Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by One Eyed Bob Sat Aug 24, 2024 1:07 pm

    Da, baš vrtim tu sliku u glavi i potpuno se slažem. Nelagoda u sopstvenoj koži i odelu se ne može sakriti, i uznemirava me kada to vidim jer takvi ljudi ne treba da dolaze na visoke pozicije, ili još bolje ni na kakve pozicije na kojima im je neko potčinjen.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 24, 2024 1:47 pm

    Erős Pista wrote:Nelagoda kameleona i social climbera koji se ne oseca kao kod kuce ni u jednoj klasi. Prevarant koji je svestan da je prevarant.

    da, lik je zapravo pravi autosovinista. misim da su to zakljucili u onom kye podkastu samo ne barataju leksikonom pa ne znaju pravu rec.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Aug 24, 2024 1:50 pm

    USA - США - SAD - Page 28 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3344
    Join date : 2021-09-13

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Uncle Baby Billy Sat Aug 24, 2024 3:39 pm

    zvezda je zivot wrote:
    Erős Pista wrote:Nelagoda kameleona i social climbera koji se ne oseca kao kod kuce ni u jednoj klasi. Prevarant koji je svestan da je prevarant.

    da, lik je zapravo pravi autosovinista. misim da su to zakljucili u onom kye podkastu samo ne barataju leksikonom pa ne znaju pravu rec.
    ne znam, nisam uočio od silnog psihologoziranja. malo je bilo neprijatno to slušati, nešto kao kad ovde pričaju da je Vučić lud. ali eto još jedne sličnosti između njih dvojice.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 24, 2024 3:51 pm

    Uncle Baby Billy wrote:
    zvezda je zivot wrote:

    da, lik je zapravo pravi autosovinista. misim da su to zakljucili u onom kye podkastu samo ne barataju leksikonom pa ne znaju pravu rec.
    ne znam, nisam uočio od silnog psihologoziranja. malo je bilo neprijatno to slušati, nešto kao kad ovde pričaju da je Vučić lud. ali eto još jedne sličnosti između njih dvojice.

    pa nema nas hiljadu na forumu. zna se ko ovde prica da je vucic lud. ja. ako ti je neprijatno da slusas o tome da je vucic lud, mene bi, ponavljam sto puta, bas interesovalo zasto je toliko neprijatno cuti da je vucic lud. misim ja imam teoriju: zato sto ovde na forumu postoji ideja - ideja je teska rec, ali refleks - da je psihologiziranje uzasno nematerijalisticka stvar koja je deo tviteraskog #vucicpeder diskursa od koga se mi ogradjujemo i da nas to odvlaci od imena svih problema danasnjice - kapitalizma! ja misim da je tvrdoglavo odbijanje psihologizacije vucica jednako naivno i nematerijalisticko glediste ko i svodjenje svega na vucicevu licnu patologiju.


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 24, 2024 4:16 pm

    a otpor prema psihologiziranju vensa je jos cudnijiji. misim covek ne samo da se ponasa jako cudno nego je napisao memoare u kojema sebe psihologizuje. o cemu je trebalo da pricaju? zasto je to toliko neprijatno? misim i njega su oblikovale neke konkretne materijalne okolnosti drustva koje ga je stvorilo.  ali dobro, na burundiju smo izveli istorijski raskid izmedju levice i frojda, dobro je znati, da ne bi bilo #vucicupederu.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Aug 24, 2024 4:17 pm

    USA - США - SAD - Page 28 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sat Aug 24, 2024 4:23 pm

    И да се разумемо, то је западни поглед на свет, тамо се иде у школу за младолидере ако мислиш да испредњачиш у политици, тамо се тај лидршип цени и гура још од основне, сви гледају да буду поштени налазачи талента и да се прославе што су га на време уочили, увек нам требају вође.

