Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Sun 25 Aug - 13:37

    @DC

    Staznam, meni Vuciceva licnost tu ulazi u sklop strukture. Odnosno, razobrucenost is not a bug, it's a feature. Da Vucica nema, bio bi neki drugi kao on. Mozda bi Partizan bio privilegovaniji, mozda ne bi bilo toliko konferencija za stampu, ali bi i dalje mediji bili pod jednom sapom, Rusiji ne bi bile uvedene sankcije, rasla bi nejednakost, drustvo bi bilo nasilnije, kopao bi se litijum itd.
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Sun 25 Aug - 13:51

    One Eyed Bob wrote:On je istovremeno proizvod društva i tvorac društvene svesti. I zbog svega toga mislim da psihologizovanje Vučića treba da se vrši veoma oprezno i da se ne pada u zamku da se njegovi ekscesi patologizuju, da se u njima traži dijagnoza ili egzotika. Njegovo ponašanje je banalno iživljavanje malo bahatijeg srpskog gazde. 

    Ne uprkos tome, već baš zbog toga mislim da je donekle korisno baviti se njegovom psihologijom i matricom u kojoj je ponikao. Sistem u kome on deluje proizveo bi sličan početni rezultat i bez Vučića, s tim što bi i taj drugi verovatno pokazivao sličan set izvitoperenih karakteristika.


    Pretty much that.
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Sun 25 Aug - 14:01

    sve je povezano sa svim drugim, je li. forumašenjem o vučićevoj džejdivensovoj psisi* lakše razumevamo strukturu u kojoj dotični obitavaju i deluju, i rezultate toga, i obratno, razumevanjem strukture možemo da natuknemo kakvi se karakteri traže za pozicije u njoj.
    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Sun 25 Aug - 14:19

    Летећи Полип wrote:@DC

    Staznam, meni Vuciceva licnost tu ulazi u sklop strukture. Odnosno, razobrucenost is not a bug, it's a feature. Da Vucica nema, bio bi neki drugi kao on. Mozda bi Partizan bio privilegovaniji, mozda ne bi bilo toliko konferencija za stampu, ali bi i dalje mediji bili pod jednom sapom, Rusiji ne bi bile uvedene sankcije, rasla bi nejednakost, drustvo bi bilo nasilnije, kopao bi se litijum itd.
    apsolutno ne mora da znači, AV je paranoik koji je uzaptio sve moguće medije i poluge vlasti i koji trči da na sve moguće načine zadovolji i zapadne i istočne partnere kako mu se ne bi desilo ono što se desilo miloševiću i žutima

    možda bi došao neko njemu sličan ali više je vjerovatno da ne bi, jer ovo što on radi zahtijeva poprilično veliku dozu psihopatije koju nema svako
    паће

    Posts : 41156
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sun 25 Aug - 14:27

    MNE wrote:
    Летећи Полип wrote:@DC

    Staznam, meni Vuciceva licnost tu ulazi u sklop strukture. Odnosno, razobrucenost is not a bug, it's a feature. Da Vucica nema, bio bi neki drugi kao on. Mozda bi Partizan bio privilegovaniji, mozda ne bi bilo toliko konferencija za stampu, ali bi i dalje mediji bili pod jednom sapom, Rusiji ne bi bile uvedene sankcije, rasla bi nejednakost, drustvo bi bilo nasilnije, kopao bi se litijum itd.
    apsolutno ne mora da znači, AV je paranoik koji je uzaptio sve moguće medije i poluge vlasti i koji trči da na sve moguće načine zadovolji i zapadne i istočne partnere kako mu se ne bi desilo ono što se desilo miloševiću i žutima

    možda bi došao neko njemu sličan ali više je vjerovatno da ne bi, jer ovo što on radi zahtijeva poprilično veliku dozu psihopatije koju nema svako

    Тј био би неко други али не би издржао толико на власти.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    rujofil

    Posts : 617
    Join date : 2016-04-16

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by rujofil Sun 25 Aug - 14:40

