Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2024

    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 1:57 pm

    Ja ne mislim da su glasaci kaznjavali nekog, prosto nisu videli nikakvu nadu. I da su izasli na izbore i da je BB osvojio vise nego SPN, opet ne bi pao SNS zato sto bi opet Nestorovic to zakocio. Ako ne bi bilo zakoceno preko Nestorovica, nasao bi se neki drugi nacin.

    Ljudima je jasno da se SNS ne moze smeniti na izborima.


    _____


    Uprava napolje!

    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by zvezda je zivot Thu Jun 06, 2024 2:09 pm

    bas mi je drago da imamo forumasa koji je u direktnom kontaktu s 'ljudima' i drago mi je da cujem da je ljudima sve jasno.


    _____
    ova zemlja to je to
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 06, 2024 2:24 pm

    ficfiric wrote:Ja ne mislim da su glasaci kaznjavali nekog, prosto nisu videli nikakvu nadu. I da su izasli na izbore i da je BB osvojio vise nego SPN, opet ne bi pao SNS zato sto bi opet Nestorovic to zakocio. Ako ne bi bilo zakoceno preko Nestorovica, nasao bi se neki drugi nacin.

    Ljudima je jasno da se SNS ne moze smeniti na izborima.

    Ne, nego da je BB dobio vise nego SPN, i da postoje svi zapisnici sa svih izbornih mesta, i da onda pokusaju stelovanje rezultata to bi bio osnov za svasta nesto. I pitanje je koji bi bio rezultat, pogotovu u Nisu gde bi vrv opozicija vec sad mogla da formira vlast.
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 2:29 pm

    Ne bi bilo stelovanja, dovoljno je da Nestor blokira smenu Sapica ili u krajnjem slucaju, da udje u koaliciju sa SNS.

    Sto se Nisa tice, da nije bilo bojkota, MI bi verovatno izasao u Nisu i Novom Sadu.


    Jbg, opozicija ne moze da izvodi glasace kao SNS, da bi ih namamila na izbore, potrebna je i neka nada da se moze nesto uraditi


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 06, 2024 2:38 pm

    Pa sto onda nije formirao vlast sa MI u decembru? Nece to on. A i ne znamo realno kakav bi bio rezultat. Mislim, predstavljas ih kao apsolutno svemocne, sto oni nisu.
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Thu Jun 06, 2024 2:40 pm

    zvezda je zivot wrote:
    hk1 wrote:
    ubedljivo politicki najnepismeniji narod evrope
    i to uspesno potvrdjujemo evo gotovo 40 godina

    ja sam uvek za dozu postizbornog autosovinizma, ali misim da bismo kao levicari i internacionalisti morali da budemo svesni cinjenice da su svi ljudi govna.
    ostala govna makar imaju neku svest, cak ne i opstem dobru, nego na nivou da ne guraju prst u utikac za struju
    mi ni toliko, ako nece sa prstom uzmemo ekser
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Thu Jun 06, 2024 2:45 pm

    ficfiric wrote:Ja ne mislim da su glasaci kaznjavali nekog, prosto nisu videli nikakvu nadu. I da su izasli na izbore i da je BB osvojio vise nego SPN, opet ne bi pao SNS zato sto bi opet Nestorovic to zakocio. Ako ne bi bilo zakoceno preko Nestorovica, nasao bi se neki drugi nacin.

    Ljudima je jasno da se SNS ne moze smeniti na izborima.
    naravno da su kaznjavali
    da nista drugo to ne potvrdjuje, dovoljno je pogledati rezultate opstinskih izbora tamo gde nije bilo KP

    ima opstina gde bi cak i sa ovom izlaznoscu bio srusen sns, da su glasaci koji su u tim opstinama na gradskom nivou glasali za bb i kp , na opstinskom glasali za bb (gde kp nije bilo)

    ovo ostalo, odgovorio ti NU, da ne ponavljam njegove reci
    ovi izbori su bili prilika da se uzmu neke opstine, gradovi i da budu okidac za nesto vise u zavisnosti kako bi se sns ponasao

    ovako smo do 2028 dobili sisanje motke
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by zvezda je zivot Thu Jun 06, 2024 2:55 pm

    zar niste vas dvojica, NU i ficfiric, pre bukv 2 dana imali ovaj isti razgovor? s tom razlikom da je ficfiric svoj stav branio ko svoj a ne stav naroda.

    u svakom slucaju i da sns ne moze da se smeni na izborima, verovatno je potrebno da izgubi na izborima da bi se smenili na ulici. misim da bi i to ljudima trebalo da bude jasno. znam da ovde volimo ideju ulice, ali pokusavali smo prosle godine visemesecnim masovnim protestima i tesko je, ljudi brzo isteraju zelju. a kladio bih se da su ljudi na ulicama vecinski bili oni koji izlaze na izbore.


