Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    David Bowie

    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Kinder Lad Mon Jan 11, 2016 7:37 pm

    A na koga tačno misliš da je taj album uticao? Ozbiljno pitam. Pošto je on iz ranijih faza uticao na bendove koji su sami posle uticali na stotine drugih bendova (tipa The Cure). Ja mislim da je u tome stvar sa tim ultimativnim velikanima, ne da imaju direktnu "decu" (naravno, uticaj do određene mere), nego i, posredno, "unuke" i "praunuke".


    _____
    alt-lib
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Erős Pista Mon Jan 11, 2016 7:43 pm

    Pa samo na mene!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by boomer crook Mon Jan 11, 2016 7:46 pm

    Kinder Lad wrote:A na koga tačno misliš da je taj album uticao? Ozbiljno pitam. Pošto je on iz ranijih faza uticao na bendove koji su sami posle uticali na stotine drugih bendova (tipa The Cure). Ja mislim da je u tome stvar sa tim ultimativnim velikanima, ne da imaju direktnu "decu" (naravno, uticaj do određene mere), nego i, posredno, "unuke" i "praunuke".

    ja sam juce slusao dog man star i bio sam u fazonu da nema stvari na tom albumu koja ne moze da se nekako isprati do njega.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Kinder Lad Mon Jan 11, 2016 7:47 pm

    At William 

    David Bowie - Page 2 1233199462 ondak respect
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Kinder Lad Mon Jan 11, 2016 7:48 pm

    ostap bender wrote:
    Kinder Lad wrote:A na koga tačno misliš da je taj album uticao? Ozbiljno pitam. Pošto je on iz ranijih faza uticao na bendove koji su sami posle uticali na stotine drugih bendova (tipa The Cure). Ja mislim da je u tome stvar sa tim ultimativnim velikanima, ne da imaju direktnu "decu" (naravno, uticaj do određene mere), nego i, posredno, "unuke" i "praunuke".

    ja sam juce slusao dog man star i bio sam u fazonu da nema stvari na tom albumu koja ne moze da se nekako isprati do njega.

    apsolutno. dobro, Suede nisu ni krili da su "glam" (naravno, "prilagođen", itd)
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Indy Mon Jan 11, 2016 9:30 pm

    Meni je zanimljivo da mrs Indy, za razliku od mene, neopterećena četvorodecenijskom opsesijom sa svime u vezi s Bowie-om, najviše voli njegovu pesmu "The Motel" iz njegove veoma potcenjene faze u 90-tim. I, realno, pesma je fenomenalna, jedino što nas je on dotle bio i naučio da to od njega podrazumevamo. Kletva genija.



    Za mene je uvek bio više od čoveka, David Jonesa, da li nagoveštaj natčoveka, da li svemirski dečko (ili devojčica), ili prosto sav satkan od umetnosti i suptilnosti, u ovom okeanu dosade i jadnosti. U stvari, to je tačno opisao drug mu Lou Reed rečima "Despite all the amputation / You could dance to a rock 'n' roll station".

    David Bowie - Page 2 271838618120

    Jedna od prvih (singl!) ploča koju sam kupio bio je "Rebel Rebel" (sa B stranom "Queen Bitch", zašta onda 1974, sa 12 godina, nisam naravno mogao imati pojma našta se odnosi... ) Baš ovaj na slici. Još je negde tamo daleko. A sad, moram na posao, pa ću možda kasnije još nešto dodati.

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by kondo Tue Jan 12, 2016 1:22 am

    ovo mi je dobro
    https://www.facebook.com/FACTmagazine/videos/10153819928364687/


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by kondo Tue Jan 12, 2016 1:24 am

    inace mi je bljesnuo zanimljiv tekst marka tomasa o tome sta zalimo danas, bowiea ili svet koji je bio nas a sada odlazi. ali mi, posto nismo FB friends, sada ne uspeva da ga nadjem. ako neko vidi taj tekst neka ga podeli.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Bluberi Tue Jan 12, 2016 1:27 am

    http://lupiga.com/kolumne/paranoja-marka-tomasa-svaki-luconosa-oponasa-davida-bowieja
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by kondo Tue Jan 12, 2016 1:34 am

    hvala, da. zaboravio sam da je to objavio lupiga.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by akaio Tue Jan 12, 2016 2:12 am

    dobar je tekst. sada sam procitao i tekst od skoce, isto je super: david bowie: umetnik do poslednjeg dana
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Kinder Lad Tue Jan 12, 2016 2:15 am

