Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Fri Jun 17, 2022 10:36 pm

    Beli Gulit.

    Ja sam sinoć ispao magarac, pustio sam ortaka da me nadglasa predlogom da neke ortake iz Berlina vodimo u Cveće zla. Meni se išlo u Dunavske Alase.

    Sve što treba da znate da je večera sa 7 ljudi sa 5 boca odličnog vina (Bikicki, Maurer, Experiment) koštala 37 hiljada kuraca i to su dezerti bili na račun kuće. 

    Magareće uši su mi izašle, to je sve što želim da kažem, kao i da više ne idem ni u ovu a ni u druge glasovite beogradske kafane. 10 kila ove teletine gore, salate i vino/kisela. Da ne kažem da na ostrvu za 300e šaljem ronioca u more da mi upuca i lično na sto donese kirnju od 20 kila.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 17, 2022 10:40 pm

    37 hiljada Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 3579118792
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Fri Jun 17, 2022 11:05 pm

    kondo wrote:Da ne kažem da na ostrvu za 300e šaljem ronioca u more da mi upuca i lično na sto donese kirnju od 20 kila.


    U svako doba dana i noći, zaboravih.

    U međuvremenu ortak koji drži tavernu u mom selu je otvorio street food joint u glavnom gradu ostrva. 

    Cene ispod beogradskih.... hrana x puta bolja

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 288844938_10160911780064252_3775552721300301552_n.jpg?stp=dst-jpg_p960x960&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=xdqVKqaEtoAAX-Kn7Ff&_nc_ht=scontent.fbeg2-1


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jun 17, 2022 11:09 pm


    Cene ispod beogradskih.... hrana x puta bolja

    our way of life: skuplje, ali zato gore
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Zus Fri Jun 17, 2022 11:57 pm

    Kad smo kod preplacivanja. Pre par nedelja sam u Futogu na onoj cardi Dunavac platio 14.700 za paprikase i 1.7 kg bajatog smudja I malo przenog sarana. Za 4 odraslih I dvoje sitne zenske dece. Nista vino, nista etikete, par piva, sokova, testenina za paprikas kupovni krs raskuvani. Jebome carda.

    Mada je 5.300 po osobi zaista Zlo cvece i tesko za dostici

    Kopenhagen
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Sat Jun 18, 2022 12:04 am

    Pritom bi Nemci bili srećniji da smo ih odveli na ćevape, šopsku i baklavu kod Fikreta što bi se uklopilo u 1000 bez pića.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Zus Sat Jun 18, 2022 12:16 am

    Ali ali pomazete EkONomiJu.

    A u domacim medijima kazu Grcka preskupa.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Filipenko Sat Jun 18, 2022 8:16 am

    Jbg 5 vina mogu da budu 25k, ili 250k dinara, verovatno je to glavni ceh.


    Treba da vidite koliko su u Berlingradu kobasice sa pireom. E tu je bacen svaki dinar...
    plavaivy

    Posts : 3134
    Join date : 2014-11-21

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by plavaivy Sat Jun 18, 2022 8:30 am

    Zus wrote:Kad smo kod preplacivanja. Pre par nedelja sam u Futogu na onoj cardi Dunavac platio 14.700 za paprikase i 1.7 kg bajatog smudja I malo przenog sarana. Za 4 odraslih I dvoje sitne zenske dece. Nista vino, nista etikete, par piva, sokova, testenina za paprikas kupovni krs raskuvani. Jebome carda.




    pa kad dolazis u moj kraj a ne pitas  Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 2304934895

    doduse i da si pitao ne znam gde bih te poslala  Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 286371741

    ali ima 10tak km dalje na jezercetu Begecka Jama mala sasvim fina cardica..a i da ste presli skelom preko u Karas bolje bi prosli
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Notxor Sat Jun 18, 2022 8:57 am

