Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Memento

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Filipenko Sat Apr 22, 2017 5:28 pm

    Pitanje, pošto nikad nisam radio u državnoj firmi - zar nema tih platnih razreda i danas? Koliko je meni poznato, problem je što se zloupotrebljava tušta i tma dodataka, ima gomila no-show-jobs, stranačkog uslužništva i što ima svakakvih načina da se zaobiđe visina plate. Stoga, koja je korist od presipanja iz šupljeg u prazno, odnosno rekonfigurisanja platnih razreda?

    Ovo mi deluje kao rasprava o tome da li treba oporezivanje profita za kompanije spustiti sa 13% na 10% u situaciji kada kompanije koje uopšte prijavljuju možda 2% realnog profita, a ostalo izvlače preko povezanih firmi, a ostali posluju na sivo i crno. Definicija besmisla. Nije nimalo čudno što se fiskalni savet upravo time najviše bavi.
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Guest Sat Apr 22, 2017 5:33 pm

    kako da prijavljuju profit, glavna konkurencija su im stranci koji preko ulaznih cena već ostavljaju profit napolju, a ovde mogu da rade sa nulom, više ili manje su primorani da koriste razne agencije, njihova istraživanja tržišta i slična sranja
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by beatakeshi Mon Apr 24, 2017 8:02 pm

    blic, 9.2.2015 wrote:
    Ministar kulture i informisanja Ivan Tasovac aktivirao je danas časovnike koji će odbrojavati vreme do završetka obnove i otvaranja Muzeja savremene umetnosti i Narodnog muzeja u Beogradu.
    Satovi ispred oba muzeja muzeja pokazivaće preostalo vreme do njihovih otvaranja. Prema najavi ministra Tasovca Muzej savremene umetnosti biće otvoren 20. oktobra ove godine, a Narodni muzej 10. maja 2016.

    Narodni muzej u Beogradu je zatvoren 1. juna 2003. godine. Njegova obnova započeta je 20. decembra 2014. od fasade i zamene spoljašnje stolarije, a kasnije će biti nastavljeni radovi u unutrašnjosti zdanja. Muzej savremene umetnosti zatvoren je 2007. godine. Trenutno se u toj ustanovi kulture završavaju se radovi na obnovi krova i krovne konstrukcije, a do 9. marta otvoren je javni konkurs za izbor izvođača građevinskih radova na obnovi zgrade na Ušću.
    - Za mene mene aktiviranje časnovika ima daleko veću simboličku vrednost jer gledajući kako brzo protiču sekunde i minuti shvatamo koliko zapravo malo vremena imamo u našim životima.- rekao je Tasovac

    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Mon Apr 24, 2017 8:48 pm

    Ae da ukradem Pacetovu ideju o aktivnostima na danasnji dan nedelju.

    2016

    Spoiler:

    2015

    Spoiler:

    2014

    Spoiler:

    2013

    Spoiler:


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by beatakeshi Mon Apr 24, 2017 9:16 pm

    Memento - Page 6 Dan-mrmota
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Kinder Lad Mon Apr 24, 2017 9:19 pm

    Na kraju ce otkriti da je "Jelenin ubica" - Jelena


    _____
    alt-lib
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Mon Apr 24, 2017 9:28 pm

    Ja ne kontam kako je Vucic pretekao. Pre dve godine mu je kardiolog preporucio da uspori tempo ali on ne staje.

    Plan za Srbiju mi je vrh. Ove godine je kraj reforme javnog sektora a vec sledece cemo ici autoputem do CG (a i oni ovamo).

    Samo ne kontam sta se to sa nama desilo - pre tri godine su se gradjani spontano okupljali pred skupstinom da pozdrave ekspoze a nakon toga - jok. Ulenjili smo se


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Guest Mon Apr 24, 2017 9:43 pm

    ficfiric wrote: (a i oni ovamo).

    Memento - Page 6 3402243210
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Guest Sat Apr 29, 2017 8:00 pm

    Komentar, na Fejsbuku, ispod vesti da se pripremaju zakonska resenja sa ciljem onemogucavanja rada televiziji N1:


    Dejan Stojiljković Ne vidim šta je ovde čudno? Svaka normalna država se trudi da onemogući rad špijunima. Pa čak i ova naša, nenormalna.

