Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Domaci film

    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Nov 14, 2015 1:54 pm

    Uh, pa slabo je ovo. Fikrete, oćeš da sređujemo utiske?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Nov 14, 2015 2:12 pm

    Slabo baš. Dobar mi je onaj predsednik kluba što liči na Đinđićevog ubicu i njegov osmijeh kad se na kraju mladac ponovo izbori za mjesto na tribinama, donekle i onaj njegov poručnik. Ima lijepih i interesantnih kadrova Beograda i Mledenovca. Ostalo mi poprilično loše, gluma naročito iako nije ni blizu najgorih što sam od domaćih gledo zadnjih godina.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Nov 14, 2015 2:23 pm

    Da, baš je slaba gluma, baš, baš. Slažem se i da su kardovi pre svega Mladenovca najbolja stvar u filmu.

    Bolji mi je od Klipa, u meri u kojoj ipak sa izvesnim iskrenim simpatijama gleda na svog junaka, ali je opet miljama daleko od Tilva Roša i one lakoće sa kojom ovaj potonji uspeva da prikaže sve ovo - i razorenu privredu i generaciju bez budućnost, a da pritom ne mora da pribegava dranju, psovanju i nabijanju na nos.

    Jedna stvar mi je, međutim, baš zapalla za oko. Ikić kao hoće da prikaže svoje junake kao žrtve okolnosti i siromaštva, ali većina izgleda autentično nesimpatično i lišeno svake pozitivne i tople emocije prema svojim bližnjim. Keva je monstrum. Ne izgleda kao nesrećna, nego kao zla žena. Nema ni jednog trenutka topline ili nežnosti u njihovom odnosu. Devojka je okrutna mala sponzoruša, koja ga bez obrazloženja i bez griže savesti odjebe (uopšte je njihov odnos prikazan vrlo površno, pa nije jano ni zađto njega toliko pogađa onaj njen klip). Drugar je mali kreten zainteresovan samo za kintu, seks i kradene patike. Uopšte svi likovi izgledaju savršeno nesposobno da komuniciraju na bilo koji način osim poluartikulisanim kricima i psovkama. U tom pogledu je čak i Klip bolji - tu vidimo bar neku nežnost između oca i ćerke, kao i sećanje na neka bolja vremena, vidimo da je to porodica koja je slomljena bedom. Ovde ne vidimo nikakve tragove ljudskosti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Nov 14, 2015 2:34 pm

    Onaj nesrećni Alex Eror nahvalio film u Guardianu, i uporedio ga sa This is England, što je po meni potpuni promašaj. TiE je najbolji upravo u tome što prikazuje i način na koji je ceo skinjarski kontekst primamljiv, na koji zaista predstavlja porodicu umesto porodice, odnosno nudi neke očinske figure. Ali ovde nema ni toga. I na kraju kad se klinac vrati na tribine, uprkos svemu, motivacija je krajnje nejasna.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Sat Nov 14, 2015 2:40 pm

    kakav crni this is england.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Nov 14, 2015 2:44 pm

    Ma da, vidlo nije. Seti se samo kako je u tom filmu bez obzira na temu, sve puno nežnosti, čak onaj nacoš deli vrlo nežan odnos i sa klincem i svojim "bivšim" prijateljima. Ovde niko nije sposoban ni za šta osim za dranje i psovanje, nema razgovora koji se svodi na bilo šta drugo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Nov 14, 2015 2:44 pm

    William Murderface wrote:Da, baš je slaba gluma, baš, baš. Slažem se i da su kardovi pre svega Mladenovca najbolja stvar u filmu.

    Bolji mi je od Klipa, u meri u kojoj ipak sa izvesnim iskrenim simpatijama gleda na svog junaka, ali je opet miljama daleko od Tilva Roša i one lakoće sa kojom ovaj potonji uspeva da prikaže sve ovo - i razorenu privredu i generaciju bez budućnost, a da pritom ne mora da pribegava dranju, psovanju i nabijanju na nos.

