Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest 2015-02-16, 21:02

    ja isto tako mislim, ali ipak postoji neka bojazan u evropi da se bivse zemlje varsavskog pakta mogu "odmetnuti". poljska mozda ne, ali u prilog tome pominju orbanove migove rusima, jer on npr ceni da ce ako rusi otmu krim, moci vise da grize za "madjarske teritorije" u slovackoj i rumuniji i sl.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko 2015-02-16, 21:22

    Pa neka grize. To su neki novi pojedinačni slučajevi.

    Nije to u pitanju. Jednostavno, trude se da održe sopstveni poredak bez dozvoljavanja drugima da se okoriste istim, čak i kada igraju potpuno u skladu sa njihovim rođenim pravilima. Imperijalno ponašanje. Mislim, čuj, bojazan da će Mađarska nekome da naudi, ako se oni stvarno plaše toga onda su još veći debili nego što mi mislimo.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko 2015-02-16, 21:32

    Ohoho, javljaju da je Ajdar probio linije odbrane LNR kod Stanice Luganske i zauzeo sela Bolotnoje i Sizoje, odsekavši Lugansk od granice sa Rusijom na tom mestu.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest 2015-02-16, 21:35

    ne plase se da ce madjarska da naudi nemackoj naravno, nego da do slicnih pretenzija ka promenama granica moze doci unutar eu, a jbg madjarska rumunija i cehoslovacka su sve tu. pa kad bi madjarska krenula u tako nesto, naravno da bi je rusija podrzala, jer tako rusi najblizeg neprijatelja.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by шумидер-модер 2015-02-16, 21:47

    PopeЧе wrote:
    шумидер-модер wrote:80-тe i 2 чрвене.
    Добро, 3 за словенско братство.

    I tada sam govorio da ce nam se zli samoupravljacki obicaj da omalovazavamo Poljake, Cehe i Rumune (i danas se pitam kako su se Madjari izvukli) strasno obiti o glavu. Ubrzo je pametnjakovicima stigao bratoubilacki balkanski rat ali vidim da jos ima onih koji, ne da nisu izvukli pouke iz toga, nego bi ponovo mahali crvenima i bazooka zvakama ispred nesrecnih podanika Varsavskog pakta.
    Sto?
    Treba da nas grize savest ili nas je samo bog kaznio.
    Znas kako: mogao bih ja da raspravljam o prisutnom omalovazavajucem stavu prema istocnim blokejima s bilo kim ko ne krene djonom  zvanim samoupravljacko ovo ili ono.
    Jebalo mi se tada, bas kao sto mi se jebe i sada za nesrecne podanike Varsavskog pakta.
    A floskule poput bazooka zvaka kao ovdasnjoj referenci zadrzi za neke druge sagovornike i neke druge diskusije.
    Po nivou, to je samo stepenicu ispod onih crvenih pasosa kojima ti i tebi slicni maste kad se treba ritualno posrati po Jugoslaviji.

    Balkan, balkanski pametnjakovici i bratoubilastvo s tim nikakve veze nemaju.

    I da: tarifa je bila 2, mozda 3 чрвене.
    У Булевару Револуције, 11000 Београд, Социјалистичка Федеративна Република Југославија.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko 2015-02-17, 02:38

    Ako je verovati rebelima, skoro je gotovo u Debaljcevu. Kozaci čiste teren.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Ointagru Unartan 2015-02-17, 06:22

    10-17 februar:

    Filipenko wrote:Izgleda da su trupe DNR ušle u centar Debaljceva.

    Bivši ministar policije Ukrajine prognozira raspad Ukrajine na feude, odnosno kako ih je on nazvao biznis-kneževine.

    Filipenko wrote:Ljaško večeras izjavio da njegova sestra ratuje u odredima brigada slobode iz Luganska.  Rat u Ukrajini - Page 11 10888714

    Inače, kad smo kod toga, izgleda da je Mozgovoj sa svojom brigadom u centru Debaljceva.

    Filipenko wrote:Rebeli kažu da su izbacili Ukrajince i iz industrijske zone Debaljceva i od šireg rejona železničkog čvora, te da su odbili sve pokušaje soldateske da probije obruč.