    Koliko ja nemam veze sa kafanama da sam razmišljao o Verige 65 cenama, te da li je skupo, te da li je jeftino... Džabe u poređenju sa beogradskim

    https://verige65.com/wp-content/uploads/2019/05/verige65-jelovnik-A4.pdf


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Zus Sat Jun 18, 2022 4:13 pm

    plavaivy wrote:
    Zus wrote:Kad smo kod preplacivanja. Pre par nedelja sam u Futogu na onoj cardi Dunavac platio 14.700 za paprikase i 1.7 kg bajatog smudja I malo przenog sarana. Za 4 odraslih I dvoje sitne zenske dece. Nista vino, nista etikete, par piva, sokova, testenina za paprikas kupovni krs raskuvani. Jebome carda.




    pa kad dolazis u moj kraj a ne pitas  Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 2304934895

    doduse i da si pitao ne znam gde bih te poslala  Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 286371741

    ali ima 10tak km dalje na jezercetu Begecka Jama mala sasvim fina cardica..a i da ste presli skelom preko u Karas bolje bi prosli
    Nista, za 10 godina cu da pitam kad budem opet isao na tu stranu :-)
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 30, 2022 3:49 pm

    Treba mi za sutra pečenje, a izdala me moja mesara. Gde preporučujete da odem da naručim ili kupim odmah sad? A da nije tipa 4k din kilo Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 1399639816
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by plachkica Sat Jul 30, 2022 4:17 pm

    ja uzimam u pečenjari milan, ali ona u jurija gagarina*, nikad nisu omanuli. čak im i jagnjetina zna biti ok

    *imaju par pečenjara, isti vlasnik, navodno i ista pećnica i pekar/mesar, mi probali da kupujemo u onoj u ustaničkoj da ne idemo čak u austrougarsku po pečenje, dva puta im dali šansu i katastrofa su.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50124
    Join date : 2017-11-16

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 30, 2022 4:59 pm

    Fala, mozda odem Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 1143415371
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Thu Aug 18, 2022 2:55 pm

    S obzirom da se temperatura približava 40-om podeljku, red je da popričamo o pravoj kafanskoj hrani za taj state of mind

    Mačkov podrum u Zemunu, kafana ćerka Dubočice koju je otvorio jedan od odbeglog osoblja matice

    Pričaju se hvalospevi o punjenim krilcima na žaru

    Nota bene - iz krilaca se izvade kosti i hrskavica a napune kačkavaljom i slaninom

    U mom rodnom kraju (Istočna Srbija) se govorilo: Otac da jede, ćerka da gleda, otac na ćerku da ne dava. E to. 

    Slike su vam ovde:

    https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x475a65c903e56171%3A0xf83abaab266448d7!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipODvM3JaA_2XD4C8pCjmoVJMrMy_mM3AvVsWHpk%3Dw355-h200-k-no!5sma%C4%8Dkov%20podrum%20meni%20-%20Google%20pretraga!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOSwNsYcfGVJyj3pFtxuc1g3PDu31uBAUfyUM48&hl=sr-Latn&sa=X&ved=2ahUKEwiZpP2QptD5AhUQjosKHTK1ASsQoip6BAhHEAM


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Tue Aug 23, 2022 10:42 am

    "Kapica" u Lukavici poviše Dimitrovgrada.

    Odajem priznanje pokojnom Filipenku koji je tipovao mesto pre dobrih 6 godina na tamou, kada sam tražio preporuke za mesta na bugarskoj granici.

    Naizgled skupo za južnjačke standarde, mesto je zapravo najmanje upola jeftinije od Bgd kada se u obzir uzme veličina i kvalitet.

    4 osobe (od toga 1 žena) sa mnogo pića ali skoro bez alkohola ne računajući 1 radžu i 0.25 belog za špricer, malo jače od 6,000 RSD. Mogli smo da prođemo i sa četvrtinom porudžbine manje.

    Obavezno: dimljena vešalica, teleća džigerica, rebra, šopska, čorbica, lepinja
    Nije obavezno: kobasica, uštipak, moravska salata

    Nisu imali repove sa menija.

