Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2024

    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Летећи Полип Tue Jun 04, 2024 6:29 pm

    No Country wrote:

    Него да се вратимо на тему дана (а богами и топика): на Новом Београду и у Нишу се, по свему судећи, десила крађа великих размера. Саво М. зове у тучу. Шта да се ради, како размишља цењено пучанство Бурундија?


    Ovaj Buruđanin očekuje da mu Savo pokaže dokaz za njegove tvrdnje, na osnovu kojeg će se postaviti zahtevi protesta, od kojih se neće odstupati po bilo koju cenu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 6:34 pm

    hk1 wrote:
    No Country wrote:
    Па не, не прича на исти начин. Помиње Хаг, Скупштину, некакве правне дефиниције геноцида. Вучић и термити су само помињање Сребренице прогласили за велеиздају. Није исто. Него је са тобом, ух, баш тешко причати…
    savo negira genocid i populisticki koristi u kampanji = kao sns

    izvinajvam se ako sam bio neprecizan
    dakle, ja, od zlf kao glasac ocekujem da se svaki put jasno odrede prema srebrenici, to i rade
    sa druge strane, potpuno ih razumem zasto im to nije udarna tema, jer u danasnjoj srbiji, sa sve medijskom slikom kakva jeste, nista ne mogu uraditi povodom toga
    sa druge strane, smatram, da kad se promeni ova vlast, jako je vazno da ovo drustvo napokon prihvati sta se desilo u srebrenici i ne samo u srebrenici
    naravno, ne propagandom i ispiranjem mozga kako to radi sns danas ili sps 90tih

    ima li jos sta nejasno u mom pisanju?
    Ау бре брате. Синоћ си ми написао како сам рекао (а што апсолутно и провериво никад нисам) да је политичка утакмица у Србији равноправна, сада пишеш да Саво М. негира геноцид “исто као СНС” и да се ЗЛФ “сваки пут” јасно одређује према Сребреници. Ништа од тога није тачно, напросто није истина. Мислим да сам ти изнео неке аргументе, но заиста не видим разлог да настављам. Ти си у мантри.
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 6:35 pm

    Летећи Полип wrote:
    No Country wrote:

    Него да се вратимо на тему дана (а богами и топика): на Новом Београду и у Нишу се, по свему судећи, десила крађа великих размера. Саво М. зове у тучу. Шта да се ради, како размишља цењено пучанство Бурундија?


    Ovaj Buruđanin očekuje da mu Savo pokaže dokaz za njegove tvrdnje, na osnovu kojeg će se postaviti zahtevi protesta, od kojih se neće odstupati po bilo koju cenu.
    Звучи сасвим разумно. Ипак, шта ако докази не буду сасвим & кристално јасни? Да ли ипак треба ићи у тучу, јер противник је несумњиво штетан и зао?
    boomer crook

    Posts : 37332
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by boomer crook Tue Jun 04, 2024 7:11 pm

    No Country wrote:
    Janko Suvar wrote:
    Imam ja:

    https://www.danas.rs/vesti/drustvo/ivan-ivanji-vucic-i-dodik-guraju-srbiju-u-genocidni-narod/

    Izbori 2024 - Page 8 2348298330
    Classic Шуки. Али то јесте “технички” проблем са Сребреницом: када се пореди са “стандардним” геноцидима типа турског над Јерменима или Руандом, а да не причамо о Холокасту - онда се Сребреница квалификује “у намери” али сасвим бледи у броју. Међутим, ако је довољна сама намера - а јесте - онда је комплетан рат у Босни геноцидан, као што је и био. И ту је отприлике та тракалица по којој се вртимо. Хаг је рекао да је био геноцид, хауг, Скупштина Србије је рекла да је био у питању огроман злочин, “на начин на који је то одредио Хаг”. Дакле геноцид, ал’ да не превалимо ту страшну реч баш сасвим преко језика. Хаугчић.

