Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by One Eyed Bob Sun Jul 21, 2024 3:48 pm

    U USA su iz.nekog razloga organi sile mnogo brži na obaraču kad im je neprijatelj džoger, poluslepa baka ili deĉak sa pištoljem na vodu.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    boomer crook

    Posts : 37335
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Sun Jul 21, 2024 3:50 pm

    da se vratimo da su na forda pucali 2x u dve nedelje. dakle ne probali da pucaju vec pucali i srecom (po njega) promasili. problem je u onome sto je znao i starac sa planine: kada nekoga resis da ubijes vec si u prednosti. tajne sluzbe su tu kao golman ili rudi gober. jedna greska i svi ce reci da lose rade svoj posao.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Јанош Винету

    Posts : 5424
    Join date : 2016-01-26

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Јанош Винету Sun Jul 21, 2024 4:48 pm

    Ма како на Путина или Сија нико не пуца?

    Кад је долазио Бајден у Београд варили су шахтове, затварали улице, није могла мува да пролети.

    Лабаво припремне мере у односу на претњу, спавање на стражи.


    +1 на Једнооког Боба:

    BUGGER

    Мени је овај текст својевремено мало отворио очи. 

    Код нас постоји та фасцинација тајним службама (као и у Русији), мислим да је то због таквог политичко-историјског тренутка. Све се распада али се распада у одређеном смеру, као да је дириговано, просто је нелогично да се ствари одвијају без неког усмерења. Има ту страха услед индуковане параноје, има предубеђења али има и историје активних мера страних служби, потказивања, спавача, агената провокатора као и континуитета тајне полиције које сежу од осамнаестог века.

    Јер на десет неуспелих тајних операција дође једна успешна која ствари потпуно промени. Ако је неуспешна, опет је показатељ распада система, недостатка компетентних људи на позицијама, а понекад и дубоке неморалности људи који би требало да нас чувају а не да држе хероин у сефовима Комерцијалне банке.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by ficfiric Sun Jul 21, 2024 5:22 pm

    One Eyed Bob wrote:nadrealno mi je da ljudi viču "eno ga na krovu" i da nakon toga, već sledeće sekunde, atentator ne oseti gnev Božji. Objašnjavam to 1) enshittificationom 2) mojim uvreženim iluzijama o tajnim službama

    Znamo kakav svet se okuplja na Trampovim skupovima, mogu da zamislim sta sve ti ljudi vicu policajcima i kakve im savete daju na svakom skupu.


    _____


    Uprava napolje!

    disident

    Posts : 15371
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Sun Jul 21, 2024 6:20 pm

    One Eyed Bob wrote:Rekao bih sa su zabrljali svi od dna do vrha, muškarci i žene, a nadrealno mi je da ljudi viču "eno ga na krovu" i da nakon toga, već sledeće sekunde, atentator ne oseti gnev Božji. Objašnjavam to 1) enshittificationom 2) mojim uvreženim iluzijama o tajnim službama

    1+
    Svi smo imali to iskustvo, samo spoznaja dolazi godinama, koliko mnogo napora je potrebno da bi se ljudi naterali i usmeravali da rade najobičnije radne zadatke u običnoj firmi, pa koji haos moze da nastane kada krene ping-pong izmedju različitih departmana i radnih jedinica ako se preklapaju dužnosti oko nekog problema, da ne pominjem entitete poput vojske/policije službi e.
    Naravno,kod njih to ne bi smelo da se desi, ali je potpuno očekivano da je tri ili više organa mislilo da je osiguranje kuće posao onog drugog


    Mislim pišem pripit i gledam sa brda Beograd dok se drlja akustična gitara u pozadini i ex yu rok, ali me beskrajno fascinira ta ljudska osobina hvatanja krivina i dezorganizacije, gledajući trenutni posao


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Sun Jul 21, 2024 6:34 pm

    Erős Pista wrote:Zasto si glup?
    jesam li ja izjavio da policija nije mogla da bude na krovu zato što je kosina prevelika(!) iako su bukvalno na 100m odatle bili policajci na istim takvim krovovima? Jesam li ja nekoliko dana prije atentata izjavio da nema opasnosti i da oni sve prate?

    čak i demokrate traže njenu smjenu

    https://www.theguardian.com/us-news/article/2024/jul/21/trump-rally-shooting-secret-service-director

    a gospođa je poznata po "diverzifikovanju", odnosno zapošljavanju nekompetentnih osoba na osnovu onoga kako su rođene, a ne na osnovu sposobnosti(srećom što je opasnost bila samo 1 ludak a ne organizovana grupa)

    https://www.telegraph.co.uk/us/politics/2024/07/15/secret-service-chief-blamed-trump-shoot-security-failings/

    mnogo ljudi organski ne podnosi zapošljavanje "po ključu"(pogotovo na ovakvim pozicijama) i zato Tramp i jeste favorit, a ne zato što je very stable genius
    паће

    Posts : 41154
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Sun Jul 21, 2024 7:14 pm

    MNE wrote:
    a gospođa je poznata po "diverzifikovanju", odnosno zapošljavanju nekompetentnih osoba na osnovu onoga kako su rođene, a ne na osnovu sposobnosti(srećom što je opasnost bila samo 1 ludak a ne organizovana grupa)

    https://www.telegraph.co.uk/us/politics/2024/07/15/secret-service-chief-blamed-trump-shoot-security-failings/