    Intervju sa Dejanom Stojiljkovićem za "VR Glasnik", 2029. godine, a u povodu desetogodišnjice smene Vučićeve vlasti:

    Za vas govore da ste bili bliski sa tadašnjim režimom...

    - Znate, Niš je jedna velika palanka, jezici palacaju, i to oni račvasti, najzlobniji. To je bilo vreme o kome sada mnogi olako sude a  kada dođe do toga gde su oni bili i šta su radili - muk. Ja sam u to vreme odbijao da budem obično čaršijsko gunđalo, hvalio sam one malobrojne stvari koje su bile dobre, a kudio one loše, jer u nenormalnoj državi čovek je dužan da kaže da se ne miri sa takvim stanjem stvari.

    Hvala na tako iskrenom odgovoru, gospodine ministre. A sada o projektu koji ste stavili na "tihi hod" zbog preuzimanja kormila Ministarstva kulture...

    - Predstava "Tesla Proksima",  koja će biti postavljena u niskoj orbiti a u auditorijum će se dolaziti kosmičkim liftom, desiće se kad-tad. Zahvaljujem se bivšem ministru...blablabla.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Sat Apr 29, 2017 8:20 pm

    Memento - Page 6 3579118792 Memento - Page 6 3579118792 Memento - Page 6 3579118792
     
    Memento iz budućnosti!



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Guest Wed May 10, 2017 12:01 pm

    Memento - Page 6 C_XoXyrXsAAWTwn
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Wed Jul 26, 2017 11:28 pm

    Pre pet godina izabrana vlada SNS-SPS-URS

    Vučić: Uskoro rasvetljavanje nekoliko velikih afera

    Prvi potpredsednik Vlade Srbije zadužen sa bezbednost i borbu protiv korupcije i kriminala i ministar odbrane Aleksandar Vučić izjavio je večeras da u toj borbi neće biti milosti ni prema kome i najavio rasvetljavanje velike afere u vezi sa jednom bankom, do kraja avgusta.

    ...

    - Do kraja avgusta biće rasvetljena neka velika afera u Srbiji – rekao je Vučić, dodajući da se radi o slučaju pljačke velike banke koji "nije zatvoren", a njime su se bavili mediji.

    Vučić je istakao da su te njegove reči naznaka rasvetljavanja pljačke jedne velike banke "kakva se skoro nije dogodila u Srbiji", istovremeno najavivši da će se u naredne dve nedelje rešiti slučaj "Politike".

    - Lopovi ne mogu u Srbiji da pronađu svoje carstvo - poručio je Vučić.

    Vučić je rekao i da će biti istražene nezakonitosti u javnim preduzećima i da niko - Nova vlada će od dosadašnje razlikovati po rezultatima koji će se meriti time da li ljudi žive bolje - poručio je on.

    Vučić i Dinkić su takođe naveli da očekuju da Srbija do juna naredne godine dobije datum za otpočinjanje pregovora sa EU.

    Vlada Srbije koja je danas izglasana i održala prvu sednicu, sve odluke će, kako je rekao Vučić, donositi konsensuzom i neće biti preglasavanja.

    ...

    Kosovo

    Govoreći o Kosovu i Metohiji, Vučić je naveo da se na taj problem ne može gledati izolovano i da je obaveza da se poboljša život Srba na Kosovu i Metohiji, a sa druge strane je i politički deo koji je veoma težak.

    - Cilj ove vlade je da dobije datum za otpočinjanje pregovora (sa EU). Zato će morati da bude kompromisa određenih, ali mi ne smemo da prekršimo Ustav. Kretaćemo se po toj tankoj žici, zato će predsednik (Tomislav) Nikolić uveren sam insistirati na postizanju nacionalnog konsenzusa - rekao je Vučić.

    Prema njegovim rečima, biće veoma tanka žica po kojoj to mora da se kreće, a ako neko misli da može da se igra sa SAD, sa Nemačkom, sa Rusijom, ne može, ali isto tako se vara i onaj koji misli da može da nas gazi.

    - To je ta sredina da dobijemo najviše što možemo i da izgubimo najmanje što moramo - kazao je Vučić.

    ...

    Deficit

    Komenatrišući najnoviji podatak da je budžetski deficit dostigao 7,3 odsto BDP-a, Dinkić je rekao da on to nije izmislio, već je to podatak koji je obelodanio Fiskalni savet, ocenjujući da po tom kriterijumu Srbija "još nije ni blizu grčkog scenarija", koja je zapala u dužničku krizu. Odgovarajući na pitanje koji će sektor proći bolje - finansijski ili privredni, Dinkić, koji kao ministar pokriva ta dva resora, rekao je da u celoj priči najbolje moraju da prođu građani.

