Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    NINova nagrada

    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook 2020-01-20, 01:18

    ali ovo za magritovu obmanu slika je prilicno ono sedi jedan nisi razumeo. u pitanju je jezicka igra, kritika reprezentacija ili mozda dokaz nemogucnosti da se iz reprezentacije u umetnosti izadje a ne neka maskirovka kako muceni tabaske misli.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista 2020-01-20, 01:21

    Ma naravno, uopste mi nije jasno sta je hteo sa sirotim Magritom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook 2020-01-20, 01:29

    pa to sto nama nije jasno nije problem ali bojim se da izmice i njemu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista 2020-01-20, 01:32

    A ne kapiram ni kakve veze ima Ransijer sa time sto Teofil ne voli Handkea.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook 2020-01-20, 01:35

    pa ono je verovatno najbanalniji citat kod inace cesto veoma banalnog ransijera.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj 2020-01-20, 01:38

    plachkica wrote:ja ću da vam prenesem ovde

    koji on problem ima sa ženama?


    Tvoj sliku zalijepit će na zid, što na prvoj strani objavit će NIN, bit će kao da si njim tu.
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest 2020-01-20, 01:51

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Somlói Galuska 2020-01-20, 06:12

    Dobro, a sad, izvinite me što pitam - ovo za "dvojicu koji su rekli da im je Handke dosadan" - nije validan argument?
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest 2020-01-20, 06:55

    Zašto bi bio? Niko nije dužan da voli Handkeov stil.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Somlói Galuska 2020-01-20, 07:04

    Papa Lazarou wrote:Zašto bi bio? Niko nije dužan da voli Handkeov stil.

    Neko ko je književni kritičar bi trebalo valjda da secira Handkea malo ozbiljnije? Nije u pitanju neki forumaš sa PPP koji će da kaže da ga je neki film "smorio", nego predsednik žirija Ninove nagrade i književni kritičar. Valjda zato?
    Mislim, ne bih da se previše mešam, pošto mi je ova ekipa koja je objavila bojkot još manje simpatična. Onda sam pročitao Tabaševićev tekst na fejsbuku koji je neko stavio i, na žalost, ima tu dosta stvari koje piju vodu, nije baš da nema materijala za pljuvku.
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest 2020-01-20, 07:32

    Pa neću ni ja da branim površnog Teofila  NINova nagrada - Page 13 3579118792

    Nije problem nazvati Handkea dosadnim (pa kad jeeeeesteee  NINova nagrada - Page 13 4135669698) ali tome treba da prethodi neki kritički proces iščitavanja i analize.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista 2020-01-20, 09:52

    Cekaj, ja ne znam gde je to Teofil rekao ili napisao, ali mi se cini stupidnim da se o tome govoti na osnovu rekla-kazala kao sto to cini Tabasevic. I konacno, odgovor na to je da se presavije tabak pa pise polemicki odgovor, a ne ovo proseravanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Somlói Galuska 2020-01-20, 10:05

    Tačno naravno. Mislim ovi što bojkotoju ćeraju svoju politiku, kao što je i Teofil ćera. Ali, to je jedno tužno stanje, gde čovek mora da se opredeljuje politički za jedne ili druge.
    Neka razlika je u tome što je Tabašević bar nekakav pisac, a Teofil je politički novinar primenjen na književnu kritiku.
    Cripple fight, anyway.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook 2020-01-20, 10:35

    ta dvojca su valjda milenkovic i pancic. inace za smrdu bogoljuba se vec orgija kako eto ne cita cirilicu zato sto je srbomrzac. naravno teofil ima milion mana ali cita cirilicu i nigde nije zapravo tako nesto izjavio. stavise kada se tipka bogoljub cirilica ispada onaj tekst latinica, cirilica, fajgeljica gde eksplicitno kaze da vole cirilicu i da mu je zao sto je brani fajgej.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest 2020-01-20, 10:38

    Anđe'o wrote:Tačno naravno. Mislim ovi što bojkotoju ćeraju svoju politiku, kao što je i Teofil ćera. Ali, to je jedno tužno stanje, gde čovek mora da se opredeljuje politički za jedne ili druge.
    Neka razlika je u tome što je Tabašević bar nekakav pisac, a Teofil je politički novinar primenjen na književnu kritiku.
    Cripple fight, anyway.

    s tim da se "apel" jedne strane uredno prenosi u dnevniku rts-a i na pinku. malo je veće od "dve strane ćeraju svoje".
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest 2020-01-20, 10:43


    ...
    Član jednog od ranijih saziva "Ninovog" žirija, ugledni univerzitetski profesor književnosti, esejista i kritičar Aleksandar Jovanović, za naš list objašnjava situaciju u kojoj se našlo nekad značajno priznanje.

