Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Memento

    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by 1088 Mon Oct 16, 2017 9:34 pm

    Erős Pista

    Posts : 81442
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Mon Oct 16, 2017 9:35 pm

    Jao, dajte nek neko okači ovo Krlencetu na tviću, ako neko već nije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81442
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Wed Nov 01, 2017 7:03 pm

    Memento - Page 7 280247_pjimage-69_ff



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Nino Quincampoix Mon Dec 11, 2017 12:48 am

    Memento - Page 7 DQuJbAzWAAAmKzh

    Spoiler:
    avatar

    Posts : 7491
    Join date : 2017-03-14

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by MNE Mon Dec 11, 2017 12:51 am

    karma is a bitch..mada još gore je što sjedi u "žiriju" na onim crvenim foteljama pored onih što im praziluk iz dupeta viri..
    Erős Pista

    Posts : 81442
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Mon Dec 11, 2017 1:05 am

    Hubert de Montmirail wrote:Memento - Page 7 DQuJbAzWAAAmKzh

    Spoiler:


    Memento - Page 7 3579118792 Memento - Page 7 3579118792 Memento - Page 7 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 11, 2017 10:31 am

    kakvi su sve to teski licemeri...
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Sat Dec 16, 2017 3:42 pm

    Septembar 1998.

    Memento - Page 7 DRHGjl6W0AAAI7o


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by beatakeshi Sat Dec 16, 2017 4:14 pm

    Znači rat na proleće.
    Erős Pista

    Posts : 81442
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Thu Jan 04, 2018 1:49 pm

    Zanimljivo i ja da kako se rok za ispunjavanje obećanja približava tako se ona smanjuju. U januaru 2016. Vučić je najavio platu od 500 evra u 2017, da bi u septembru 2016. godine to korigovao na 450 evra do kraja prošle godine, a platu od 500 evra prolongirao za kraj 2018. Onda je u oktobru 2016. godine premijer obećao prosečnu platu u februaru ili martu 2017. godine od 430 evra. Pred prošlu Novu godinu stiglo je novo predviđanje da će "već od marta 2017. godine prosečna plata biti veća od 400 evra". Ništa od toga se baš i nije ostvarilo pošto je martovska zarada bila svega 370 evra.
    http://www.danas.rs/ekonomija.4.html?news_id=366992&title=Stigao+rok+za+bolji+%C5%BEivot+-+gde+je+500+evra%3f


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Guest Thu Jan 04, 2018 2:18 pm

    A medijana zarade je 210 evra, pri čemu se privremeni i povremeni poslovi uopšte ni ne računaju....


    Ovo je jeziv tekst. Pročitati pažljivo i upamtiti ključne podatke i shvatiti ko je onaj narod koji pravi gužvu po tržnim centrima pred praznike: to je peti kvintil. Ostali kupuju samo kad moraju, ili ne kupuju uopšte.

    http://pescanik.net/sta-znaci-prosecna-zarada-ako-je-vecina-nema/
    Erős Pista

    Posts : 81442
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Thu Jan 04, 2018 2:28 pm

    Naravno. O čemu mi pričamo jbt, kakva jebena prosečna zarada, koga za to boli kurac. Neki jedu meso, neki kupus, a najveći broj jede vazduh. U proseku - sarma.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Guest Thu Jan 04, 2018 2:55 pm

    Blind Lime Pie wrote:
    http://pescanik.net/sta-znaci-prosecna-zarada-ako-je-vecina-nema/
    je-bo-te.

    Ako uporedimo mesečne prihode sa zvaničnim zaradama u Srbiji, vidimo da oko 40 odsto stanovništva ima prihode manje od minimalne zarade, a sledećih preko 40 odsto prihode manje od prosečne zarade. Prihode manje od zvanične minimalne potrošačke korpe ima čak 70 odsto stanovništva, dok prosečnu potrošačku korpu može da priušti manje od 10 odsto stanovništva sa najvišim prihodima. Treba naglasiti duboko uznemirujući karakter postojanja dve različite “potrošačke korpe”, koje svedoči o odnosu države prema siromašnim građanima kao građanima drugog reda, koji imaju manje potrebe od ostatka društva.

    ovo je da se smrzneš.
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Guest Thu Jan 04, 2018 3:01 pm

    nije loše za sve kauboje da pročitaju ovo i da blagoizvole primetiti da smo na ovom putu sasvim monotono, bez ikakvih devijacija i bez ikakve zavisnosti od toga ko je na vlasti

    samo mi je krivo što ne mogu da se setim ko su bili oni carevi koji su bili za ukidanje minimalca
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Guest Thu Jan 04, 2018 3:49 pm

    i sad pored ovog teksta staviš Irineja o dužnosti rađanja i sve fakin Slavice ĐD koje kenjaju o mladim govnima razmaženim i sebičnim materijalistima.
    ja od ovog Majinog teksta ne mogu da se opasuljim. em je strašno em ja tolko nemam pojma o ekonomskoj situaciji u Srbiji.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Mr.Pink Thu Jan 04, 2018 4:07 pm

    da bre. dokle više da se te koske o bdp-u i makroekonomskoj stabilnosti poturaju gladnima, dok vamo gospoda namešta prijateljima rasvete, jelke, i serije koje kostaju 200 k po epizodi.

    koga to više zanima, dokle misle da će im to prolaziti?