    Kondo wrote:ovo mi je dobro
    https://www.facebook.com/FACTmagazine/videos/10153819928364687/

    mislim da je odlično locirao početak tih promena o kojima govori u otprilike sredinu 70-tih. pa jbg, pamet...
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Kinder Lad Tue Jan 12, 2016 2:20 am

    hoffnung wrote:dobar je tekst. sada sam procitao i tekst od skoce, isto je super: david bowie: umetnik do poslednjeg dana

     „Pankeru, pankeru“

    o da. ima više godina da ne mogu da se otmem utisku da je on bio ona najvažnija klica koja će poroditi čišćenje brit pop/rok muzike od svakojakih gluposti: purgatorij panka.
    Anonymous
    Guest

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Guest Tue Jan 12, 2016 2:38 am

    David Bowie - Page 2 12400682_930503636985860_4632253722647646817_n
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by boomer crook Tue Jan 12, 2016 2:56 am

    dajmond dog David Bowie - Page 2 1399639816

    benjamin noys: berardi via bowie

    http://www.versobooks.com/blogs/1869-no-future-no-more-heroes-benjamin-noys-on-berardi-s-heroes-and-futures


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Indy Tue Jan 12, 2016 5:57 am

    Naš macan napada šapama žice na gitari. Ne znam da li se Lemmy ili Bowie reinkarnirao u njega (postnatalno), ali neko jeste. David Bowie - Page 2 1233199462 Inače tamo negde u istočnoj Aziji veruju da je poslednja inkarnacija Bude pre izlaska iz samsare - mačka. Sasvim adekvatno, rekao bih.

    PS. Da se ne zaboravi da je možda najbolja kompozicija (u užem smislu, tj. muzičkom) koju je David Bowie uradio, uz pomoć gurua Enoa, bila inicijator za prvo ime Joy Division. Ako pričamo o tome koliko su sveprisutni ti uticaji...

    Samo o toj berlinskoj fazi mogu knjige da se napišu (čudilo bi me da već nema)... Slušati kasno popodne, u osami, bez vizuelnih poticaja (Bowie je, inače, voleo da daje uputstva za slušanje svojih pesama, mada je ovo moje uputstvo.) Ako išta vredi da ostane iza čovečanstva (što je diskutabilno), onda je to nešto ovakvo.

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Indy Tue Jan 12, 2016 7:03 am



    David Bowie - Page 2 Rosetta
    Anonymous
    Guest

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Guest Tue Jan 12, 2016 9:22 am

    Kada je The Hunger mogao da se prikazuje na TV u Jugoslaviji? Ne mogu u glavi da slozim koja godina je to mogla da bude?
    boomer crook

    Posts : 36935
    Join date : 2014-10-27

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by boomer crook Tue Jan 12, 2016 10:12 am

    84 ili 85.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Indy Tue Jan 12, 2016 11:43 am



    On refusing a knighthood
    "I would never have any intention of accepting anything like that. I seriously don't know what it's for. It's not what I spent my life working for."






    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Erős Pista Tue Jan 12, 2016 12:02 pm

    Ja se sećam da sam ga gledao na RTS-u recimo 88-9.-e, možda i devedesete.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Guest Tue Jan 12, 2016 12:22 pm

    Moralo je biti ranije? Sve mi se cini da nisam bila peti razred jos. Bolje mi se uklapa ovo Ostapovo secanje. U nase vreme bilo je moguce da dete mladje od 10 godina gleda Hunger i da se niko ne potrese. Ostala sam fascinirana David Bowie - Page 2 1399639816
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Indy Tue Jan 12, 2016 12:28 pm

    Malo sumnjam da je bilo 1984, naravno ne secam se tacno. Bilo bi to vrlo neobicno za ono vreme da (posebno takav) film iz uvoza bude na TV-u svega godinu-dve iza bioskopske premijere. To je, takodje, vreme pre piratstva, sto znaci da je film morao biti otkupljen za TV. Sumnjam u ostapovu teoriju. Ja se, naravno, filma secam samo iz bioskopa.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Erős Pista Tue Jan 12, 2016 12:34 pm

    What Indy said. Sećam se da sam bio prilično razočaran - očekivao sam vampire i ludilo, a ono neke filozofije i neke tete se ljube (još sam bio predpubertetu, pa me to nešto nije faciniralo). Bouvi mi bio najveće razočarenje, samo ostareo i umro. Pih.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Guest Tue Jan 12, 2016 12:50 pm

    Sta znam. Mozda mi je secanje pervertirano. U svakom slucaju, to je jedan od filmova koje sam zapamtila i obradovala se kad sam kasnije u nekim godinama skapirala sta je to bilo, cega se to kroz maglu secam.
    Inace, komentari na tekstove povodom smrti u domacim medijima - zaobilaziti u sirokom luku.

    David Bowie - Page 2 Empty Re: David Bowie

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 7:13 am