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 FaxdTOUXoAUcjc4?format=jpg&name=large

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 FaxdVheXkAAcPFZ?format=jpg&name=large



    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 FaxdYwLXwAIOMQH?format=jpg&name=large


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kolomast

    Posts : 125
    Join date : 2017-03-11

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kolomast Wed Aug 31, 2022 6:04 pm

    Par dana intenzivnog nabijanja pirocanskim mesistem...juce rucak Kod Pirocanca,odma pored murije u centru Pirota.teleca u maramici i rebarca na kajmaku plus trljanica..btw gde god sam jeo bio je vrh lele Pirot  Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 3137070404
    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 KQcUzcb
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Erős Pista Wed Aug 31, 2022 7:03 pm

    Sjajno izgleda.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9575
    Join date : 2020-06-19

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by fikret selimbašić Wed Aug 31, 2022 7:06 pm

    Erős Pista wrote:Sjajno izgleda.

    Tako izgleda sve iz Pirota što sam vidio ovde i širom interneta Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 3826186726 Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 1041382396


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Zus Thu Sep 01, 2022 9:31 am

    kolomast wrote:Par dana intenzivnog nabijanja pirocanskim mesistem...juce rucak Kod Pirocanca,odma pored murije u centru Pirota.teleca u maramici i rebarca na kajmaku plus trljanica..btw gde god sam jeo bio je vrh lele Pirot  Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 3137070404
    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 KQcUzcb
    Pretpostavljam da je fotka sa neta. Brendirao Pirocanac meso zastavicom. Malo je bzvz

    Da, sve tako u Pirot
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Thu Sep 01, 2022 9:46 am

    ja baš nisam video ovakvu dekoraciju a ni posuđe dole ali sadržaj je to je što je. ni mesto ne znam mada se tamo sad već na po 3 meseca otvaraju nove kafane pa ko zna. svakako to je niški/južnjački fazon, ako ne valja ljudi neće da idu tamo, nema političkog trika da ti se napuni kafana kao u beogradu, tako da ćemo overiti


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kolomast

    Posts : 125
    Join date : 2017-03-11

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kolomast Thu Sep 01, 2022 12:29 pm

    Zus wrote:
    kolomast wrote:Par dana intenzivnog nabijanja pirocanskim mesistem...juce rucak Kod Pirocanca,odma pored murije u centru Pirota.teleca u maramici i rebarca na kajmaku plus trljanica..btw gde god sam jeo bio je vrh lele Pirot  Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 3137070404
    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 KQcUzcb
    Pretpostavljam da je fotka sa neta. Brendirao Pirocanac meso zastavicom. Malo je bzvz

    Da, sve tako u Pirot
    Nemas ti cime da pretpostavis  Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 2304934895 a ono.. opet si u pravu, fotka je sa neta jer si je tu i video ( na ovoj strani foruma)  Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 3137070404
    kolomast

    Posts : 125
    Join date : 2017-03-11

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kolomast Thu Sep 01, 2022 12:33 pm

    kondo wrote:ja baš nisam video ovakvu dekoraciju a ni posuđe dole ali sadržaj je to je što je. ni mesto ne znam mada se tamo sad već na po 3 meseca otvaraju nove kafane pa ko zna. svakako to je niški/južnjački fazon, ako ne valja ljudi neće da idu tamo, nema političkog trika da ti se napuni kafana kao u beogradu, tako da ćemo overiti
    Overi slobodno.Cudi me da nisi cuo za ovu kafanu ako vec slovis za poznavaoca jer postoji dugo a od desetak preporucenih u Pirotu, uspeo sam da overim samo par njih jer nije bilo vremena za sve
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kondo Thu Sep 01, 2022 2:34 pm

    brte ne postizavam, isto kao i u nišu

    ima toliko kafana da nije normalno i sve valjaju ovako ili onako (sem ladne vode ali neću o tome)

    ima i ta vitina iža koja je novija koja treba da se overi

    ali dugačak je septembar


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kolomast

    Posts : 125
    Join date : 2017-03-11

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by kolomast Thu Sep 01, 2022 4:00 pm

     vitina iža mi bila na spisku zelja,nisam stigao da obidjem

    Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane - Page 8 Empty Re: Pečenjare, mesare, kafane i ostala izvorišta moćne ishrane

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 4:09 am