Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2024

    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Tue Jun 04, 2024 5:14 pm

    No Country wrote:
    zvezda je zivot wrote:evo savo o srebrenici i ratnim i mirovnim profiterima https://www.blic.rs/vesti/politika/dogodila-se-segregacija-uglavnom-su-ubijani-muskarci-savo-manojlovic-objasnio-zasto/2csk555
    Океј, хвала. Дабоме, саплео се о Сребреницу и разбио се само тако, али је макар покушао да одговори на питање. ЗЛФ се углавном понаша као да се 90-те никад нису ни десиле, као да Косово не постоји, итд.
    zlf se ne ponasa tako
    doduse, da nemaju obicaj da na nacionalisticku patetiku hvataju glasace na lokalnim izborima

    a druga stvar, u srbiji je kreirana takva atmosfera, da svako ko kaze istinu o srebrenici, kosovu, ratovima u hrvatskoj i bih je osudjen na jako malu podrsku
    takvi, cak i od opozicionih glasaca koji nisu krajnja desnica bivaju persipirani kao izdajnici
    jbg, posledica  radikalske vlasti

    mora se najpre skloniti ova bagra, da bi se opet povela javna debata o tim temama, ne bi li do sirih masa doprlo nesto drugo od "mi vecite zrtve, svi nas mrze jer srbi, pravoslavci, a sa druge strane mocni vatikan i cia"
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 5:15 pm

    Летећи Полип wrote:https://n1info.rs/vesti/izbori-2023/jokic-podrzao-sns-objavljen-spisak-sa-oko-2-000-znacajnih-licnosti-koje-su-podrzale-vucica/
    Ма тражио сам му линк где је Јокић изговорио било шта о политици. Сви знамо да је дозволио да ставе његово име на дотичну листу.
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by zvezda je zivot Tue Jun 04, 2024 5:16 pm

    ja misim da zlf cuti o devedesetim jer je dobrica bio nacista tad. pisala je srbljanovic o tome.


    _____
    ova zemlja to je to
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Janko Suvar Tue Jun 04, 2024 5:17 pm

    No Country wrote:
    One Eyed Bob wrote:
    Negirao je razmere genocida u Srebrenici kao i sam čin genocida.
    Океј, то је већ за елиминацију. Имаш ли линк?
    Imam ja:

    https://www.danas.rs/vesti/drustvo/ivan-ivanji-vucic-i-dodik-guraju-srbiju-u-genocidni-narod/

    Izbori 2024 - Page 7 2348298330


    _____
    ????
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Tue Jun 04, 2024 5:18 pm

    zvezda je zivot wrote:ja misim da zlf cuti o devedesetim jer je dobrica bio nacista tad. pisala je srbljanovic o tome.
    to da jbg

    i bio akter onog mega popularnog spota sa muzikom skinhedsa
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 5:19 pm

    hk1 wrote:
    No Country wrote:
    Океј, хвала. Дабоме, саплео се о Сребреницу и разбио се само тако, али је макар покушао да одговори на питање. ЗЛФ се углавном понаша као да се 90-те никад нису ни десиле, као да Косово не постоји, итд.
    zlf se ne ponasa tako
    doduse, da nemaju obicaj da na nacionalisticku patetiku hvataju glasace na lokalnim izborima

    a druga stvar, u srbiji je kreirana takva atmosfera, da svako ko kaze istinu o srebrenici, kosovu, ratovima u hrvatskoj i bih je osudjen na jako malu podrsku
    takvi, cak i od opozicionih glasaca koji nisu krajnja desnica bivaju persipirani kao izdajnici
    jbg, posledica  radikalske vlasti

    mora se najpre skloniti ova bagra, da bi se opet povela javna debata o tim temama, ne bi li do sirih masa doprlo nesto drugo od "mi vecite zrtve, svi nas mrze jer srbi, pravoslavci, a sa druge strane mocni vatikan i cia"
    Јербо, јебигенце, тако диктира политичка прагма… све си у праву. Али - зашто онда та иста прагма не би важила и за Сава М.?

