Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2024

    avatar

    Posts : 18952
    Join date : 2014-12-12

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by beatakeshi Mon Jun 03, 2024 5:34 pm

    Janko Suvar wrote:isla Marija Ratkovic cistila i sad kad je nema vise, vidi se ta razlika
    Zašto si kauboj?
    Јанош Винету

    Posts : 5420
    Join date : 2016-01-26

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Јанош Винету Mon Jun 03, 2024 5:56 pm

    Како ја видим - метакоментар на изјаву Каубоја, не коментаришем особу него изјаву - он сече алатку на пању из неких других побуда, које нису продукт малициозности већ идеалистичких заблуда и неког ”политичког перфекционизма” што је оксиморон сам по себи као ”скромна раскош”. Нема у политици држања тврдих правила, што је до јуче било приниципијелно данас је напросто глупост. Завршиш као диносаурус, конзервативац или задрта будала на погрешној страни духа времена и политичке праксе.

    Такве заблуде су нешто човечније али свеједно нас дебело коштају као друштво.

    Као сада бојкоташи.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    rujofil

    Posts : 613
    Join date : 2016-04-16

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by rujofil Mon Jun 03, 2024 6:04 pm

    hk1 wrote:sta je potrebno da se neka lista proglasi manjinskom?


    jesu bese manipulacije sa tim krenule od "nopo" i djoke vlaha?

    cini mi se da je ludilo dostiglo najvece razmere, prepune su lokalne liste laznih manjina
    za sad, moguce prave razliku u nisu i novom beogradu, ali u dosta mesta su presle cenzus i imaju odbornike
    Kazu na tw da je to na lokalu uvedeno sa onim zakonom kad se spustao cenzus na 3%. Siguran sam da ranije na lokalu nije bilo ovakvih stvari za "manjine". Na sve moduse kradje jos ovo sa manjinama prilicno depresivna prica
    ficfiric

    Posts : 35279
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 6:10 pm

    Ova Ruska stranka je ucestvovala na lokalnim u Sapcu i 2016. ako se ne varam. Nije presla cenzus


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 35279
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 6:13 pm

    ne varam se

    - „Aleksandar Vučić ““ Srbija pobeđuje“ 34,34
    - „Nebojša Zelenović ““ Šabac je naš“ 32,25
    - „Pobeda za Šabac ““ Nemanja Pajić“ 13,50
    - „Ivica Dačić ““ SPS, JS, KP“ 5,05
    - „Dr Vojislav Šešelj ““ SRS“ 3,57
    - „Veselin Vuković ““ Za bolji Šabac“ 2,46
    - „Srpski pokret Dveri ““ DSS“ 2,13
    - „Zoran Bortić ““ Šabački socijalisti“ 1,49
    - „Ruska stranka ““ Slobodan Nikolić“ 0,84
    - „Tanja Radovanović ““ Napredni pokret“ 0,74
    - „Grupa građana ““ Volimo Šabac“ 0,63


    _____


    Uprava napolje!

    rujofil

    Posts : 613
    Join date : 2016-04-16

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by rujofil Mon Jun 03, 2024 6:21 pm

    evo iz zakona 

    Položaj izborne liste nacionalne manjine prilikom raspodele mandata
    Član 78
    Izborna lista nacionalne manjine učestvuje u raspodeli mandata i onda kada dobije manje od 3% glasova od broja birača koji su glasali.
    Kada se raspodeljuju mandati primenom sistema najvećeg količnika, količnici izbornih lista nacionalnih manjina koje su osvojile manje od 3% glasova uvećavaju se za 35%.
    ficfiric

    Posts : 35279
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Mon Jun 03, 2024 6:24 pm

    zorana_zm

    2 h
    Volja građana u Nišu nije politika SNS niti SPS - oni su unizili Niš, doveli ga do prosjačkog štapa, zaboravili na građane.

    Ukrasti pobedu kao što to radi SNS, preko GIK-a, samo još jednom govori o njihovom nemoralu, nesportskoj i nefer igri. Oni za drugo ne znaju.

    Govori o njima, i kako oni rade - silom, lažima i krađama, zaklonjeni iza odluka GIK-a, zakona koje su sami kreirali. A sve to sprovode ljudi koji su bruka našeg društva.

    To što proglašavaju pobedu je jalova pobeda, prljava i pokvarena.
    Džaba!

    Šta god da urade u Nišu, koliko god bahatosti i agresije i sile da imaju, oni su gubitnici.

    Jer u Nišu su pobedili građanke i građani Niša koji žele slobodan, srećan i miran grad.

    U Nišu je pobedila opozicija.
    U Nišu je pobedio čovek koji poštuje ljude, i sluša ih, kome je važnije kako ljudi žive nego bilo koja nagradu na svetu. Pobedio je čovek koji je profesionalac, intelektualac, svetski priznat, sa kojim svaki stanovnik Niša može biti ponosan!

    U Nišu je pobedilo znanje, ljubav prema ljudima, vizija za jedan drugaciji Niš.

