Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vučićeva Srbija

    паће

    Posts : 41202
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Thu Jan 04, 2024 3:06 pm

    Nektivni Ugnelj wrote:
    Pa da, ali zasto ih bas sada aktivirati? Ne sumnjam ja da vojska to hoce godinama (ko ne voli da ima robove...)

    Ма које активирање... Ово само значи да им је понестало других жвака, креативна индустрија се још није отрезнила од дочека, нема ко да смисли чим да се премости до следећег обждеравања, дај неку сигурну стару фору којом смо сваки пут куповали по два-три дана.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       зрењанинска клима је идеална - кад има блата, нема прашине, кад има прашине, нема снега, а кад има снега нема блата.
    disident

    Posts : 15387
    Join date : 2016-03-28

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by disident Thu Jan 04, 2024 3:12 pm

    ficfiric wrote:Znamo kako kartel razmislja i sta im je bitno. Menja se samo ono sto njima olaksava poslove i povecava dobit. Sve ostalo se ne menja - uvek mora sve da ostane isto. Kao u serijama - imas frku, galamu ali na kraju epizode se sve vrati na staro. Vojska ima probleme sa popunjavanjem? Pa sta? Ne funkcionise ni zdravstvo, sto bi vojska funkcionisala

    S druge strane, neke mlade ljude prosle nedelje nije mrzelo da kampuju celu noc na ulici. Valja im necim skrenuti paznju izmedju dva praznika. Posle toga dolazi spasilac Vucic da ih spase vojnog roka.

    Evo, u 1000 pojena da nema nista od vojnog roka

    Itd a bet sir Vučićeva Srbija - Page 6 359476144


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    plachkica

    Posts : 16415
    Join date : 2014-11-06

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by plachkica Thu Jan 04, 2024 3:24 pm

    New Year's statement of the presidents of the Family-Friendly Network
    2024 JANUARY 01. 16:01 | SAJTÓNYILATKOZAT
    We, the Network of the Family-Friendly Presidents consider the beginning of each and every year a proper time to learn from the past and plan for the future, renew our optimism and hope, and embrace the opportunities that lie ahead and issues that are important to us.

    We raise our voice, on this occasion for the importance of families in today's world. We are convinced that families are the foundation of our society, the source of our values, and the strength of our nations. The family provides support, guidance and love and shapes our character and identity. The family is also the best environment for raising children, who define the paths of our nations and shape the future of our globe. Strong families guarantee the culture of responsibility which contribute to sustainability and diminish the threats of climate change.

    We believe that families deserve protection, assistance and recognition from states and societies. Therefore, we strongly support policies that promote the well-being of families, and strengthen family cohesion, provide a supportive environment to family foundation, enable women to strive both as mothers and professionals, uplift those in need, and provide a secure future for children.

    We encourage our citizens, in this New Year to continue to nurture the family as the most important institution in our societies, and reach out to those in need. Let’s make a difference for our families, and thus for our countries.

    From our family to yours, we wish you peace, prosperity, health, and a happy New Year. 

    Katalin Novák, President of Hungary
    Aleksandar Vučić, President of the Republic of Serbia
    Rumen Radev, President of the Republic of Bulgaria
     

    https://www.sandorpalota.hu/en/new-years-statement-presidents-family-friendly-network
    Erős Pista

    Posts : 82342
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Thu Jan 04, 2024 3:45 pm

    Hehe, family-friendly indeed....


    In today’s mafia states, key decisions are made through informal mechanisms created by the regime, instead of through formal institutions. In terms of structure and culture, these arrangements resemble an adopted family, which the regime creates by systematically replacing political and economic elites.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    tanjajedaska

    Posts : 324
    Join date : 2018-11-26

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by tanjajedaska Thu Jan 04, 2024 4:12 pm

    Kod toliko Srba koji bi poginuli za Kosovo, kome može da smeta nekoliko meseci u hladnim ili nerashlađenim kssarnama, s lošom ishranom baziranom na konzervama iz 1969. i s jutarnjom gimnastikom pod upravom grmalja rvača, kondicionog trenera Azisa Salihua, te pod vaspitačkom palicom reaktiviranog staljiniste pod večitim uticajem unučića s kioska. Ali drugarstvo do groba, bežanje preko ograde na utakmicu Jugoslavije protiv Rumunije ili Italije, seks sa devojkom ili drocom u gradskom hotelu s hednom *.-com, kao i reumatizam, otok od uboda nepoznate zveri ili pauka na straži i posledice đubretarske vakcine kao i anegdote o pijanim starešinama sve to nadoknađuju.