    _____
    ova zemlja to je to
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 3:03 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:Pa sto onda nije formirao vlast sa MI u decembru? Nece to on. A i ne znamo realno kakav bi bio rezultat. Mislim, predstavljas ih kao apsolutno svemocne, sto oni nisu.

    Jerkovic je odmah preleteo, Mi je dao taman onoliko odbornika koliko im treba ali nije formirana vlast, pretpostavljam zbog reakcija EP-a.


    Ne predstavljam ih kao svemocne, samo imaju dovoljno mehanizama da ne izgube vlast ni kad uz sve kradje izgube sa 45:55 (kao u decembru). Njihova vlast ne zavisi od rezultata izbora. Koliko verujem u njihovu svemocnost, spreman sam da bacim kladu (moze u 1000 pojena Izbori 2024 - Page 11 1844795956 ) da ako opozicija u Nisu u narednim nedeljama uspe da izglasa gradonacelnika sa 31 glasom, SNS u tom gradu vise nikad nece biti vlast.


    Nego, ja pricam o drugoj stvari - da li glasaci imaju nadu da su promene moguce ili ne. U decembru su imali nadu, izasli su na izbore, opozicija je dobila sa 55:45 i opet nije pala vlast. U medjuvremenu se nista nije desilo sto bi dalo nadu da ce takva pobeda ovog puta dati rezultat i ljudi nisu izasli. Znaci, ne smatram da su kaznjavali Dobricu i Savu, ni da Djilas i Ponos imaju 100k sledbenika koji izlaze na izbore onako kako im oni kazu - smatram da su ljudi opet upali u apatiju


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 37335
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by boomer crook Thu Jun 06, 2024 3:14 pm

    pa bojkot jeste izazvao apatiju. takodje lokalni izbori su uvek manje segsi od republickih i predsednickih.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Thu Jun 06, 2024 3:19 pm

    upali su u apatiju zbog podele opozicije, a onda u kampanji, odnosno vremenskom periodu kad je trebala biti kampanja "nezavisni mediji" su sahranili bb, narocito zlf

    inace, toj "nepobedivosti sns" je upravo doprineo djilas svojim brojevima i stalnom pricom kao da je vrhunac opozicije 51%:49% naspram sns
    i da ako je tolika razlika sns ce uvek naci nacina da ukrade za pobedu
    ali opozicija uopste ne treba da cilja na 51% nego na nedvosmislenu pobedu, kao u septembru 2000

    i gle cuda, tamo gde je opozicija imala sansu za tako nesto, djilasa tu nije bilo na ovim izborima

    doduse, danas prica kako je nagovarao niski odbor da izadju, ali ovi iz bb nisu hteli ssp u nisu
    kaze covek, koji je na dan izbora pozivao da se ne izadje na izbore u kojima nema sanse da se pobedi 

    ali jbg, ima ko mu veruje
    narocito jer su sa druge strane levicari pederi
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by zvezda je zivot Thu Jun 06, 2024 3:21 pm

    pa jedno je da kazes da je bojkot izazvao apatiju. jer se opozicija podelila, op javnost, i op mediji koji su otvoreno navijali za bojkot. i onda je bilo jasno da ne moze da izgubi (ove) izbore.

    a drugo je da kazes da ljudi ne izlaze jer im je jasno da vucic ne moze da izgubi vlast na izborima. i nije tacno da je opozicija dobila 45:55. niko nestorovica nije video kao opoziciju vucicu, a posebno ne njegovi glasaci koji su ga nagradili jos vecom podrskom na ponovljenim izborima. ne gledam hepi, ali bio bih sokiran da se on u 1 nastupu ptredstavljao kao tako nesto.


