Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2024

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3344
    Join date : 2021-09-13

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Uncle Baby Billy Thu Jun 06, 2024 1:22 am

    ladies and gentlemen, prof. Tanasije Marinković

    On je pozvao sve kolege da, osim u Nišu i možda na Novom Beogradu, odbiju da preuzmu mandate i tako ne legitimizuju dodatno ove izbore.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Anonymous
    Guest

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Guest Thu Jun 06, 2024 1:28 am

    Чује ли се шта о Новом Београду? Наводно су добили приступ записницима.
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Del Cap Thu Jun 06, 2024 3:30 am




    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 8:37 am

    Narodni pokret Srbije@NarodniPokretS

    ‼Pokušaj grubog prekrajanja izborne volje i na Vračaru

    Na današnjoj sednici Opštinske izborne komisije na Vračaru došlo je do grubog prekrajanja izborne volje građana tako što su pod izgovorom navodno tehničkih ispravki na četiri biračka mesta naknadno prepravljeni zapisnici bez ikakvog osnova.

    Takvim prekrajanjem izmenjen je količnik, odnosno naša lista „Biramo Vračar” umesto prvobitnih 28, sada ima 27 mandata, lista „Vračar Vračarcima - društvo za ulepšavanje Vračara” dobila je treći mandat, a manjinska lista Grka je ostala sa jednim odborničkim mestom.

    Ovakvom naknadnom preraspodelom odnos snaga je potpuno promenjen, te sada Srpska napredna stranka sa svojim fantomskim listama ima falsifikovanu većinu od 32 mandata, u odnosu na 31 mandat opozicije.

    Sasvim je jasno da je večeras na Vračaru reč o pokušaju da se na najgrublji način naknadno prekroji izborna volja građana i falsifikuju zapisnici kao što je već pokušano na Novom Beogradu i u Nišu, iako su birači na ovim opštinama i Nišlije, uprkos svim opstrukcijama, jasno poručili da žele promene i glasali većinski za opozicione liste.

    Poručujemo da će se naš pravni tim boriti da sačuva izbornu volju građana i da nećemo dozvoliti otimanje nijednog grada i opštine.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 10:53 am

    Evo zasto se bojkotuju samo lokalni izbori, po mom misljenju. Cim neko negde napravi nekakav rezultat (na 100+ izbora mora negde i to da se desi) a u javnom nastupu ne lici na zivotinju, reakcije budu ovakve



    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 11:53 am

    Vucic pustio kerove, izgleda nista od dogovora na koji je pozivao

    Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević pozvao je doktora Dragana Milića iz grupe građana "doktor Dragan Milić" da bude gost televizije Informer i da odgovori na nekoliko pitanja.
    Vučićević je izrazio sumnju u to da će Milić prihvatiti poziv, s obzirom na to da je on 65. gost iz opozicionih koalicija koji je dobio poziv, ali da niko ranije nije prihvatio da dođe.

    Pitanja koja je Vučićević postavio doktoru Miliću i na koja se očekuju odgovori su:

    1. Da li je istina da imate stan i dve garaže u K distriktu na Dorćolu koje ste platili 500.000 evra nedavno?

    2. Da li je istina da imate još jedan stan na Dunavskom keju u Zemunu?

    3. Da li je istina da imate i stan na keju na Nišu, i još jedan stan u Nišu od 80 kvadrata?

    4. Da li je tačno da gradite vilu od 760 kvadratnih metara neto na 11 ari placa na brdu iznad Niša koje se popularno zove "Bevrli hils", a da je vila procenjena u izgradnji na milion evra?


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Erős Pista Thu Jun 06, 2024 11:58 am

    Bevrli


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nim Chimpsky

    Posts : 178
    Join date : 2024-06-04

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nim Chimpsky Thu Jun 06, 2024 12:18 pm

    Mrzi me da pisem detaljnije utiske o ovim izborima, preliminarni je da su patkari ovim otegnuli patpke. Osvojili su 10000 manje glasova nego na izborima 2022, nista od proklamovanih ciljeva nisu ispunili, a javnost je stekla utisak da su nesposobni (vrv nezasluzen, ali je medijska artiljerija uradila svoje).

