Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    kako zajebati radnika

    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Mon Apr 01, 2019 12:14 pm

    Mr. Moonlight wrote:
    ...

    zato državno zdravstvo mora biti očuvano za sutra, kada će privatnici biti streljani

    Nije ti ovo tačno. Državno zdravstvo mora da postoji jer privatno (mislim na ordinacije sa jednim ili nekoliko lekara) ne može da ima skupe aparate, skenere, hirurge, specijaliste.

    U Australiji svako mora da ima privatno osiguranje (ima nekih merila ko ne mora, penzioneri, nizak prihod, nezaposleni, oni su na Medicare, državno). I oni koji imaju privatno isto imaju Medicare. Za sve Medicare važi i kod privatnih, oni naplate od države ono što oni mogu da urade. Iole komplikovanija situacija, pregled, intervencija (očekivano) završi u državnoj bolnici. Rasterećenje državnih zdravstvenih ustanova je ogromno, dok stvarno ne mora kod njih da se ode. Privatne ordinacije šalju pacijente u državne kada se vidi da ne mogu ništa bez velike državne bolnice. I rutinske stvari kao porođaji ili operacije krajnika ili slepog creva smesta idu u državne bolnice.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by ontheotherhand Mon Apr 01, 2019 1:10 pm

    Koliko je privatno zdrastveno mesečno kod nas, 100-200e?
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Mon Apr 01, 2019 1:15 pm

    ontheotherhand wrote:Koliko je privatno zdrastveno mesečno kod nas, 100-200e?

    Meni je poslednje u Oz bilo 130EUR. Mislim da se to nije nešto promenilo.
    Sigurno, oni za koje se zna da to ne mogu ili teško mogu da plate, oni su oslobođeni plaćanja tog privatnog zdravstvenog osiguranja.

    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by disident Mon May 13, 2019 6:34 pm

    Konačno neka lepa vest 
    kako zajebati radnika - Page 25 Fb_img93


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by bela maca Mon May 13, 2019 7:43 pm

    POCELO JE


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Nektivni Ugnelj Mon May 13, 2019 7:45 pm

    Konačno neka lepa vest 

    Ne bre. Mi se radiujemo samo kad je radnik mrtav.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Fri May 17, 2019 11:16 am

    Inspektori se na terenu susreću s raznim situacijama, prijeti im se, onemogućava rad, ali nisu rijetke ni komične situacije. Tako su prošle sedmice neprijavljenog radnika našli u buretu, gdje se pokušao sakriti.
     Uvrede i psovke
    Ističu i da su se susretali s ljudima koji su plakali, jer su znali da će ih vlasnik, koji ih godinama drži neprijavljene, poslati kući i ostaviti bez posla bez obzira na to što imaju porodice.
    - Prije dvije godine u skladištu velikog trgovačkog centra dvojica ljudi koji su premašili 50. godinu tovarili su velike vreće. Lijepo su me pozdravili kada sam ušao. No, kada sam se predstavio, čovjek je sjeo na beton, rukama pokrio lice i počeo plakati. Ta scena mi je jedna od težih otkako radim ovaj posao – kaže naš sagovornik.
    Priča da njihove iskaznica najviše mrze ugostitelji, koji, uprkos stalnim kontrolama, odbijaju izdati fiskalni račun. Tako su na stolovima viđali račun star i po nekoliko dana, a nisu rijetke situacije da uopće račun nije ni bio izdat, zbog čega su i gosti bili u neugodnoj situaciji, jer su i oni dužni da ga traže. Zatekli su i klaonicu bez mesara. Vlasnik je prijavio samo radnika koji prodaje, pravi ćevape i fašira meso, a na pitanje gdje su ljudi koji rade u klaonici, rekao je da „on kolje i nabavlja stoku i pomaže u sortiranju mesa i pravljenju proizvoda“.


    Radio sam u stolariji, bilo je dvadeset nas stalnih radnika i u zavisnosti od potreba pet do petnaest ljudi na crno. Najavu inspekcije smo dobijali dan-dva prije njihovog izlaska na teren, da se kvalitetno pripremimo za njihov dolazak, i mi u pogonu i knjigovođe, ovi što rade na crno taj dan pauziraju i sve funkcioniše kako red i zakon nalažu. Tako je bilo sve dok je vlasnik bio dobar sa lokalnim vlastima. Onda je podbacio sa donacijama pred jedne lokalne izbore i počela je inspekcija da nam nenajavljeno upada u pogon.

    Među crnima je bio jedan lukavi koji je uvijek imao par vreća u pripravnosti, čim naiđe inspekcija on krene da kupi piljevinu u njih, kad ga ovi pitaju šta on radi u pogonu, on im odgovori kako je došao po piljevinu jer mu treba za zakiseljavanje zemljišta pošto planira da zasadi borovnicu.
    Bio je i jedan  koji se panično bojao da ga inspekcija ne pronađe jer mu je rečeno da bi ga zbog toga skinuli sa biroa i ostao bi bez zdravsteene zaštite. Najbliža putu i parkingu je bila prijemna kancelarija, zatim pod istim krovom izložbeno prodajni salon i onda proizvodni pogon. Jednom prilikom trči taj prestrašen iz pravca salona i kaže ovima da bježe jer je inspekcija došla. Ja se zaputim prema salonu i vidim dvojicu mlađih ljudi, pitaju me -šta bi onom čovjeku, mi rekosmo dobar dan a on pobježe. Došli ljudi da vide šta od sobnih vrata ima u ponudi, ovaj jadnik se prestrašio kad je vidio odijela i kravate pa pomislio da su inspektori.