    И онда, наравно, имаш систем у коме много зависи баш од те личности вође, тако је наштелован фабрички. Одатле до псиологисања нема ни корак, већ си ту. Трампара је само згодан изузетак, нашао је рупетину у систему и лично избушио још неколико, и онолико тога провукао кроз њих, и ето ти Џејдаја Венса Ванцета у небраном грожђу, где н'уме да се снађе.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 24, 2024 4:32 pm

    паће wrote:
    Одатле до псиологисања нема ни корак, већ си ту.

    hvala pace, nisam znao da se tako kaze. ne koristim tu rec cesto a i retko citam o njoj.

    misim ovaj tabu o vucicu i ludilu je samo jos jedan primer koliko je vucic sve sludeo. misim taj podkast ima i dobre epizode o vilsovim knjigama nixon agonistes i the kennedy imprisonment. sta sad, ni o licnostima kenedija i niksona ne bi trebalo da se pise jer - sta? - #kapitalizam?


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Aug 24, 2024 4:40 pm

    Meni podkast bio zabavan USA - США - SAD - Page 28 2304934895


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3344
    Join date : 2021-09-13

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Uncle Baby Billy Sat Aug 24, 2024 5:14 pm

    jeste zabavno, to je entertejnment u krajnjoj liniji. no je meni utisak da mi to da l je Vensa oblikovao odnos sa bakom na ovaj ili onaj način malo šta osvetljava u političkom smislu. jeste, baš je od Tramp=Hitler stigao do šlihtanja Trampu jer očajnički seeks approval, a ne zato što je kao i cela njegova partija shvatio da je vreme da se poljubi prsten.  onoliki drugi prešli isti taj put, od Teda Kruza preko Niki Hejli do Viveka i DeSantisa.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sat Aug 24, 2024 5:16 pm

    zvezda je zivot wrote:
    паће wrote:
    Одатле до псиологисања нема ни корак, већ си ту.

    hvala pace, nisam znao da se tako kaze.

    Нисам ни ја знао док ми није пало на ум... Сад се каже.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    boomer crook

    Posts : 37337
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Sat Aug 24, 2024 5:41 pm

    pa ne mislim ja da su njihove patologije odvojene od njihovih politika.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 24, 2024 5:49 pm

    Uncle Baby Billy wrote:jeste zabavno, to je entertejnment u krajnjoj liniji. no je meni utisak da mi to da l je Vensa oblikovao odnos sa bakom na ovaj ili onaj način malo šta osvetljava u političkom smislu. jeste, baš je od Tramp=Hitler stigao do šlihtanja Trampu jer očajnički seeks approval, a ne zato što je kao i cela njegova partija shvatio da je vreme da se poljubi prsten.  onoliki drugi prešli isti taj put, od Teda Kruza preko Niki Hejli do Viveka i DeSantisa.

    ja stvarno ne znam kako se moze sporiti da mu je odnos sa porodicom oblikovao pogled na svet i to kako deluje u svetu. misim to vazi prakticno za svakoga a ne za vensa koji o tome i pise.

    ako se dobro secam, poenta je u tome da on ima ocigledan visak u svemu sto radi, da uvek mora da preteruje. i da je zato dosao u situaciju da kaze da je tramp hitler. niko od ovih koje si nabrojao kolko ja znam nije reko da je tramp hitler. a po informacijama koje met sitman ima, niko od potencijalnih potpredsednickih kandidata nije mogao toliko da mu se uvuce koliko vens i to je 1 od razloga zasto je postao raninmejt.


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 24, 2024 5:59 pm

    boomer crook wrote:pa ne mislim ja da su njihove patologije odvojene od njihovih politika.

    naravno. ja doduse misim da mozemo da ih razdvojimo u razlicitm momentima ali su, ako moram tako da se izrazim, u dijalektickom odnosu


    _____
    ova zemlja to je to
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3344
    Join date : 2021-09-13

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Uncle Baby Billy Sat Aug 24, 2024 6:20 pm

    boomer crook wrote:pa ne mislim ja da su njihove patologije odvojene od njihovih politika.

    ne mislim ni ja, samo širok je spektar shvatanja te veze, od skoro trivijalno slabe do direktno uzročne, recimo tako. ja sam skloniji tome da se u razumevanju političkih aktera ne oslanjam na tu vezu previše ako baš ne moram.

    zvezda je zivot wrote:

    ja stvarno ne znam kako se moze sporiti da mu je odnos sa porodicom oblikovao pogled na svet i to kako deluje u svetu. misim to vazi prakticno za svakoga a ne za vensa koji o tome i pise.