    U stvari, mislim da vraćanje najvećeg bauka u Srbalja traži lobi tekstilne industrije i Frikom. Nova kasta gulaš i unterciger barona se sprema.

    Knjiga o Milutinu II sama se piše.
    паће

    Posts : 41202
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by паће Thu Jan 04, 2024 4:33 pm

    Кад се сад нисам шлогирао.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       зрењанинска клима је идеална - кад има блата, нема прашине, кад има прашине, нема снега, а кад има снега нема блата.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Улични ходач Thu Jan 04, 2024 11:07 pm

    Vučićeva Srbija - Page 6 Informer-830x0

    Мешај ружо!



    Last edited by Улични ходач on Thu Jan 04, 2024 11:11 pm; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 82342
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Thu Jan 04, 2024 11:10 pm

    I ni reci o Milici, iako je ona jedina od svih njih govorila u Bundestagu. Nepravda, pa to ti je!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Улични ходач Thu Jan 04, 2024 11:13 pm

    Није Милица говорила у Бундестагу. Да је говорила имала би цензус али има времена да се поправи.

    Erős Pista

    Posts : 82342
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Thu Jan 04, 2024 11:19 pm

    Pa gde je govorila? Ja sam iz onih tvojih depesa tako shvatio, prascaj ako sam pogresno razumeo...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 35369
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Thu Jan 04, 2024 11:19 pm

    nego, je li bilo danas ovoga?

    Vučićeva Srbija - Page 6 6f9h0g10


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 82342
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Thu Jan 04, 2024 11:19 pm

    Vučićeva Srbija - Page 6 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Улични ходач Thu Jan 04, 2024 11:23 pm

    Erős Pista wrote:Pa gde je govorila? Ja sam iz onih tvojih depesa tako shvatio, prascaj ako sam pogresno razumeo...

    Kein Problem
    Erős Pista

    Posts : 82342
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Thu Jan 04, 2024 11:24 pm

    Aaa, samo je usla u Bundestag, okej, okej, mea culpa. Secam se da si bio bas uzbudjen, pa reko mora da je nesto i prozborila...

    https://vasudeva.forumburundi.com/t2240p125-opozicija#767991


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 35369
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Thu Jan 04, 2024 11:30 pm

    Samo usla ali na glavni ulaz


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16415
    Join date : 2014-11-06

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by plachkica Thu Jan 04, 2024 11:37 pm

    prislonila
    Erős Pista

    Posts : 82342
    Join date : 2012-06-10

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Erős Pista Thu Jan 04, 2024 11:45 pm

    Vučićeva Srbija - Page 6 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51978
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jan 04, 2024 11:51 pm

    ficfiric wrote:nego, je li bilo danas ovoga?

    Vučićeva Srbija - Page 6 6f9h0g10

    To se.salje jednima, a drugima obrnuto
    ♏

    Posts : 4802
    Join date : 2016-06-09
    Location : gotta have those beans

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ♏ Thu Jan 04, 2024 11:54 pm

    Walker vam otišao u full Brka iz Ko to tamo peva môd...
    avatar

    Posts : 7717
    Join date : 2017-03-14

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by MNE Fri Jan 05, 2024 1:03 am

    ahem Vučićeva Srbija - Page 6 Djv10
    avatar

    Posts : 19015
    Join date : 2014-12-12

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by beatakeshi Fri Jan 05, 2024 10:31 am

    plachkica wrote:prislonila
    Vučićeva Srbija - Page 6 3579118792
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by rumbeando Fri Jan 05, 2024 11:24 am

    Neprestano podižu naknade za one koje služe, poslednji put su se u novembru hvalili iznosom od 46 hiljada, a opet im dođe hiljadu-dve ljudi godišnje.
     
    1.11.2023.
    Mesečna primanja su oko 46.000 dinara, svi na odsluženju dobrovoljnog vojnog roka sa oružjem imaju zdravstveno osiguranje, dobijaju naknadu putnih troškova za javljanje na dobrovoljno služenje vojnog roka, kao i naknadu za povratak kući po okončanju vojnog roka.
    kurir.rs/vesti/drustvo/4280560/za-dobrovoljno-sluzenje-vojnog-roka-plata-46-000-dinara-odbrana-23
     
    9.11.2021.
    On [ministar odbrane Nebojša Stefanović] je kazao da u prethodne tri godine konstantno raste broj upućenih regruta na dobrovoljno služenje vojnog roka, od 963 koliko ih je bilo 2019. do 1.268 regruta ove godine i to bez decembarskog roka.
    https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/stefanovic-plata-vojnika-na-dobrovoljnom-sluzenju-bice-povecana-sa-21-000-na-34-700-dinara/
    ficfiric

    Posts : 35369
    Join date : 2012-02-10

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by ficfiric Fri Jan 05, 2024 11:59 am

    E, to je prava anketa koliko ljudi podrzava sluzenje vojnog roka.