    (А ја БТВ мислим да не треба да важи ни за кога, but that’s just me.)
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Tue Jun 04, 2024 5:22 pm

    No Country wrote:
    hk1 wrote:
    zlf se ne ponasa tako
    doduse, da nemaju obicaj da na nacionalisticku patetiku hvataju glasace na lokalnim izborima

    a druga stvar, u srbiji je kreirana takva atmosfera, da svako ko kaze istinu o srebrenici, kosovu, ratovima u hrvatskoj i bih je osudjen na jako malu podrsku
    takvi, cak i od opozicionih glasaca koji nisu krajnja desnica bivaju persipirani kao izdajnici
    jbg, posledica  radikalske vlasti

    mora se najpre skloniti ova bagra, da bi se opet povela javna debata o tim temama, ne bi li do sirih masa doprlo nesto drugo od "mi vecite zrtve, svi nas mrze jer srbi, pravoslavci, a sa druge strane mocni vatikan i cia"
    Јербо, јебигенце, тако диктира политичка прагма… све си у праву. Али - зашто онда та иста прагма не би важила и за Сава М.?

    (А ја БТВ мислим да не треба да важи ни за кога, but that’s just me.)
    ne razumem sta ti mene sad pitas
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Erős Pista Tue Jun 04, 2024 5:25 pm

    No Country wrote:
    zvezda je zivot wrote:evo savo o srebrenici i ratnim i mirovnim profiterima https://www.blic.rs/vesti/politika/dogodila-se-segregacija-uglavnom-su-ubijani-muskarci-savo-manojlovic-objasnio-zasto/2csk555
    Океј, хвала. Дабоме, саплео се о Сребреницу и разбио се само тако, али је макар покушао да одговори на питање. ЗЛФ се углавном понаша као да се 90-те никад нису ни десиле, као да Косово не постоји, итд.

    https://n1info.rs/vesti/veselinovic-genocid-u-srebrenici-nazovimo-stvari-pravim-imenom/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 5:35 pm

    Janko Suvar wrote:
    No Country wrote:
    Океј, то је већ за елиминацију. Имаш ли линк?
    Imam ja:

    https://www.danas.rs/vesti/drustvo/ivan-ivanji-vucic-i-dodik-guraju-srbiju-u-genocidni-narod/

    Izbori 2024 - Page 7 2348298330
    Classic Шуки. Али то јесте “технички” проблем са Сребреницом: када се пореди са “стандардним” геноцидима типа турског над Јерменима или Руандом, а да не причамо о Холокасту - онда се Сребреница квалификује “у намери” али сасвим бледи у броју. Међутим, ако је довољна сама намера - а јесте - онда је комплетан рат у Босни геноцидан, као што је и био. И ту је отприлике та тракалица по којој се вртимо. Хаг је рекао да је био геноцид, хауг, Скупштина Србије је рекла да је био у питању огроман злочин, “на начин на који је то одредио Хаг”. Дакле геноцид, ал’ да не превалимо ту страшну реч баш сасвим преко језика. Хаугчић.

    Enters Вучић & термити… На крају ово што петља мучени Саво М., а на фону хистерисања званичне Србије и њених медија, звучи готово сувисло. А што је њему довољно.
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Tue Jun 04, 2024 5:36 pm

    Erős Pista wrote:
    No Country wrote:
    Океј, хвала. Дабоме, саплео се о Сребреницу и разбио се само тако, али је макар покушао да одговори на питање. ЗЛФ се углавном понаша као да се 90-те никад нису ни десиле, као да Косово не постоји, итд.

    https://n1info.rs/vesti/veselinovic-genocid-u-srebrenici-nazovimo-stvari-pravim-imenom/
    tesko da moze konkretnije na tu temu
    disident

    Posts : 15371
    Join date : 2016-03-28

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by disident Tue Jun 04, 2024 5:39 pm

    No Country wrote:
    beatakeshi wrote:
    Ma ovo je za mršu3pm.
    Јесте, али ипак је ово Блиц који препричава интервју. Могуће је да све то звучи малко друкчије у оригиналу.
    Ponovio je nešto slično na n1 pre pet dana uživo.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 5:40 pm

    hk1 wrote:
    No Country wrote:
    Јербо, јебигенце, тако диктира политичка прагма… све си у праву. Али - зашто онда та иста прагма не би важила и за Сава М.?