    Ovog vikenda su izbori za evropski parlament na kome se ocekuje da pokidaju fasisti pa ce izostati i podrska odatle.

    Sve u svemu, hrabro su izginuli ali je mozda trebalo bojkotovati.
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Del Cap Thu Jun 06, 2024 12:27 pm


    „SNS menja zapisnik i tako prekraja izbornu volju građana“: Teške optužbe na račun naprednjaka posle izbora na Vračaru

    Autor: N1 06. jun 202410:50 2 komentara


    Potpredsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miloš Pavlović izjavio je na konferenciji za novinare ispred Opštine Vračar da SNS nije imala mogućnost da formira vlast u toj opštini, ali da je došlo do "naknadnog prekrajanja izborne volje građana".

    „Opštinska izborna komisija je zasedala u ponedeljak u 18.30 sati, gde je donele odluku o potvrđivanju preliminarnih rezultata glasanja za Vračar i prema toj odluci, kolalicija Biramo Vračar imala je 28 mandata, lista Vračar sutra-Aleksandar Vučić 25, Društvo za ulepšavanje Vračara tri mandata, Zeleni pokret Vračar dva i Nardona lista Ključ za pobedu dva mandata“, kazao je Pavlović.

    Kako je rekao, prema tim rezultatima „SNS sa svojim fantomskim listama nije imala dovoljnu većinu za formiranje vlasti“.

    Te nakon tri dana se donose rešenja o ispravci na dva biračka mesta, to su mesta 43 i 56 na Vračaru, gde se Društvu za ulepšavanje Vračara dodaje osam, tada nevažećih, a sada važećih listića, i na taj način oduzima se jedan mandat koaliciji Biramo Vračar i na taj nacin SNS zajedno sa fantomskim listama ima mogućnost da formira vlast na Vračaru“, pojasnio je.

    Pavlović je naglasio da je sve to rađeno bez predstavnika koalicije Biramo Vračar.

    „Sve se radi nezakonito, tri dana nakon primopredaje biračkog materijala. I kao i na Novom Beogradu i Nišu, uvek se ti glasovi dodaju fanomskim listama koji omugućavaju da SNS formira vlast u tom gradu ili opštini“, naglasio je Pavlović.

    Naknadna izmena biračkog materijala je nov način izborne krađe, dodaje.

    „U decembru 2023. godine smo imali krađu na izborima u vidu migracije birača, ali ono što se sada dešava jeste jedan presedan koji, ukoliko se ne reši, može da napravi ozbiljne poremećaje u budućnosti i da onemogući opoziciji da pobedi u bilo kom gradu, a to je da se iza zatvorenih vrata vrši otvaranje biračkog materijala i prekrajanje zapisnika“, izjavio je Pavlović.

    Prema njegovim rečima, koalicija Biramo Vračar će iskoristiti, i iskoristili su, dodaje, pravna sredstva.

    „Podneli smo prigovore na rešenja o izmeni rešenja i kontroli zapisnika biračkih odbora, a svakako ćemo izjaviti žalbe sudu. Ovaj presedan ukoliko se ne spreči, postaće pravilo, a to pravilo će značiti da će koalicija SNS biti nepobediva“, rekao je.
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 12:31 pm

    Kreni-promeni vraća mandate u gradskoj skupštini i na Novom Beogradu

    https://n1info.rs/vesti/kreni-promeni-vraca-mandate-u-gradskoj-skupstini-i-na-novom-beogradu/

    Pokret Kreni-promeni odlučio je da napusti Skupštinu grada Beograda i Skupštinu opštine Novi Beograd, rekao je Savo Manojlović, nosilac liste za Beograd.

    „Zbog izbornih malverzacija odbijamo da učestvujemo na ovaj način u potpunom kršenju ustava i demokratije“, kazao je Manojlović na konferenciji za medije.

    Manojlović je u obraćanju medijima objasnio da će, tehnički, mandati biti verifikovani a onda napuštena Skupština, dok odborničke naknade iz budžeta neće biti prihvaćene.

    „Sa ostavkom i prebacivanjem em bi proces dugo trajao, em bi ti mandati završili kod predstavnika vlasti“, rekao je Manojlović.

