Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Блиски исток

    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7524
    Join date : 2020-03-05

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by Vilmos Tehenészfiú Today at 6:46 pm

    паће wrote:Па били су расељени и Срби кад су дошли Турци. А то што их није било, па, Турке су отерали некакви духови.
    Srbi proterani pa se vratili kad se vlast promenila. Mi prigovaramo povratku Jevreja u Izrael… šta tačno? Što se vraćaju 150 godina posle Srba?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7524
    Join date : 2020-03-05

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by Vilmos Tehenészfiú Today at 6:50 pm

    Tovar wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Gde su slike stotinu poginulih Hamasovaca koji se, zajedno sa vodjom, probijaju iz obruča i ginu?
    Nema ih.
    Ovog su njegovi isterali iz skloništa i rekli mu vaya con dios, na arapskom.

    Sumnjam da postoji koncentracija od sto hamasovaca na jednom mjestu bilo gdje u Gazi. Ti zamišljaš da je Sinvar u svakom trenutku bio okružen sa sto tjelohranitelja, pa kad je ispalo da nije - puč u Hamasu, istjerali ga njegovi iz skloništa. Mislio sam da imaš kakvu konkretniju informaciju od ovoga 'izgleda'...
    A ti imaš izvor koliko ima Hamasovaca na jednom mestu… odakle? Izgleda ti logično? Zamisli, i meni moje deluje logično.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    One Eyed Bob

    Posts : 2218
    Join date : 2015-08-13

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by One Eyed Bob Today at 6:54 pm

    Dve stvari - prvo, mi nismo baš ti Srbi koji su se negde vratili pre 150 godina, živimo sada a ne tada i imamo pojedinačne identitete i mogućnost samostalnog sozercanja stvarnosti. A i Srbija je 1999. na duže staze sprečena da vrši genocide bilo gde, so there is that, neko od 26 godina može da osuđuje bilo koga za bilo šta, jer tokom čitave njegove ili njene egzistencije ova zemlja nije počinila nikakav veći zijan.

    Drugo - ne možeš da bukvalno izmisliš scenario ubistva Sinvara i da tražiš od drugih dokaze da se to nije baš tako dogodilo  Блиски исток - Page 35 3579118792

    Ne pišem ovo iz loše namere, samo pokušavam da vratim raspravu u logički kolosek.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Tovar

    Posts : 548
    Join date : 2022-04-29

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by Tovar Today at 7:01 pm

    Sox wrote:
    Tovar wrote:

    Koji je izvor za priču o puču kontra Sinvara u Hamasu? Pitam jer mi tanko zvuči, kao onaj twit kojeg si zakačio o milijardu i pol dolara Hezbolaha koje su otišle u plamen, ali, po svemu sudeći, samo u glavi cijenjenog tviteraša.

    Tim više što je jedan od potencijalnih nasljednika njegov mlađi brat.

    Objava snimke Sinvarove pogibije je autogol IDF-a. Pretpostavljam da je ideja bila 'ovako završavaju štakori', ali, avaj, kraj mu izgleda smrt heroja iz holivudskog filma. Ni Hamas ne bi napravio bolji posao za regrutacijski film. Vidi se da je zaglavljen među stvarima, valjda je granata eksplodirala kraj mjesta na kojem je bio, i on je odatle, jedne šake odsječene, bacio bombe na vojnike koji su se povukli. Onda su poslali dron koji je gađao daskom i na kraju su ga upucali još jednom granatom iz tenka.

    Zanimljiv je i opis IDF-a. Trojica hamasovaca su u ruševinama bježala iz kuće u kuću, razmjenjući vatru s izraelskim vojnicima, a onda su izgleda odlučili da su im šanse veće ako se razdvoje, ali ipak nisu umakli. Zvuči kao remake kraja Spašavanja vojnika Ryana.

    Cudno mi je kako podrzavaoci Arapa i muslimana imajo tako nisko misljenje o istima. Ispada islam neki kult smrti. Kada ubijes nekog glavesinu svi ce potrcati da se samoubijaju dodatno.
    Moje iskustvo sa islamom nije takvo, stavise. Priznaje sammo da ima vise fanatizovanih pripadnika vere ali da u proseku muslimani nisu neki ljudi koji jedva cekaju da poginu.

    Moje predvidjanje je da se nece tako lako naci ljudi na zrtvu i skoro izvestan gubitak zivota u borbi protiv Izraela.
    Svakako ce biti novog rukovodstva ali da ce oni propovedati jurisanje na Izrael, mislim da to nece biti slucaj.