    _____
    ova zemlja to je to
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 3:32 pm

    Na prosloj strani se pisalo da su patkari odsvirali svoje i da su ih glasaci kaznili. Ja na ovoj strani pricam o toj temi - ne mislim da su ih glasaci kaznili vec da je apatija razlog loseg rezultata.

    Inace, mislim da je ovaj rezultat lekovit za NDB da se malo spuste na zemlju. Vec treci put namecu Dobricu kao kandidata za gradonacelnika u ocekivanju da valjda sve ostale stranke treba da stanu iza toga. Kao sto Djilasu zameram takvo ponasanje, zameram to i NDB-u. Nadam se da ce sledeci put traziti resenje koje ce podrzati svi, bez guranja u prvi plan


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 3:36 pm

    I da, primetio sam da ne znam da se kladim.

    ficfiric wrote:spreman sam da bacim kladu (moze u 1000 pojena Izbori 2024 - Page 11 1844795956 ) da ako opozicija u Nisu u narednim nedeljama uspe da izglasa gradonacelnika sa 31 glasom, SNS u tom gradu vise nikad nece biti vlast.

    Sa disijem sam se kladio da nece biti uveden obavezni vojni rok i sad cekamo da se to ne desi a ovde nudim opkladu gde treba da cekamo nikad da se naplatim Izbori 2024 - Page 11 3274312807


    _____


    Uprava napolje!

    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by zvezda je zivot Thu Jun 06, 2024 3:39 pm

    sa dobricom je to malo osetljivije, on se i na tviteru zove dobrinacelnik. 

    sad ce boomer da kaze da ljudi potcenjuju dobricu. neko ce reci da dobrica samo dodje kao izgovor da se napadne zlf zato sto su levicari i nisu nacionalisti. neko ce reci da nasi glasaci samo traze muzjacku harizmu a ne sadrzaj i da je to patrijarhalno i mozda mizogino. sve je to mozda tacno, ali kao sto sam napisao na prosloj strani, ljudi ne vole dobricu i minimum politicke zrelosti bi nalago da ga malo sklone, ne mora ni u 2. plan, al da nije vise lice fronta.

    al to je njihov stari problem. ne moze ksendza da uliva sigurnost niti pavicevic da dize moral.


    _____
    ova zemlja to je to
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Thu Jun 06, 2024 4:03 pm

    pa gurnut je u drugi plan, lazovic i biljana su kopredsednici

    jbg, on je meni prilicno logican izbor kao njihov kandidat za gradonacelnika
    godinama je u toj materiji i odlicno je poznaje

    da se gradonacelnik bira na direktnim izborima on ne bi bio dobar kandidat, koliko zbog njega i njegovih mana, toliko i zbog srbija jbg

    a i nije treci put
    prosli put je djilas gurnuo onog bezlicnog lika, za kog je dobica uz sve svoje mane apsolutno nedostizan
    onaj lik, kom sam i ime zaboravio je bukvalno kao da ga je vucic birao po svom ukusu za kandidata opozicije
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Thu Jun 06, 2024 4:05 pm

    zvezda je zivot wrote:pa ne znam sta patkari mogu da promene. misim da imaju te limite koje imaju, unutrasnje i spoljasnje. iz mog iskustva ljudi (a tu misim na beogradjane, gradski deo, ne pricam toliko s narodom iz unutrasnjosti, nemam uvid u evenetualna istrazivanja jm, a ne volim da mastam napamet o proverbijalnom miletu) ne mogu da gledaju dobricu i djordja pavicevica. nemaju gravitas ni odlucnost koji trenutak zahteva. to svi znamo i mozda je to razgovor koji je ispod nivoa ovog foruma, ali eto to to bi eto moglo da se promeni. sto se tice nekih korenitijih promena, nisam optimista.

    misim ja licno znam dosta ljudi koji bi glasali za zlf da nema savoa, u smislu da nemaju nista sustinski protiv sem sto su 'nesposobni'. verovatno bi opet glasali za zlf da neko malo poprica s njima.
    Ja nekako idealistički verujem da mogu da uvedu jedan drugačiji, ovde egzotični, model ponašanja i komunikacije i da će kao takvi biti viđeni i malo dalje od Beograda.
    (I onda me tu negde oko izbornog dana demantuje neki mladi naduvenko za evropske integracije, nadam se da će popričati sa njim; neki sa Tvitera).

