Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2024

    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 11:14 am



    _____


    Uprava napolje!

    One Eyed Bob

    Posts : 2004
    Join date : 2015-08-13

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by One Eyed Bob Mon Jun 03, 2024 11:28 am

    Cowboy wrote:Jel osvojila opozicija i neki WC u grockoj, banderu u malom mokrom lugu makar?

    Nista BG?

    E jebi ga

    Ovaj stav pokazuje 1 potpunu, temeljnu kapitulaciju pred onim što režim i njegovi korisni idioti (a i oni obični) rade duže od decenije - a to je neverovatan napor da ogade politiku, da je svedu na "borbu za fotelje", rad za nekakve opskurne, tajnovite interese koji se nikada ne mogu sozercati. Potpuno ti se pokvario osećaj za društvenost i upao si u politikantski amok, kao i mnogi nakon raskola u opoziciji. Ideja da seiriš zbog pobede SNS je onako dosta perverzna, ali je razumem: pristavši na binarnu politikantsku podelu na bojkotaše i foteljaše, likovanje zbog poraza opozicije je sledeći logičan korak.

    Neću dalje diskutovati o ovome, generalno izbegavam polemike koje se dotiču efemerno politikanskih tema, beskorisne su.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    One Eyed Bob

    Posts : 2004
    Join date : 2015-08-13

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by One Eyed Bob Mon Jun 03, 2024 11:35 am

    I da, treba ogoliti stvari i tako razgovarati o tome narednih godina - bojkot i njegovi zastupnici odgovorni su za gubitak mogućnosti da juče sklonimo Šapića. Juče vam je ceo dan bilo jasno da je je jedina funkcija neizlaska na glasanje to da kaznite jedan deo opozicije. Dakle, imali ste 12 sati da glasate protiv režima ali vam je bilo važnije da kaznite Lazovića i alavi BB. Razumem da neko ne izađe na izbore jer je u apatiji, indolentan je, apolitičan, ne vidi za koga na listi da glasa jer niko ne zastupa njegove interese itd. Ali da opozicioni glasač ostane kod kuće da bi kaznio opoziciju, danas, pod Šapićem...Neću vam to bukvalno nikada zaboraviti, a posebne čestitke za vas koji likujete zbog toga što će ono...drvo i dalje vladati Beogradom.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by beatakeshi Mon Jun 03, 2024 11:37 am

    One Eyed Bob wrote:
    Cowboy wrote:Jel osvojila opozicija i neki WC u grockoj, banderu u malom mokrom lugu makar?

    Nista BG?

    E jebi ga

    Ovaj stav pokazuje 1 potpunu, temeljnu kapitulaciju pred onim što režim i njegovi korisni idioti (a i oni obični) rade duže od decenije - a to je neverovatan napor da ogade politiku, da je svedu na "borbu za fotelje", rad za nekakve opskurne, tajnovite interese koji se nikada ne mogu sozercati. Potpuno ti se pokvario osećaj za društvenost i upao si u politikantski amok, kao i mnogi nakon raskola u opoziciji. Ideja da seiriš zbog pobede SNS je onako dosta perverzna, ali je razumem: pristavši na binarnu politikantsku podelu na bojkotaše i foteljaše, likovanje zbog poraza opozicije je sledeći logičan korak.

    Neću dalje diskutovati o ovome, generalno izbegavam polemike koje se dotiču efemerno politikanskih tema, beskorisne su.
    Više mi se sviđa Zvezdin pristup.
    bela maca

    Posts : 11206
    Join date : 2014-10-28

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by bela maca Mon Jun 03, 2024 12:05 pm

    I meni
    Mislila sam da nam je gradonačelnik izmestićemo-kuću-cveća-sklonićemo-kante-za-smeće-iz-parkova-šapić svima podjednako ogavan, ali izgleda da je kauboju i sličnima okej.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 12:24 pm

    One Eyed Bob wrote:

    U 10e da se danas-sutra krece sa pricom "ne uzimajte mandate, odbijte i one u Nisu"


    _____


    Uprava napolje!

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3334
    Join date : 2021-09-13

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Uncle Baby Billy Mon Jun 03, 2024 12:36 pm

    One Eyed Bob wrote:I da, treba ogoliti stvari i tako razgovarati o tome narednih godina - bojkot i njegovi zastupnici odgovorni su za gubitak mogućnosti da juče sklonimo Šapića. Juče vam je ceo dan bilo jasno da je je jedina funkcija neizlaska na glasanje to da kaznite jedan deo opozicije. Dakle, imali ste 12 sati da glasate protiv režima ali vam je bilo važnije da kaznite Lazovića i alavi BB. Razumem da neko ne izađe na izbore jer je u apatiji, indolentan je, apolitičan, ne vidi za koga na listi da glasa jer niko ne zastupa njegove interese itd. Ali da opozicioni glasač ostane kod kuće da bi kaznio opoziciju, danas, pod Šapićem...Neću vam to bukvalno nikada zaboraviti, a posebne čestitke za vas koji likujete zbog toga što će ono...drvo i dalje vladati Beogradom.