    Program antikriznih mera
    Plan Vlade je, kako je rekao, da do novca za budžet dođe uštedama, ali i novim propisima u javnim nabavkama i jačanjem namenske industrije da bi ugovorila poslove sa preduzećima u Aziji i Africi, u vrednosti od milijardu evra.

    Dinkić je kazao da će već avgusta biti donet "program antikriznih mera", a septembra će biti ukinute mnoge takse koje opterećuju poslovanje.

    Nova vlada će obezbediti novac za subvencionisane kredite privredi za likvidnost, bespovratna sredstva za investicije zanatlija, a biće promenjen i način naplate PDV, u korist privrednika, naveo je Dinkić.

    - Do kraja septembra će biti napravljen plan fiskalne konsolidacije - rekao je on i objasnio da će prvo biti ukinuti nepotrebni rashodi i agencije.

    Dinkić je Fond za zaštitu životne sredine naveo kao primer državnog organa koji je nanosio više štete privredi nego što je koristio državi.

    I Vučić i Dinkić su se složili da može doći do promena na lokalnim nivoima vlasti, apostrofirajući Leskovac, ali je Vučić isto tako rekao da je što se tiče Beograda jasno ranije rekao da nije mogao da prihvati da vodi grad ako je neko drugi dobio veće poverenje i da to smatra fer i poštenim.

    Razgovori s građanima

    Prvi potpredsednik nove Vlade Srbije i ministar odbrane Aleksandar Vučić i ministar finasija Mlađan Dinkić rekli su večeras da će se nova vlada razlikovati od prethodne po rezultatima i po tome što će razgovarati sa građanima. Vučić je u emisiji RTS-a "Reč na reč" kazao da, ili će vlada učinti da se u Srbiji živi bolje uz vraćanje građanima pravde, nade i perspektive, ili je bolje da se u vladu nije ni ulazilo.

    Dinkić je rekao da je prethodna vlada bila prilično "autistična" i dodao da stoga prva stvar mora biti razgovor sa radnicima, privrednicma, sa građanima.

    On je naveo, odgovarajući na pitanje o jakim ljudima u vladi, da je što više "jakih ljudi u vladi" bolje za Srbiju i da je problem u prošloj vladi bio taj što nije imala premijera.

    On je napravio paralelu sa fudbalom i rekao da ni u tom sportu ne može da bude rezultata ako nema dobrog selektora i dobrih igrača i dodao da i premijer Ivica Dačić, i Vučić, i on preuzimaju odgovornost i ne beže od nje.

    Prema rečima Vučića, sve odluke u vladi se moraju donositi konsenzusom, a moraju se praviti kompromisi ali oni koji neće ugrožavati interese građana.

    - Preglasavanja u vladi ne može da bude i jedno ili dva preglasavanja bi značilo da te vlade nema - upozorio je Vučić.


    Dačić: Mislim da ćemo Vučić i ja najbolje sarađivati u novoj vladi

    - Ne mislim da sam bilo šta obećavao što nije realno. Uradiću više nego što se od mene očekuje - rekao je Dačić u intervjuu za B92.

    ...

    - Srbija treba da bude zasnovana na drugačijem temeljima nego do sada: pored evropskog puta da štiti nacionalne interese, da ne polaže uzaludne žrtve i postavi sama pitanje ko nam je saveznik na tom putu i za kakvo se društvo zalažemo - rekao je Dačić.

    On je ponovio i da je potrebno više zalaganja za pravedniju raspodelu društvenog bogatstva.

    Premijer je ukazao da će u Srbiju iduće nedelje doći predstavnici Svetske banke, Međunarodnog monetarnog fonda i da o novcu može da se razgovara i sa Rusijom i Kinom, ali da je suština u tome da se uštedi na rashodnoj strani.

    - Nemoguće je razmišljati o zamrzavanju plata i penzija, jer je to udar na građane, a građani ne mogu da plate cenu ekonomske krize - poručio je Dačić.

    Upitan šta će uraditi ako MMF zatraži zamrzavanje plata i penzija, Dačić je rekao da je "milijarda evra mala cena za tako velike uslove".