    Ipak, ni ova odluka nije konačna i zavisiće od odgovora na prigovore koji su podneti GIK-u.

    „Građani očekuju od nas i ovo je odgovornost prema građanima, da ne pristanemo na nešto što je potpuno kršenje. Neko je došao i promenio glasačke listiće. Osim ako se ova odluka ne izmeni, mi ćemo nastaviti da se borimo, podneti su prigovori“, naveo je Manojlović, precizirajući da neće napustiti skupštinu Grada Beograda i Novog Beograda „ako se neke stvari promene“.

    „Imamo vrlo konkretne pravne zahteve, a to je da ne možete da vršite prekrajanje koje se sada vrši i izborni inženjering“, precizirao je.

    Lokalni parlament u Nišu neće napustiti, kazao je Manojlović odgovarajući na pitanje novinara. Kako je objasnio, to bi bio „sulud potez“ jer bi time onemogućili građanima Niša da se bore.

    „To bi bila sabotaža poput bojkota. Mi podržavamo promenu vlasti u Nišu i mi se borimo za to“, istakao je.

    O svojoj odluci pokret Kreni-promeni obavestio je opozicione liste koje su učestvovale na ovim lokalnim izborima.


    _____


    Uprava napolje!

    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Del Cap Thu Jun 06, 2024 12:31 pm

    Nim Chimpsky wrote:Mrzi me da pisem detaljnije utiske o ovim izborima, preliminarni je da su patkari ovim otegnuli patpke. Osvojili su 10000 manje glasova nego na izborima 2022, nista od proklamovanih ciljeva nisu ispunili, a javnost je stekla utisak da su nesposobni (vrv nezasluzen, ali je medijska artiljerija uradila svoje).

    Ovog vikenda su izbori za evropski parlament na kome se ocekuje da pokidaju fasisti pa ce izostati i podrska odatle.

    Sve u svemu, hrabro su izginuli ali je mozda trebalo bojkotovati.

    Od nekog opšteg trenda važnije je (na kratki rok) ko će popuniti ove "kontaktne" pozicije prema Srbiji, tj ko će naslediti Bilčika (izvestioca EP za Srbiju) i posebno ko će biti komesar za proširenje EU. To i dalje nije popularan ni važan portfelj, pa je delom i zato bio udeljen/ostavljen Budimpešti a ne figurira bitno ni u kampanji. Videćemo hoće li ovi najveći igrači menjati pristup i hteti da tome malo podignu profil, ako ne zbog nas onda zbog Ukrajine.
    Erős Pista

    Posts : 82300
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Erős Pista Thu Jun 06, 2024 12:46 pm

    Savo vraca mandate tako sto ce verifikovati mandate.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nim Chimpsky

    Posts : 178
    Join date : 2024-06-04

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nim Chimpsky Thu Jun 06, 2024 12:51 pm

    Del Cap wrote:Od nekog opšteg trenda važnije je (na kratki rok) ko će popuniti ove "kontaktne" pozicije prema Srbiji, tj ko će naslediti Bilčika (izvestioca EP za Srbiju) i posebno ko će biti komesar za proširenje EU. To i dalje nije popularan ni važan portfelj, pa je delom i zato bio udeljen/ostavljen Budimpešti a ne figurira bitno ni u kampanji. Videćemo hoće li ovi najveći igrači menjati pristup i hteti da tome malo podignu profil, ako ne zbog nas onda zbog Ukrajine.
    Ne razumem se u diplomatiju ali ne znam koliko je i do sada izvestilac bio bitan. Poglavlja se ni sa bilcikom nisu otvarala, kritike nisu izostajale iz izvestaja, a EP je potpuno ignorisao njegov izvestaj sa izbora i usvojio OEBSov.

    Mislim da je mnogo bitnija stranacka/blokovska podela na narodnjake (EPP) i socijaliste i da ce EPP tolerisati svaku svinjarije strankama iz njihovog bloka.
    boomer crook

    Posts : 37337
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by boomer crook Thu Jun 06, 2024 12:53 pm

    pa to je uvek tako bilo. ne mislim da su patkari bivsi niti mislim da je bojkot bio resenje. to je ta bivsa DS ekipa koja ceka srebrni metak da se resi vucica dok gradom gospodari njihov bivsi stranacki kolega.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 12:56 pm

    Erős Pista wrote:Savo vraca mandate tako sto ce verifikovati mandate.