    - "Ninova" nagrada se, u ovim okolnostima, ne može odbraniti, ali se, uprkos tome, mora braniti. Ne može se braniti, jer prodajom i privatizacijom nacionalnih institucija (strancima ili domaćim strancima, svejedno), dobijamo ovo što smo dobili. Ne može se odbraniti jer ona više i ne postoji, ovo je našminkana baba koju prodaju kao devojku, ali, šminka se konačno istopila. Sa druge, strane, mora se braniti ideja i vrednost "Ninove" nagrade, jer na taj način branimo srpsku kulturu od sunovrata koji se nadvija nad nju - kaže Jovanović i dodaje:

    - Naravno, oni koji su kupili nedeljnik i nagradu sami biraju članove žirija, po principu: nekompetentnosti, ideološkog antisrpskog promišljanja autora i dela, nerazumevanja, čak i preziranja književnosti. Na dnevnom redu je, čitamo, i opcija da se pretvori u neku regionalnu nagradu za pisce "bratskih" naroda i nacionalnih manjina, jer ne treba srpskoj književnosti dozvoliti čak ni da ima priznatu nagradu za srpsku književnost. Domaći i regionalni regionalci su ponovo združeni na delu, a njihovo delovanje nam ne može doneti puno dobroga. S treće strane, književni esnaf kao da ne postoji, razbijen je na dva udruženja pisaca (oba politički markirana). Pa ipak, ova ideja - iako zakasnela, što baca ne baš malu senku na nju (jer se sve znalo i pre ovogodišnjeg šireg i užeg izbora) - biće korisna, pod uslovom da potpisnici i drugi pisci pođu najpre od sebe: da jasnije naglase svoju odanost sopstvenom narodu i kulturi, da se ne plaše od političke "nekorektnosti" u pisanju, da ne beže od svog osnovnog pisma i, nije nevažno, da u svome javnom radu ne koketiraju sa nosiocima orijentacije kojoj se sada, s razlogom, suprotstavljaju. I na kraju treba javno reći: kulturna politika, za koju se zalaže "Ninov" žiri i mediji koji stoje iza njega nije u suprotnosti sa preovlađujućom kulturnom politikom države Srbije. Od toga treba poći, ako smo odani svojoj kulturi, i kao srpskoj i kao evropskoj - ističe Jovanović.
    ...

    https://www.novosti.rs/vesti/kultura.71.html:842549-Bojkot-Ninove-nagrade-Pisci-ustali-protiv-terora-politicke-korektnosti?fbclid=IwAR0_OSOEcqI-5aix2o0zGmqHlJs1LPoZoe0IT7Hge9PDQBnCZQhfnvAs7MI
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook 2020-01-20, 10:52

    to. da se smenjuju iz godine u godinu grbic, deksa i kec a svake prestupne daju postenom levicaru tabasketu. kakva lakrdija.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by beatakeshi 2020-01-20, 11:02

    Kakav bi to amok bio da nagrada postane exyugo i da je dobije recimo Perišić. NINova nagrada - Page 13 1727922752
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by boomer crook 2020-01-20, 11:21

    ono bese aralica izjavio kako za njega nema razlike izmedju srpske i bugarske knjizevnosti?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Erős Pista 2020-01-20, 11:56

    Не можемо партијску борбу у изборној години пренети на терен књижевности. Шта би нам казао о томе још један Нинов добитник Борислав Пекић?


    Сваком ко има слуха, ова бука била би зато довољна да нешто предузме. Но, шта чинити? Ако се тврдоглаво настави са проглашењем добитника, доћи ћемо у ситуацију да можда и добра књига и ваљан писац буду делегитимисани због нелегитимности жирија.


    У минут до дванаест (овај чланак појављује се на нашем сајту у 7, а награда се проглашава у 12 часова) због тога предлажем да се ове године не додели Нинова награда већ да се, насупрот томе, жири распусти и именује нови.
    http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2945/smatracnica/3817827/raspustite-ziri-sledece-godine-dve-nin-ove-nagrade.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest 2020-01-20, 12:05

    Tišma, mmw
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj 2020-01-20, 12:06

    Vreme je za 1 obracanje novinarima u zgradi predsednistva
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj 2020-01-20, 12:08

    domacim strancima

    to mu dodje kao neka kulturna vaijanta da se kaze "autosovinistima"?
    Anonymous
    Guest

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Guest 2020-01-20, 12:11

    Kako do sad nismo skontali da  je cela frka nastala zbog Srebrenice
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Nektivni Ugnelj 2020-01-20, 12:13

    nismo se udubljAvali...

    NINova nagrada - Page 13 Empty Re: NINova nagrada

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-05-19, 19:45