    Jedna stvar mi je, međutim, baš zapalla za oko. Ikić kao hoće da prikaže svoje junake kao žrtve okolnosti i siromaštva, ali većina izgleda autentično nesimpatično i lišeno svake pozitivne i tople emocije prema svojim bližnjim. Keva je monstrum. Ne izgleda kao nesrećna, nego kao zla žena. Nema ni jednog trenutka topline ili nežnosti u njihovom odnosu. Devojka je okrutna mala sponzoruša, koja ga bez obrazloženja i bez griže savesti odjebe (uopšte je njihov odnos prikazan vrlo površno, pa nije jano ni zađto njega toliko pogađa onaj njen klip). Drugar je mali kreten zainteresovan samo za kintu, seks i kradene patike. Uopšte svi likovi izgledaju savršeno nesposobno da komuniciraju na bilo koji način osim poluartikulisanim kricima i psovkama. U tom pogledu je čak i Klip bolji - tu vidimo bar neku nežnost između oca i ćerke, kao i sećanje na neka bolja vremena, vidimo da je to porodica koja je slomljena bedom. Ovde ne vidimo nikakve tragove ljudskosti.

    Kip nisam gledo, Tilva Roš sam prije godinu i kusur zbog katastrofalnog tona na RTS-u napustio nakon prvog reklamnog bloka i nikad mu se nisam vratio.

    I prijetnjama, svi nekom nečim prijete Domaci film - Page 2 4101625831

    Veze ovo nema sa TIE.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Nov 14, 2015 2:51 pm

    Da, da, stalne pretnje. Mislim, razumem, da nasilje je, kako nas fervesk iznova podseća, deo svakodnevice nižih klasa, ali ovo je u svakom pogledu preterano. Pa nešto drži te ljude na okupu, neka toplina, fellow-feeling neki, ma jok ništa. Najočeglidnija je ta preteranost kad odu kod onih devojaka u Bgd, pa se drugar muva sa jednom od njih, i onda kad glavni junak uđe da ga zove da pale ambasadu i prekine ih u  muvanju, odjednom počinje potpuno besmisleno i ničim izazvano napušavanje i pretnje.


    Last edited by William Murderface on Sat Nov 14, 2015 3:01 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Nov 14, 2015 2:56 pm

    William Murderface wrote:Da, da, stalne pretnje. Mislim, razumem, da nasilje je, kako nas fervesk iznova podseća, deo svakodnevice nižih klasa, ali ovo je u svakom pogledu preterano. Pa nešto drži te ljude na okupu, neka toplina, fellow-feeling neki, ma jok ništa. Najočeglidnija je ta preteranost kad odu kod onih devojaka u Bgd, pa se drugar muva sa jednom od njih, i onda kad glavni junak duđe da ga ovdi da pale ambasadu i rpekine ih u  muvanju, odjednom počinje potpuno besmisleno i ničim izazvano napušavanje i pretnje.


    I sa onom plavušom, valjda socijalnom radnicom, iznuda očeve adrese pomoću makaza. I očev telefonski razgovor. Po toj pretjeranosti me podsjetio na nedavno odgledani Vir.
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Sat Nov 14, 2015 3:40 pm

    William Murderface wrote:Ma da, vidlo nije. Seti se samo kako je u tom filmu bez obzira na temu, sve puno nežnosti, čak onaj nacoš deli vrlo nežan odnos i sa klincem i svojim "bivšim" prijateljima. Ovde niko nije sposoban ni za šta osim za dranje i psovanje, nema razgovora koji se svodi na bilo šta drugo.

    tacno. this is england je na neki nacin film koji potpuno razume legitimnost zelje koja dovodi do stvaranja jedne zajednice, ma koliko ona bila ideoloski problematicna. ovo je zapravo film koji o sebi misli kao o kritici liberalne srbije dok istovremeno projektuje najgore stereotipe.
    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by AnaDilajt Sun Nov 15, 2015 12:20 pm

    Koliko sam uspela da vidim, svi filmovi su celi. Ovde sam stavila samo spisak filmova, za cele filmove pratite link.