    Enters Вучић & термити… На крају ово што петља мучени Саво М., а на фону хистерисања званичне Србије и њених медија, звучи готово сувисло. А што је њему довољно.

    ceo rat u bosni je genocidan. i slowaci su trpale zenu i decu na vozove u slavoniji. kozara i bosna je drugo. mislim nije cinjenica da su razdvojeni zene i muskarci dovoljna da ne bude to genocid.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Летећи Полип

    Posts : 11362
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Летећи Полип Tue Jun 04, 2024 7:12 pm

    No Country wrote:
    Летећи Полип wrote:

    Ovaj Buruđanin očekuje da mu Savo pokaže dokaz za njegove tvrdnje, na osnovu kojeg će se postaviti zahtevi protesta, od kojih se neće odstupati po bilo koju cenu.
    Звучи сасвим разумно. Ипак, шта ако докази не буду сасвим & кристално јасни? Да ли ипак треба ићи у тучу, јер противник је несумњиво штетан и зао?


    Dokazi moraju da budu pravno upotrebljivi. Da bi uslov potencijalnog protesta mogao da bude njihovo usvajanje. Samo u tom slučaju ima smisla protestvovati. A da tek tako idem napolje na 30+ stepeni, to ne dolazi u obzir.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 18952
    Join date : 2014-12-12

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by beatakeshi Tue Jun 04, 2024 7:20 pm

    No Country wrote:
    Erős Pista wrote:

    Sta je primedba? Sto nije izjavljivao svaki dan?
    Exactly. Поготово сада када је дотична резолуција била актуелна.
    Pobogu, lokalni izbori, kakva Srebrenica...
    Nim Chimpsky

    Posts : 168
    Join date : 2024-06-04

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nim Chimpsky Tue Jun 04, 2024 7:24 pm

    Izbori 2024 - Page 8 2eb4f3cbbe57b10e31f0b0dfe025bd6efa24306d523d765fc7517fd30bd4c8b4_1
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 7:25 pm

    Летећи Полип wrote:
    No Country wrote:
    Звучи сасвим разумно. Ипак, шта ако докази не буду сасвим & кристално јасни? Да ли ипак треба ићи у тучу, јер противник је несумњиво штетан и зао?


    Dokazi moraju da budu pravno upotrebljivi. Da bi uslov potencijalnog protesta mogao da bude njihovo usvajanje. Samo u tom slučaju ima smisla protestvovati. A da tek tako idem napolje na 30+ stepeni, to ne dolazi u obzir.
    Океј, треба видети шта имају. Мој неки осећај је да је у НБГ и Нишу било велике крађе, и да неће моћи да је сакрију. Међутим ово што Саво ради, тзв. ултиматум опозицији - то је већ једна друга игра. Можда није нови Коштуница него нови Вук Драшковић, краљ тргова? Мислим, мени је негде потаман да се нашао неко да прави фрку, јербо је иначе све много тужно.
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 7:29 pm

    Nim Chimpsky wrote:Izbori 2024 - Page 8 2eb4f3cbbe57b10e31f0b0dfe025bd6efa24306d523d765fc7517fd30bd4c8b4_1
    Највише волим ове којима је сва памет стала у пар (увек истих) меме-а…
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 7:43 pm

    Ево, почело је: https://www.danas.rs/vesti/politika/izbori-2024/protest-ispred-opstine-novi-beograd-zbog-prekrajanja-izborne-volje-na-izborima-2-juna/
    паће

    Posts : 41144
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by паће Tue Jun 04, 2024 7:48 pm

    No Country wrote:
    Највише волим ове којима је сва памет стала у пар (увек истих) меме-а…

    Још више волим оне што измишљају имена за све могуће облике људског понашања, и онда очекују да познавање тих имена буде део опште културе, нешто за „како не знаш шта је то, па где ти живиш“.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 7:56 pm

    https://n1info.rs/vesti/protest-gradjana-ispred-novog-beograda-traze-uvid-u-zapisnike-i-otvaranje-dzakova/
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3341
    Join date : 2021-09-13

