Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by dimitrije iz čakova Mon Oct 08, 2018 10:36 am

    nema topik o restoranima van BGa, pa hajde ovde

    u petak završio neki posao po Subotici, oko podneva krenem na jug, ali vrag me podseti da petkom u Abrahamu ima perkelt od telećih glava i nogica, koji mi stalno nešto izmiče, i ja šta ću, odem na brzinu

    jebote sunac, šta je ono... malo čorbastije od očekivanog, više gulaš nego perkelt, ali ona konzistentna, ujednačena čorba puna želatina, koja ostavlja milimetarski sloj preko kašike i tanjira i od koje se prsti lepe i kad dvaput opereš ruke. komadi prošarani, masnjikavi, pa mesnati, meki, samootapajući... jarko crveno, baš vojvođansko - mađarski, ali vrhunska paprika. tražiti i dodati malo eruš - pište za ljutinu. uz to služe baren krompir, koji sam preskočio

    izvrsno, autentično, nije za svakog, a oni koji vole, posle tog obroka, do sutra samo presno povrće


    _____
    zvona i praporci
    паће

    Posts : 40148
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by паће Mon Oct 08, 2018 10:56 am

    Тачна транскрипција би била ереш пишта (о̄ си уредно превео као е у перкелту, јелда) а иначе... хм, утефтерено, биће прилике.

    Кад је оно фирма правила дернек (мађ. були), перкелт се крчкао 4 сата па је тек онда убачен кромпир, паприка и још понешто... а, да, вода, због кромпира.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Mon Oct 08, 2018 10:57 am

    majku mu, ovo nikada nisam ni konstantovao u abrahamu a po opisu je za mene.... moracu cesce da uzimam meni u ruke u kafanama u koje idem sa zadatkom. mada iskreno ima tome vise godina da nisam bio tamo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40148
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by паће Mon Oct 08, 2018 10:59 am

    Све чешће ми се догађа да напросто станем на прва два реда у јеловнику, специјалитет куће или нешто са именом куће у називу. Јер ту хоће да се покажу, кувар је нешто исфантазирао, и још се нисам зајебао.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by dimitrije iz čakova Mon Oct 08, 2018 11:15 am

    паће wrote:Тачна транскрипција би била ереш пишта (о̄ си уредно превео као е у перкелту, јелда) а иначе... хм, утефтерено, биће прилике.

    Кад је оно фирма правила дернек (мађ. були), перкелт се крчкао 4 сата па је тек онда убачен кромпир, паприка и још понешто... а, да, вода, због кромпира.

    Tačno, u pravu si. Samo, ja sam izraz i naučio tako, posrbljen, sa "u". I koristim ga kao generički naziv za svaku takvu pastu od paprike, bez obzira na brend. Sad, i kad izgovorim na mađarskom, glas koji se čuje je između o i u, ne baš blizak glasu "e" (kojih u mađarskom ima dva, odnosno tri - ako brojimo otvoreno "e" preuzeto iz srpskog, koje je koriste vojvođanski Mađari).

    Što sve opet ne menja činjenicu da si apsolutno u pravu u vezi sa pravilnom transkripcijom. Međutim, nekad nesvesno, nekad svesno, pravila transkripcije ignorišem kad mi se čine neprirodna. Recimo, Grand Cru sa francuskog se transkribuje kao gran kri. Međutim, kad to kri izgovoriš Francuzu, ili nekome na engelskom, neće te lako razumeti. U vinskom svetu, opšte prihvaćeno je Gran Kru. I zato i ja ignorišem pravilo i govorim gran kru i na srpskom i na engleskom.

    Kondo wrote:majku mu, ovo nikada nisam ni konstantovao u abrahamu a po opisu je za mene.... moracu cesce da uzimam meni u ruke u kafanama u koje idem sa zadatkom. mada iskreno ima tome vise godina da nisam bio tamo.

    da, to je baš za tebe


    _____
    zvona i praporci
    паће

    Posts : 40148
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by паће Mon Oct 08, 2018 11:30 am

    dimitrije iz čakova wrote:
    Što sve opet ne menja činjenicu da si apsolutno u pravu u vezi sa pravilnom transkripcijom. Međutim, nekad nesvesno, nekad svesno, pravila transkripcije ignorišem kad mi se čine neprirodna. Recimo, Grand Cru sa francuskog se transkribuje kao gran kri. Međutim, kad to kri izgovoriš Francuzu, ili nekome na engelskom, neće te lako razumeti. U vinskom svetu, opšte prihvaćeno je Gran Kru. I zato i ja ignorišem pravilo i govorim gran kru i na srpskom i na engleskom.