    (А ја БТВ мислим да не треба да важи ни за кога, but that’s just me.)
    ne razumem sta ti mene sad pitas
    Не разумеш? Па сам си рекао да је контрапродуктивно отварати неке тешке теме у Србији, јербо “тренутак”. Дакле, да ли се тај “тренутак” односи и на Сава М.?
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 5:42 pm

    Erős Pista wrote:
    No Country wrote:
    Океј, хвала. Дабоме, саплео се о Сребреницу и разбио се само тако, али је макар покушао да одговори на питање. ЗЛФ се углавном понаша као да се 90-те никад нису ни десиле, као да Косово не постоји, итд.

    https://n1info.rs/vesti/veselinovic-genocid-u-srebrenici-nazovimo-stvari-pravim-imenom/
    Да, то је сасвим коректно. Такође - из јула прошле године.
    Janko Suvar

    Posts : 7833
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Janko Suvar Tue Jun 04, 2024 5:43 pm

    Ja se zapravo slazem s tobom kolko god ti misliio da sam cetnik, nego na stranu to, hteo sam samo malo da diram mrtvog coveka, apropo toga da je negiranje genocida crvena linija. Vidis da nije kad neko drugi radi.


    Sve sto su rekli drugi sagovornici za Sava je tacno, to je jedan isprazni populista, koji je mogao da se pojavi samo u kontekstu vucicpederizma, tu prazninu ce po prirodi stvari ispuniti desni sadrzaji. Potencijalno vrlo opasna figura za opoziciju, jer su opozicioni Srbi, Srbi, te vapiju za liderom. 

    Ja sam za Vucica i baterije.

    edit: et nou kantri
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Erős Pista Tue Jun 04, 2024 5:45 pm

    No Country wrote:
    Erős Pista wrote:

    https://n1info.rs/vesti/veselinovic-genocid-u-srebrenici-nazovimo-stvari-pravim-imenom/
    Да, то је сасвим коректно. Такође - из јула прошле године.

    Sta je primedba? Sto nije izjavljivao svaki dan?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Tue Jun 04, 2024 5:52 pm

    No Country wrote:
    hk1 wrote:
    ne razumem sta ti mene sad pitas
    Не разумеш? Па сам си рекао да је контрапродуктивно отварати неке тешке теме у Србији, јербо “тренутак”. Дакле, да ли се тај “тренутак” односи и на Сава М.?
    dakle ti si rekao da se sava  makar izjasnio, dok zlf izbegava da se izjasni na te teme
    na sta sam ti ja rekao da to nije tacno, odnosno da se izjasnjavaju, vrlo konkretno, sto je drugi forumas linkom i potvrdio
    ne guraju te teme kad su pitanju lokalni izbori, jer i ne treba da se guraju

    nisam rekao da ne treba da se otvaraju teske teme, nego da bi bilo kontraproduktivno da im to budu "nosece teme", u danasnjoj srbiji, sa svojim stavovima bi se ogranicili na maksimalno 10% glasaca i ne bi bili prihvatljiv koalicioni partneri

    i ti mene onda pitas zasto isto ne vazi i za sava koji uzgred radi sve suprotno
    odnosno, prihvata da jase na talasu populizma, prica o srebrenici povodom lokalnih izbora i to prica na isti odvratan nacin kao sns
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 5:54 pm

    Erős Pista wrote:
    No Country wrote:
    Да, то је сасвим коректно. Такође - из јула прошле године.

    Sta je primedba? Sto nije izjavljivao svaki dan?
    Exactly. Поготово сада када је дотична резолуција била актуелна.
    Erős Pista

    Posts : 82298
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Erős Pista Tue Jun 04, 2024 5:56 pm

    Aha, aj zdravo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 5:59 pm

    hk1 wrote:
    No Country wrote:
    Не разумеш? Па сам си рекао да је контрапродуктивно отварати неке тешке теме у Србији, јербо “тренутак”. Дакле, да ли се тај “тренутак” односи и на Сава М.?
    dakle ti si rekao da se sava  makar izjasnio, dok zlf izbegava da se izjasni na te teme
    na sta sam ti ja rekao da to nije tacno, odnosno da se izjasnjavaju, vrlo konkretno, sto je drugi forumas linkom i potvrdio
    ne guraju te teme kad su pitanju lokalni izbori, jer i ne treba da se guraju

    nisam rekao da ne treba da se otvaraju teske teme, nego da bi bilo kontraproduktivno da im to budu "nosece teme", u danasnjoj srbiji, sa svojim stavovima bi se ogranicili na maksimalno 10% glasaca i ne bi bili prihvatljiv koalicioni partneri

    i ti mene onda pitas zasto isto ne vazi i za sava koji uzgred radi sve suprotno
    odnosno, prihvata da jase na talasu populizma, prica o srebrenici povodom lokalnih izbora i to prica na isti odvratan nacin kao sns
    Па не, не прича на исти начин. Помиње Хаг, Скупштину, некакве правне дефиниције геноцида. Вучић и термити су само помињање Сребренице прогласили за велеиздају. Није исто. Него је са тобом, ух, баш тешко причати…
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4436
    Join date : 2016-09-29