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Uncle Baby Billy Tue Jun 04, 2024 8:26 pm

    Savo nije bio


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Tue Jun 04, 2024 8:27 pm

    No Country wrote:
    hk1 wrote:
    savo negira genocid i populisticki koristi u kampanji = kao sns

    izvinajvam se ako sam bio neprecizan
    dakle, ja, od zlf kao glasac ocekujem da se svaki put jasno odrede prema srebrenici, to i rade
    sa druge strane, potpuno ih razumem zasto im to nije udarna tema, jer u danasnjoj srbiji, sa sve medijskom slikom kakva jeste, nista ne mogu uraditi povodom toga
    sa druge strane, smatram, da kad se promeni ova vlast, jako je vazno da ovo drustvo napokon prihvati sta se desilo u srebrenici i ne samo u srebrenici
    naravno, ne propagandom i ispiranjem mozga kako to radi sns danas ili sps 90tih

    ima li jos sta nejasno u mom pisanju?
    Ау бре брате. Синоћ си ми написао како сам рекао (а што апсолутно и провериво никад нисам) да је политичка утакмица у Србији равноправна, сада пишеш да Саво М. негира геноцид “исто као СНС” и да се ЗЛФ “сваки пут” јасно одређује према Сребреници. Ништа од тога није тачно, напросто није истина. Мислим да сам ти изнео неке аргументе, но заиста не видим разлог да настављам. Ти си у мантри.
    nisam napisao da si rekao da je ravnopravna vec da se odnosis prema njoj kao da je ravnopravna
    kakva bi to uopste bila izjava "ja smatram da je politicka utakmica u srbiji ravnoravna"?
    tvoji saveti, analize, greske koje uocavas kod opozicije govore da na taj nacin posmatras stvari
    sto je sustinski pogresno i i cega sledi da ili apsolutno nisi svestan stanja u srbiji ili da ne zelis da ga budes svestan

    tesko je razgovarati sa nekim ko je do te mere neobavesten
    a i kad dobijes konkretnu informaciju, to nije dovoljno i dalje biras da budes neobavesten

    nema tu ni a od argumenta, samo nekakve floskule
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 8:34 pm

    Uncle Baby Billy wrote:Savo nije bio
    Није. Ово је ЗЛФ. Али помињу и Крени-промени.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51875
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jun 04, 2024 8:53 pm

    Janko Suvar

    Posts : 7832
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Janko Suvar Tue Jun 04, 2024 9:05 pm

    aj budi bar ti normlan ako nije problem


    _____
    ????
    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Del Cap Tue Jun 04, 2024 9:09 pm

    Spiskovi su, ajd da kažemo, zakoniti, ako su ljudi dobrovoljno dali svoje podatke SNSu. Neki možda i jesu, dobar deo su naprednjaci pokupili iz javnih preduzeća/firmi i bez saglasnosti tih ljudi, što je kršenje zakona o zaštiti podataka o ličnosti. To pod minimum, da ne idemo u zloupotrebe službenog položaja, mobinga itd kao osnove prikupljanja tih podataka.

    Stranka koja od desetina pa i stotina hiljada ljudi pravi kriminalce.


    Last edited by Del Cap on Tue Jun 04, 2024 9:11 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 9:11 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:
    Ово раде и у Канади. Зову те бесомучно пред сваке изборе (и из свих већих партија) а кад их једном баш поштено отераш у материну онда престану. Значи - негде нешто евидентирају. Мислим да је поента да преброје тзв. сигурне гласове, да схвате где су. У Србији је ово, на жалост, само још једна манифестација једнопартијске државе, т.ј. система у којој само једна партија има моћ и ресурсе да ради овако нешто. Иначе треба законом забранити свако прикупљање личних података, шта купујем, шта гледам, за кога гласам…
    avatar

    Posts : 18952
    Join date : 2014-12-12

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by beatakeshi Tue Jun 04, 2024 9:14 pm

    Janković (ZLF) odličan!
    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Del Cap Tue Jun 04, 2024 9:16 pm

    Dr Dragan Milić, koji je sa svojom istoimenom grupom građana učestvovao na lokalnim izborima u Nišu, izjavio je danas da nije saglasan sa predlogom koji je izneo Savo Manojlović iz "Kreni-promeni" da se opozicija složi oko građanske neposlušnosti i tom prilikom je ocenio da "taj put ne vodi nigde".

