Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    gilmore guys

    plachkica

    Posts : 16198
    Join date : 2014-11-06

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by plachkica Thu Nov 12, 2015 12:58 pm

    Ja sam stigla do Džesa.
    Došao je.
    Mali dripac.
    Videću u šta će da se razvije.
    Žao mi je Maksa.
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by bemty Thu Nov 12, 2015 1:05 pm

    sijem te za jednu epizodu. ali upravo sam dosla na ideju kako da zapocnem jedan tekst, tako da ocekujem da me preteknes.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Erős Pista Thu Nov 12, 2015 8:39 pm

    Lane: "And the amazing thing is, all these girls are screaming and none of them are getting the joke. He's playing the character of a rock star. I mean Beck is a genius and all these stupid girls are screaming at him just because they're buying into the rock star image. I love Beck. I understand Beck.
    gilmore guys - Page 6 3579118792 gilmore guys - Page 6 3579118792 gilmore guys - Page 6 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Erős Pista Sun Nov 15, 2015 2:04 am

    Jel ste primetili koliko se kamera fokusira na Lorelajino dupe? Bar u prvoj sezoni, posle, ako se dobro sećam, manje. Ali u orvoj sezoni je stalno u nekim tesnim farmerkama, nešto se saginje, otvara frižidere, seca kese, itd. Baš je upadljivo, a pomalo i smešno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Ointagru Unartan Sun Nov 15, 2015 2:08 am

    William Murderface wrote:Jel ste primetili koliko se kamera fokusira na Lorelajino dupe? Bar u prvoj sezoni, posle, ako se dobro sećam, manje. Ali u orvoj sezoni je stalno u nekim tesnim farmerkama, nešto se saginje, otvara frižidere, seca kese, itd. Baš je upadljivo, a pomalo i smešno.

    Jesmo primetili  gilmore guys - Page 6 3826186726 Hocu da kazem, fuj! objektivizacija!



    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Erős Pista Sun Nov 15, 2015 2:11 am

    gilmore guys - Page 6 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Indy Sun Nov 15, 2015 7:12 am

    Ne fokusira se samo kamera na Lorelaj. Ja to ionako gledam bez tona, pricaju onako kako fala bobu niko u RL ne prica. Ok, lazem, slusam i dijaloge, premda su zene u seriji sa USB3 interfejsom, ako ne i Thunderboltom fabricki ugradjenim.
    bela maca

    Posts : 11039
    Join date : 2014-10-28

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by bela maca Sun Nov 15, 2015 10:15 am

    ko nije pustio suzu u toku rorinog maturskog govora taj nije ljudksko biće!


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Ointagru Unartan Sun Nov 15, 2015 12:53 pm

    bela maca wrote:ko nije pustio suzu u toku rorinog maturskog govora taj nije ljudksko biće!

    Vala bash.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by bemty Sun Nov 15, 2015 3:27 pm

    kod vas vec maturirala? alal vera!

    ja nista nisam primetila u vezi sa dupetom. sta su ti afiniteti, bokte.


    _____
    Warning: may contain irony.
    bela maca

    Posts : 11039
    Join date : 2014-10-28

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by bela maca Sun Nov 15, 2015 3:43 pm

    u jednoj epizodi joj piše đusi na dupetu


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Erős Pista Mon Nov 16, 2015 1:02 am

    plachkica wrote:Willy, Dona Rid?
    Je l ta epizoda?

    (Kakav si, ne dozvoljavaš mogućnost da on nešto nauči iz svog odnosa sa Gilmoricama gilmore guys - Page 6 1143415371 )

    Ta je!

    Upravo je gledam gilmore guys - Page 6 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Erős Pista Mon Nov 16, 2015 1:31 am

    A evo i prvog ozbiljnog pitanja: od prve epizode je jasno da postoji tenzija između Lorelaj i Luka, to vide čak i ljudi oko njih. Ali kad god se ukaže prilika da to preraste u nešto drugo, Lorelaj zbriše (ili poriče da je Luk uopšte privlači).

    Zašto?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16198
    Join date : 2014-11-06

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by plachkica Mon Nov 16, 2015 1:34 am

    Zato što ako ta veza propadne gubi prijatelja, jedinog, na kog može da se osloni.
    Lorelaj je kukavica gilmore guys - Page 6 2849097393
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Ointagru Unartan Mon Nov 16, 2015 1:41 am

    William Murderface wrote:A evo i prvog ozbiljnog pitanja: od prve epizode je jasno da postoji tenzija između Lorelaj i Luka, to vide čak i ljudi oko njih. Ali kad god se ukaže prilika da to preraste u nešto drugo, Lorelaj zbriše (ili poriče da je Luk uopšte privlači).