    ako se dobro secam, poenta je u tome da on ima ocigledan visak u svemu sto radi, da uvek mora da preteruje. i da je zato dosao u situaciju da kaze da je tramp hitler. niko od ovih koje si nabrojao kolko ja znam nije reko da je tramp hitler. a po informacijama koje met sitman ima, niko od potencijalnih potpredsednickih kandidata nije mogao toliko da mu se uvuce koliko vens i to je 1 od razloga zasto je postao raninmejt.

    oblikovao, naravno, ne sporim, ali to može da bude prosto kontingentna činjenica o tome kako je došao do svojih uverenja, npr. da l tako što je kao dobar sin išao očevim stopama ili se formirao u opoziciji prema njima. ili krenuo jednim od ta dva puta pa prešao na drugi, ili šta god. ne mora da govori mnogo o tome kako postupa kao političar. ne kažem, može takva analiza da bude i uverljiva i da nešto stvarno otkrije o političaru, jedino su mi psihološka objašnjenja nisko na listi objašnjenja nečijeg političkog profila. sistemski faktori mi se čine kao važniji. tu bih napravio izuzetak sa likovima ko što je Tramp, koji su larger than life i razbijaju sistemske modle, igraju igru po svojim pravilima i kod kojih mi je očiglednija veza između lične psihologije i politike.

    ne znam, to su valjda uglavnom samo moji priors, možda ne valja to kako gledam na stvari.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 24, 2024 7:14 pm

    dobro, ti se odista rukovodis logikom gvozdenih determinizama  USA - США - SAD - Page 28 1233199462

    razumemo se iako se ne slazemo. misim ja ne bih pravio tako ostru distinkciju, cak dihotomiju, medju tim razlicitim drustvenim odnosima iako razumem da su neke sile jace od drugih. i naravno da ne mozemo da izvlacimo jake kauzalnosti, bavimo se metaforama i paralelizmima a ne grubim modelima mada misim da u vensovom slucaju cini se da politicki stavovi dosta jasno proizlaze iz njegovih ranih jada i nacina na koji se obracunavao s njima, mozda i zato sto ih on tako shvata. uglavnom, ja ne volim kada se dusevni zivot  odbacuje kao neki suvisni, privatni ili apstraktni cinilac  nedostojan analize ko da njega ne oblikuju drustveni i politicki odnosi i ko da on ne dobija izraz u politici. 



    boomer jedini zivi covek sa kojim se slazem u 2 kljucna pitanja danasnjice. izrael i gaza i da li je vucic lud.


    _____
    ova zemlja to je to
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Sat Aug 24, 2024 11:01 pm

    necu vise da smaram s ovom temom. samo me boli kad znam da je nekad gradjanski psiholoski roman bio privilegovan objekat koji su marksisti koristili za razumevanje sveta (onda je roman probelmatizovo psihologiju ali uglavnom iz svojih autonomaskih razloga) a sad ne smes da kazes da je vladar u ludom i iracionalnom sistemu lud i iracionalan, jer 'psihologiziranje' nije za ozbiljne ljude. 

    bilo kako bilo, odsluso sam novu epizodu popularnog podkasta kye. tema je bila dnc. iza pejvola pa cu prepricati u crticama.

    - jako lose sto nisu dozvolili palestincima da pricaju. najhrabrije o gazi sto se culo na konvenciji bilo je iz usta izraelaca ciji su clanovi porodice taoci.

    - kamala je po sadrzaju imala los govor. ali vajb joj je bio odlican. odlicno je modulirala glas. oseca se udobno u svojoj kozi i uziva na sceni. jako dobro je pogodila taj mali prostor u kojem zena politicarka u mizoginom svetu moze da uspe,  zena-zastitnica koja nije ni agresivna ni defanzivna ali je sigurna. niko osim hilari nije pomenuo glas siling. dobro je sto trampa vise ne tretiraju kao smrtnu opasnost nego kao malog coveka i sarlatana koji moze da napravi ogromnu stetu.

