Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Блиски исток

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52138
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Oct 16, 2024 11:52 pm

    Ali cekaj o cemu ovde raspravljamo - da li hamas & papas moraju da postuju zenevsku konvenciju?
    čika Condor

    Posts : 110
    Join date : 2024-08-22

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by čika Condor Yesterday at 12:20 am

    Erős Pista wrote:A evo da se svi uvere kako lazes:

    https://vasudeva.forumburundi.com/t2206p875-ogovaram-tviter
    Nećeš mi poverovati no tek sam sada, na drugo čitanje, video tvoj komentar sitnim slovima, nakon jedno četiri drečeća tvita. Te ti se izvinjavam, jesi rekao to o disproporcionalnom odgovoru pre nego što sam se ja uopšte uključio u diskusiju/ vratio iz mrtvih. A što je poprilično banalna teza, terorizam je po definiciji smišljen kao provokacija što je moguće većeg/ neproporcionalnijeg odgovora. Znali smo da će Izrael odgovoriti stostruko još 7. oktobra, mada nismo slutili da će potpuno da razvale Gazu. A ideja da se Hamas u međuvremenu ”smirio” je i više nego naivna: oni su izazvali tačno ono što su hteli, i sada im je što gore (po njihov narod) to bolje (po njihove političke ciljeve). Sada IDF radi za njih, a reakcije između ostalog i na ovom forumu su dokaz da to radi sasvim uspešno. Izraelci su zlotvori i genocidaši, a Palestinci žrtve.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7520
    Join date : 2020-03-05

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by Vilmos Tehenészfiú Yesterday at 12:51 am

    Nektivni Ugnelj wrote:Ljudi date molim vas s tim nazivima - ne postoji "JNA" 1941,2,3 Блиски исток - Page 30 1399639816
    Ej, mi smo u skoli ucili da je dan osnivanja JNA 22.12.1941 kada je osnovana Prva proleterska brigada. Da je to dan kada je od pokreta otpora postala prava vojska, jer ta brigada nije bila vezana za odredjenu teritoriju, vec je delovala po celoj zemlji. I da je to odlika pravih oruzanih snaga, za razliku od lokalnih partizanskih odreda koji deluju na ogranicenoj teritoriji, kao sto su bili odredi koji su ostali u Srbiji posle propasti uzicke republike.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7520
    Join date : 2020-03-05

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by Vilmos Tehenészfiú Yesterday at 12:57 am

    Nektivni Ugnelj wrote:Ali cekaj o cemu ovde raspravljamo - da li hamas & papas moraju da postuju zenevsku konvenciju?
    Ma ne moraju oni nista jer nisu medjunarodno priznati. To je ono sto Del Cap hoce da kaze. Legalitet pre svega.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    disident

    Posts : 15463
    Join date : 2016-03-28

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by disident Yesterday at 1:16 am

    čika Condor wrote:
    Erős Pista wrote:A evo da se svi uvere kako lazes:

    https://vasudeva.forumburundi.com/t2206p875-ogovaram-tviter
    Nećeš mi poverovati no tek sam sada, na drugo čitanje, video tvoj komentar sitnim slovima, nakon jedno četiri drečeća tvita. Te ti se izvinjavam, jesi rekao to o disproporcionalnom odgovoru pre nego što sam se ja uopšte uključio u diskusiju/ vratio iz mrtvih. A što je poprilično banalna teza, terorizam je po definiciji smišljen kao provokacija što je moguće većeg/ neproporcionalnijeg odgovora. Znali smo da će Izrael odgovoriti stostruko još 7. oktobra, mada nismo slutili da će potpuno da razvale Gazu. A ideja da se Hamas u međuvremenu ”smirio” je i više nego naivna: oni su izazvali tačno ono što su hteli, i sada im je što gore (po njihov narod) to bolje (po njihove političke ciljeve). Sada IDF radi za njih, a reakcije između ostalog i na ovom forumu su dokaz da to radi sasvim uspešno. Izraelci su zlotvori i genocidaši, a Palestinci žrtve.

    Da ostane sačuvano za istoriju kmetovskog besčašća.





