Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2024

    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Летећи Полип Mon Jun 03, 2024 9:50 pm

    Lol, prekrižite ovo za Svrljig. To izgeda neki Vučićevi govnari.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 9:52 pm

    Đilas: Propuštena je još jedna šansa, pobeda u Beogradu bila bi ostvarena na jesen (VIDEO)

    "To nisu bili izbori. Ova zemlja je oteta i zarobljena od strane jedne organizovane kriminalne grupe na čelu sa Vučićem i u zemlji u kojoj se kroz medije, birački spisak, pritisak na birače, kupovinu glasova uzimaju stotine hiljade glasova, ne možete govoriti o izborima. Zato smo insistirali da se poprave izborni uslovi, pa da se na jesen održe izbori. Verujem da bismo u Beogradu pobedili, verovatno Nišu, Novom Sadu, Užicu, Čačku… Neki ljudi su izašli na izbore, dalje treba da vidimo kako da iz ove situacije idemo dalje", rekao je predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas za N1.

    On je naglasio da svako snosi odgovornost što opoziciona lista koja je u decembru imala 325.000 glasova, sada nije imala jedinstven stav.

    - Prihvatio sam svoju odgovornost, smatrajući da je ona ipak manja, s obzirom na to da su kolege odustale od onoga što smo svi potpisali. Juče u Beogradu imate da vam glasaju Milorad Dodik i Stepandić koji sasvim sigurno ne žive u Beogradu, nego u Banjaluci. Utvrdili smo da ljudi moraju da se izbace iz biračkog spiska, to bi značilo 40.000 glasova manje za SNS, bez toga ne postoji mogućnost da se pobedi - dodao je.

    Na pitanje da li se oseća odgovornim za ovaj rezultat, odgovorio je "ne".

    - Ne, ne. Odgovornost je na onima koji su prihvatili da pod ovim uslovima izađu na izbore, koji su to dogovorili sa SNS kroz onaj zakon za 2. jun, oni su ljudi tvrdili da može da pobedi, a ja vam tvrdim da ne može. Vučić je uz sigurno dodate listiće, jer nije bilo kontrolora na biračkim mestima, uz ogroman pritisak na birače, kupovinu glasova došao do 390.000 glasova. Nestorović ima skoro 60.000 glasova, ako neko misli da je on opozicija, to je isto opozicija kao Milica Zavetnica i mnogi drugi. Jedina mogućnost, rekao sam to 3. marta, da se pobedi u Beogradu jeste bilo da se izbori pomere na jesen, da se ujedinimo na jednu listu, da takva jedna lista uz Proglas pređe 400.000 glasova. Siguran sam da će doći do promene izbornih uslova, Beograd neće vlast SNS - rekao je Đilas.

    https://direktno.rs/izbori-2024/530521/dragan-djilas-ssp-izbori.html


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 10:10 pm

    Kandidat za gradonačelnika koalicije Biramo borbu Dobrica Veselinović izjavio je sinoć da je opozicija na pragu formiranja vlasti u opstini Vračar. Nade da je to zaista moguće podgrejala je izjava nosioca liste Za zeleni Beograd dr Dejana Žujovića koji je izjavio da neće biti saradnje sa naprednjacima u opštinskom parlamentu na Vračaru.

    Međutim, ispostavilo se da je lista Zeleni pokret Vračar, za koju se verovalo da je deo Žujovićevog pokreta, autonomna u donošenju odluke sa kim će u vlast na Vračaru. Kako saznaje „Vreme“, prvi na listi Zeleni pokret Vračar, Vladimir Kljajić, potvrdio je podršku svojim dosadašnjim partnerima iz Srpske napredne stranke.

    U izjavi za „Vreme“ Kljajić se ogradio od Žujovića istakavši da Zeleni pokret Vračar nema „formalne veze sa Žujovićem“.

