne znam tacno sta je decko sa kapuljacom dobio danas. neka prica sa svojim roditeljima na prvom mestu, ne verujem da ce mu skidanje kapuljace resiti problem. odlazak na prajd nije izlazak iz ormana.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Erős Pista Mon 19 Sep 2016, 11:23

    Prajd 2016 - Page 3 Csqi96NWcAA_a4m


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bela maca

    Posts : 11032
    Join date : 2014-10-28

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by bela maca Mon 19 Sep 2016, 11:30

    dobrica je bio na svakom prajdu do sad, i na onom 2010.

    Kondo wrote:licne price su super, i sve odlicno izgleda na slikama. ovo o cemu pricam je nesto skroz drugo i drugacije. 

    ne znam tacno sta je decko sa kapuljacom dobio danas. neka prica sa svojim roditeljima na prvom mestu, ne verujem da ce mu skidanje kapuljace resiti problem. odlazak na prajd nije izlazak iz ormana.

    pa ti kažeš da prajd nije "njihov", nabrajajući gejeve u tvojoj okolini. ja ti pokažem da je prajd itekako njihov, jer, pogotovo mladim gejevima, koji su recimo došli u bg da studiraju, kao što sam ih barem troje četvoro upoznala juče, pruža priliku da prošire mrežu poznanika i eventualnog bekapa ako ih roditelji i prepoznaju i izbace iz kuće.
    na primer.
    tek onda će moći s nekim leđima da pričaju s roditeljima.
    Anonymous
    Guest

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Guest Mon 19 Sep 2016, 11:37

    i moje iskustvo sa gejevima iz provincije je takvo -da susret sa vise progresivnom sredinom, gde postoji gej subkultura (kakva takva) i sve to deluje dosta oslobadjajuce.

    Dobra je parada, treba da je bude.




    (sad ce reci fernoux da poznajem samo gejeve iz nize vise srednje klase* i da pravog narodskog geja bas briga za to. Moguce)


    * simpsons reference.
    avatar

    Posts : 18418
    Join date : 2014-12-12

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by beatakeshi Mon 19 Sep 2016, 11:42

    Ajde splitujte ovo.
    ficfiric

    Posts : 34207
    Join date : 2012-02-10

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by ficfiric Mon 19 Sep 2016, 12:10

    William Murderface wrote:Prajd 2016 - Page 3 Csqi96NWcAA_a4m

    Zicer za sledeci miting/kzn:

    "Mogu Vucic i Informer da mi vicu 'Dobrice pederu' koliko zele, bas me briga"


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18418
    Join date : 2014-12-12

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by beatakeshi Mon 19 Sep 2016, 12:18

    Prajd 2016 - Page 3 3579118792
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by kondo Mon 19 Sep 2016, 18:24

    morace biki malo na led:

    " ...upucujem i poseban pozdrav za SAJ, iber simpa ekipa, a stanes mirno koliko su mocni..."


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by boomer crook Mon 19 Sep 2016, 20:44

    sto kaze ono silvija plat za zene i fasiste?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ferenc Puskás

    Posts : 11572
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Ferenc Puskás Mon 19 Sep 2016, 22:20

    Zanimljivo da je Vučić prestao biti isto što i Šešelj baš nekako kad je počeo da nas zajebava.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    No Country

    Posts : 11114
    Join date : 2015-05-16

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by No Country Tue 20 Sep 2016, 09:04

    Ма да, и ја га тупим. Бићемо зајебани, то нам не гине.

    У међувремену, у свакој иоле нормалној земљи, градоначелник присуствује паради. То му дође радна обавеза, ма колики скот иначе био. Са те стране гледано Мали "поправља" Србију, т.ј. доприноси ономе што јесте основни циљ Прајда, нормализацији и социјализацији ЛБГТ популације. Неки још већи скот од њега, нпр. Тома Николић, или Вучић химселф - помогли би још и више. Уосталом, неће ме претерано изненадити да видим Вучића на Прајду за једно 2-3 године. А сасвим верујем да је имао, на неки начин,  своје прсте у оним навијачким хордама које су растурале ране параде.