    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    čika Condor

    Posts : 110
    Join date : 2024-08-22

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by čika Condor Yesterday at 1:18 am

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Nektivni Ugnelj wrote:Ljudi date molim vas s tim nazivima - ne postoji "JNA" 1941,2,3 Блиски исток - Page 30 1399639816
    Ej, mi smo u skoli ucili da je dan osnivanja JNA 22.12.1941 kada je osnovana Prva proleterska brigada.
    Tačnije, osnovana je 21.12.1941, na Staljinov rođendan. Dan Armije je naknadno pomeren na 22-gi, baš zato da se ne bi poklapao…
    čika Condor

    Posts : 110
    Join date : 2024-08-22

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by čika Condor Yesterday at 1:19 am

    disident wrote:
    čika Condor wrote:
    Nećeš mi poverovati no tek sam sada, na drugo čitanje, video tvoj komentar sitnim slovima, nakon jedno četiri drečeća tvita. Te ti se izvinjavam, jesi rekao to o disproporcionalnom odgovoru pre nego što sam se ja uopšte uključio u diskusiju/ vratio iz mrtvih. A što je poprilično banalna teza, terorizam je po definiciji smišljen kao provokacija što je moguće većeg/ neproporcionalnijeg odgovora. Znali smo da će Izrael odgovoriti stostruko još 7. oktobra, mada nismo slutili da će potpuno da razvale Gazu. A ideja da se Hamas u međuvremenu ”smirio” je i više nego naivna: oni su izazvali tačno ono što su hteli, i sada im je što gore (po njihov narod) to bolje (po njihove političke ciljeve). Sada IDF radi za njih, a reakcije između ostalog i na ovom forumu su dokaz da to radi sasvim uspešno. Izraelci su zlotvori i genocidaši, a Palestinci žrtve.

    Da ostane sačuvano za istoriju kmetovskog besčašća.



    Sisaj ga, kulovčino.
    Erős Pista

    Posts : 82462
    Join date : 2012-06-10

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by Erős Pista Yesterday at 6:52 am

    čika Condor wrote:
    Erős Pista wrote:A evo da se svi uvere kako lazes:

    https://vasudeva.forumburundi.com/t2206p875-ogovaram-tviter
    Nećeš mi poverovati no tek sam sada, na drugo čitanje, video tvoj komentar sitnim slovima, nakon jedno četiri drečeća tvita. Te ti se izvinjavam, jesi rekao to o disproporcionalnom odgovoru pre nego što sam se ja uopšte uključio u diskusiju/ vratio iz mrtvih. A što je poprilično banalna teza, terorizam je po definiciji smišljen kao provokacija što je moguće većeg/ neproporcionalnijeg odgovora. Znali smo da će Izrael odgovoriti stostruko još 7. oktobra, mada nismo slutili da će potpuno da razvale Gazu. A ideja da se Hamas u međuvremenu ”smirio” je i više nego naivna: oni su izazvali tačno ono što su hteli, i sada im je što gore (po njihov narod) to bolje (po njihove političke ciljeve). Sada IDF radi za njih, a reakcije između ostalog i na ovom forumu su dokaz da to radi sasvim uspešno. Izraelci su zlotvori i genocidaši, a Palestinci žrtve.
    Prihvatam izvinjenje (mada komentar nije sitnim, nego obicnim sloovima, nije nakon 4 tvita, nego vec u drugom postu, nakon iskopiranog dela iz tvita), ali nije u tome stvar, nego u cinjenici da nemas argumente i onda moras stalno da pribegavas neistinama. 

    Naravno da je Hamas zeleo da izazove ovakvu reakciju, ali to ne menja nista na stvari, jer to nije opravdanje za ovo sto radi Izrael. Opet muljas i podmeces bez ikakvih argumenata.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    čika Condor

    Posts : 110
    Join date : 2024-08-22

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by čika Condor Yesterday at 8:47 am

    Apsolutno ti ništa ne podmećem. Ti ovde držiš propalestinsku a to znači, jebi ga, i pro-hamasovsku stranu, a nisi dovoljno glup da ti to nije jasno. Negde ti je jasno i da je to principijelno neodbranjivo, ali si previše uobražen da bi se upustio u introspekciju te vrste. Bujrum. Ja sam rekao šta sam imao, a i opet ću, kad mi dođe takva potreba. Slabo volim ove group-think klubove mržnje.
    ficfiric

    Posts : 35522
    Join date : 2012-02-10

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by ficfiric Yesterday at 9:02 am

    Jbg, cekaj. Moze li se biti protiv onoga sto radi izraelska vojska a ne podrzavati Palestince/Hamas?

    Npr, ja, klinac u osnovnoj, devedesetih se nisam slagao sa opsadom Sarajeva, da li sam podrzavao Aliju i Juku Prazinu? Nesto kasnije se nisam slagao sa proterivanjem Albanaca sa Kosova, da li sam podrzavao NATO i OVK?


    _____


    Uprava napolje!