    ... i doneti novi GUP. za mene je to možda i jedna od najgorih stvari. nezamislivo mi je to da si deklarativno protiv naprednjačke vlasti u Beogradu, da se zgražavaš nad svakim njihovim urbanističkim zločinom, i da onda prstom ne mrdneš kad imaš nekakvu mogućnost da ih sprečiš u tome da zakucaju izgled i identitet ovog grada za narednih 20 godina.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    boomer crook

    Posts : 37289
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by boomer crook Mon Jun 03, 2024 1:13 pm

    20?! optimisto. sve do nekog sledeceg bombardovanja.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    hk1

    Posts : 360
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Mon Jun 03, 2024 1:27 pm

    ma sve na stranu, da sam se juce prvi put u zivotu zatekao u beogradu i srbiji i da mi je neko pokazao (i objasnio o cemu se radi) koliko sns ulaze energije da izvuce svakog svog biraca i da osvoji svaku  opstinu bilo bi jasno da je ideja o neizlasku opozicije i kaznjavanju Izbori 2024 - Page 2 3274312807 potpuno suluda
    na sve to kreteni toboz poentiraju sa "a sta da radimo sa gradskim opstinama, sva vlast je na nivou grada" "a da pomazem samo alavcima iz bb zlf da se uguraju u fotelje ne pada mi na pamet"
    kao da su izbori nesto se tice iskljucivo politickih partija ne i nas gradjana, na nas ishod valjda nema uticaj

    bukvalno smo im predali grad juce, bez ikakve ideje sta dalje, sa opozicijom podeljenom na ko zna koliko opcija, sa jebenim manojlovicem koji samostalno ima najvise glasova

    nespojivo mi je da neko prezire sns iz sustinskih razloga i da je ujedno miran, pa i zadovoljan ovim razvojem dogadjaja ili cak da jos nalazi potrebu da seiri nad tom cinjenicom



    OEB hvala za ove postove, ponavljam kao papagaj nesto slicno vec mesec dana, doduse pogresnim ljudima, poceo sam se pitati da li gubim razum
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 1:53 pm

    Ne znam da li me vara utisak ali rekao bih da se malo vise slavio pad Sapca pre cetiri godine - od Djilasovih i Jeremijinih pa do DJB-ovaca i DS pucista. Secam se da se bas likovali "ako, bas volim", "haha" i tome slicno


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 03, 2024 2:54 pm

    One Eyed Bob

    Posts : 2004
    Join date : 2015-08-13

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by One Eyed Bob Mon Jun 03, 2024 3:05 pm

    Izbori 2024 - Page 2 1233199462


    _____
    Gdje punac drži pive?
    tanjajedaska

    Posts : 324
    Join date : 2018-11-26

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by tanjajedaska Mon Jun 03, 2024 3:29 pm

    duplo


    Last edited by tanjajedaska on Mon Jun 03, 2024 3:30 pm; edited 1 time in total
    tanjajedaska

    Posts : 324
    Join date : 2018-11-26

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by tanjajedaska Mon Jun 03, 2024 3:29 pm


    Inace mi je drago, veoma drago sto je "opozicija uzela Nis i Cacak" i sto je upravo Boskic taj koji slavi i zakucava vest. Napokon ce, makar na parcetu lokala, vlast vrsiti proevropska opozicija, posvecena ljudskim pravima, napose zena nerotkinja i manjinama svih boja, dakle, mozemo se nadati da ce ta galska sela Nis i Cacak privuci mnoge ucveljene Beogradjane i druga ljudska bica zeljna demokratije, melanholicne kuknjave Dubravke Stojanovic, Latinke Perovic i hladnih pihtija sa svedskgo stola Beogradskog kruga. Spremna sam da predjem i preko lokalfasizma tipa "ja sam iz Nis", samo ako ce se tamo i u Cacku zapatiti novi Sabac. 
    avatar

    Posts : 18904
    Join date : 2014-12-12

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by beatakeshi Mon Jun 03, 2024 3:30 pm

    Biznis ideja za Niš - aparati za požar za automobile.
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 3:36 pm

    Vidim da sns opet proglasava pobedu u Nisu. Morace Hil da presudi


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 03, 2024 3:58 pm

    Kreteni de igraju vatrom. Nek gledaju Orbana - pustis lokal, onda ga saplices. Ali ne vredi, to su budale.
    Janko Suvar

    Posts : 7828
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Janko Suvar Mon Jun 03, 2024 4:21 pm

    Prvi na listi Ruske stranke u Nišu Tihomir Perić, koji se danas pojavio u prostorijama Gradskog odbora SNS u Nišu na slavlju koje je ta stranka organizovala povodom, kako tvrde, izborne pobede, rekao je za N1 da je u njegovoj odluci da SNS-u pruži podršku, prevagnuo "kandidat za gradonačelnika".