    Sve što SNS u Nišu nije.
    Borićemo se!

    Izbori 2024 - Page 3 Zorana10


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Mon Jun 03, 2024 6:29 pm

    Ако већ коментаришете постове са неких других форума - био би основни ред да их цитирате, линкујете, или макар препричате. Претпоставка да свако пре доручка отрчи на ппп је, макар мени, увредљива.
    fikret selimbašić

    Posts : 10144
    Join date : 2020-06-19

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by fikret selimbašić Mon Jun 03, 2024 6:35 pm

    Postovi su na prethodnoj stranici, Kauboj takođe Izbori 2024 - Page 3 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    bela maca

    Posts : 11221
    Join date : 2014-10-28

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by bela maca Mon Jun 03, 2024 6:36 pm

    Takođe je osnovni red ako učesvuješ u diskusiji da istu i pratiš.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Del Cap Mon Jun 03, 2024 6:44 pm

    hk1 wrote:sta je potrebno da se neka lista proglasi manjinskom?


    jesu bese manipulacije sa tim krenule od "nopo" i djoke vlaha?

    cini mi se da je ludilo dostiglo najvece razmere, prepune su lokalne liste laznih manjina
    za sad, moguce prave razliku u nisu i novom beogradu, ali u dosta mesta su presle cenzus i imaju odbornike

    vučićevi lažnorusi su se kao manjinci registrovali 2013, nikola selaković kao ministar nepravde potpisao rešenje.

    https://www.ruskastranka.rs/wp-content/uploads/2023/03/Resenje-Ruska-stranka.pdf
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Mon Jun 03, 2024 6:54 pm

    hvala i tebi  i rujofilu

    mada nisu samo ti rusi, ima i "grka", "vlaha", "rumuna" koga sve ne
    sve su do apsurda doveli jebeni radikali



    ja i dalje ne mogu da se oporavim od cinjenice da smo mi njima poklonili nekoliko opstina i verovatno gradova
    znam da smo politicki nepismeni, ali da smo ovoliki jebeni kreteni nikako ne mogu da se naviknem
    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Летећи Полип Mon Jun 03, 2024 7:00 pm

    Za početak, da citiram Đoleta Balaševića - ja sam onaj peder što nije izašao da glasa. Jebi ga, apatija took the best of me. Ali ljudi moji, ne mogu da vam opišem koliko su me rezultati u Nišu i Čačku vratili u život. Niš mi je miliji sad od dva Beograda. Povratila mi se vera u Homo Sapiensa Sapiensa, i provincijskog čoveka, kog sam odavno otpisao. Ceo dan lebdim.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Mon Jun 03, 2024 7:09 pm

    fikret selimbašić wrote:Postovi su na prethodnoj stranici, Kauboj takođe Izbori 2024 - Page 3 4101625831
    My bad, промакло ми је. Извињавам се.
    tanjajedaska

    Posts : 324
    Join date : 2018-11-26

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by tanjajedaska Mon Jun 03, 2024 7:56 pm




    U Britaniji je u praksi lečenja depresije najprimenjivanija "dikensoterapija": doktor pita pacijenta: "Je l'  znate vi da ju Dikensovo doba ne biste imali toplu vodu na česmi, radijatore, stan sa dotiranom kirijom, 3 obroka na dan plus cips, da biste morali da radite sa 9 godina uz platu od 37 centi na dan, nema Hersi cokoladne stangle i Kedberi cokolade od 300 g, nema mobilnih i akaunta na Instagramu, i tako to, a vi se zalite zbog depresije.
    rujofil

    Posts : 613
    Join date : 2016-04-16

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by rujofil Mon Jun 03, 2024 8:04 pm

    A na Savskom vencu odlucuje slovacko-grcka manjina
    https://www.danas.rs/vesti/politika/izbori-2024/savski-venac-odlucice-manjinska-stranka/
    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Летећи Полип Mon Jun 03, 2024 8:07 pm

    tanjajedaska wrote:


    U Britaniji je u praksi lečenja depresije najprimenjivanija "dikensoterapija": doktor pita pacijenta: "Je l'  znate vi da ju Dikensovo doba ne biste imali toplu vodu na česmi, radijatore, stan sa dotiranom kirijom, 3 obroka na dan plus cips, da biste morali da radite sa 9 godina uz platu od 37 centi na dan, nema Hersi cokoladne stangle i Kedberi cokolade od 300 g, nema mobilnih i akaunta na Instagramu, i tako to, a vi se zalite zbog depresije.