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue Jun 04, 2024 6:01 pm

    tako se ne diskutuje dragi filozofe


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 6:03 pm

    Erős Pista wrote:Aha, aj zdravo.
    Ма да ми се ниси нешто изнервирао? Лол, као да ниси у стању да сам направиш базичну анализу, шта су теме које ЗЛФ проблематизује, када и колико? Косово и Сребреница се свакако не котирају високо.
    disident

    Posts : 15371
    Join date : 2016-03-28

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by disident Tue Jun 04, 2024 6:05 pm

    Izbori 2024 - Page 7 86312


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Tue Jun 04, 2024 6:06 pm

    No Country wrote:
    Erős Pista wrote:Aha, aj zdravo.
    Ма да ми се ниси нешто изнервирао? Лол, као да ниси у стању да сам направиш базичну анализу, шта су теме које ЗЛФ проблематизује, када и колико? Косово и Сребреница се свакако не котирају високо.

    Jbg nc, jesi li video nasu stampu? Stvarno mislis da u Srbiji postoje uslovi za normalan razgovor o tim temama?


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Tue Jun 04, 2024 6:21 pm

    ficfiric wrote:
    No Country wrote:
    Ма да ми се ниси нешто изнервирао? Лол, као да ниси у стању да сам направиш базичну анализу, шта су теме које ЗЛФ проблематизује, када и колико? Косово и Сребреница се свакако не котирају високо.

    Jbg nc, jesi li video nasu stampu? Stvarno mislis da u Srbiji postoje uslovi za normalan razgovor o tim temama?
    Сасвим је евидентно да не постоје. Али у том светлу онда треба гледати и ово што изјављује/ изваљује Саво М., као и ово што је рекао Иван Ивањи, као и ко шта и колико прећуткује, итд. У праву је Шуки, код нас су црвене линије помало арбитрарне.

    Него да се вратимо на тему дана (а богами и топика): на Новом Београду и у Нишу се, по свему судећи, десила крађа великих размера. Саво М. зове у тучу. Шта да се ради, како размишља цењено пучанство Бурундија?
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Tue Jun 04, 2024 6:23 pm

    No Country wrote:
    hk1 wrote:
    dakle ti si rekao da se sava  makar izjasnio, dok zlf izbegava da se izjasni na te teme
    na sta sam ti ja rekao da to nije tacno, odnosno da se izjasnjavaju, vrlo konkretno, sto je drugi forumas linkom i potvrdio
    ne guraju te teme kad su pitanju lokalni izbori, jer i ne treba da se guraju

    nisam rekao da ne treba da se otvaraju teske teme, nego da bi bilo kontraproduktivno da im to budu "nosece teme", u danasnjoj srbiji, sa svojim stavovima bi se ogranicili na maksimalno 10% glasaca i ne bi bili prihvatljiv koalicioni partneri

    i ti mene onda pitas zasto isto ne vazi i za sava koji uzgred radi sve suprotno
    odnosno, prihvata da jase na talasu populizma, prica o srebrenici povodom lokalnih izbora i to prica na isti odvratan nacin kao sns
    Па не, не прича на исти начин. Помиње Хаг, Скупштину, некакве правне дефиниције геноцида. Вучић и термити су само помињање Сребренице прогласили за велеиздају. Није исто. Него је са тобом, ух, баш тешко причати…
    savo negira genocid i populisticki koristi u kampanji = kao sns

    izvinajvam se ako sam bio neprecizan
    dakle, ja, od zlf kao glasac ocekujem da se svaki put jasno odrede prema srebrenici, to i rade
    sa druge strane, potpuno ih razumem zasto im to nije udarna tema, jer u danasnjoj srbiji, sa sve medijskom slikom kakva jeste, nista ne mogu uraditi povodom toga
    sa druge strane, smatram, da kad se promeni ova vlast, jako je vazno da ovo drustvo napokon prihvati sta se desilo u srebrenici i ne samo u srebrenici
    naravno, ne propagandom i ispiranjem mozga kako to radi sns danas ili sps 90tih

    ima li jos sta nejasno u mom pisanju?

    Izbori 2024 - Page 7 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 4:06 am