    Ovaj OneEyedBobov post mi je  USA - США - SAD - Page 29 3137070404, mogo bi da ide ispod onog o fazama preletanja
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 25 Aug - 15:14

    Летећи Полип wrote:@DC

    Staznam, meni Vuciceva licnost tu ulazi u sklop strukture. Odnosno, razobrucenost is not a bug, it's a feature. Da Vucica nema, bio bi neki drugi kao on. Mozda bi Partizan bio privilegovaniji, mozda ne bi bilo toliko konferencija za stampu, ali bi i dalje mediji bili pod jednom sapom, Rusiji ne bi bile uvedene sankcije, rasla bi nejednakost, drustvo bi bilo nasilnije, kopao bi se litijum itd.

    Da on nije tu vrv da (tj nije 100% sigurno koliko bi se tacno razlikovalo, pitanje je u kom segmentu) ali da jedno 10-15 hiljada ljudi (sto je mali procenat stanovnistva) ostane bez ekonomske, politicke, bezbednosne i kriminalne moći - ne bi sve bilo isto.


    Ko je znao ovo sto ja pisem? Komunisti.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 25 Aug - 15:45

    Ali ne potpisujem da ako bi neka potpuno druga koalicija stranaka dosla na vlast, sa nekim predsednikom iz njihovih redova - da bi sve ostalo isto. Skoro sigurno ne bi.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 25 Aug - 15:45

    Ali ne potpisujem da ako bi neka potpuno druga koalicija stranaka dosla na vlast, sa nekim predsednikom iz njihovih redova - da bi sve ostalo isto. Skoro sigurno ne bi.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 25 Aug - 15:46

    паће wrote:
    MNE wrote:
    apsolutno ne mora da znači, AV je paranoik koji je uzaptio sve moguće medije i poluge vlasti i koji trči da na sve moguće načine zadovolji i zapadne i istočne partnere kako mu se ne bi desilo ono što se desilo miloševiću i žutima

    možda bi došao neko njemu sličan ali više je vjerovatno da ne bi, jer ovo što on radi zahtijeva poprilično veliku dozu psihopatije koju nema svako

    Тј био би неко други али не би издржао толико на власти.

    Ali to je neverovatno bitno.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun 25 Aug - 16:33

    Nektivni Ugnelj wrote:Ali ne potpisujem da ako bi neka potpuno druga koalicija stranaka dosla na vlast, sa nekim predsednikom iz njihovih redova - da bi sve ostalo isto. Skoro sigurno ne bi.
    Naravno da ne bi. Primer: Crna Gora. Nema Djukanivića, nema diktatora koji svakog dana izlazi iz frižidera. U Makedoniji i Hrvatskoj ne postoji ni diktator ranga Djukanovica i Vucica. Srbija je postala najgora varijanta post-YU razvoja, ali to nije bilo nesto sto je moralondanse dogodi.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 25 Aug - 16:49

    Apsolutno. Da ti moras da se brines za svoju fizicku bezbednost ako kritikujes otvoreno i javno vlast. Dotle smo dogurali.
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by One Eyed Bob Sun 25 Aug - 17:03

    pa te misli su mene i opredelile da podržim bilo koga sa potencijalom da stavi tačku na ovo, a posle ćemo videti šta ćemo.


    kad bi ovde bilo nekog admina, moda, bilo koga, da splituje, prebaci...ja bih pokušao ali se bojim da ću zabrljati a i mrzi me.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 25 Aug - 17:20

    Trebalo je s mora da se vraćaš autom USA - США - SAD - Page 29 2304934895
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Sun 25 Aug - 18:31

    Nektivni Ugnelj wrote:Ali ne potpisujem da ako bi neka potpuno druga koalicija stranaka dosla na vlast, sa nekim predsednikom iz njihovih redova - da bi sve ostalo isto. Skoro sigurno ne bi.