    „Iako smo imali saradnju sa izbornom listom za zeleni Beograd dr Dejana Žujovića, želim da naglasim da nemamo formalnu saradnju sa ovim pokretom. Žujović nije bio prihvatljiv našim članovima, pre svega zbog svojih navika koje ne odslikavaju ideje u koje verujemo“, istakao je u pisanoj izjavi Kljajić.

    Uz podršku svojih „starih“ partnera, Zelenog pokreta Vračar i Društva za ulepšavanje Vračara, izgleda da će naprednjaci uspeti da obezbede podršku za formiranje vlasti na Vračaru.

    https://vreme.com/vesti/vracar-ostaje-u-rukama-naprednjaka-sibicarske-igre-sa-laznom-opozicijom/


    _____


    Uprava napolje!

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jun 03, 2024 10:14 pm

    Vučić je uz sigurno dodate listiće, jer nije bilo kontrolora na biračkim mestima,
    lol
    SSP je aktivno, sve do drugog juna, radio na tome da već prijavljeni kontrolori otkažu.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Mon Jun 03, 2024 10:15 pm

    kakav je plan dragane?
    sta da radimo naredne 4 godine pod sns vlascu?
    da se nadamo da ce opet raspisati prevremene izbore

    boli dragana kurac, ponovo je pomogao vucicu da zadrzi vlast svuda, umece predsednik to da ceni
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3343
    Join date : 2021-09-13

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jun 03, 2024 10:22 pm



    Izbori 2024 - Page 4 2304934895


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Mon Jun 03, 2024 10:26 pm

    ficfiric wrote:
    Kandidat za gradonačelnika koalicije Biramo borbu Dobrica Veselinović izjavio je sinoć da je opozicija na pragu formiranja vlasti u opstini Vračar. Nade da je to zaista moguće podgrejala je izjava nosioca liste Za zeleni Beograd dr Dejana Žujovića koji je izjavio da neće biti saradnje sa naprednjacima u opštinskom parlamentu na Vračaru.

    Međutim, ispostavilo se da je lista Zeleni pokret Vračar, za koju se verovalo da je deo Žujovićevog pokreta, autonomna u donošenju odluke sa kim će u vlast na Vračaru. Kako saznaje „Vreme“, prvi na listi Zeleni pokret Vračar, Vladimir Kljajić, potvrdio je podršku svojim dosadašnjim partnerima iz Srpske napredne stranke.

    U izjavi za „Vreme“ Kljajić se ogradio od Žujovića istakavši da Zeleni pokret Vračar nema „formalne veze sa Žujovićem“.

    „Iako smo imali saradnju sa izbornom listom za zeleni Beograd dr Dejana Žujovića, želim da naglasim da nemamo formalnu saradnju sa ovim pokretom. Žujović nije bio prihvatljiv našim članovima, pre svega zbog svojih navika koje ne odslikavaju ideje u koje verujemo“, istakao je u pisanoj izjavi Kljajić.

    Uz podršku svojih „starih“ partnera, Zelenog pokreta Vračar i Društva za ulepšavanje Vračara, izgleda da će naprednjaci uspeti da obezbede podršku za formiranje vlasti na Vračaru.

    https://vreme.com/vesti/vracar-ostaje-u-rukama-naprednjaka-sibicarske-igre-sa-laznom-opozicijom/
    dakle vracar, na kom je opozicija u decembru imala duplo vise glasova od sns, ce ostati pod njihovom vlascu

    sto je najgore, ostace utisak da je sns nepobedljiv, pa cak i ako mu se opozicija priblizi da ce se uvek naci ovako neka fantomska lista, kupljen odbornik
    a mogli su biti pregazeni
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 10:32 pm

    Evo, da se setimo rezultata iz decembra

    Izbori 2024 - Page 4 Bg-izb10

    Izbori 2024 - Page 4 Bg-izb11

    Izbori 2024 - Page 4 Bg-izb12


    _____


    Uprava napolje!

    rujofil

    Posts : 616
    Join date : 2016-04-16

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by rujofil Mon Jun 03, 2024 10:34 pm