    Filipenko wrote:Ako je verovati rebelima, skoro je gotovo u Debaljcevu. Kozaci čiste teren.


    Rat u Ukrajini - Page 11 2304934895
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko 2015-02-17, 09:08

    Pa šta je tu u koliziji? Ulaze polako u grad, melju protivnika dok Ukrajinci ostaju bez municije i hrane, idu i uzimaju deo po deo grada i sada čiste teren.

    Opet kažem, ako je verovati rebelima.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by шумидер-модер 2015-02-17, 09:40

    Dobro bre, ali odakle bas Kozaci?
    I zasto bas oni?  Rat u Ukrajini - Page 11 4101625831


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko 2015-02-17, 11:52

    Tako rebeli tvrde. Pitajte Novorosiju TV za detalje i video dokaze.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest 2015-02-17, 13:07

    Izgleda da su u Debaljcevu u toku full scale ulične borbe.

    Grad je više-manje pao, a sad ostaje da vidimo da li je ovo novi Ilovajsk.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista 2015-02-17, 13:11

    Gde to pratiš?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest 2015-02-17, 13:14

    Svuda po Tviteru, generalno se slažu izveštaji ukrajinskih i opoljčenskih izvora da je u toku velika operacija unutar grada i da se ukrajinske snage povlače sa bitnih tačaka, samo postoje razlike u finesama, tipa "osvojili smo policijsku stanicu" (DNR) "ma ta stanica je bila skroz srušena i nije više bila ni za kurac, pa smo otišli na bolje fortifikovanu tačku u gradu" (UKR)
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest 2015-02-17, 13:16

    David Infingerпре 

    A man like this who is in the right will keep on coming. The way I see it, Kiev does not stand a chance against these men. Why you may ask? Because their leaders are on the front lines. Kiev leaders, and I use the words Kiev leaders loosely, hide behind the battle front lines, and now we hear that Poroshenko's wife and family have fled Kiev. God walks the dark hills with Novorussia and its God fearing leaders.

    Da li je ovo boldovano tacno?
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista 2015-02-17, 13:17

    Jel postoji šansa da je ovo kraj prepucavanja? Da Rusi (šta koj kurac...) preuzmu Debaljcevo bez previše krvi, Ukrajinci da prihvate poraz i da konačno počnu ozbiljni pregovori sa relativno održivih pozicija?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest 2015-02-17, 13:22

    William Murderface wrote:Jel postoji šansa da je ovo kraj prepucavanja? Da Rusi (šta koj kurac...) preuzmu Debaljcevo bez previše krvi, Ukrajinci da prihvate poraz i da konačno počnu ozbiljni pregovori sa relativno održivih pozicija?

    Mislim da nije, i da je preuzimanje Marijupolja minimum ispod koga Novorusi neće ići u zaokruživanju teritorije.

    A Ukrajinci su veoma daleko od priznanja poraza. Verovatnije mi je da će ipak uslediti naoružavanje Ukrajine. Tek smo u prvoj godini rata, gde letiš, ovo će trajati još godinama.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest 2015-02-17, 13:25

    Što se Debaljceva tiče, sada se ulazi u fog of war i u narednim satima više neće biti nijedne pouzdane vesti sa terena. Poslednje, apsolutno nepotvrđene vesti koje mogu biti i propaganda, navode da su Ukrajinci ubacili sve što imaju u odbranu Debaljceva, tj. da su povukli trupe iz više okolnih mesta i bacili ih u kotao, pa šta bude. To bi bilo u skladu sa ponašanjem njihovih komandanata, koji se često ponašaju kao da su završili generalštabni kurs kod Veljka Kadijevića i Blagoja Adžića.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista 2015-02-17, 13:25

    Ja ne vidim kako je to moguće. Ukrajina je po svemu failed state, i to ne zato što nema de facto suverenitet nad dobrim delom svoje teoritorije, nego zato što je nesposobna da ispunjava neke osnovne funkcije, a kamoli da vodi dug i iscprljujuć rat.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista 2015-02-17, 13:26

    Gusztav Vege wrote:Što se Debaljceva tiče, sada se ulazi u fog of war i u narednim satima više neće biti nijedne pouzdane vesti sa terena. Poslednje, apsolutno nepotvrđene vesti koje mogu biti i propaganda, navode da su Ukrajinci ubacili sve što imaju u odbranu Debaljceva, tj. da su povukli trupe iz više okolnih mesta i bacili ih u kotao, pa šta bude. To bi bilo u skladu sa ponašanjem njihovih komandanata, koji se često ponašaju kao da su završili generalštabni kurs kod Veljka Kadijevića i Blagoja Adžića.