    „Ja sam rekao da sam mogao da razgovaram sa svima, a pošto su oni (SNS) najjača stranka… Moja odluka se bazirala na budućem kandidatu za gradonačelnika (Dragoslavu Pavloviću), ja njega znam i nisam video bolje rešenje za gradonačelnika“, kazao je Perić za N1.


    _____
    ????
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51752
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 03, 2024 4:24 pm

    Najjača stranka je ne-SNS. Tako smo učili na zasedanju GS UN tj glasanju povodom Srebrenice
    Janko Suvar

    Posts : 7828
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Janko Suvar Mon Jun 03, 2024 4:35 pm

    moz placete u zastavu EU onda


    _____
    ????
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 5:03 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Kreteni de igraju vatrom. Nek gledaju Orbana - pustis lokal, onda ga saplices. Ali ne vredi, to su budale.

    Sta vredi saplitanje - mozes da zavrnes slavine, da opstruises preduzeca da ne mogu nikog da zaposle, da im stalno saljes inspekcije, da ministarstva izdaju dozvole krimosima - grad ce opet bolje funkcionisati nego kad ga vodi sns.


    Na primer, svako ko je video Sabac pre i posle sns vlasti, jedan od glavnih utisaka je koliko je sad prljaviji grad. Cak i u vreme najvece ofanzive na komunalno preduzece (zbog opstrukcija republike radilo je sa daleko manje radnika nego sto je potrebno, bivsi direktor kad je presao u stranku Zike Gojkovica je dizao i strajk, vrsene su sabotaze na vozilima, paljeni su kontejneri po gradu) grad je bio daleko cistiji nego sad kad nema ni opstrukcija ni sabotaza.


    Last edited by ficfiric on Mon Jun 03, 2024 5:07 pm; edited 1 time in total


    _____


    Uprava napolje!

    hk1

    Posts : 360
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Mon Jun 03, 2024 5:07 pm

    sta je potrebno da se neka lista proglasi manjinskom?


    jesu bese manipulacije sa tim krenule od "nopo" i djoke vlaha?

    cini mi se da je ludilo dostiglo najvece razmere, prepune su lokalne liste laznih manjina
    za sad, moguce prave razliku u nisu i novom beogradu, ali u dosta mesta su presle cenzus i imaju odbornike
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 5:10 pm

    Javio se i ovaj pajac

    Ruska stranka: Podržaćemo SNS u Nišu, sa opozcijom nema razgovora

    Izbori 2024 - Page 2 Slobodan-nikolic-ruska-stranka

    – Stav Ruske stranke i našeg GO Niš je da podrži Srpsku naprednu stranku u tom gradu i da zajedno formiramo većinu, izjavio je eksluzivno za RealnoSRB.rs predsednik Ruske stranke u Srbiji Slobodan Nikolić.

    Nikolić koji je i član Ruskog nacionalnog saveta istakao je da ova stranka neće uopšte razgovarati sa predstavnicima opozicije u Nišu ističući da je jedan od njih dr Dragan Milić kako kaže Nikolić “uvredio i diskriminisao Ruse izjavom da on nije sreo nijednog u Nišu“.

    Nikolić je rekao da će Ruska stranka podržati SNS iz nekoliko razloga, od kojih je ključni nastavak započetih projekata u Nišu koji su važni za građane. On napominje da Ruska stranka ima odbornike širom Srbije, i ističe da je posebno ponosan na Rusko-Srpski humanitarni centar u Nišu koji godina pomaže građanima u nevolji.

    Prema poslednjim podacima Cesida i Gradske izborne komisije, lista okupljena oko SNS i opozicija su izjednačeni u broju mandata – 30, tako da će Ruskom strankom Srpska napredna stranka formirati vlast u gradu.


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7828
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Janko Suvar Mon Jun 03, 2024 5:19 pm

    isla Marija Ratkovic cistila i sad kad je nema vise, vidi se ta razlika


    _____
    ????
    ficfiric

    Posts : 35203
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 5:26 pm

    hk1 wrote:sta je potrebno da se neka lista proglasi manjinskom?

    Kad bih pokusao da registrujem kinesku stranku, tesko da bi mi to poslo za rukom.



    hk1 wrote:jesu bese manipulacije sa tim krenule od "nopo" i djoke vlaha?

    Koliko se secam - da. Btw, ovom Nikolicu je upravo NOPO dao ideju. Osnovao je stranku odmah nakon Tulimirovog ulaska u skupstinu i cuo sam ga kad je jednom liku govorio kako sad za njega nece vaziti cenzus a nije tesko privuci paznju i napabirciti tih 0.4%. Tada mu je ideja bila da pokrene peticiju protiv abortusa da bi ga pljuvali na b92 i eto mu reklame


    _____


    Uprava napolje!

    Izbori 2024 - Page 2 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 08, 2024 5:06 am