    Па њима не бих баш ни покушавао да то кажем на српском. Они имају неке своје договоре са самогласницима. Енглески поготово, то је обиман посао који се ради по сменама (в. vowel shift).

    Са француским је зајебано ако хоћеш да будеш доследан, нпр. eu препевамо као е у Peugeot, cordon bleu би онда требало да је кордон бле... што изазива погрешне асоцијације. У мађарским јеловницима је то решено типфелером у уџбеницима за куваре, па се то лепо зове Gordon blue и решен проблем Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 1143415371.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Guest Tue Oct 30, 2018 1:25 pm

    Ima nekoliko pečenjara koje su mi nekako usput, i kada mi se žuri i kada ne mogu da metnem praseću glavu u ruksak pa s tim salu za sastanke, onda uvek ima nešto lepo (premda ponekad vidim i kasapina sa cigaretom u ustima, pa mi se smuči), a kada se baš rešim da kupim, onda uvek zakasnim, samo hladni ostaci, sve koske. I nipta nije zasoljeno kako treba, a jednom kada sam video sisanče celo, e što ga tada nisam uzeo... I, spremim sve što treba ren CentropromA, senf Centrprom, feferone domaće i pečene paprike u tegli, reš lebac a ono - avetinjski prazne vitrine, samo nešto za kučeta  i muve i kasapin sa cigaretom u ustima.

    Ti objekti su uglavnom pored pijace, unaokolo mršave mačke bolesnog izgleda, smrad pijačni kao priprema za krematoriju, raj za nervozne polivače. Kako podvaljuju tamo, "mućkaliua" orave od iznutrica i bubaca, "slanina" im je kao kaiš od uličnog prodavca, krompir restovani i prebranac - nikad nedokuvani. 

    Na Bajloniju beše jedan vlasnik kasapnice, debeo kao karikatura za Vojvođanina, imao je razne podvrste čvaraka i materijal za spržu, plus komade sala da se metnu u tiganjče, pa s lukom i začinima i onda umačep lebac vrućm hrskav. ne viđam ga poslednjih godina - ionako mi nije usput - valjda je umro od holesterola a posle reorganizacije pijace, ne mogu da se setim imena radnje.

    Nekad je ona Jabuka na uglu Batutove i Bulebvara - sad je tu Aman - imala velikodušnog i poštenog kasapina. Ali nema više takvih. 

    Kad bolje razmislim, ja sam kod kuće vegetarijanac, jer podsvesno izbegavam mesište u strahu od globalističkog green soylenta.
    паће

    Posts : 40148
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by паће Tue Oct 30, 2018 2:08 pm

    Па скоро нико више не соли како треба, јер со извуче воду и осуши месо, а сви воле да продају воду по цени робе. Кад кажу "беби сир", "полутврди", то значи да није довољно пресован, није довољно одлежао, и џаба што садржи 45% млечне масти кад је то 45% од суве материје, које има десетак (ако није и горе) посто мање него што прави сир треба да има.

    Код меса је у ствари горе него са сиром, ту не да не соле да не изгуби воду, него пробаре и лагано надиме (или попрскају оним мирисом дима, осети се кад претерају) да повуче што више воде, а ако још има емулгатора, онда може и преко 20% воде да прими.

    Ево фалио сам новобечејски Промес да имају домаће сланине која ваља... већ трећу недељу нема. Лакше бих вутру набавио.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by ontheotherhand Tue Feb 05, 2019 11:24 am

    http://slaninijada.rs/

    14-17. feb
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Tue Feb 05, 2019 12:26 pm

    otkako sam otkrio granciale kod gradskog domaćina, znatno mi je smanjen interes za druge slandže


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3134
    Join date : 2014-11-21

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by plavaivy Sat Feb 23, 2019 3:20 pm

    jel ovde pitamo za restorane po Srbiji?

    idemo sledeci vikend na Borski Stol pa jel ima negde pristojno da se vecera u Boru?
    Anonymous
    Guest

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Guest Sun Feb 24, 2019 12:48 pm

    Na mojoj bicklističkoj stazi kroz ruralne krajeve japana, ima IKEA

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish01

    Nagoja je IKEA, od pre dve godine. Big box shopping. Ima restoran sa 1,000 sedećih mesta

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish02

    Cene klope su bagatelne, čak i neverovatno niske. Mora da radnja nameštaja tu daje neke subvencije.

