Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vlada Srbije

    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Thu Dec 25, 2014 11:38 pm

    znaci ipak ima para...
    boomer crook

    Posts : 36937
    Join date : 2014-10-27

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by boomer crook Thu Dec 25, 2014 11:49 pm

    ima para da se kupe frajkori ko u hrvatskoj.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Fri Dec 26, 2014 10:29 am

    mislim da ti ljudi na prvom mestu ne kapiraju razlike između penzije i naknade za pretrpljenu štetu (izgubljenu zaradu, izgubljeno izdržavanje, duševni bol zbog umanjenja životne aktivnosti / naruženosti / smrti ili teškog invaliditeta bliskog lica), pa onda dalek im je koncept osiguranja s jedne strane, odgovornosti s druge strane ... 
    i nije to jedina oblast u kojoj se to dešava. mislim, sada ispade da advokati ne znaju šta je javna isprava, legalizacija, solemnizacija, forma ugovora ... čitam onaj protestni sajt advokata i sve kapiram - aktivizam, politički i ekonomski interes, dinamiku vojvodina - vučić. ali ne kapiram kako neko može 20 godina da živi od rada u advokaturi i da ne zna elementarne stvari. ispade da je fakultet samo šalter na kojem se vadi licenca za bavljenje nekim poslom, a posle se specijalizuješ za odvrtanje nekog šrafa i guliš tu mehaničku operaciju do penzije, ne moraš ništa drugo da znaš. ako ne bude veće katastrofe, niko neće primetiti da ne znaš da zavrneš isti taj šraf.
    zar se pravo na penziju ne stiče, uprošćeno i načelno govoreći, uplaćivanjem u nekakav penzioni fond? ono, godinama.
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Fri Dec 26, 2014 10:33 am

    imas boracke, umetnicke, sportske penzije. nisu stecene uplatama u fond Vlada Srbije - Page 3 1143415371 mislim da i politickim funkcionerima sleduje nesto samo eto tako jer su imali mandat, a ne na konto staza i fonda.
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Fri Dec 26, 2014 11:45 am

    Pa to i kazem. To nisu penzije.
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Sat Dec 27, 2014 10:11 am

    gagorder wrote:ispade da je fakultet samo šalter na kojem se vadi licenca za bavljenje nekim poslom, a posle se specijalizuješ za odvrtanje nekog šrafa i guliš tu mehaničku operaciju do penzije, ne moraš ništa drugo da znaš. ako ne bude veće katastrofe, niko neće primetiti da ne znaš da zavrneš isti taj šraf.

    evo, istorija me potvrđuje. predsednik advokatske komore kaže:

    Ostao je jedan detalj koji je trebalo da se danas raspravi, ali umesto toga došlo je do novog detalja – fakultativnog javnobeležničkog zapisa. To naši pregovarači nisu mogli da prihvate.

    taj čovek ne bi položio obligacije na osnovnim studijama. on ne može da prihvati da ZOO koji mu važi od 1978 već predviđa slobodu ugovornih strana da se sporazumeju o formi ugovora ...
    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Erős Pista Tue Jan 13, 2015 11:27 am

    Ekskluzivno! Politika saznaje! Ministar verbić na pragu rešenja bajvećeg problema srpske prosvete!

    Ne, nisu plate prosvetara. Ne, nije ni loša opremljenost srpskih škola.

    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Tue Jan 13, 2015 12:26 pm

    Nećeš ga majci više pisati š sa podvlakom ili ono pregadno francusko z...

    I, braćo Srbi i sestre Srpkinje, neka baci prvi kamen ko bar jednom nije zastao kod đ!
    ficfiric

    Posts : 34242
    Join date : 2012-02-10

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by ficfiric Tue Jan 13, 2015 12:30 pm

    Vlada Srbije - Page 3 Throw-rocks






    Vlada Srbije - Page 3 2304934895






    Spoiler:


    _____


    Uprava napolje!

    Ferenc Puskás

    Posts : 11575
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Ferenc Puskás Tue Jan 13, 2015 12:34 pm

    Hototo wrote:I, braćo Srbi i sestre Srpkinje, neka baci prvi kamen ko bar jednom nije zastao kod đ!
    Meni u 3. srednje predavao 1 što je inzistirao da se svaki 2. pismeni piše ćirilicom. Kad je bio 1. pismeni ustanovi se da su 2 lika znala đ i dž. Onda išla ceduljica redom, pa smo svi naučili. Od tada, pa narednih 10 godina sam pisao isključivo ćirilicom. I sad kad treba napisati nešto svečanije koristim to dekorativno pismo.
    bela maca

    Posts : 11038
    Join date : 2014-10-28

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by bela maca Tue Jan 13, 2015 12:37 pm

    uskoro deca više neće učiti da pišu olovkom i na papiru
    hvaljena tehnologija


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Filipenko Tue Jan 13, 2015 12:39 pm

    Један на један
    Vlada Srbije - Page 3 Jedan-na-jedan_696x130

     
    Гошћа: ГОРДАНА ИГРИЋ, регионална директорка и главна и одговорна уредница мреже BIRN.
    Ауторка и водитељка: Даница Вученић
    Ову емисију можете погледати и на  media.rtv.rs/jedan-na-jedan.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Filipenko Tue Jan 13, 2015 12:39 pm

    U jbt kako moćno funkcioniše ovaj copy paste.