    - misel obama je najtalentovaniji americki politicar. savrsen govor ali vidi se da ne uziva u tome. svi hoce da ona bude predsednica zato sto znaju da ona to nece.

    - bajden je imao standardni doom&gloom govor.

    - volc je sjajan. citirali su chapovog ex-pundita cushbomba o tome da je jezik neoliberalizma jezik tranzicije 'gradimo most ka tome' 'idemo ka tome' i da toga kod volca nema nego 'mi hranimo decu a oni pale knjige'. onda su pricali kako je volc savrsen muskarac za drugog coveka i da tramp mnogo gresi sto ga napada da nije bio prvi trener nego defanzivni koordinator.

    - ocigledno je da i volcova deca vole volca i kamalina deca kamalu.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sat Aug 24, 2024 11:11 pm

    Sve istina.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Sun Aug 25, 2024 12:02 pm

    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sun Aug 25, 2024 12:05 pm

    USA - США - SAD - Page 28 3579118792 USA - США - SAD - Page 28 3579118792 USA - США - SAD - Page 28 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Sun Aug 25, 2024 12:25 pm

    Ne slazem se, yveydo. Pre svega zato sto si me zacnuo u vezi Tulsi, ali ima tu i jos poneki argument.

    Prvo, daleko od toga da se ovde iznose, ili prenose tejkovi na isti, materijalisticki fazon. Ovo su postmoderna vremena, igramo se, kombinujemo teorije. Marksizam, strukturalne analize, teorije medija, medjunarodnih odnosa... To je sve legitimno. Legitimna je i Zizekova lakanovstina, jer on koristi Lakana da bi objasnio drustvena iskustva i fenomene.

    Psihologiziranje na liniji vucicpederizma pak ne drzi vodu. Kada se posvadjas sa svojom nevencanom suprugom, sasvim je legitimno da je psihologiziras, jer ona je slobodna zena koja ima neposredan odnos sa tom, i direktno sprovodi svoju volju. Sa Vucicem je drugacije. Vucicevo telo takorekuc su drugi ljudi i institucije, njegove oci i usi su drugi ljudi i institucije, njegova usta su drugi ljudi i institucije. Ono sto su za nas pojedinacno zakoni fizike koji nas ogranicavaju, to su za njega drugi ljudi i institucije. Drugi ljudi i institucije koji su postojali pre njega, i koji ce postojati posle njega na vlasti.

    Samim tim se njegova politika ne moze psihologizirati, jer je njegova volja bitno ogranicena, ulancena za inerciju odnosa drugih ljudi. Njegovo licno tu igra sasvim povrsnu ulogu. Da li tu postoji neka psiholoska matrica, koja povezuje Vucica, Djilasa, Djokovicevog caleta, psiho tatu iz Dubone itd - nesumnjivo. Ali to je ono zajednicko, sistemsko, a ne individualno Vucicevo.

    Individualno psihologiziranje jeduno ima smisla na taktickom nivou. Tu je bitno da li je neko risker ili ne, dogovoran ili ne. Ali sve iznad toga je samozamajavanje.
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by zvezda je zivot Sun Aug 25, 2024 12:57 pm

    ja i misim da je sve propalo kad je krenulo sa psihoanalizom filmova, lose analize, losi filmovi, to je bila istorijska greska, tu je sve otislo u kurac.

    misim ja se uglavnom slazem sa tobom. ludilo naravno jeste sistemsko, ja samo ovoj temi i prico o ludilu sekspirovih kraljeva. samo sto se ovde mnogo dalje: da ne trazim postove ali ovde je koliko pre par meseci pisano da je sve sto vucic radi determinisano globalnim kapitalizmom, odnosima ambasada, istoka, zapada, trendova evropske desnice i cene psenice. to je prosto 1 slepi determinizam koji se prodaje ko neka analiza i nema veze sa zivotom. to je jedna stvar. druga i po meni kljucna stvar je sto ljudi misle da je kapitalizam racionalni sistem i da vucic kao uspesni akter mora biti racionalni igrac. i onda je svaki sledeci korak manje uverljiv: njeegova ludjenja su samo maska. nenormalni eksces je samo predstava iza kojih stoje istrazivanja javnog mnjenja itd. to je iskreno manje ozbiljno nego vucic peder.

    ono gde se ne slazem ovo sto si napisao o zeni. i zena je ko i sve drugo postoji u ovom nasem svetu i razne sile uticu na nju i nista nije neposredno i direktno. mozda ne uticu ambasade, ali mozda i ambasade.