    Zašto?

    Zato sto je ta tenzija jedna od stvari koje cine seriju zanimljivom. I iks-fajls bi bio manje zanimljiv da su se Molder i Skali spandjali u prvoj sezoni. U okviru same price je nelogicno, imajuci u vidu da je Lorelaj prakticna i da zna sta hoce i kako da ga dobije. Mozemo naravno spekulisati o tome kako je ona emocionalno nesigurna zbog odnosa sa majkom i Rorinim ocem pa izbegava veze sa koje instiktivno oseca da bi mogle postati veoma ozbiljne, ali ipak mislim da je razlog u ovom slucaju meta-scenaristicke prirode.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Erős Pista Mon Nov 16, 2015 2:17 am

    Hm, to bi onda bilo baš bzvz, a i ima drugih znakova da nije to u pitanju. Serija se baš trudi da nam pokaže da je to za nju atipično ponašanje (i zaista jeste - videli smo da nije tako stidljiva sa drugim muškarcima).

    Ovo objašnjenje za nesigurnost je već znatno bolje, i mislim da ima osnova za njega (i sa Maksom Medinom raskine posle dva meseca, a čujemo da je to radila i sa ranijim pratnerima, tj, taman kad veza postane ozbiljna). Ali zašto neće ni da proba da uđe u vezu sa Lukom?

    My guess - it's a class thing. Daću posle još neke razloge za to čitanje (mora da se pogleda serija malo dalje), ali suštinski, mislim da je stvar u tome da ona još nije odlučila da živi "običnim" životom. Bez obzira na sav otpor prema roditeljima i insistiranje na nezavisnosti, mislim da Lorelaj u ovom stadijumu još uvek nije raskrstila sa sovjim poreklom i statusom koji uz njega ide. Mislim, možda ovo nije alternativa, već samo elaboracija Radagastovog objašnjenja.

    Ali svakako ne mislim da su u pitanju samo meta-scenaristički razlozi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Ointagru Unartan Mon Nov 16, 2015 2:22 am

    Pa ne znam, osim njene opsesije oko Rorinog studiranja na Harvardu, ne vidim druge znake zaljenja za zivotom burzoazije.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Erős Pista Mon Nov 16, 2015 2:32 am

    Hm, pa to uopšte nije samo. Ali i nije samo to, nego i izbor partnera.

    Mislim, nije slučajno što serija počinje baš u trenutku kada Rori dolazi u godine kada je Lorelaj zatrudnela sa njom. To je negde trenutak u kojem je i sama Lorelaj primorana da izađe iz neke vrste arrested development-a i da zapravo ponovo razmisli o sopstvenom životu. To sa Harvardom jeste vrlo tipično - razumljivo je ako želi da joj ćerka bude uspešna, ali baš Harvard? (Pritom, znamo da ju je od najmanjih nogu za to spremala i kupovala joj majce Harvarda, itsl.) Mislim, jasno je - to je njen san, ona želi da Rori bude ono što je ona mogla da bude, što je trebalo da bude, da nije zatrudnela. Ali sama činjenica da Rori odrasta i da postaje sopstvena osoba, primorava je da ponovo razmisli o svom životu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Ointagru Unartan Mon Nov 16, 2015 2:52 am

    William Murderface wrote:Hm, pa to uopšte nije samo. Ali i nije samo to, nego i izbor partnera.

    Mislim, nije slučajno što serija počinje baš u trenutku kada Rori dolazi u godine kada je Lorelaj zatrudnela sa njom. To je negde trenutak u kojem je i sama Lorelaj primorana da izađe iz neke vrste arrested development-a i da zapravo ponovo razmisli o sopstvenom životu. To sa Harvardom jeste vrlo tipično - razumljivo je ako želi da joj ćerka bude uspešna, ali baš Harvard? (Pritom, znamo da ju je od najmanjih nogu za to spremala i kupovala joj majce Harvarda, itsl.) Mislim, jasno je - to je njen san, ona želi da Rori bude ono što je ona mogla da bude, što je trebalo da bude, da nije zatrudnela. Ali sama činjenica da Rori odrasta i da postaje sopstvena osoba, primorava je da ponovo razmisli o svom životu.