    Elem, danas o aferi. Vlada Srbije - Page 3 2952840586
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by шумидер-модер Tue Jan 13, 2015 12:44 pm

    Deca ce tek trebati da uce da pisu olovkom po papiru.
    I to nikako takozvanim hemijskim olovkama, vec - u najgorem slucaju - obicnim ili mehanickim grafitnim olovkama, kasnije nalivperima, takozvanim penkalama.
    Pisanje rukom nije samo pisanje, to je disciplinovanje sopstvene ruke, uvod u likovnu estetiku, vezba duha.
    Nece i ne treba svako da se bavi slikarstvom, ali svako moze i mora da nauci i neguje - kad god moze - rucno pisanje; ono treba da bude i drustveno stimulisano.
    Ubijen je latinski kao vezba discipline duha i na zalost, ostalo je samo pisanje rukom i nikakvo tabletiranje, nikakve tehnologije ne bi smele da ga zamene.

    Ovo vazi i za ucenje tablice mnozenja napamet; kome to danas treba, pa ipak...


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Tue Jan 13, 2015 12:45 pm

    otto katz wrote:
    Hototo wrote:I, braćo Srbi i sestre Srpkinje, neka baci prvi kamen ko bar jednom nije zastao kod đ!
    Meni u 3. srednje predavao 1 što je inzistirao da se svaki 2. pismeni piše ćirilicom. Kad je bio 1. pismeni ustanovi se da su 2 lika znala đ i dž. Onda išla ceduljica redom, pa smo svi naučili. Od tada, pa narednih 10 godina sam pisao isključivo ćirilicom. I sad kad treba napisati nešto svečanije koristim to dekorativno pismo.


    To kod nas jos uvek formalno ima. Da moras da pises svaki drugi pismeni latinicom. Ali to niko ne postuje.
    Erős Pista

    Posts : 81492
    Join date : 2012-06-10

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Erős Pista Tue Jan 13, 2015 12:48 pm

    U moje se vreme poštovalo. Vlada Srbije - Page 3 3937953091


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Tue Jan 13, 2015 12:49 pm

    bela maca wrote:uskoro deca više neće učiti da pišu olovkom i na papiru
    hvaljena tehnologija

    meni show bio popunjavanje menica kad sam pre radio u banci, svaka deseta stranka je znala pisanim slovima da ispise ime prezime i adresu.

    pismeni jebote nalivperom, a pisem levom. umazan do lakta stalno.
    bela maca

    Posts : 11038
    Join date : 2014-10-28

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by bela maca Tue Jan 13, 2015 12:58 pm

    na stranu ćirilica, meni je skandalozno da decu u osnovnoj školi na informatici ne uče slepom kucanju


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Tue Jan 13, 2015 1:00 pm

    to tek ko upise sr ekonomsku mislim
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Tue Jan 13, 2015 1:02 pm

    Jel ima jos OTO u osnovnoj?
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Tue Jan 13, 2015 1:02 pm

    Celo polugodište sam sedeo levo od levorukog u osnovnoj dok nam nije palo na pamet da bismo mogli da zamenimo mesta. Veoma neprijatno iskustvo, laktali se non stop, male klupe bile. Iskreno, ne sećam se kada sam pisao srpski latinicom, verovatno baš u drugom osnovne (pada mi na pamet možda OTO, ali ne, ni tada), niko nikada nije insistirao kojim pismom da pišemo pismene, đaci su birali sami za sebe. Ćirilica je prosto mnogo brža za zabeleške i komentare uz skiciranje, a to je mahom jedino što radim na papiru već godinama... Plus mi ćirilični potpis deluje mnogo više bitching nego latinični.

    Vlada Srbije - Page 3 1844795956
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Tue Jan 13, 2015 1:11 pm

    burkholderia mallei wrote:to tek ko upise sr ekonomsku mislim

    ... i recimo Pravno-birotehničku, oni sigurno imaju kurs daktilografije.

    Verterdegete wrote:Jel ima jos OTO u osnovnoj?

    Ima, samo je spojeno u jedan predmet sa računarima, pa je manje časova majstorisanja.
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Tue Jan 13, 2015 1:17 pm

    E jebali ih ti kompijuteri.  Vlada Srbije - Page 3 298304839
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Tue Jan 13, 2015 1:32 pm

    Hototo wrote:
    burkholderia mallei wrote:to tek ko upise sr ekonomsku mislim

    ... i recimo Pravno-birotehničku, oni sigurno imaju kurs daktilografije.

    Verterdegete wrote:Jel ima jos OTO u osnovnoj?

    Ima, samo je spojeno u jedan predmet sa računarima, pa je manje časova majstorisanja.
    Nasi djaci sada nece umeti da naprave slona od sper-ploce pomocu testerice. Taj OTO je, kako razumem, predstavljao sate besmislenog rada prozet trenucima smrtne opasnosti.
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Tue Jan 13, 2015 1:36 pm

    Eh sad, smrtne opasnosti. Ponekad se zveknes cekicem po prstima, i pokoji plih...

    Vlada Srbije - Page 3 Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 1:38 pm