    То је тај лук, транзиција је једна ствар одвратна за гледање, и скроз лицемерна. Уосталом, била је негде при врху списка разлога за бежанију. Но постоје и важније ствари од нашег гађења.
    ficfiric

    Posts : 34207
    Join date : 2012-02-10

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by ficfiric Tue 20 Sep 2016, 09:08

    No Country wrote:А сасвим верујем да је имао, на неки начин,  своје прсте у оним навијачким хордама које су растурале ране параде.

    Ne verujem da je on imao njih pod kontrolom. Zasto bi ga ta banda slusala? Verujem da se ne radi o kontroli tih kriminalnih grupa, vec o koaliciji sa njima, ili da je Vucic samo politicko krilo te bande.


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18418
    Join date : 2014-12-12

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by beatakeshi Tue 20 Sep 2016, 09:14

    ficfiric wrote:
    No Country wrote:А сасвим верујем да је имао, на неки начин,  своје прсте у оним навијачким хордама које су растурале ране параде.

    Ne verujem da je on imao njih pod kontrolom. Zasto bi ga ta banda slusala? Verujem da se ne radi o kontroli tih kriminalnih grupa, vec o koaliciji sa njima, ili da je Vucic samo politicko krilo te bande.
    Ovi mi se čini protivrečno, kako to misliš?
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Erős Pista Tue 20 Sep 2016, 09:16

    Mislim da nikad nećemo videti Vučića na Prajdu, sasvim je dovoljno što umesto njega ide Mali, a on ga posle zajebava u javnosti - ne idem ja na to, to Mali, on to voli, hehe.

    Tako lepo pokrije obe strane, i svoje birače, i strane zvaničnike. Ne vidim zašto bi to menjao.

    Problem je u sledećem - ako Vučića zameni neka udružena opozicija sastavljena opet od nekig građanskih i umereno nacionalnih stranaka, onda će verovatno stvar nastaviti svojim tokom (kao u Hrvatskoj), Prajd će biti sve prihvaćeniji i opušteniji i za par godina će i policijsko obezbeđenje biti smanjeno, biće više ljudi na samom Prajdu, a ostali će ga prhvatiti kao uobičajenu stvar i to će biti to.

    ALi postoji i druga varijanta - da Vučića zameni koalicija na čijem će čelu biti Dveri. U tom slučaju, Prajd pada i kao nasleđe "prošle vlasti" i kao "antiporodična manifestacija". Ako deluje nerealno, pogledaj Mađarsku, članicu EU.

    Hoću reći, priča o licemernom i prljavom tranzicijskom napretku, ali ipak napretku, ka sve većem poštovanju ljudskih prava, izgleda sve neuverljivije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34207
    Join date : 2012-02-10

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by ficfiric Tue 20 Sep 2016, 09:24

    beatakeshi wrote:
    ficfiric wrote:

    Ne verujem da je on imao njih pod kontrolom. Zasto bi ga ta banda slusala? Verujem da se ne radi o kontroli tih kriminalnih grupa, vec o koaliciji sa njima, ili da je Vucic samo politicko krilo te bande.
    Ovi mi se čini protivrečno, kako to misliš?

    Ne znam kako ide linija komandovanja u navijackim grupama ali vidi se da postoji nesto sto ih izvodi na ulice, ili ostavlja kuci.

    Da li je to Vucic? Nije. Zasto bi njega bilo ko slusao 2008. ili 2010. godine, ali vidi se da su i tad i sad u nekakvom savezu. Da li su oni ravnopravni partneri ili ne, pojma nemam ali ne verujem da je Vucic taj koji komanduje


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Erős Pista Tue 20 Sep 2016, 09:26

    Ma BIA, nema tu nikakve misterije. Oni prethodni nikad nisu imali punu kontrolu nad njom, ovi sad imaju, i eto.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Prajd 2016 - Page 3 Empty Re: Prajd 2016

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed 08 May 2024, 19:28