Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vlada Srbije

    ficfiric

    Posts : 34124
    Join date : 2012-02-10

    Vlada Srbije Empty Vlada Srbije

    Post by ficfiric Sun Dec 07, 2014 7:02 pm

    EKSKLUZIVNO Stefanović zabranjuje vožnju za mlade od 23 sata do jutra

    Ministar policije Nebojša Stefanović odlučio je da mladi vozači više neće moći da budu za volanom od 23.00 sata do šest ujutru, ekskluzivno saznaje "Blic".

    Ova zabrana će se naći kao novina u izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti saobraćaja.

    Na osnovu statistike, uočeno je da se najveći broj saobraćajnih nesreća u kojima učestvuju mladi dešava u periodu od 5 do 6 sati ujutru, zbog čega je ministar doneo ovakvu odluku.

    Stefanović je i ranije navodio da je osim kontrola saobraćajne policije potrebno pooštriti i zakonske mere kako bi se sačuvali mladi životi.


    Kakva budalastina. Ne desavaju se nesrece zato sto su vozaci mladi vec zato sto su vozaci pijani.


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Filipenko Sun Dec 07, 2014 10:18 pm

    Pa isto tako oni ne donose odluke da bi nešto zaista uradili ili sproveli, već da bi iskoristili neka tekuća dešavanja da uberu koji politički poen. To što će neko ostati na ulici noću jer ne sme da vozi kola, ili što će ljudima otimati automobile je samo nezgodna posledica, ali šta njih briga, jer će posledice tek doći, bitan je naslov danas.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by шумидер-модер Sun Dec 07, 2014 10:25 pm

    ficfiric wrote:
    EKSKLUZIVNO Stefanović zabranjuje vožnju za mlade od 23 sata do jutra

    Ministar policije Nebojša Stefanović odlučio je da mladi vozači više neće moći da budu za volanom od 23.00 sata do šest ujutru, ekskluzivno saznaje "Blic".

    Ova zabrana će se naći kao novina u izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti saobraćaja.

    Na osnovu statistike, uočeno je da se najveći broj saobraćajnih nesreća u kojima učestvuju mladi dešava u periodu od 5 do 6 sati ujutru, zbog čega je ministar doneo ovakvu odluku.

    Stefanović je i ranije navodio da je osim kontrola saobraćajne policije potrebno pooštriti i zakonske mere kako bi se sačuvali mladi životi.


    Kakva budalastina. Ne desavaju se nesrece zato sto su vozaci mladi vec zato sto su vozaci pijani.
    Ni jedno, ni drugo; mladost i pijanost su uvek bili razlog za sranja i valjda tako mora, jebem li ga, samo se forme i hardver menjaju.
    Razlog je, danas i u Srbiji, i to prvi, metastazirala bahatost zlatne mladezi, u kuci i u drustvu razvijano i to sistematski, uverenje o nekaznjivosti...


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Ferenz Sun Dec 07, 2014 10:27 pm

    Ako i ovi ne prepisuju od Zapada Todorovića - ovde me pljunite.
    Čovek-prorok.

    Vlada Srbije 2mcirs4
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Mon Dec 08, 2014 1:08 am

    https://ello.co/kotnik/post/sn5xhtB-rljN35zgprkpqw


    Imam prijatelja koji voli da pogleda šta se to nalazi iza sajtova, kakva je struktura koda i slično. Jednom prilikom se bio našao na sajtu srpskog Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i bio je iznenađen onim što je našao.