    „Ja nisam saglasan sa inicijativom gospodina Manojlovića, mislim da taj put oko te građanske neposlušnosti ne vodi nigde. Nadam se da niko neće da se ljuti zbog toga. Ako izađemo na izbore i ne dobijemo adekvatno poverenje to nas ne opravdava da ćemo mi sada biti neposlušni da bi dobili više glasova“, rekao je dr Milić.

    Doktor Milić je u emisiji „Među nama“ na TV Nova naveo da „ne želi da tiže tenzije“ i dodao je da je on „lekar koji je uvek bio za neke druge metode, kao što je na poslednjim izborima to bila olovka, kojom su građani zaokružili broj na glasačkom listiću nakon čega je SNS doživeo debakl“.

    "Niš je jedini pokazao potencijal za promenu vlasti i sad bi neki hteli da izvuku neki profit, da gledaju da to požure, hajde da organizujemo demonstracije, ovo ili ono, ali mi to nećemo da radimo. Mi ćemo da branimo izbornu volju naših građana do poslednjeg daha na jedan kulturan i civilizovan način, sačuvaćemo glasove ljudi koji su glasali za nas i saćuvaćemo naš grad. Molim sve ljude da budu strpljivi, a mi ćemo raditi sve one radnje koje su neophodne kako bi došli do tog cilja“, poručio je dr Milić.

    „Ako krenemo da se ponašamo kao vlast i dovedemo trubače da slavimo pobedu, ako mi budemo izašli i počeli da vršimo pritisak prema Gradskoj izbornoj komisiji, ako budu ubačena 3-4 elementa pa padne neka krvava glava ili prozor, tog trenutka će to možda političkim subjektima da znači podizanje tenzija, ali u svakom slučaju to nije način na koji naš grad treba da se čuva. To je moje mišljenje i ne želim da prihvatim dizanje tenzija“, dodao je on.

    Dr Milić je naveo da se nada da će političke grupacije u Nišu, koje imaju sedišta u Beogradu, „prevazići svoje centrale“.

    On je zamolio „sve ljude iz Beograda“ da puste opoziciju u Nišu da „na miru donese odluku o tome kako će i šta raditi“.
    One Eyed Bob

    Posts : 2060
    Join date : 2015-08-13

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by One Eyed Bob Tue Jun 04, 2024 9:21 pm

    Ma naravno, kakve demonstracije, zna se kojim centrima moći odgovara destabilizovanje zemlje.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 9:29 pm

    One Eyed Bob wrote:Ma naravno, kakve demonstracije, zna se kojim centrima moći odgovara destabilizovanje zemlje.
    Зајебаваш се?
    Del Cap

    Posts : 6828
    Join date : 2019-11-04

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Del Cap Tue Jun 04, 2024 9:30 pm

    One Eyed Bob

    Posts : 2060
    Join date : 2015-08-13

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by One Eyed Bob Tue Jun 04, 2024 9:32 pm

    Naravno. Ovde smo jako otrovani idejom da su demonstracije suštinski loše. Ugasila se svest da plamen demokratije treba povremeno raspirivati zavesama i stolicama iz različitih javnih zdanja. Ovo pišem nezavisno od toga što mi je nejasno kakav je sad to Milić, niški doktor za rokenrol, i za čiji tim zapravo igra, prosto nisam upućen.


    _____
    Gdje punac drži pive?

    Izbori 2024 - Page 8 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon Sep 16, 2024 10:28 pm