    'Podržavaoc sam Arapa i muslimana' taman koliko i Slavena, kršćana, Židova, budista... you name it. O muslimanima ne mislim ni bolje ni gore nego o bilo kome drugom. To s islamom kao kultom smrti... ne pripisuj mi (svoje) fantazmagorije. Ti pišeš kako muslimani nisu 'liberalni', fanatičniji su vjernici od ostalih i tome slično... Ustvari, nisu po tvojoj mjeri, jel da? Da ne govorim da je smiješno spominjati vjerski fanatizam jednih, dok drugi polažu pravo na zemlju jer... Biblija! Što ne propuštaš spomenuti ni u jednom postu. Pa kod tebe je Mojsije tumarao Sinajem takoreći jučer. Sinvarova smrt svakako će dobro poslužiti kao simbol otpora Izraelu. I po tome nije nikakav presedan, karakterističan za Palestince, takvih primjera je puna povijest, uključujući i našu.


    Last edited by Tovar on Fri Oct 18, 2024 7:24 pm; edited 1 time in total
    One Eyed Bob

    Posts : 2218
    Join date : 2015-08-13

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by One Eyed Bob Today at 7:05 pm

    a i niko nije rekao da će se samoubijati zbog Sinvara.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    fikret selimbašić

    Posts : 10281
    Join date : 2020-06-19

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by fikret selimbašić Today at 7:08 pm

    Tovar wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Nesto drugo je ovde u pitanju.

    Poginuo je sam. Nema ni telohranitelja oko njega. Glavni komandant Hamasa u Gazi je poginuo sam, u zgradi u kojoj nije bilo boraca koji ga cuvaju. 

    Izgleda da je bio puc u Hamasu i da su mu njegovi borci otkazali poslusnost. Isterali iz podzemnog skrovista na cistinu i rekli mu da ide gde hoce.

    Koji je izvor za priču o puču kontra Sinvara u Hamasu? Pitam jer mi tanko zvuči, kao onaj twit kojeg si zakačio o milijardu i pol dolara Hezbolaha koje su otišle u plamen, ali, po svemu sudeći, samo u glavi cijenjenog tviteraša.

    Tim više što je jedan od potencijalnih nasljednika njegov mlađi brat.

    Objava snimke Sinvarove pogibije je autogol IDF-a. Pretpostavljam da je ideja bila 'ovako završavaju štakori', ali, avaj, kraj mu izgleda smrt heroja iz holivudskog filma. Ni Hamas ne bi napravio bolji posao za regrutacijski film. Vidi se da je zaglavljen među stvarima, valjda je granata eksplodirala kraj mjesta na kojem je bio, i on je odatle, jedne šake odsječene, bacio bombe na vojnike koji su se povukli. Onda su poslali dron koji je gađao daskom i na kraju su ga upucali još jednom granatom iz tenka.

    Zanimljiv je i opis IDF-a. Trojica hamasovaca su u ruševinama bježala iz kuće u kuću, razmjenjući vatru s izraelskim vojnicima, a onda su izgleda odlučili da su im šanse veće ako se razdvoje, ali ipak nisu umakli. Zvuči kao remake kraja Spašavanja vojnika Ryana.

    Iz mojih pouzdanih izvora, stvar se otprilike ovako odvijala.

    Sinvar ulazi u podzemno sklonište koje se nalazi ispod zgrade u kojoj će kasnije biti ubijen. Velika je to prostorija, u njoj se u trentuku dok Sinvar ulazi, nalazi još i dvjestotinjak najbitnijih hamasovih oficira i vojnika i troje izraelskih talaca koi su žicom od maljutke vezani za Sinvara. Tih troje talaca su mu najbolji pancir, Izraelci neće pucati na njega jer su to njihovi, Palestinci ih takođe čuvaju jer su mnogo skupi i svašta se u kombinaciji sa Izraelom može dobiti za njih. 

    Atmosfera u skloništu je naelektrisana, načelnik štaba Al Kasam brigade pokazuje Sinvaru tvit o sažganim Hezbolahovim dolarima i pita ga, hoćeš li i ti nama prodati sličnnu foru o katarskim milijardama koje su legle na naš račun i koji si bahato trošio provodeći se po hotelima u Dohi? Sinvar popizdi i upuca načelnika, kreće opšti kaos, nakon par minuta u skloništu je ostalo pedesetak leševa hamasovaca, jedan poginuli talac i teško ranjeni Sinvar, dvoje preostalih talaca su uspjeli da uteknu jer su meci ispaljeni u međusobnom ubijanju presjekli i žice kojima su bili vezani za Sinvara. On, teško ranjen, shvata da je sve gotovo, pancir taoci više nisu tu, a što je još gore po njega, razotkrivene su njegove muljaže sa katarskim milijardama i odlučuje da izađe pred Izraelce i ponudi predaju nudeći im stotine miliona koje su mu još preostale. Ranjen je i u nogu i pokušava da nađe neko pomagalo da se popne na sprat zgrade, ne nalazi ništa podesno osim štapa kojeg vadi iz čmara ubijenog taoca, svo troje iz njegovog pancira su cijelo vrijeme hodali sa štapom u dupetu, to je standardan hamasov tretman talaca. Penje se i tek kad je sjeo na fotelju primijeti kako mu krvari arterija na preponama, skapira da je gotov, odustaje od predaje i vidi dron koji ulijeće u sobu. Ostalo se vidi na snimku.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Tovar