    One Eyed Bob

    Posts : 2214
    Join date : 2015-08-13

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by One Eyed Bob Yesterday at 9:14 am

    Dakle svi Palestinci su Hamas, evo ponovo te tvrdnje, ovog puta potpuno jasne, hvala na razjašnjenju


    _____
    Gdje punac drži pive?
    boomer crook

    Posts : 37438
    Join date : 2014-10-27

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by boomer crook Yesterday at 9:58 am

    ima kod bolanja jedna dobra recenica kada mu neki desnicar kaze da bi aljende njih zatvarao na stadione da je samo stigao. kaze: moguce ali je bilo ovako a ne tako.

    i tako mozda bi hamas genocidisao takodje ali je sada ovako i ljudi na zapadu, narocito mladi, osecaju da mogu i moraju to da sprece. hamas je sada svima najmanja briga.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 37438
    Join date : 2014-10-27

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by boomer crook Yesterday at 10:00 am

    inace nedavno je jedan osmak u skoli moje dece uhvatio nekog malog prvaka i nabio mu glavu u wc solju. kaze otac tog manijackog tovara 'ali znate ONI njih vredjaju a onda beze'. eto to je sada ovo.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 82462
    Join date : 2012-06-10

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by Erős Pista Yesterday at 10:32 am

    čika Condor wrote:Apsolutno ti ništa ne podmećem. Ti ovde držiš propalestinsku a to znači, jebi ga, i pro-hamasovsku stranu, a nisi dovoljno glup da ti to nije jasno. Negde ti je jasno i da je to principijelno neodbranjivo, ali si previše uobražen da bi se upustio u introspekciju te vrste. Bujrum. Ja sam rekao šta sam imao, a i opet ću, kad mi dođe takva potreba. Slabo volim ove group-think klubove mržnje.

    A pa nece moci. Pitao sam te gde sam drzao prohamaskmovsku, pa makar i samo propalestinsku stranu. Ti si rekao - kad sam komentarisao "onog advokata". Rekao sam ti sta i kakon sam komentarisao, ti si slagao da nije bilo tako. Sad smo utvrdili da je bilo bas tako kako sam rekao. Dakle ostao si bez argumenata, i umedto da povuces tvrdnju, ti je ponavljas. Nemas prava da je ponavljas, jer se pokazalo da lazes.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4827
    Join date : 2016-06-09
    Location : gotta have those beans

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by ♏ Yesterday at 11:35 am

    Skini fes i prestani da pišeš zdesna nalevo, pa možemo da nastavimo bez navijanja.
    Nim Chimpsky

    Posts : 251
    Join date : 2024-06-04

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nim Chimpsky Yesterday at 12:01 pm

    boomer crook wrote:i tako mozda bi hamas genocidisao takodje ali je sada ovako i ljudi na zapadu, narocito mladi, osecaju da mogu i moraju to da sprece. hamas je sada svima najmanja briga.
    Nema potrebe da nagadjamo, vec smo videli sta bi hamas radio.
    Sox

    Posts : 119
    Join date : 2024-06-10

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by Sox Yesterday at 12:26 pm

    boomer crook wrote:ima kod bolanja jedna dobra recenica kada mu neki desnicar kaze da bi aljende njih zatvarao na stadione da je samo stigao. kaze: moguce ali je bilo ovako a ne tako.

    i tako mozda bi hamas genocidisao takodje ali je sada ovako i ljudi na zapadu, narocito mladi, osecaju da mogu i moraju to da sprece. hamas je sada svima najmanja briga.

    Jedino sto je hamas pokazao kako on zamislja nezivot sa Jevrejima.
    Moglo bi se reci da je to posleidca dugotrojnog pritiska ali koliko znam njihov program podrzaumeva nezivot sa Jevrejima i brisanje istih sa prostora Palestine. Onda su pre godinu presli sa teorije na praksu i izveli poveci eksperiment.

    Nego da vas pitam: kako su prosli Jevreji po islamskim zemljama nakon 1945?
    Koliko je meni poznato, oko 1 miliona Jevreja je proterano, bilo je po neko malo ubistvo meju neprijateljima, tradicionalno prema Jevrejima sirom svih meridijana. Seca li se neko toga?

    U Egiptu, odakle su Jevreji dosli u Palestinu pre oko 3 000 godina, poznat kao eksodus, kada su Jevreji bezali od ropstva i ponizavanja jos u Anticko doba.
    Nesto kao u moderno doba, evo ovako,

    Блиски исток - Page 30 800px-Yemenites_go_to_Aden

    Vidite kako su bogati krenuli na safari kroz malu "arapsku" pustinju.
    Ko se toga jos seca kada vladaju svetom.

    A, da, Egipat, pre 3 000-4 000 godina, ziveli tamo Jevreji i ziveli oni tako sve do pre 50ak godina.
    Nista im se od toga ne bi desilo da nema Izraela, i dalje bi svako moga da ga pljune i drzi u getu ali u Egiptu, Jemenu. Za sve je krivo stvaranje Izraela.