    Pa da pogledamo...
    Na samom dnu sajta ima jedan formular (prva slika ispod) kojim građani mogu direktno prijaviti korupciju. Pretpostavljamo da informacije idu direktno organu koji kriminalom treba da se bavi, policija ili tužilaštvo, no gledajući u kod sajta ispada da poruka završava na mejlu p.s.apatin atgmail.com (druga slika ispod)!
    Čudno da nešto što može biti ovako osetljivo, preko zvaničnog sajta Ministarstva završava na adresi koja izgleda prilično privatno.
    Tražeći nešto više o toj adresi, preko jednog blog posta saznajemo da se radi o mejl adresi predsednika apatinskog opštinskog odbora Partije Socijalista ministra Vulina, što je posle bilo lakopotvrditi.
    Sad šta ovo znači? Da li smo mi nešto pogrešno videli ovde, možda je neki stari test kod u pitanju? Ili sad političke partije mogu procenjivati krivično delo, a ne institucije zakonom ekskluzivno ovlašćene za to? Da li je bezbedno uopšte komunicirati sa ministarstvima? Da ne pravi Partija Socijalista svoju ličnu policiju?
    Ja ne znam. A vi?


    Vlada Srbije Optimized



    Vlada Srbije Optimized


    edit: zaboravih da dodam, kao bonus procitajte malo blog iz linka. mozak me boli.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Filipenko Mon Dec 08, 2014 12:09 pm

    Vučić danas sa Medvedevim! Izgleda da Putin više ne želi ni da priča sa njim nakon one patetične predstave pre same parade.
    ficfiric

    Posts : 34124
    Join date : 2012-02-10

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by ficfiric Mon Dec 08, 2014 12:22 pm

    Culi su se telefonom nakon parade. Strajnic je prekidao program zbog toga


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Filipenko Mon Dec 08, 2014 1:35 pm

    To Vučić tvrdi da su se čuli. I da mu je tom prilikom dato ne znam ni ja šta.
    ficfiric

    Posts : 34124
    Join date : 2012-02-10

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by ficfiric Mon Dec 08, 2014 2:07 pm

    Ne vredi, moram clanak iz Sejlorkinog posta da stavim i ovde

    021.rs wrote:Treća Srbija: Sprema se državni udar u Srbiji?

    Treća Srbija je saopštila da je došla u posed informacija da se u Srbiji sprema državni udar.

    U saopštenju se navodi da se "grupa obučenih profesionalaca koja je u poslednjih 15 godina izvela nekoliko državnih udara u različitim delovima sveta sprema da u narednih mesec dana izazove krizu u Novom Sadu i da potom tu krizu iskoristi za 'srpski evromajdan'".
    Ova politička organizacija navodi da će u utorak njeno najuže rukovodstvo na konferenciji za medije "detaljno objasniti šemu plana za državni udar, kao i plan Treće Srbije za sprečavanje istog".

    Cuj, kao "grupa obučenih profesionalaca". Pa ovde je dovoljno da dune malo jaci vetar i drzava pada na kolena.


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Filipenko Mon Dec 08, 2014 4:30 pm

    I to da krene iz revolucionarno raspoloženog Novog Sada gde igrom slučaja Treća Srbija očajnički pokušava da građanima obezbedi život dostojan čoveka putem kontrole lokalnih preduzeća...
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Mon Dec 08, 2014 6:08 pm

    izabrali su dobru strategiju za uterivanje i oznacavanje srpstva i srpskog, jedino kasne sa primenom iste oko 1000 godina. sa druge strane to im je samo plast, jer nisu nikakvi veliki srbi, vec obicni lopovi.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Ferenz Mon Dec 08, 2014 6:11 pm

    Ništa, eto posla za tužilaštvo. Uzgred, da li su svoja saznanja izneli pred policiju?
    ficfiric

    Posts : 34124
    Join date : 2012-02-10

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by ficfiric Mon Dec 08, 2014 6:17 pm

    Pretpostavljam da to ima veze sa ovim

    021.rs wrote:Treća Srbija: Čanak stvara uvertiru za "evromajdan"