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish03

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish04

    Cene napitaka, pa i alkohola, su kao u 7-11

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish05

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish06

    Supe, čorbe

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish06

    Kolica da klopu odneseš do stola (nema servisa)

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish09

    Ovo je šta smo imali + neograničena soft drinks

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish10

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish11

    Ova ćufta su čuvena "Swedish meatballs". A u stvari su ćufta, turska, čiji je recept švedski kralj doneo polovinom 19. veka kada je posetio Tursku.

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish13

    Znaju IKEA da ljudi uzmu više nego što mogu da pojedu, daju kesice za "nosi kući". Ko iz njihovih familija nije bio, eto marketinga.

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish14

    Račun je bio, toliko i dinara

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 2018ikeafish15

    Mislim, bilo je ne baš ukusno.

    Tu prolazim svaki dan na biciklu, da sagorim kalorije taman posla da ih dodajem po usputnim restoranima. Ovo je bilo po kišnim radnim danima, školski raspust.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Sun Feb 24, 2019 1:02 pm

    jebeni šveđani, sve su pokrali pa i turke


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Filipenko Sun Feb 24, 2019 1:04 pm

    Bar da im valjaju te cufte.
    bela maca

    Posts : 11038
    Join date : 2014-10-28

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by bela maca Sun Feb 24, 2019 1:18 pm

    kako nosiš plakar na biciklu?!


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Guest Sun Feb 24, 2019 1:21 pm

    teško!
    Anonymous
    Guest

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Guest Sun Feb 24, 2019 2:05 pm

    Filipenko wrote:Bar da im valjaju te cufte.

    Pa baš ne i valjaju.

    Moja majka ih je pravila mnogo ukusnijima. Mi, deca navalimo na njih kada se prže a onda stop - idu u paradajz sos.
    Od tada iz dna duše mrzim paradajz sos. On je uništavao naša ćufteta.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Wed Feb 27, 2019 12:01 pm

    Sad već imam i konkretne dokaze da je Javor Džoko u Mrzencima najbolji kafanski biznis na Balkanu. Juče, utorak, 16h, parking i kafana puni do vrha, uglavnom besnija kola, pola MK pola SR. Cepa se jagnjetina kao da je turistička sezona. Ja sam uspeo da se zajebem i naručim najmanji komad ikada, tako da sam taman bio sit do Beograda kada sam opet morao jesti. Obično sam namiren na 24h. Preko puta sedi makedonski direktor sa zlatnom kajlom sa nekim mlađim likom, sin ili kolega, prvo je obrstio pladanj sa najmanje kilo pečenja a onda je stigao pladanj sa kilo jagnjećih kotleta koje je konzumirao kao girice. Direktor je pojeo jedno 80% narudžbine, kako bog zapoveda.

    Inače kako je već izveštavao Otto, Makedonci mnogo kenjaju oko Prespa dila i nakurčeni su na albance.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Guest Wed Feb 27, 2019 7:06 pm

    ja sam to mislio za mb, večito je puno
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Wed Feb 27, 2019 7:21 pm

    zar nema neka prica da su ujebali MB jer su im oteli parking i izgradili kruzni tok


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Guest Wed Feb 27, 2019 7:59 pm

    ja nisam primetio da im je parking smanjen, baš ću da obratim pažnju kada budem išao tuda
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Wed Feb 27, 2019 9:52 pm

    jedan od tih srpskih mitova, andrej dosao da kupi i oni pogresno odgovorili....


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Mr.Pink Mon Mar 11, 2019 3:19 pm

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 53498391_368641157068398_5386708065217150976_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fbeg2-1


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50141
    Join date : 2017-11-16

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 11, 2019 3:28 pm

    Pa vidiš da zabranjuju Blajburg, ko zna šta je sledeće...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Sat Apr 06, 2019 1:12 am

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 D3ZcXjSX4AAui3k


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 4 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 9:36 pm