    Ne kazem da nije tako. Ali stvar je u tome sto druga koalicija stranaka nije dosla na vlast. Stavise, do skoro nije bila ni konkurentna.

    Mislim, svakako da bi Nemacka onomad bila drugacija da su umesto nacista na vlasti bile socijaldemokrate, ali jebi ga - revansizam sa socdemima ne ide.
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Sun 25 Aug - 18:39

    Da se razumemo, ne zagovaram ja svusuistizam. Ne kazem da bi sutra Dobrica bio ko Seselj, ako bi dosao na vlast. Samo da neme sanse da (sam) dodje na vlast. Ili, ako bi ga postavili neki namesnici, da bi mogao efikasno da je vrsi.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 25 Aug - 18:47

    Летећи Полип wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:Ali ne potpisujem da ako bi neka potpuno druga koalicija stranaka dosla na vlast, sa nekim predsednikom iz njihovih redova - da bi sve ostalo isto. Skoro sigurno ne bi.


    Ne kazem da nije tako. Ali stvar je u tome sto druga koalicija stranaka nije dosla na vlast. Stavise, do skoro nije bila ni konkurentna.

    Mislim, svakako da bi Nemacka onomad bila drugacija da su umesto nacista na vlasti bile socijaldemokrate, ali jebi ga - revansizam sa socdemima ne ide.

    Tu je stvar vrlo komplikovana i nisu junkeri izabrali NS da ih dovedu na vlast zbog revansizma.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Sun 25 Aug - 18:49

    Летећи Полип wrote:Da se razumemo, ne zagovaram ja svusuistizam. Ne kazem da bi sutra Dobrica bio ko Seselj, ako bi dosao na vlast. Samo da neme sanse da (sam) dodje na vlast. Ili, ako bi ga postavili neki namesnici, da bi mogao efikasno da je vrsi.

    Da, ali tu se postavlja pitanje sta bi neko kao Dobrica radio u toj situaciji. To je bilo pitanje i za Ðinđića. Ti ljudi imaju agency, u vrlo zajebanoj situaciji ali imaju agency
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Sun 25 Aug - 19:46



    Above is the latest polling breakdown from the New York Times. As you might notice, it does not currently project a Kamala Harris victory! She’s leading at the national level, but as everyone suddenly forgot in 2016, the United States does not have a national popular vote system. She’s leading in two of the three “blue wall” states, but the outcomes are within the margin of error, and most paths to victory require her to carry all three. She’s tied in Pennsylvania and Arizona. The only state here where a lead exceeds the margin of victory is Georgia, which favors Donald Trump. If Harris’s recent gains regress back to this state of affairs in the coming months, it’s a coinflip election where Trump could easily squeak out victory in Pennsylvania and Arizona and regain the White House. That’s not some wild hypothetical! It’s an entirely plausible state of affairs! Much more plausible than Trump winning in 2016, where it took Hillary’s wild unpopularity, Robby Mook’s incompetence, and decades-long indifference among Democrats towards the collapse of the Rust Belt. This election is very, very close.

    And yet this current state of affairs has produced some of the most wildly unrestrained football-spiking and expressions of certainty that I’ve seen in 24 years of following presidential elections. Matt Yglesias’s piece today - which continues his genuinely sad collapse into just pure anti-left bitterness - is more or less a declaration of victory. The entire crew at New York magazine is rabidly invested in the notion that Harris’s victory is assured, to the point where I doubt anyone affiliated with the magazine would be able to get real sustained skepticism into its pages. (And if you did the company Slack would call you a fascist.) The stentorian New York Times has been having a month-long collective orgasm about what’s happening, seeming to drop even the tattered fig leaf of impartiality, which until recently they’ve still pretended to embrace. Social media is stuffed with gloating, gleeful overconfidence about Harris’s coming victory. Democrats are not playing defense with their emotions, here, which is absolutely bonkers to me considering what happened just eight years ago.