    Да се атентаторима одузму дозволе за рад док и они не диверзификују своје редове. Поравнавање терена, једнаке шансе итд.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    avatar

    Posts : 18959
    Join date : 2014-12-12

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by beatakeshi Sun Jul 21, 2024 7:27 pm

    ficfiric wrote:
    One Eyed Bob wrote:nadrealno mi je da ljudi viču "eno ga na krovu" i da nakon toga, već sledeće sekunde, atentator ne oseti gnev Božji. Objašnjavam to 1) enshittificationom 2) mojim uvreženim iluzijama o tajnim službama

    Znamo kakav svet se okuplja na Trampovim skupovima, mogu da zamislim sta sve ti ljudi vicu policajcima i kakve im savete daju na svakom skupu.
    "Idite na Kosovo"?
    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Sun Jul 21, 2024 7:50 pm

    паће wrote:
    MNE wrote:
    a gospođa je poznata po "diverzifikovanju", odnosno zapošljavanju nekompetentnih osoba na osnovu onoga kako su rođene, a ne na osnovu sposobnosti(srećom što je opasnost bila samo 1 ludak a ne organizovana grupa)

    https://www.telegraph.co.uk/us/politics/2024/07/15/secret-service-chief-blamed-trump-shoot-security-failings/

    Да се атентаторима одузму дозволе за рад док и они не диверзификују своје редове. Поравнавање терена, једнаке шансе итд.
    ovako nekako?
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by One Eyed Bob Sun Jul 21, 2024 8:00 pm

    Bajden se povukao.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Sun Jul 21, 2024 8:00 pm

    Bajden objavio da se povlači iz trke

    Tovar

    Posts : 526
    Join date : 2022-04-29

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Tovar Sun Jul 21, 2024 8:01 pm

    Bye Genocide.
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Sun Jul 21, 2024 8:03 pm

    A, jebi ga...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    boomer crook

    Posts : 37335
    Join date : 2014-10-27

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by boomer crook Sun Jul 21, 2024 8:06 pm

    ja procitao kod shams charaniae. prvi komentar: maybe he can go veteran minimum somewhere in europe.

    kapiram da je ovo smesno samo zvezdi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    disident

    Posts : 15371
    Join date : 2016-03-28

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by disident Sun Jul 21, 2024 8:11 pm

    Neeeee


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Tovar

    Posts : 526
    Join date : 2022-04-29

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Tovar Sun Jul 21, 2024 8:13 pm

    Znači, Kamala gubi od orangutana.

    Za četiri godine Michelle Obama pobjeđuje Vancea i spašava američku demokraciju (da, nešto će od nje ostati i nakon još četiri godine orangutana), planet, svemir i šire...
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Sun Jul 21, 2024 8:16 pm

    Nije podržao Kamalu, samo joj se zahvalio na VPovanju.

    Cenim da je dosta otvoreno sad, do konvencije.
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by One Eyed Bob Sun Jul 21, 2024 8:17 pm

    Nije je podržao danas, videćemo da li će je podržati u obraćanju naciji.
    Inače mislim da gubitak Kamale nije baš tako izvestan. Za početak, D će imati kandidata pripadnika (doduše rane) generacije X koji je spreman za pravu kampanju, ume da govori itd.
    Ni ja ne verujem da će doći do otvorene konvencije, svi će stati iza Kamale, prosto nemaju vremena za bickering.


    Last edited by One Eyed Bob on Sun Jul 21, 2024 8:21 pm; edited 2 times in total


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Tovar

    Posts : 526
    Join date : 2022-04-29

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Tovar Sun Jul 21, 2024 8:18 pm

    Najzabavniji nastavak cirkusa bio bi otvorena konvencija, ali nekako ne vjerujem da će doći do toga. Zadnje što demokratima sada treba je međusobno hvatanje za gušu i kokošarenje na konvenciji.
    Tovar

    Posts : 526
    Join date : 2022-04-29

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Tovar Sun Jul 21, 2024 8:21 pm

    Kamala jedina ima šanse da je Biden podrži, ostala mu je lojalna do kraja. Na sve ostale gleda kao na ljude koji su mu nešto oteli. 'Toliko sam za njih učinio, a zabili su mi nož u leđa.'
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Del Cap Sun Jul 21, 2024 8:21 pm

    Op, podržao ju je

    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Sun Jul 21, 2024 8:21 pm

    Pa jos zadnjije im treba nepopularna kandidatkinja, a Kamala to jeste. Hajde, videcemo....


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by One Eyed Bob Sun Jul 21, 2024 8:22 pm

    Pa evo gotovo je i to, Kamala se rodila valja je ljuljati


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Tovar

    Posts : 526
    Join date : 2022-04-29

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Tovar Sun Jul 21, 2024 8:23 pm

    Erős Pista wrote:Pa jos zadnjije im treba nepopularna kandidatkinja, a Kamala to jeste. Hajde, videcemo....

    Pa neće iznenada iskočiti netko popularniji. Ne bude li Kamala kandidatkinja mogu se pozdraviti s crnačkim glasovima, a to bi im male izglede svelo na nepostojeće.
    avatar

    Posts : 7703
    Join date : 2017-03-14

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by MNE Sun Jul 21, 2024 8:25 pm

    muž Jevrejin, ko god da dođe biće neka zajebancija sa Iranom, tako da nemo se uzrujavate džabe

    USA - США - SAD - Page 15 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 3:38 am