    Yugoslav Black Wave Cinema (1962–72) Curated for UbuWeb by Dubravka Sekulić


    FILMS: 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Sava Trifković - Arms in the Purple Distance (Ruke ljubičastih daljina, 1962) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Dragoslav Lazić - Smoke and Water (Dim I Voda) (1962) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Aleksandar Petrović - Three (1965) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Ivan Rakidzic - Spring Came to My Brother Charlie's Flat (1966) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Vladimir Momcilovic - The Game of Love (1967) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Vojislav 'Kokan' Rakonjac - The Restless (1967) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Djordje Kadijevic - The Feast (1967) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Dusan Makavejev - Love Affair, or the Case of the Missing Switchboard Operator (1967) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Želimir Žilnik
 - Pioniri Maleni (Little Pioneers) (1968) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Miodrag 'Mića' Popović - Delije (1968) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Zivojin Pavlovic - The Ambush (1969) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Želimir Žilnik
 - Lipanjska Gibanja (June Turmoil) (1969) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Vjekoslav Nakić - Kompozicija (1970) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Dušan Makavejev - W.R.: Mysteries of the Organism (1971) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Jovan Jovanovic - Young and Healthy As a Rose (1971) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Jovan Jovanovic - Kolt 15 GAP (1971) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans I Miss Sonia Henie (1971) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Nikola Đurić - Raven (Gavran), 1973 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Ljupce Jankovic and Ivan Kaljevic - Naprava Koja Nicemu Ne Sluzi - A DEVICE OF NO USE (1974) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Miodrag Milošević- And Was Evening and Was Morning, the Seventh Day (I bi veće, i bi jutro, dan sedmi (1975) 

    Domaci film - Page 2 Arrow_red_trans Milenko Jovanović - Kako su me prvi put fotografisali (The First Photo of Me Ever Taken (1972)
    паће

    Posts : 39815
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by паће Sun Nov 15, 2015 1:01 pm

    Domaci film - Page 2 3137070404


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Nov 28, 2015 11:35 am

    Enklava na prvom RTS u 21.00.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Nov 28, 2015 11:35 am

    Fikrete (i ostali), jel gledamo Enklavu u 9?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Nov 28, 2015 11:35 am

    Hahaha, great minds Domaci film - Page 2 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Nov 28, 2015 11:37 am

    Ja ću da gledam.

    Sad vidim da smo u minut potrefili Domaci film - Page 2 4101625831


    Last edited by fikret selimbašić on Sat Nov 28, 2015 11:38 am; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Nov 28, 2015 11:38 am

    I ja ću. Pa posle da sređujemo utiske! A može i za vreme.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Nov 28, 2015 12:16 pm

    Opet dobre slike, podsjeća na Kavkaz.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-11

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Nov 28, 2015 12:28 pm

    Prilično je dosadno, jedva se držim.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Nov 28, 2015 12:29 pm

    +1 na oba

    I opet ona jebena violinica.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-11

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Sat Nov 28, 2015 12:55 pm

    Mnogo ovo sve pravolinijski, dosadno, predvidljivo. Ovaj mali uzeo pištolj, pa 'oće puca, neće puca, ajde više bre...
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Nov 28, 2015 1:02 pm

    Uh, jeste.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Nov 28, 2015 1:05 pm

    da se autujem kao loš Srbin :

    šta je to Enklava?
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Nov 28, 2015 1:06 pm

    O, jbt, kakva duboka misao - najgori albanski policajac je u stvari Srbin!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Nov 28, 2015 1:06 pm

    Šuvar i varivo wrote:da se autujem kao loš Srbin :

    šta je to Enklava?

    Nap kandidat za Oskara.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Domaci film - Page 2 Empty Re: Domaci film

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 7:35 am