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Guest Thu Jan 04, 2018 4:10 pm

    ja sam stalno kojekuda po srbiji i okolnim zemljama i po firmama imam kontakte na svim nivoima, takav mi je posao, idem u firme svih veličina i ja mogu da svedočim koješta o bedi

    jedan je aspekt to što ljudi nemaju pare za osnovno i pored puno rada, a drugi je aspekt koliko su obespravljeni, a treći je koliko su se sfuljali u bedu, opštu

    branitelji ove ili one teze me večito optužuju kako to što kažem ne može da se uzme u obzir, to je samo jedna anegdota (pod uslovom da ne lažem), bitna je statistika i onda mi iskopiraju wiki na ovu ili onu temu

    jedna anegdota - rasprava na temu razgradnje folije za njive, ubeđujem ljude da je potreban viši nivo antioksidanasa i uv absrbera, kako bi obezbedili rok trajanja od bar 4 godine, kaže gazda: jebi ga, to je skuplje od onoga što sada koristimo, gđa inženjer kaže - da ali sada imamo zaštitu od 1 god, a ovako bi imali 4; opet gazda reaguje: šta tebe boli kurac za 4 godine, imaš rak, sahranićemo te za godinu dve. fun fact, nisam više nikada bio tamo, žena jeste umrla od raka posle tri godine i radila je do kraja kod dobrog gazde

    u drugoj fabrici, sasvim drugog formata u bliskom kontaktu sa izvršiocima, čitaj radnicima, danima na mašini, kad sam im se dovoljno približio tj dovoljno svideo počeli su da mi preporučuju koje se jebu, a koje puše za bonove za topli obrok

    u trećoj fabrici, beograckoj - kaže mi viljuškarista jebi ga, dao sam otkaz, više me košta da dolazim na posao, nego da ne radim

    evo saću da se potresam zbog onih sa fantomkama, ovi bez fantomki rade to isto, svaki dan, btw sve divne anegodote su od pre vučića, imam i gore za sad
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Mr.Pink Thu Jan 04, 2018 4:14 pm

    i ja isto sam imao priliku da cunjam po firmama i regionu. to je prosto neverovatno koliko se sve ofucalo, a najviše radni ljudi, da.

    o gazdama ne bih.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Guest Thu Jan 04, 2018 4:18 pm

    to je sad default stanje, raspad totalni
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Mr.Pink Thu Jan 04, 2018 4:26 pm

    meni je najjači bio sad neki put u pulu, gde ulazim u neku halu od cc 200 kvm u kojem rade njih 200, uslovi nikakvi, 1 prozor, nikakva klimatizacija, ljudi na telefonu padaju u nesvest. 

    "odnesite je do prozora". "šta ste se okupili", "nemojte da zovete ambulantu, biće sve ok". ej! dobijaju nagradu od grada kao jedan od najboljih i najznačajnijih poslodavaca iz godine u godinu.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Guest Thu Jan 04, 2018 4:37 pm

    hehe tako i ja negde ocekujem da radnici krenu da pljuju oni krenu da hvale gazdu i uslove, a ono dno. standardi pojedinacni su otisli totalno u kurac.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jan 04, 2018 5:42 pm

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:i sad pored ovog teksta staviš Irineja o dužnosti rađanja i sve fakin Slavice ĐD koje kenjaju o mladim govnima razmaženim i sebičnim materijalistima.
    ja od ovog Majinog teksta ne mogu da se opasuljim. em je strašno em ja tolko nemam pojma o ekonomskoj situaciji u Srbiji.

    Najcrnje od svega je što se on od velikog dela crkve vodi kao ekumenista i prozapadnjak pa vi vidite gde se mi nalazimo. 

    Inače, u Srbiji ti i dalje možeš da izađeš na izbore i da glasaš i da te niko ne ubije ili pošalje u zatvor. Tako da, jbg. Razumeo bih i da 30% glasa za Dveri, ali ovo ne razumem.
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Guest Thu Jan 04, 2018 6:18 pm

    ovde je fora kao sutanovac misli na radnike Memento - Page 7 1399639816 


    Memento - Page 7 DStiWtmW4AAMdC9
    Erős Pista

    Posts : 81442
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Thu Jan 04, 2018 6:41 pm

    A jel tako? Dobro, onda će jednog dana radnici maksimizirati sopstvenu dobit kad ti nacionalizuju, kuće i stanove.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Guest Thu Jan 04, 2018 6:43 pm

    +1

    Memento - Page 7 Empty Re: Memento

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 8:25 pm