    Posts : 548
    Join date : 2022-04-29

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by Tovar Today at 7:10 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Tovar wrote:

    Sumnjam da postoji koncentracija od sto hamasovaca na jednom mjestu bilo gdje u Gazi. Ti zamišljaš da je Sinvar u svakom trenutku bio okružen sa sto tjelohranitelja, pa kad je ispalo da nije - puč u Hamasu, istjerali ga njegovi iz skloništa. Mislio sam da imaš kakvu konkretniju informaciju od ovoga 'izgleda'...
    A ti imaš izvor koliko ima Hamasovaca na jednom mestu… odakle? Izgleda ti logično? Zamisli, i meni moje deluje logično.

    Nemam nikakav izvor, gledam snimku i čitam šta o događaju pišu Izraelci. Meni ne djeluje logično da Sinvar okolo šeta okružen sa stotinu boraca u maloj razrušenoj enklavi pod prismotrom Izraelaca kojima su dostupna sva moguća tehnološka sredstva praćenja, plus, pretpostavljam, informacije s terena. Sto ljudi se Gazom teško može kretati neprimijećeno. Moja logika je da se uvijek radi o malim, pokretnim skupinama koje udare i bježe. Tebi je logičnije da se Sinvar kreće u masi od sto ljudi. Okej, zaustavimo se na tome.
    Tovar

    Posts : 548
    Join date : 2022-04-29

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by Tovar Today at 7:12 pm

    Priznajem da je i Fikretov scenarij moguć. Komedija se sama piše.
    Erős Pista

    Posts : 82466
    Join date : 2012-06-10

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by Erős Pista Today at 7:17 pm

    čika Condor wrote:Koliko sam pročitao, ti si pominjao nekakve Srbe kada su ”pravili Srbiju”, pa si onda samog sebe uokvirio. A sada dodaješ da je Kosovo bilo isključeno iz tog projekta!? Je l vidiš kako čovek koji ne može da prizna svoje neznanje lako sklizne u laž?


    Ne citas.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    čika Condor

    Posts : 119
    Join date : 2024-08-22

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by čika Condor Today at 7:24 pm

    Erős Pista wrote:
    čika Condor wrote:Koliko sam pročitao, ti si pominjao nekakve Srbe kada su ”pravili Srbiju”, pa si onda samog sebe uokvirio. A sada dodaješ da je Kosovo bilo isključeno iz tog projekta!? Je l vidiš kako čovek koji ne može da prizna svoje neznanje lako sklizne u laž?


    Ne citas.
    … a onda iz laži još lakše u optuživanje drugih.
    Erős Pista

    Posts : 82466
    Join date : 2012-06-10

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by Erős Pista Today at 8:04 pm

    Brate, bezobrazan si jako. Procitaj kontekst rasprave.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 52148
    Join date : 2017-11-16

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by Nektivni Ugnelj Today at 8:12 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    паће wrote:Па били су расељени и Срби кад су дошли Турци. А то што их није било, па, Турке су отерали некакви духови.
    Srbi proterani pa se vratili kad se vlast promenila. Mi prigovaramo povratku Jevreja u Izrael… šta tačno? Što se vraćaju 150 godina posle Srba?

    Nije se niko "vratio", niti su svi Srbi otisli.
    čika Condor

    Posts : 119
    Join date : 2024-08-22

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by čika Condor Today at 8:40 pm

    Erős Pista wrote:Brate, bezobrazan si jako. Procitaj kontekst rasprave.
    Kontekst rasprave je kolonizacija/ rekolonizacija Srba, a na uštrb domicilnog stanovništva. Kosovo je arhiprimer toga.

    Ja bih voleo da si ti malo više bezobrazan… a malo manje samozaljubljeno nesposoban da priznaš kad, ponekad, retko, nisi u pravu. Mislim, šalim se. Bezobrazan si za peticu.

    Блиски исток - Page 35 Empty Re: Блиски исток

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Oct 18, 2024 10:25 pm