    Ruling party candidate Claudia Sheinbaum will become Mexico’s first female leader after winning a landslide election victory, but the scale of her win unnerved some investors, who sold the peso on fears of radical constitutional change. Sheinbaum, a leftwing former Mexico City mayor, triumphed by a margin of more than 30 percentage points over her nearest rival, entrepreneur Xóchitl Gálvez of the main centre-right opposition alliance, according to official results with more than 84 per cent of votes counted on Monday. A longtime political activist and former climate scientist, Sheinbaum campaigned on a promise to continue the pro-worker policies of her close ally and mentor, President Andrés Manuel López Obrador. But when she takes office on October 1, she faces daunting challenges including high murder rates, stretched public finances and how to follow one of the most charismatic and politically successful leaders in Mexico’s modern history.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    tanjajedaska

    Posts : 324
    Join date : 2018-11-26

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by tanjajedaska Mon Jun 03, 2024 8:14 pm

    Летећи Polip wrote:





    Ruling party candidate Claudia Sheinbaum will become Mexico’s first female leader after winning a landslide election victory, but the scale of her win unnerved some investors, who sold the peso on fears of radical constitutional change. She

    Pa to: a koje sve mane nismo pronalazili Mariniki i Biljani.
    plachkica

    Posts : 16397
    Join date : 2014-11-06

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by plachkica Mon Jun 03, 2024 8:33 pm

    mali intermeco

    Cowboy

    Posts : 1049
    Join date : 2012-02-11

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Cowboy Mon Jun 03, 2024 9:21 pm

    zvezda je zivot wrote:pa mogla je da padne da je pao beograd a mogo je da padne. da nije bilo blizu ne bi vucic povukao djilasa.

    sto se Kauboja tice, iako se uspesno brendirao kao neuporediv smarac, 1 dosada bez granica, ne smemo izgubiti iz vida da je osnovna crta njegova karaktera ipak nesto drugo: to da je glup ko kurac.

    Ko je glup ko kurac jasno je bilo ne samo u nedelju uvece nego jos pre mesec i kusur,

    Takodje, ko je glup ko kurac vidi se iz ovog "vucic povukao djilasa" pivoispredzadruge komentara.
    Cowboy

    Posts : 1049
    Join date : 2012-02-11

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Cowboy Mon Jun 03, 2024 9:22 pm

    boomer crook wrote:
    Cowboy wrote:Jel osvojila opozicija i neki WC u grockoj, banderu u malom mokrom lugu makar?

    Nista BG?

    E jebi ga

    nis je wc u grockoj? mislim samo to da sravnimo. ja kapiram da ljudi veruju da ce da se nadje srebrni metak i da ce vlast pasti jednim potezom ali za sada je jasno da zapravo mora da se sljaka.


    valjda je jasno da mislim na borbu za BG

    tragicno je koliko volimo sebi da pucamo u nogu na najkreativnije nacine
    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Летећи Полип Mon Jun 03, 2024 9:29 pm

    Aman, Kauboje, priznaj da je bojkot bio greška. NIš je to pogazao. Čačak je to pokazao. Svrljig je to pokazao... Nije sramota pogrešiti. Sramota je terati i dalje po svom.


    Last edited by Летећи Полип on Mon Jun 03, 2024 9:30 pm; edited 1 time in total


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Cowboy

    Posts : 1049
    Join date : 2012-02-11

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Cowboy Mon Jun 03, 2024 9:29 pm

    One Eyed Bob wrote:I da, treba ogoliti stvari i tako razgovarati o tome narednih godina - bojkot i njegovi zastupnici odgovorni su za gubitak mogućnosti da juče sklonimo Šapića.

    ... i o cemu dalje da polemisemo ako ti sve motive gradjana podvodis pod neki "bojkot" koji to nije?

    Sta se desilo pre mesec i po, ako te ne mrzi u kratkom crtama makar, istine radi?
    Cowboy

    Posts : 1049
    Join date : 2012-02-11

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Cowboy Mon Jun 03, 2024 9:32 pm

    Летећи Полип wrote:Aman, Kauboje, priznaj da je bojkot bila greška. NIš je to pogazao. Čačak je to pokazao. Svrljig je to pokazao... Nije sramota pogrešiti. Sramota je terati i dalje po svom.

    Napisao vec iznad, ne radi se o bojkotu, jos manje o bojkotu svih lokalnih izbora. Postojao je neki dogovor, ne da se bojkotuje nego da se pritiska.

    Ovo je bilo ponovljeno u Beogradu jer je opozicija pobedila u decembru - zajebao se vucic pa nije "povukao djilasa" Izbori 2024 - Page 3 1399639816 ... i sve razvaljeno u aprilu. Zasto?

    To je pitanje. Takodje je pitanje koliko dugo cemo se cesati po glavi posle ovog cirkusa.
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Mon Jun 03, 2024 9:38 pm

    Летећи Полип wrote:NIš je to pogazao.
    Дакле, what’s the deal with Ниш? Ало Нишлоје? Мада би ова Каубојева могла да се преврне к’о палачинка: ништа бре не дају, ни једну бандеру, ни штенару… на шта ће то тек да личи када крену да губе неке мало озбиљније изборе? Не би ме чудило да се до’вате пушака, толико их је жвалави слудео. Они збиља мисле да смо или ми или они - а не схватају да су одувек били и биће.

    Izbori 2024 - Page 3 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon Sep 16, 2024 10:28 pm