Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Језичарење

паће

Језичарење - Page 30 Empty Re: Језичарење

Post by паће Tue Oct 12, 2021 7:17 pm

Подсети ме илустрација на оно како написа Праче: „she was a real princess - she could pee through seven mattresses“.

_____
   in english you can't anagramize a thing... I mean, how do you read a gniht?

Волим хлеб и радо га се сећам.
Bleeding Blitva

Post by Bleeding Blitva Tue Oct 12, 2021 7:25 pm

Vilmos Tehenészfiú wrote:da, da... trebao sam da kazem "iz krajeva gde se cuju eksplozije sa Bliskog Istoka".

Jedan moj jaran je imao teoriju da su ti krajevi imali 50-50 sansu da se asimilizuju u Bugare da su mirovnim ugovorom pripali Bugarskoj. I to ima smisla: mi imamo 7 padeza, Bugari 1, a jug Srbije tri.
A baš gledam di su nestali padeži u bajci Језичарење - Page 30 3137070404

_____
Horses are the soldiers of pets
Mór Thököly

Post by Mór Thököly Tue Oct 12, 2021 7:32 pm

Ne pricaj Vilmose kojesta, sve do Iskera pricaju srpski Језичарење - Page 30 2304934895
Vilmos Tehenészfiú

Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Oct 12, 2021 7:52 pm

I u Stambolu na Sultanovom dvoru se pricao srpski... Језичарење - Page 30 2304934895

_____
"Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

“Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
Vilmos Tehenészfiú

Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Oct 12, 2021 7:57 pm

Bleeding Blitva wrote:
Vilmos Tehenészfiú wrote:da, da... trebao sam da kazem "iz krajeva gde se cuju eksplozije sa Bliskog Istoka".

Jedan moj jaran je imao teoriju da su ti krajevi imali 50-50 sansu da se asimilizuju u Bugare da su mirovnim ugovorom pripali Bugarskoj. I to ima smisla: mi imamo 7 padeza, Bugari 1, a jug Srbije tri.
A baš gledam di su nestali padeži u bajci Језичарење - Page 30 3137070404

btw, ja imam druga ciji maternji jezik nije srpski (a ni hrvatski Језичарење - Page 30 1233199462 ), ali koji je srednju skolu zavrsio na srpskom. Kada sam mu poslao bajku nista nije razumeo. Ja je uglavnom razumem jer moja rodbina dobacuje do Nisa, ali da nemam to krilo familije...

_____
"Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

“Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
Mór Thököly

Post by Mór Thököly Tue Oct 12, 2021 8:36 pm

Vilmos Tehenészfiú wrote:I u Stambolu na Sultanovom dvoru se pricao srpski... Језичарење - Page 30 2304934895

Seriously though, padezi zaista nisu toliko bitni. Ima stvari koje jasnije odredjuju inicijalnu pripadnost zapadnoj ili istocnoj grani juznoslovenskih jezika. A nije sve ni u jeziku. Ili mislis da su, da kazemo, "originalni" Hrvati ikada pricali kajkavski?
Vilmos Tehenészfiú

Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Oct 12, 2021 8:44 pm

Ja samo znam da od Nisa ka makedonskoj granici postoji taj dijalekt koji je osobama koji tamo nemaju rodbinu malo smesan malo nerazumljiv, kao kvebeski francuski Francuzima i Belgijancima.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Oct 17, 2021 7:27 pm