    Treća Srbija je danas protestovala zbog izjave predsednika Lige socijaldemokrataVojvodine Nenada Čanka o tome da ruske investicije treba da se povuku iz Srbije.
    juzni_tok_srbija
    "Čanak pokušava da izvrne istinu i da za trenutni zastoj u realizaciji projekta Južni tok optuži Rusiju. Prava istina je da je Evropska unija zabranila Bugarskoj da nastavi radove i da je briselska administracija jedini krivac za to što se Južni tok ne gradi", navode iz ove političke organizacije.
    Oni napominju da je NIS od dolaska Gasproma, od lokalnog gubitaša postao jedan od regionalnih lidera.
    "Smatramo da ovakve izjave predstavljaju konačni pritisak da Srbija uvede sankcije Rusiji i da neodgovorni ljudi poput Nenada Čanka stvaraju uvertiru za "evromajdan" u Srbiji i to možda baš u Novom Sadu. Svi oni pak moraju da znaju da im maštanje o novim obojenim revolucijama neće proći jer su u međuvremenu u Srbiji stasale nove generacije koje razmeju prevaru i koje neće dozvoliti da ih bilo ko izmanipuliše. Stoga im jasno poručujemo da im ne pada na pamet da se igraju sa vatrom", navodi se u saopštenju.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Mon Dec 08, 2014 6:29 pm

    zapravo je najbolje kada ovakve mini cirkuse i zamajavanja izvode oni i druga strana istog novcica, vozac sanki i ucesnik rialiti emisija na srpskim televizijama. lazni branitelji srpstva vs lazni branitelji vojvodine.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Erős Pista Fri Dec 12, 2014 12:51 pm


    Sofija Mandić  12/12/2014 | Vlada Srbije Printer_famfamfam 
    Zabrane kao univerzalni lek

    Vlada Srbije Deviant-art-Fast-driving-by-Aurrum
     
    .
    Prema dostupnim podacima, tri puta više muškaraca nego žena strada od povreda u saobraćajnim udesima.[1] Tako je godinama unazad. Među nastradalima, najbrojniji su mladi muškarci – starosti do 29 godina. Takođe, poslednjih godina oko 95 odsto krivično osuđenih maloletnika su dečaci. Ti podaci jasno govore u kakvom miljeu odrastaju i sazrevaju dečaci i mladići u Srbiji. Taj milje obeležen je alkoholom, brzom vožnjom i nasilnim ponašanjem. Društvo od njih očekuje da budu „pravi muškarci” i odobrava kada se oni kao takvi i pokažu: kada se ne plaše izazova (dakle ni izazova u ispijanju alkohola) te kada voze brza kola i tako impresioniraju svoje vršnjakinje. Što brže voze, to bolje. To su muškarci koji se formiraju u nasilnoj kulturi, u zemlji koja je za njihovog života prošla kroz najmanje jedan rat. Iz toga sledi da se na putevima razuzdano ne ponašaju svi mladi – tako se ponašaju uglavnom mladi muškarci. Uzrok za njihovo ponašanje i stradanje ne može biti doba dana u kojem su seli za volan ili snaga motora njihovih kola. Gine se u svako doba u bilo kojim kolima.

    http://pescanik.net/zabrane-kao-univerzalni-lek/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Indy Fri Dec 12, 2014 1:11 pm

    Uopšte mi nije jasno zašto izmišljaju gluposti umesto da prekopiraju gotova rešenja koja su drugde dovela do prepolovljavanja broja žrtava na putevima, a ne uključuju metode nalik policijskom času.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Erős Pista Fri Dec 12, 2014 1:28 pm

    Zato što su lenji, glupi i ništa ne znaju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Guest Sat Dec 13, 2014 8:10 am

    meni sad žao što je vulin ukeban. šta je sve taj mogao da smisli. ko zna kakvi bi to projekti bili  Vlada Srbije 606781197
    gde bi se sve on infiltrirao s ona dva miliona - da je pušten da raste, da se informiše.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by шумидер-модер Sat Dec 13, 2014 8:44 am