    _____
    ova zemlja to je to
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Sun Aug 25, 2024 1:09 pm

    pa u odnosu struktura - ličnost, kada se ličnost bitno izdvoji iz stvarne/idealtipske (normirane) strukture, i volja ličnosti dobrim delom razobruči kao što je u trenutnoj praksi kod nas, psihologizacija dobija na značaju jer sama ličnost ima veći prigrabljeni ejdžensi i više determiniše stanje i kurs događaja.
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by One Eyed Bob Sun Aug 25, 2024 1:27 pm

    Pre par večeri slušam ženu u avionu kako se pita zašto jedan što kašlje pozadi "ne crkne", zašto čovek kome su zabrljali bording kartu "odugovlači polazak, izbacite ga iz aviona i gotovo", i zašto avion ne poleti sa stajanke nego ide svuda po aerodromu pre poletanja (nije naravno rekla "stajanka", ali shvatate sentiment). 

    Svi se pitate zašto pišem ličnu anegdotu i da li će se na to svesti moja moć govora, na senilni solipsizam, na beskrajno prežvakavanje sopstvenih iskustava, verovatno hoće a i vi ćete tako završiti, ali to nije značajno za ovu priču. Ta žena je produkt svoje klase, odevena je u belo i zlatno, što je neformalna uniforma izvesne kategorije putnika na čarter letovima, a naravno govorim o višem srednjem sloju, onom koji rinta i lakta se, ništa mu nije sveto, nije akumulirao dovoljno da bi ikada bio relaksiran, stalno je zbog nečeg besan i tužan, i uopšte to je jedan život u kome ima i hedonizma i nagoveštaja lepote i nekakvih socijalnih pretenzija koje se ne svode samo na materijalno, ali teško se stiže do tog bogataškog hygge-a kada moraš da zaradiš za njega u jednoj generaciji i to čoveka moralno troši. 

    Vučić mi izgleda kao jedan...avatar te klase, jedna, da kažemo, tulpa, on je stvoren od kukavnih svađa za parking mesto, od trange-frange muljačina, od zaposlenja koja nemaju ime (kada pitate čoveka šta radi, a on ne da jasan odgovor za pet sekundi, to znači da je kriminalac, zapratite me za još korisnih saveta), on je uzdignut u tom svetu, u njemu je formiran karakterno i lol profesionalno i nije on mnogo zreliji za evaluaciju nego ta žena iz aviona koja želi da poletimo sa stajanke i svi nestanemo u velikoj vatrenoj lopti. Potrošen je, patologizovan, ispunjen arivističkim neurozama, verovatno i mrvicu nefunkcionalan, izvesno je neosvešćeni sadista. On je istovremeno proizvod društva i tvorac društvene svesti. I zbog svega toga mislim da psihologizovanje Vučića treba da se vrši veoma oprezno i da se ne pada u zamku da se njegovi ekscesi patologizuju, da se u njima traži dijagnoza ili egzotika. Njegovo ponašanje je banalno iživljavanje malo bahatijeg srpskog gazde. 

    Ne uprkos tome, već baš zbog toga mislim da je donekle korisno baviti se njegovom psihologijom i matricom u kojoj je ponikao. Sistem u kome on deluje proizveo bi sličan početni rezultat i bez Vučića, s tim što bi i taj drugi verovatno pokazivao sličan set izvitoperenih karakteristika. E sada je pitanje do koje mere je današnji sistem determinisan ličnim patologijama, pošto su vansistemske ingerencije Vučićeve kamarile sve veće i snažnije i lična vlast sve izraženija. To je skala od predsednika Italije koji ne znam ni ja otvara turnire u šahu, do srednjeazijskih despota koji mogiu da promene kalendar po volji i da dodaju novi padež jeziku.


    _____
    Gdje punac drži pive?

    USA - США - SAD - Page 28 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 7:14 pm