    Ja sam bio generalno protiv bojkota i oduvek mrzim Djilasa, ali sns uzima Nis i Cacak, Savski venac pomocu fantomske manjinske partije, na Vracaru imaju sa ovim satelitima i opet fantomskom ruskom i fantomskom bosnjackom strankom vecinu, ostao je samo jos Stari grad gde Bastac ima dosta mandata i on ce odlucivati. Dakle sve a nije se jos ni stiglo do aktiviranja Nestorovica i kupovanja ljudi od opozicije. Nzm iskreno sta da mislim
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 03, 2024 10:40 pm

    Dakle, vuciceci su dobili 50k manje nego u decembru - ali bojkot nije bio greska. Savrsena logika.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 03, 2024 10:43 pm

    rujofil wrote:Ja sam bio generalno protiv bojkota i oduvek mrzim Djilasa, ali sns uzima Nis i Cacak, Savski venac pomocu fantomske manjinske partije, na Vracaru imaju sa ovim satelitima i opet fantomskom ruskom i fantomskom bosnjackom strankom vecinu, ostao je samo jos Stari grad gde Bastac ima dosta mandata i on ce odlucivati. Dakle sve a nije se jos ni stiglo do aktiviranja Nestorovica i kupovanja ljudi od opozicije. Nzm iskreno sta da mislim

    Uslovi nikad nece biti idealni. Daleko od toga. Ali SRN svi zajedno su u Beogradu dobili 50k manje nego u decembru. A izaslo je 200k manje na izbore. Cenim da je bojkot sigurno odradio oko 100k apstinencija. Matematika je jasna. O Nišu da ne pričam.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 03, 2024 10:43 pm

    Plus gomila opstina po Beogradu, al ajd da kazemo da to nema veze.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 03, 2024 10:46 pm

    Na ovim gradskim izborima, uz potpunu mobilizaciju, je imalo sanse da se nesto uradi. Ali to znaci i da ne moze da se desi da opozicija nema makar fotografisane zapisnike sa SVIH birackih mesta. Moraju da imaju svoj rezultat. I onda moze u demonstracije ako su pokrali. Kako ovako ako nemas dokaz crno na belo?

    A Đilas je skandal, necu vise da cujem za njega.
    rujofil

    Posts : 616
    Join date : 2016-04-16

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by rujofil Mon Jun 03, 2024 10:51 pm

    Ma ja sam i dalje protiv bojkota samo naglas razmisljam, da su i svi apstinenti to bi se transliralo u mozda +1 mandat za opoziciju ali bi na kraju opet sve zavisilo od Nestora. On the bright side mozda ovo otera Djilasa u politicku penziju.
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 10:58 pm

    Ma, na izborima se ne moze skinuti sns. I da imaju 10 mandata manje, sta im je problem da izglasaju da imaju vise

    Izbori mogu samo da budu okidac nekih drugih dogadjaja nakon kojih sns moze biti prinudjen da se skloni. Videcemo sta ce biti u Nisu. Nadam se da opozicija nece pokusavati da ovo resava kroz "institucije sistema" posto tako nece nista uciniti.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Mon Jun 03, 2024 11:08 pm

    Đilas mi liči na nekoga ko voli da naplati dugove.
    A i kako bih rekao slobodnim stilom... Previše je gadan da bi se povukao.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 03, 2024 11:23 pm

    ficfiric wrote:Ma, na izborima se ne moze skinuti sns. I da imaju 10 mandata manje, sta im je problem da izglasaju da imaju vise

    Izbori mogu samo da budu okidac nekih drugih dogadjaja nakon kojih sns moze biti prinudjen da se skloni. Videcemo sta ce biti u Nisu. Nadam se da opozicija nece pokusavati da ovo resava kroz "institucije sistema" posto tako nece nista uciniti.