    Pao mi je izbor partenera na um. Rorin cale potice iz sredine njenih roditelja, ali vise nije u njoj, Maks je obrazovan, ali kao srednjoskolski nastavnik ipak nije burzuj, od ostalih (ne bih da spojlerujem drugima), dokle sam gledao, samo je jedan relativno bogat.

    Zasto bas Harvard? IMO, prvo zato sto Harvard nije Jejl, gde su studirale generacije Gilmora. Lorelaj, iako nezavisna, nije uspela da se oslobodi pritiska neodobravajuceg pogleda roditelja, i Rorino studiranje na Harvardu predstavljalo bi potvrdu da se moze biti uspesan u zivotu prateci put drugaciji od Gilmora (mozda i uspesniji - kako sam razumeo Harvard je jos prestizniji od Jejla). Radi se dakle o akademskoj patkometriji.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Erős Pista Mon Nov 16, 2015 10:57 am

    Da, da, Harvard je definitivno u inat tati i Jejlu. Maks nije bogat, ali je obrazovan i predaje na Čiltonu, dakle ima simbolički status, čak iako nema novac.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Ointagru Unartan Mon Nov 16, 2015 1:09 pm

    William Murderface wrote:Da, da, Harvard je definitivno u inat tati i Jejlu. Maks nije bogat, ali je obrazovan i predaje na Čiltonu, dakle ima simbolički status, čak iako nema novac.

    U inat tati, ali i zbog tate. Meni se cini da Lorelaj nedostaje, vise od statusa, priznanje od strane roditelja, pogotovo majke i da je borba za to priznanje jedna od tema serije.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Erős Pista Mon Nov 16, 2015 1:50 pm

    Da, svakako, ali to je neodvojivo od pitanja statusa.

    Uzgred, Rorin otac je mogao da bude bilo ko, nije morao da bude neko ko je zapravo deo njenog "starog" sveta, odnosno pseudo-aristokratskog sveta njenih roditelja. Ali nije. Tako da i ta zaljubljenost u njega, ima i taj aspekt.

    A sad kad ponovo gledam seriju, primećujem i da se baš četo vraća, čak i u ovih prvih desetak epizoda koje sam pogledao, na Lorelajinu odluku da rodi Rori. Sama Lorelaj često iznova pokušava da objasni sebi i drugim sosptveni odnos prema tome. Da, nije joj žao, ali, ali, ali...

    Moj utisak je da je Lorelajina avantura sa podizanjem Rori za nju bio nekakva pauza od života, odnosno od odrastanja, i da sad mora da donese neke odluke koje je do sada odlagala. Luk je problem, jer ona sama sa sobom nije načisto da želi da trajno izabere život koji trenutno živi. Vlasnik lokalnog diner-a izgleda kao sasvim prikladan izbora partnera za menadžerku u lokalnom hotelu, ali ne i za ćerku Ričarda i Emili Gilmor. Kristofer, on the other hand, jeste idealan partner za ovu potonju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Margit Savović

    Posts : 2437
    Join date : 2012-02-11

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Margit Savović Mon Nov 16, 2015 2:09 pm

    Koliko ste smišni sa ovom serijom. gilmore guys - Page 6 1399639816
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Ointagru Unartan Mon Nov 16, 2015 2:15 pm

    William Murderface wrote:
    Moj utisak je da je Lorelajina avantura sa podizanjem Rori za nju bio nekakva pauza od života, odnosno od odrastanja, i da sad mora da donese neke odluke koje je do sada odlagala. Luk je problem, jer ona sama sa sobom nije načisto da želi da trajno izabere život koji trenutno živi. Vlasnik lokalnog diner-a izgleda kao sasvim prikladan izbora partnera za menadžerku u lokalnom hotelu, ali ne i za ćerku Ričarda i Emili Gilmor. Kristofer, on the other hand, jeste idealan partner za ovu potonju.

    Ne slazem se uopste. Smem li da odgovorim koristeci elemente iz sledecih sezona ili bi radije da ih sam (ponovo) otkrijes?

    edit:

    @ Mau, jesi li je gledala?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    plachkica

    Posts : 16198
    Join date : 2014-11-06

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by plachkica Mon Nov 16, 2015 2:24 pm

    Ne znam da li ste gledali epizodu kad je u poseti najstarija Gilmorica, i maltretman kroz koji Emili prolazi?
    Inače, Emili navija za Luka, što je prilično iznenađujuće.

    gilmore guys - Page 6 Empty Re: gilmore guys

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 12, 2024 6:44 pm