    Koliko kuzim, radi isto sto i Zeleni u Sapcu od 2020. Nisu se pojavili nijednom, nisu prihvatili mandate (sta god to znacilo) a u praksi to znaci da skupstina radi bez njih. Iskreno, ni ne vidim svrhu dolaska u skupstinu - nista se ne menja, a i da urade tamo bilo sta, nece se videti. Umesto da dodju na skupstinu, tog dana sazovu kzn i ispricaju ono sto bi pricali tamo.


    _____


    Uprava napolje!

    Nim Chimpsky

    Posts : 178
    Join date : 2024-06-04

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Nim Chimpsky Thu Jun 06, 2024 1:08 pm

    boomer crook wrote:pa to je uvek tako bilo. ne mislim da su patkari bivsi niti mislim da je bojkot bio resenje. to je ta bivsa DS ekipa koja ceka srebrni metak da se resi vucica dok gradom gospodari njihov bivsi stranacki kolega.
    Ma ne znam da li je bojkot bio resenje, razmisljam naglas.

    Bez obzira na to pitanje, umesto da kao nova stranka dobiju zamajac izgubili su 10k glasova od prethodnih izbora i bojim se da je to plafon ako nesto bitno ne promene.

    Vracar je svakako izgubljen jer ce zujovicevi zeleni formirati vecinu sa radikalima.
    disident

    Posts : 15371
    Join date : 2016-03-28

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by disident Thu Jun 06, 2024 1:12 pm

    Mene zanima da li opozicija ima plan kako bi taj bojkot treba da izgleda?
    Posto od tog pasivnog bojkota nema ništa koliko smo videli


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15371
    Join date : 2016-03-28

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by disident Thu Jun 06, 2024 1:17 pm

    Nim Chimpsky wrote:
    boomer crook wrote:pa to je uvek tako bilo. ne mislim da su patkari bivsi niti mislim da je bojkot bio resenje. to je ta bivsa DS ekipa koja ceka srebrni metak da se resi vucica dok gradom gospodari njihov bivsi stranacki kolega.
    Ma ne znam da li je bojkot bio resenje, razmisljam naglas.

    Bez obzira na to pitanje, umesto da kao nova stranka dobiju zamajac izgubili su 10k glasova od prethodnih izbora i bojim se da je to plafon ako nesto bitno ne promene.

    Vracar je svakako izgubljen jer ce zujovicevi zeleni formirati vecinu sa radikalima.
    Kako su izgubili 10k glasova kada su u decembru izašli u koaliciji sa Djilasom?
    I kakva nova stranka, učestvuju u političkom životu od 2016.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15371
    Join date : 2016-03-28

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by disident Thu Jun 06, 2024 1:20 pm

    Prešao sam 80km da bi glasao za patkare na slobodan dan, a čak i ne verujem u parlamentarnu demokratiju  Izbori 2024 - Page 10 4135669698

    Inače ako je Savo zagrabio od gradjanskog opozicionog tela umesto zlf, i ako zlf udara u plafon to je ,pored zlf grešaka i fejlova, zahvaljujući 30 godina antikomunističke propagande , koju je SRN osvrnuo na trojku u zadnjih osam godina.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by zvezda je zivot Thu Jun 06, 2024 1:21 pm

    pa ne znam sta patkari mogu da promene. misim da imaju te limite koje imaju, unutrasnje i spoljasnje. iz mog iskustva ljudi (a tu misim na beogradjane, gradski deo, ne pricam toliko s narodom iz unutrasnjosti, nemam uvid u evenetualna istrazivanja jm, a ne volim da mastam napamet o proverbijalnom miletu) ne mogu da gledaju dobricu i djordja pavicevica. nemaju gravitas ni odlucnost koji trenutak zahteva. to svi znamo i mozda je to razgovor koji je ispod nivoa ovog foruma, ali eto to to bi eto moglo da se promeni. sto se tice nekih korenitijih promena, nisam optimista.

    misim ja licno znam dosta ljudi koji bi glasali za zlf da nema savoa, u smislu da nemaju nista sustinski protiv sem sto su 'nesposobni'. verovatno bi opet glasali za zlf da neko malo poprica s njima.