    Totalno ludačko ponašanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest 2015-02-17, 13:31

    William Murderface wrote:Ja ne vidim kako je to moguće. Ukrajina je po svemu failed state, i to ne zato što nema de facto suverenitet nad dobrim delom svoje teoritorije, nego zato što je nesposobna da ispunjava neke osnovne funkcije, a kamoli da vodi dug i iscprljujuć rat.

    Ljuto pišti iz Kijeva vila!
    "Oj Bandera, moja ljuta rano
    Da li vidiš šta nam Rusi rade
    Uzimaju svetlo Debaljcevo
    I na moru Marijupolj glede".
    Progovara Bander-generale
    "Ti ne plači, iz Kijeva vilo,
    Nije palo belo Debaljcevo
    Niti more Marijupolj prekri,
    Sve ću ti ja očas povratiti!
    Jer mi stiže jedna sitna knjiga
    Iz prestonog Vašingtona grada
    A u knjizi reči od utehe:
    Dok Obame, biće i džebane".
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by шумидер-модер 2015-02-17, 13:36

    Onako, uz pricu i uz Kozake: jos od pada CCCP vracaju ih polako - lako je dosetiti se ko i zasto - u javnost i to uz pridevanje slavne carske tradicije, slave kozackih pukova, vojnickih kvaliteta i ostalih slicnih gluposti.
    S obzirom da se Rusija danas ne moze da odrekne dostignuca Sovjetskog Saveza na nacin na koji je to uradila, recimo, Srbija, sa sve WW2, uvodjenje Kozaka je svojevrsno rusko cetnikovanje.
    Svojevremeno pojam i ne samo pojam nego itekakav instrument tlacenja i svakojakog maltretiranja ne samo Rusa nego i ostalih s naglaskom na Jevrejima, sa sve cuvenom i u pesmama opevanom knutom, Kozake danas prodaju kao zgodan ratni suvenir sve u nadi da ce zaklecati kolena svekolikim neprijateljima svekolike Rusije.
    Zato - oprez s Kozacima.
    Kojih, BTW, vise i nema, pogotovo ne u obliku koji bi ma i u tragovima opravdao kontekste u koje ih stavljaju.

    Sa sve sabljama i ljutim donskim zdrepcima, obaska sto u doba njihove najvece ratnicke slave njihovo glavno oruzje nije bila sablja nego koplje.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest 2015-02-17, 13:48

    Verterdegete wrote:
    David Infingerпре 

    A man like this who is in the right will keep on coming. The way I see it, Kiev does not stand a chance against these men. Why you may ask? Because their leaders are on the front lines. Kiev leaders, and I use the words Kiev leaders loosely, hide behind the battle front lines, and now we hear that Poroshenko's wife and family have fled Kiev. God walks the dark hills with Novorussia and its God fearing leaders.

    Da li je ovo boldovano tacno?


    Nema ozbiljnih potvrda, pre liči na propagandu.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by шумидер-модер 2015-02-17, 13:57