    - Ne može se lečiti pacijent tako što će da umre odmah na početku terapije. Niko ne pita da li su to te pilule od kojih se bolest leči. Ako narodu treba da bude tako onda to treba i svim drugima. Vlast mora da prati sudbinu svog naroda - ocenio je Dačić.

    Dinkić: Očekuju nas izazovi, ali verujem u preokret

    Ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić upozorio je danas da novu Vladu Srbije očekuju ogromni izazovi zbog katastrofalnih finansija i teške privredne situacije, ali da ipak veruje u mogućnost stabilizacije, a zatim i ekonomskog preokreta.

    - Ovo je verovatno najsiromašnija vlada u poslednjih deset godina kada je reč o finansijama koje zatiče na početku mandata, a očekivanja građana su velika. Neće biti lako obezbediti novac za puko preživljavanje javnog sektora, jer plate u javnom sektoru i penzije se ne isplaćuju iz onoga što zaradimo nego iz zaduživanja - objasnio je Dinkić.

    ...

    Osuđujući dosadašnje vođenje politike neumerenog zaduživanja, Dinkić je istakao da buduće generacije ne mogu da plaćaju za greške sadašnjih ili prethodnih generacija, i da će zato plan fiskalne konsoliacije krenuti od radikalnog sečenja nepotrebnih rashoda.

    - Nije politika protiv stezanja kaiša kada se ukine nepotrebna birokratska državna institucija i takve ćemo nemilosrdno ukinuti u prvim mesecima vlade - najavio je Dinkić, i dodao da će plan fiskalne konsolidacije biti donet do kraja septembra.

    Teret predstojećih antikriznih mera i fiskalne konsolidacije neće, prem Dinkićevim rečima, ići na teret njsiromašnijih, već onih koji imaju najviše.

    ...

    Ministar Dinkić je najavio i da u javnim finansijama više neće biti tajni, i da će javnost znati stanje javnih finansija i šta će se ubuduće raditi, jer, kako je naglasio, od našminkane istine niko nema koristi. Dinkić je na kraju poručio i da će svaka kritika opozicije ako bude konstruktivna pomoći novoj vladi.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Guest Tue Aug 01, 2017 5:35 pm

    vice pu mamu im jebem dverima i ovim slicnim tamjan organizacijama 

    glasa za ds 


    Memento - Page 6 Odluka
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by plachkica Thu Aug 03, 2017 1:14 pm

    Guglala sam nešto i naiđem na tekst Tamare Skrozze, iz 2006. o ženama iz Karića.
    Nisam uspela da ih prebrojim sve.

    http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=443262
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Wed Sep 13, 2017 10:11 pm

    Memento - Page 6 DJoQlvDXoAAKREh


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Wed Sep 13, 2017 11:20 pm

    Memento - Page 6 1931448533


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Wed Sep 13, 2017 11:53 pm

    Sad vidim da ima jos




    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Guest Wed Sep 13, 2017 11:57 pm

    Er Srbija na zdravim nogama.
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Guest Thu Sep 14, 2017 12:00 am

    Ali neverovatno koliki je govnar.

    2013.

    Mi ćemo nastaviti sa agresivnom politikom privlačenja stranih investitora

    2015.

    Сваки систем субвенција који смо имали до сада је директно везан са корупцијом и могућношћу партократије да узима рекет

    Pa mamu ti žvalavu jebem.
    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Guest Thu Sep 14, 2017 12:28 am

    in fekt, nije ni cudo da je lik kojeg angazuje takva politicka elita kao poreskog strucnjaka, zapravo imao nerasciscenih racuna bas sa pu u usa
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Mon Oct 16, 2017 7:57 pm

    Memento - Page 6 803545927698662


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Guest Mon Oct 16, 2017 8:00 pm

    eno ga onaj sto je piso nemanjice pored dzavolanke performerke
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by beatakeshi Mon Oct 16, 2017 8:55 pm

    Jel ovo Đuka, skroz desno?
    ficfiric

    Posts : 34117
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Mon Oct 16, 2017 9:29 pm

    Jeste. Ne secas se ove njegove epizode? To je bilo u vreme Tominog zedjovanja


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Mon Oct 16, 2017 9:31 pm

    Ovo je prejako.

    Svemirci su krivi za sve.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Memento - Page 6 Empty Re: Memento

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 8:59 am