    _____
    ova zemlja to je to
    ficfiric

    Posts : 35304
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by ficfiric Thu Jun 06, 2024 1:27 pm

    disident wrote:Kako su izgubili 10k glasova kada su u decembru izašli u koaliciji sa Djilasom?
    I kakva nova stranka, učestvuju u političkom životu od 2016.

    Poredi sa izborima 2022.

    Moramo - 99.078
    Biramo Beograd - 89.429


    Matematika kaze:
    ZLF + Cuta + Miketic/Biljana Stojkovic = 99.078
    ZLF + NPS + DS + Cuta + PSG + NLS = 89.429

    ZLF + Cuta = 89.429 - (NPS + DS + PSG + NLS)

    89.429 - (NPS + DS + PSG + NLS) + Miketic/Biljana Stojkovic = 99.078

    Miketic/Biljana Stojkovic - (NPS + DS + PSG + NLS) = 99.078 - 89.429

    Miketic/Biljana Stojkovic = 9649 + (NPS + DS + PSG + NLS)


    _____


    Uprava napolje!

    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by zvezda je zivot Thu Jun 06, 2024 1:37 pm

    pa dobro, to nije katastrofalno. oni su 2022 bili jedina i udruzena ekoloska opcija. sad je tu i savo ko eko-cetnicka opcija. plus su pokazali da nisu dorasli trenutku nakon decembarskih izbora. ja misim da patkari imaju svoje glasacko telo koje je solidno profilisano i da ce ostati tu dok se ne pojavi bolja a slicna opcija. problem je sto verovatno nece rasti ne znam koliko, al sta da se radi. sigurno su mogli bolje da iskoriste svoj trenutak, al sta da se radi.


    _____
    ova zemlja to je to
    Јанош Винету

    Posts : 5427
    Join date : 2016-01-26

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Јанош Винету Thu Jun 06, 2024 1:46 pm

    Паткари су 8 година у политици па су ”нова странка”. Изгледа да је тако у српској политици - ствари се мењају глечерски споро и неко треба да постоји у политици 30 година да би се сматрао зрелим политичарем.

    Вучић је био у политици 20 година када је преузео власт, од 1991 до 2012 је био неуспешан.

    Ваљда тако и паткари треба да опстану још једно 12 година па ће на власт. Овде изгледа треба бити само упоран као мазга па ће ти се власт једном дати.

    До тада ће нас јахати Вучко и другари.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    hk1

    Posts : 363
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by hk1 Thu Jun 06, 2024 1:48 pm

    rezultat je vise nego katastrofalan
    manje vise iz ugla zlf, iz ugla gradjanina

    kaznjavajuci opoziciju, odnosno njen deo (odnosno zlf) dopustili smo da sns pobedi u opstinama u kojima opozicija na proslim vucicevim pokradenim izborima ima duplo vise glasova
    2024, gradjani srbije, onog najbogatijeg, najurbanijeg dela, najslobodnijeg dela, kaznjavaju opoziciju i prepustaju sve nivoe vlasti snsu jos najmanje jedan mandat

    ubedljivo politicki najnepismeniji narod evrope
    i to uspesno potvrdjujemo evo gotovo 40 godina
    zvezda je zivot

    Posts : 7290
    Join date : 2014-11-07

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by zvezda je zivot Thu Jun 06, 2024 1:52 pm

    hk1 wrote:
    ubedljivo politicki najnepismeniji narod evrope
    i to uspesno potvrdjujemo evo gotovo 40 godina

    ja sam uvek za dozu postizbornog autosovinizma, ali misim da bismo kao levicari i internacionalisti morali da budemo svesni cinjenice da su svi ljudi govna.


    _____
    ova zemlja to je to

    Izbori 2024 - Page 10 Empty Re: Izbori 2024

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 7:11 pm