    Inace su muslimani poznati kao veoma liberalni ljudi, narocito sto se tice religije.
    Nisu unistavali budisticke statue u Afganistanu.
    Nisu pretvorili Sv. Sofiju u dzamiju po 100ti put
    ...
    Sa druge strane u Izraelu zivi oko 20% muslimana van teritorija palestinske samouprave.
    One Eyed Bob

    Posts : 2214
    Join date : 2015-08-13

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by One Eyed Bob Yesterday at 3:05 pm

    Izgleda da su ubili Sinwara


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7520
    Join date : 2020-03-05

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by Vilmos Tehenészfiú Yesterday at 5:32 pm

    One Eyed Bob wrote:Dakle svi Palestinci su Hamas, evo ponovo te tvrdnje, ovog puta potpuno jasne, hvala na razjašnjenju
    Jel ima Palestinaca koji, nasuprot zvaničnoj politici Hamasa, javno tvrde da država Izrael treba da postoji, i da Jevreji ne treba da budu isterani iz Palestine? Mislim konkretno na Palestince sa okupiranih teritorija, ne na Palestince u Izraelu ili drugde u svetu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    bemty

    Posts : 3828
    Join date : 2014-11-12

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by bemty Yesterday at 5:58 pm

    ima ovde da se probere.


    _____
    Warning: may contain irony.
    disident

    Posts : 15463
    Join date : 2016-03-28

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by disident Yesterday at 6:00 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    One Eyed Bob wrote:Dakle svi Palestinci su Hamas, evo ponovo te tvrdnje, ovog puta potpuno jasne, hvala na razjašnjenju
    Jel ima Palestinaca koji, nasuprot zvaničnoj politici Hamasa, javno tvrde da država Izrael treba da postoji, i da Jevreji ne treba da budu isterani iz Palestine? Mislim konkretno na Palestince sa okupiranih teritorija, ne na Palestince u Izraelu ili drugde u svetu.

    Pa ne čini valjda samo to jedno pitanje tj stav nekoga pripadnika Hamasom.

    Pritom, ne razumem ni poentu tog pitanja, dal se prosečan i nadprosecan Palestinac pita da li će nuklearna sila da postoji ili ne postoji.
    Koliko se i ja pitam dal ce Imperija Zla da doceka sledeće jutro.

    Sam atomski arsenal garantuje državi koja ga poseduje da će ili mirno da se dezintegrise sama, iznutra i preda ga poput JAR, ili da će da ga upotrebi kada joj dodje voda do grla, sto je u dosadašnjoj istoriji, bio dovoljan garant da do te tačke opstanka ne dodje.



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    čika Condor

    Posts : 110
    Join date : 2024-08-22

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by čika Condor Yesterday at 6:06 pm

    ficfiric wrote:Jbg, cekaj. Moze li se biti protiv onoga sto radi izraelska vojska a ne podrzavati Palestince/Hamas?
    Naravno da može, a pogotovo ako si Izraelac. Može i ako nisi, samo što to nije ono što se na ovom topiku dešava. Ovde se navija, ostrašćeno, i proganja se svaki pokušaj iole drugačijeg mišljenja.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7520
    Join date : 2020-03-05

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by Vilmos Tehenészfiú Yesterday at 6:07 pm

    bemty wrote:ima ovde da se probere.
    Nema ono što sam pitao.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    čika Condor

    Posts : 110
    Join date : 2024-08-22

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by čika Condor Yesterday at 6:10 pm

    One Eyed Bob wrote:Dakle svi Palestinci su Hamas, evo ponovo te tvrdnje, ovog puta potpuno jasne, hvala na razjašnjenju
    Bio sam savršeno jasan i prethodni put. Kao što si i ti bio jasan da su svi Izraelci IDF (a naravno da nisu) i da kao takvi zaslužuju tvoju ostrašćenost.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7520
    Join date : 2020-03-05

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by Vilmos Tehenészfiú Yesterday at 6:11 pm

    disident wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Jel ima Palestinaca koji, nasuprot zvaničnoj politici Hamasa, javno tvrde da država Izrael treba da postoji, i da Jevreji ne treba da budu isterani iz Palestine? Mislim konkretno na Palestince sa okupiranih teritorija, ne na Palestince u Izraelu ili drugde u svetu.

    Pa ne čini valjda samo to jedno pitanje tj stav nekoga pripadnika Hamasom.


    Ptipadnik je onaj ko je na platnom spisku. Simpatizer je onaj koji nije, ali odobrava cilj i metod postizanja cilja. Onaj ko nije na spisku i ne slaze se sa ciljem i metodom je protiv Hamasa.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”

    Блиски исток - Page 30 Empty Re: Блиски исток

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Oct 18, 2024 12:26 pm