    Problem je ako imas dokaz da nemaju.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 03, 2024 11:24 pm

    Mislim, na izborima se ne moze skinuti SNS, ali moze *zbog* izbora
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 03, 2024 11:26 pm

    Hans wrote:Đilas mi liči na nekoga ko voli da naplati dugove.
    A i kako bih rekao slobodnim stilom... Previše je gadan da bi se povukao.

    Njemu je sasvim dovoljno da mu ode Marinika i bukvalno ne bi glasao za njega i Borka.

    Mislim, gotovo je, ovo je kap koja je prelila casu, ima i skoro 60 godina, nek se skloni.
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Mon Jun 03, 2024 11:30 pm

    rujofil wrote:Ma ja sam i dalje protiv bojkota samo naglas razmisljam, da su i svi apstinenti to bi se transliralo u mozda +1 mandat za opoziciju ali bi na kraju opet sve zavisilo od Nestora. On the bright side mozda ovo otera Djilasa u politicku penziju.
    pa sve i da je to bio maksimum, da je sad situacija nekoliko opstina osvojenih i takva situacija na gradskom nivou ili bi uz nestorovica uzeli i grad ili bi nestorovic presao kod vucica i imali bi odlican okidac za ulicu

    ovako nemamo apsolutno nista
    i apsolutno svakom sa funkcionalnim iq je bilo jasno da ce tako biti
    pa jebote u nedostatku smislenijeg motiva pozivali su se na legitimnost snsa, evo ugrozena je legitmnost sns-a , ne zna vucic sta ce od muke i jada


    jos neki forumasi napisali u medjuvremeno slicno sto se tice izbora i posledica
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 11:38 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Mislim, na izborima se ne moze skinuti SNS, ali moze *zbog* izbora

    To kazem i to je i razlog zasto na njih treba izlaziti,

    Sto se tice zakona, dokaza i tako toga, ne postoji ni jedan delic izbornog procesa koji nije skandalozna kradja. Ako je neko uradio sve ovo do sada, sta mu je problem da napravi jos koje krivicno delo.


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 03, 2024 11:54 pm

    ficfiric wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:Mislim, na izborima se ne moze skinuti SNS, ali moze *zbog* izbora

    To kazem i to je i razlog zasto na njih treba izlaziti,

    Sto se tice zakona, dokaza i tako toga, ne postoji ni jedan delic izbornog procesa koji nije skandalozna kradja. Ako je neko uradio sve ovo do sada, sta mu je problem da napravi jos koje krivicno delo.

    Drugo je kad imas dokaz. To je kradja izbora onda, to je drugi par rukava. Sa time ides pred ljude na demonstracije, ides u internacionalizaciju, ides u objasnjavanje ljudima da ce odgovarati krivicno, 100%. To je prosto drugo. Tu i nema odustajanja, jer je odustajanje politicko samoubistvo. Ima vise faktora zasto je to drugacije.
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 12:33 am

    По мојим сазнањима они су (конкретно ЗЛФ) имали великих проблема да регрутују неопходан број контролора. Не знам како се завршило, али све је личило на то да напросто неће имати контролоре на значајном броју бирачких места. О чему, дакле, причамо? Какви докази?

    Друго, докази ти требају када идеш на неку врсту суда (па макар и суда јавности), а то је увек дугачак, напоран и неизвестан процес, а и јако скуп. Много је лепше и лакше сликати се за телевизију и окачити пар твитова. Ми имамо опозицију која функционише по “славско салонском” кључу… па отприлике одувек. Једино када се радило мало другачије је било уочи 5. октобра (мислим пре свега на “Отпор” и Ђинђићеву оркестрацију и логистику) и на жалост када је Вучић преузимао СРС/СНС и власт у Србији. Све ово друго је био шминкерај, од А до Ш.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jun 04, 2024 12:46 am

    Mora sa svakog BM-a da se ima zapisnik. Besmisleno je sve bez toga.
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 12:56 am

    Бесмислено у смислу политичке борбе и промене власти. Али смислено на многе друге начине.

    Izbori 2024 - Page 4 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 3:32 am