    Firma je propala par godina poslije.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Sotir Fri May 17, 2019 11:32 am

    ОТ јел се разумеш мало у израду столарије?
    Ја мало по кући радим за себе од иверице, да размењујемо мајсторске савете...
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Fri May 17, 2019 11:34 am

    Radio sam uglavnom građevinsku stolariju, prozore i vrata. Kuhinje i namještaj samo sitne popravke. Obložio sam i par desetina stepeništa drvetom.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Sotir Fri May 17, 2019 11:37 am

    Пуно дрво значи?

    Ја ускоро треба да радим ограду на степеништу и на терасама.
    Требаће ми неко варење...
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Fri May 17, 2019 11:42 am

    Puno drvo, naravno. Bio je i odjel pločastog namještaja ali tu sam samo povremeno ulijetao, kad im zagusti, uglavnom kroejnje i kantiranje te malo okivanja.
    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by паће Fri May 17, 2019 12:57 pm

    Sotir wrote:Пуно дрво значи?

    Ја ускоро треба да радим ограду на степеништу и на терасама.
    Требаће ми неко варење...

    Мислиш ли на вутру или заваривање?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by disident Wed Jun 26, 2019 12:30 am



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 20
    Join date : 2019-07-10

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Slavoj Trocki Wed Jul 10, 2019 6:53 pm

    .....јесте, да, а власници малињака са фамилијом леже у хладовини и надгледају бербу експлоатацију.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by plachkica Sat Aug 24, 2019 6:33 pm

    ne znam gde bih sa ovim, pa neka ovde
    genijalno rešenje za siromašne porodice

    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by beatakeshi Sat Aug 24, 2019 9:16 pm

    kako zajebati radnika - Page 25 3137070404
    Zamišljam šta je ekonomistov kolumnista pisao u doba robovlasništva.
    Јанош Винету

    Posts : 5233
    Join date : 2016-01-26

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Јанош Винету Sun Aug 25, 2019 2:01 am

    Apologije, kao i sada.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anduril

    Posts : 713
    Join date : 2015-08-30

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Anduril Tue Aug 27, 2019 9:35 pm

    U cemu je tacno ovde problem? I sada vec postoji prilicno siroka varijacija letnjeg skolskog raspusta u Evropi od negde 6 nedelja (Nemacka) do 14 (Italija). Oni sa kracim letnjim raspustom onda imaju dodatne raspuste od po nedelju, dve tokom godine. 
    Pitanje je vise zasto skole za razliku od drugih institucija ne rade. Kad bi bilo recimo vise fleksibilnosti da mozes da uzmes raspust kad hoces individualno, mnogim ljudima bi bilo lakse, jeftinije i sa manje guzvi da organizuju porodicni odmor. To da je siromasnijima problematicnije da organizuju dugacak raspust deci je ocigledno.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Tue Aug 27, 2019 9:43 pm

    pa aj da pričamo kako da ne budu siromašni, a ne kako da prilagođavamo društvo činjenici siromaštva.
    Anduril

    Posts : 713
    Join date : 2015-08-30

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Anduril Tue Aug 27, 2019 9:53 pm

    Da su danasnje skole i raspusti anahroni je posebna tema vredna paznje i bez siromastva. Opet gori Hilandar.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Tue Aug 27, 2019 9:57 pm

    wut? pa predmetni link se bavi siromaštvom.

    ovo da su današnji raspusti anahroni je zanimljiva tema. što se mene tiče, raspust treba da pada u vreme kada vremenske prilike dozvoljavaju neprestan boravak napolju, treba da bude uvek u isto vreme jer deci odgovara cikličnost i treba da te dane iščekuju zajedno i da svake godine znaju kada će se to dogoditi. malo mi je horor varijanta u kojoj kažem detetu "idemo u novembru na Tajland, tada ti je raspust jer je nama tako zgodno, Phuket je divan u to doba godine". 

    siguran sam da bi taj način bio lakši i jeftiniji, ali ne mislim da bi bio dobar za decu jer pospešuje helicopter parenting.


    Last edited by Creepy Uncle on Tue Aug 27, 2019 10:06 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Tue Aug 27, 2019 10:05 pm

    nisu škole anahrone, one su siromašne, što znači da su u skladu sa vremenom

    budžeti za izvođenje nastave su žalosni, nastavnici su strašno loše plaćeni

    ne bi bilo loše da prilagodimo raspuste godišnjim odmorima radnika zaposlenih kod privatnika poznatog u narodu kao gazda, to što nemaju odmor, da zanemarimo
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Tue Aug 27, 2019 10:16 pm

    +1000 na sve sto je Vasa napisao.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Tue Aug 27, 2019 10:17 pm

    još uvek nije napisao sve

    nadam se
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Tue Aug 27, 2019 10:18 pm

    kako zajebati radnika - Page 25 3579118792 pomeri se s mesta

    kako zajebati radnika - Page 25 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 10:34 pm