    Type your email...
    Subscribe
    Look, I’m very willing to say that Harris has a real but fragile lead. Certainly I would bet money on a Kamala victory if you forced me to pick, and I’d feel OK about it. I also obviously very much prefer a Democratic victory, even as I am aware that a) the party is corrupt and in thrall to moneyed interests and b) an actual Harris presidential administration is going to be an endlessly tiring slog where Congressional Republicans stifle anything she tries to do. (Never forget that conservatives are better at being the opposition party, and clearly enjoy being the opposition party more, no matter how much they wail about presidential election results.) Yes, Harris should be assumed to have a narrow lead in a very tight election. But… that’s not what people are talking about. Everyone is losing their goddamn minds. So much of the ambient political conversation suggests that Democrats sincerely believe this election has become a coronation.

    And it’s an absolutely classic demonstration of how American liberals simply cannot process politics as anything other than psychodrama. They’ve viewed the Trump years as uniquely traumatic, even though George W. Bush was a vastly more destructive president than Trump. (But he ruined lives with class, so he’s less bad than Trump.) Trump lost in 2020 - I assure you, Joe Biden is currently president - but the news cycle has been discouraging and they dream of that night everybody made out in the rain in that park in Chicago in 2008, right before Obama ruled for eight years as a center-right president who liked to kill children with drone strikes. When they’re listening to Wait Wait Don’t Tell Me! in the shower in the morning they think “Kamala has to win,” and because they’re children of privilege they’re incapable of separating that emotional need for her to win from the possibility that she very well might not. Democrats will do anything to win, except what’s most important and most necessary for the party - to become ruthlessly hard on themselves, to be serious, to stop treating politics as ruling class Pokemon. But they don’t want to get serious. They want to spend the rest of their lives pretending that meme politics can save the country. But what if winning requires you to stop acting like a middle-aged teenager?

    https://freddiedeboer.substack.com/p/kamala-harris-isnt-winning-this-race
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sun 25 Aug - 20:00

    Proseravanje, realno. Ne vidim da je iko siguran u Kamalinu pobedu, a mediji poput NYT je neretko i otvoreno podjebavaju. Da je krenula hevi kampanja, krenula je, ali to je nesto drugo i govori upravo suporotno od ov9ga sto on tvrdi - da demsi shvataju izbore maksimalno ozbiljno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nim Chimpsky

    Posts : 178
    Join date : 2024-06-04

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nim Chimpsky Mon 26 Aug - 0:07

    Ne samo to nego pretpostavlja da ce republikanci imati vecinu u kongresu sto uopste nije izvesno. Prve dve godine ce vrv imati tesnu vecinu u senatu, ali za dve godine demokrate imaju sansu da vrate vecinu.  Svake dve godine se bira trecina senatora. Vrlo je vazno da demokrate dobiju vecinu u predstavnickom domu, tu su izbori na cetiri godine.

    Predstavnicki dom predlaze zakone, senat potvrdjuje zakone i sudije.

    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Mon 26 Aug - 17:45

    Erős Pista wrote:Proseravanje, realno. Ne vidim da je iko siguran u Kamalinu pobedu, a mediji poput NYT je neretko i otvoreno podjebavaju. Da je krenula hevi kampanja, krenula je, ali to je nesto drugo i govori upravo suporotno od ov9ga sto on tvrdi - da demsi shvataju izbore maksimalno ozbiljno.

    Nisi li ti skoro rekao da, ako odabere Walza, ona sigurno dobija izbore?
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Mon 26 Aug - 18:06

    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.nytimes.com/2024/08/25/opinion/kamala-harris-economy-trade-antitrust.html&ved=2ahUKEwjO0svmhJOIAxVj8bsIHTTiFYUQFnoECCEQAQ&usg=AOvVaw0_tMceXSatU6WIzIRIaOUM


    Malo podjebavaju Kamalu u NY Timesu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Mon 26 Aug - 18:15

    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Mon 26 Aug - 18:17

    E, ali ipak mora da objasni.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    USA - США - SAD - Page 29 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu 19 Sep - 18:11