    Nego, u jucerasnjim vestima videh kako je predlog poslat "vrhovnom komandantu" da on odluci. Posto je on zaduzen samo za lepe vesti, nije tesko pogoditi kakva ce odluka biti. Ostaje Disi bez 1000 pojena Vučićeva Srbija - Page 6 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by rumbeando Fri Jan 05, 2024 12:17 pm

    “Prvo, treba da se zapitamo zbog čega je uopšte ukinuto služenje vojnog roka, a ukinuto je zbog prigovora savesti. Mi smo imali više od 50 odsto mladića koji su se pozivali na prigovor savesti i išli na civilno služenje, tako je i ukinut obavezni vojni rok. Ja potpisujem da bi sada, od 100 dečaka, više od 70 odsto išlo na prigovor savesti. Mi smo usvojili to pravo, a kada ga jednom usvojite, teško da možete da ga ukinete. Ne možete vratiti vojni rok kao što je bio u vreme JNA, a da izbrišete prigovor savesti”, ukazuje [nekadašnji načelnik Uprave za odnose s javnošću Vojske Srbije i sadašnji vojni komentator] Petar Bošković.
    “Mi nemamo resurse za vojsku. Kasarne su devastirane, neke su se gasile, neke su počele da se otvaraju, a i ove koje imamo ne mogu da se popune profesionalnom vojskom. Nemamo ni kompletnu logistiku da u kasarnama mogu da budu vojnici 24 sata dnevno”, kaže Bošković. Naš sagovornik ukazuje da je u poslednjih 10 godina standard vojnika drastično opao i da su profesionalnim vojnicima kako kaže “ukinute sve prinadležnosti koje su mogle sa se oduzmu”. Zbog toga je kako navodi, Vojsku Srbije u poslednjih pet godina napustilo 12.000 ljudi. “Vojnik, verovali ili ne, nema topli obrok, nema regres za godišnji odmor, prekovremeni rad im se ne plaća, a sve te beneficije imaju njihove kolege u uniformama koje su u MUP-u. Vojska je promenila fizionomiju od dolaska SNS na vlast, to se vidi i što ne možete da popunite Vojnu akademiju, a kamoli šta drugo”, zaključio je vojni komentator Petar Bošković. (...)
    Jedina dostupna informacija o finansijskim sredstvima koja su potrebna za obavezno služenje vojnog roka je iz 2017. godine, kada je procenu dao ministar Zoran Đorđević. On je tada izjavio da bi u prvoj godini aktiviranja vojnog roka bilo potrebno oko 600 miliona evra. Đorđević je obrazložio da su tolika izdvajanja iz budžeta neophodna za opremanje spavaonica, kupovinu uniformi, čizama, maski, ishranu vojnika i plate podoficira i oficira. Naveo je i da bi u svakoj sledećoj godini izdaci bili manji.
    https://nova.rs/vesti/drustvo/kasarne-u-raspadu-vojnicke-plate-slabe-vojska-u-rasulu-a-vucevic-i-vucic-vracaju-obavezan-vojni-rok-koliko-ce-nas-kostati-to-planinarenje/?ref=danas

    Prigovor savesti je inače sad u ustavu:

    Prigovor savesti
    Član 45
    Lice nije dužno da, protivno svojoj veri ili ubeđenjima, ispunjava vojnu ili drugu obavezu koja uključuje upotrebu oružja.
    Lice koje se pozove na prigovor savesti može biti pozvano da ispuni vojnu obavezu bez obaveze da nosi oružje, u skladu sa zakonom.
    https://www.paragraf.rs/propisi/ustav_republike_srbije.html
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51978
    Join date : 2017-11-16

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 05, 2024 2:16 pm


    On je tada izjavio da bi u prvoj godini aktiviranja vojnog roka bilo potrebno oko 600 miliona evra

    A pa da...

    Vučićeva Srbija - Page 6 Empty Re: Vučićeva Srbija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Sep 29, 2024 1:17 am