    dodatak: Dobrica je zaslužan tamo, ali mi se čini da ne ide.
    Ima ono u sportu kad je neko isluženi igrač, poštovani trener, legenda kluba sa nedobrim rezultatima, ima mesto sportskog direktora. Time priznaju zasluge u prošlosti, a ostaje uticaj, samo iz drugog plana.
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by zvezda je zivot Thu Jun 06, 2024 4:12 pm

    misim el se neko seca ksenije radovanovic koja je bila lice ndvmb, valjda 2018? ne znam da li je i dalje u politici, deluje ko ok devojka, ali ocigledno imala uzasnu tremu pred kamerama, gubila zivce na svaku provokaciju i generalno nije joj bilo prijatno pod reflektorima. misim to mozda deluje povrsno ali te stvari su vazne ako hoces da uradis nesto ozbiljno.


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Thu Jun 06, 2024 4:24 pm

    Evo je ovde, na primer http://interaktivniurbanizam.com/

    Bila supersimpatična, sećam se kad se jedan krimoski SNS grmalj preteći nadvio na njom.
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Thu Jun 06, 2024 4:48 pm

    Evo jednog meni zanimljivog linka. Lokalni izbori u Srbiji 2004.
    PDF, strana 32. https://pod2.stat.gov.rs/ObjavljenePublikacije/G2005/pdf/G20056002.pdf

    Pa kaže (ukupno):
    DS 18,26%
    Radikali 17,73%
    DSS 9,05%
    SPS 8,71%
    Karić 5,40%
    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 5:39 pm

    hk1 wrote:jbg, on je meni prilicno logican izbor kao njihov kandidat za gradonacelnika
    godinama je u toj materiji i odlicno je poznaje

    Kandidat ZLF - da ali ne i kao kandidat koalicije. Jbg, ne mogu da zamislim clanove Mikijeve stranke kako ginu za Dobricu. Uostalom, u svim fajtovima u nedelju u bg-u su ucestvovali samo zlf-ovci, koliko sam video.

    Kandidat za gradonacelnika koalicije treba da bude neko ko ce mobilisati sve simpatizere, svih tih stranaka a ne da jedna stranka namece ostalima svog kandidata. Ako takav kandidat ne postoji, jebes kandidata - raditi kampanju za tim i gurati slike gde zajedno stoje Dobrica, Lutovac, onaj Mikijev, itd.

    I ako si najbolji igrac u ekipi, nadji nacin da dignes saigrace, baci koji pas nemoj uzimati 60 suteva Izbori 2024 - Page 11 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 35301
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 5:44 pm

    Nakon kuknjave da napisem i nesto pozitivno, jedini pozitivan utisak su mi one reklame niskog BN-a sa motorom i tekvondistkinjom. Ne znam kakav je bio efekat te kampanje, nisam video bas previse lajkova na tim objavama ali mislim da bi tako trebale izgledati reklame opozicije. Ako su ti glavni medij drustvene mreze, treba prilagoditi sadrzaj mediju i praviti nesto sto serovanjem moze dopreti i do onih koji bas i ne prate politiku. Jos da je poruka u njima bila efektnija, jasnija, optimisticnija bilo bi ekstra


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Thu Jun 06, 2024 6:01 pm

    Слабо ти иде та позитива, ниси навежбао. Него, чује ли се нешто о Новом Београду? Мало ми се не свиђа то што Саво “замрзава” мандате дан након што је, наводно, добио увид у записнике. Некако ми тајминг не ваља.
    disident

    Posts : 15371
    Join date : 2016-03-28

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by disident Thu Jun 06, 2024 6:10 pm

    Savo i jezgro blokiraju i izbacuju sve svoje teletabis pristalice koji se ne slazu sa danasnjom odlukom o zamrzavanju/vracanju mandata.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Thu Jun 06, 2024 6:15 pm

    Летећи Полип wrote:
    Edit: Ako moze ovaj post na Bliski Istok.

    Па може, copy, paste, delete.

    Izbori 2024 - Page 11 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 3:54 am