    William Murderface wrote:Zato što su lenji, glupi i ništa ne znaju.
    Ih, da je tako prosto: mnogo je 'pametnije' sa njihove tacke gledista, a bogami i sa narodne, mislim na onaj narod koji ih je i izabrao, jer su ponudjena 'resenja' uvek onakva kakva narod voli i zeli da cuje.
    Ostro, kratko i - bas kako narod voli - po sistemu lupiti rukom o sto.
    U stvari, ono sto mi ne vidimo, sto potcenjujemo, to je da su sva ova i ovakva resenja ono Vucicevo 'tisina tamo' sto mu je donelo vise poena nego sve ucene analize i sacuvalo ga i cuvace ga od pada popularnosti koji bi se ocekivao kao posledica kiksa za kiksom.
    Cudi me da to vecina nas ne primecuje: nisam pratio detalje, ali u sranjima oko fudbalskog drona, onaj diplomatski i svaki drugi fijasko, skandal tacnije, sa Vucicevim pozivanjem turskih zvanicnika da im se ostro i jasno kaze bas pomenuto 'tisina tamo' donelo mu je/sacuvalo vise glasova i popularnosti nego svim prethodnim vladama ono malo dobrog sto su uradile i to sakupljenog na gomilu.
    Oni mozda ne znaju svoj posao, ne znaju ni gde im je dupe ni gde im je glava, ali znaju odlicno, bolje nego iko u Srbiji posle Milosevica s kim imaju posla: dokaz za to je lagodan odnos prema opoziciji koji je imao Milosevic i koji sad imaju oni.
    Nema opozicije, a i ono sto ima, to je sprdnja, obaska sto je Vucic opoziciji izbio glavni argument: okrenutost ka Evropi, demokratizacija i sve ono sto je cinilo srpsku takozvanu antimilosevicevsku opoziciju opozicijom jer se pokazalo da kad je dosla na vlast ona nije imala da ponudi ama bas nista vise od toga i to u obliku praznih fraza koje su prikrivale golu jagmu za parama, parama, parama...


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by boomer crook Sat Dec 13, 2014 9:34 am

    Indy wrote:Uopšte mi nije jasno zašto izmišljaju gluposti umesto da prekopiraju gotova rešenja koja su drugde dovela do prepolovljavanja broja žrtava na putevima, a ne uključuju metode nalik policijskom času.

    zato sto je u trenucima kada se drustvo raspalo i kada nema nikakve solidarnosti drzava svedena na represivne mere. tinejdzeri voze pijani -  policija. deca izgorela u kartinskoj kutiji - policija. ako zelis da resavas drustvene korene tih problema onda si ili komunjara ili bleeding heart liberal. zapravo moze sve ali da ne pricamo o odnosima politicke i ekonomske moci.


    Last edited by timur chevket on Sat Dec 13, 2014 9:42 am; edited 1 time in total
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by boomer crook Sat Dec 13, 2014 9:41 am

    gagorder wrote:meni sad žao što je vulin ukeban. šta je sve taj mogao da smisli. ko zna kakvi bi to projekti bili  Vlada Srbije 606781197
    gde bi se sve on infiltrirao s ona dva miliona - da je pušten da raste, da se informiše.


    otisli na kubu i tamo nasli njihov eyesburn. djizus.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Ferenz Sat Dec 13, 2014 11:53 am

    Posle neko nek kaže da muzika ne može da menja svet!
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by beatakeshi Mon Dec 15, 2014 8:08 pm

    Vidim imamo budžet. Kad će rebalans i koliko će ih biti tokom godine? Moja prognoza - prvi u aprilu, ukupan broj 3.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Erős Pista Mon Dec 15, 2014 8:13 pm

    Đe si beatakeshi!

    Vlada Srbije 1552546758


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by beatakeshi Mon Dec 15, 2014 8:16 pm

    Hvala na dobrodošlici!

    Vlada Srbije Empty Re: Vlada Srbije

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 6:49 am