    William Murderface wrote:Ja ne vidim kako je to moguće. Ukrajina je po svemu failed state, i to ne zato što nema de facto suverenitet nad dobrim delom svoje teoritorije, nego zato što je nesposobna da ispunjava neke osnovne funkcije, a kamoli da vodi dug i iscprljujuć rat.
    Ovo je opasna logika, ako je uopste logika.
    U ovakvim situacijama ne postoji nesto sto se zove failed state: naravno, ne moze biti ni govora o predvidjanju dogadjanja oko Ukrajine, ali nemanje de facto suvereniteta nad delom teritorije ili (ne)sposobnost da se obavljaju neke osnovne funkcije uopste nisu dovoljni razlozi - ni iz daleka - da se vodi uspesan rat.
    Pretpostavljam da istorijske primere ne moram da nabrajam, ima ih onoliko.
    Sustina je u tome sto ni jedna od strana u sukobu nema odredjen ratni cilj, prepoznatljiv i identifikovan: sudeci po rezultatima pregovora neka vrsta status quo bi svima odgovarala, bilo kao pauza posle koje bi se nastavilo dalje, bilo kao osnova za dalje pregovore.
    Sva je prilika da se kostur buduceg stanja nazire u nekoj vrsti autonomije za takozvane pobunjene oblasti, ali su pri tom svi svesni da je - cak i da se autonomija sprovede momentalno - to samo zapretanje vatre na izvoru krize za neki pogodniji trenutak.
    Daleko od toga da je Putin u Minski demonstrirao snagu i jaku pregovaracku poziciju: pristajanje na stanje na terenu je pokusaj da se uzme vazduh bez vise nego ocigledne cinjenice da Rusija ne zna kako i sta dalje.
    Za masovno angazovanje nema ni sredstava ni resursa, unutrasnja situacija u Rusiji je potencijalno rovita: nema ni cilj niti ga moze postaviti ili obnarodovati u ovom trenutku bez da rizikuje eskalaciju kudikamo vecih razmera.
    Ratovi, koje od kako je sveta i veka ne dobija oruzje nego zivi ljudi zainteresovani za njihov ishod, ima jednu prelomnu tacku: niko danas ne zna, niti moze da zna, stanje duhova u Ukrajini: gde je tacka u kojoj ce jedna nacija da se oseti ugrozenom toliko da se nece postavljati pitanje daljeg angazovanja i njegove cene.
    Bez obzira na ideologiju pod kojom ta uslovna homogenizacija nastupi, u tim i takvim trenucima nadju se i pravi ljudi i dovoljno sredstava.
    U ovoj situaciji Rusija to nema niti moze da racuna na tako nesto: osim atomskog kisobrana i pretnje atomskim oruzjem sto su elementi koji svakom Rusu garantuju sigurnost na globalnom planu, motiva za vojno ucesce u nekom tamo angazmanu za zadobijanje teritorija koje su davno prezaljene tesko da ima.
    Pozivanje na patriotizam i mahanje zastavama nije opcija kojoj bi Putin smeo da se utekne, pozivanje na strateske interese jos manje: i povrsan pogled na kartu pokazace da takvih interesa danas nema narocito s obzirom na cinjenicu da bi bilo kakva Ukrajina, pod bilo kakvom vlascu/rezimom bila jednostavno fizicki, geopolitickom gravitacijom pod velikim uticajem i zavisna od Rusije.
    Nikakva Amerika to ne bi mogla da spreci efikasnije nego sto to danas rade Rusi sami: odrzavaju konflikt insistirajuci na njegovom nastavljanju ili se barem ne trudeci dovoljno da ga okoncaju i tako sebi em otezavaju polozaj, em prave trosak koji, koliko sutra vec moze da postane nepodnosljiv.
    Kao rezultat svega imamo onaj cuveni, da parafraziram Cercila, rat senki u predvorju pakla ili tako nekako, rat koji se vodi prema uzansama koje je Evropa davno zaboravila i rat koji nece moci da dobije ni jedno oruzje, ma ga Amerika i Evropa nemilice sipali u Ukrajinu.
    Kojoj, uostalom, da bi vodila uspesan rat najmanje nedostaje upravo oruzje.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest 2015-02-17, 14:13

    Na osnovu sve teže dokučivih hintova sa tvitera, dozvoliću sebi pretpostavku da je NAF izveo uspešan prodor na glavnu železničku stanicu koja pruža pristup centru grada, ali da je ipak daleko od toga da su zauzeli 80% grada.

    Izvesno je samo jedno, da je u toku ozbiljna ofanzivna operacija, što ukazuje da je došao kraj priči o primirju.
    Anonymous
    Guest

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Guest 2015-02-17, 14:18

    Najzad nešto opipljivo.

    DONETSK MILITIAS HOPING TO TAKE DEBALTSEVE IN FULL BY END OF TUESDAY - DPR DEFENSE MINISTER KONONOV / Interfax

    Rat u Ukrajini - Page 11 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-05-12, 12:17