Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Dec 06, 2023 10:51 pm

    Rat u Ukrajini - Page 13 1399639816
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Thu Dec 07, 2023 8:05 am

    Не знам о чему тече реч, ал' банацки би се казло челенаџ.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Fri Dec 08, 2023 9:53 pm

    Mirshajmer od pre koji sat.


    One Eyed Bob

    Posts : 2073
    Join date : 2015-08-13

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by One Eyed Bob Fri Dec 08, 2023 10:12 pm

    Onaj što mu Valdaj klub finansira knjige?


    _____
    Gdje punac drži pive?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Fri Dec 08, 2023 10:42 pm

    Amer se prodao, pisi odmah u ambasadu o tome.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7414
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Dec 08, 2023 10:50 pm

    Platiš mu da bude objektivan. A ne ko ti, objektivan zadjabe.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Fri Dec 08, 2023 11:00 pm

    Ne dirajte mi dedu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 41157
    Join date : 2012-02-12
    Location : wife supremacist

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Sat Dec 09, 2023 9:45 am

    Колико се сећам, амерска дефиниција поштеног политичара гласи „кад се прода, не се препродава“.


    _____
       What is it before it is called a day? Why do people try to call my name and not me?
       чланак садржи негативну количину информације, прочиташ па знаш мање него пре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 09, 2023 11:38 am

    One Eyed Bob wrote:Onaj što mu Valdaj klub finansira knjige?

    Rat u Ukrajini - Page 13 1399639816

    ali on ovo, sustinu, prica vec 25+ godina i realno, verujem da on to sve i misli.
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Sat Dec 09, 2023 12:23 pm

    Šajmi suštinski ne odstupa od te neke američke mejnstrim pozicije, samo što je u šitlib nemilosti, pa sad deluje kao nekakav disident. Time rečeno, deda je superzvjezda trenutno. Na sve strane kod ljudi koji komentarišu ova dešavanja prepoznaješ njegov uticaj. Misli i fraze koje koristi lete na sve strane.







    Ugnelj i Vasa na aparatima.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Sat Dec 09, 2023 12:27 pm

    Btw, pokaži mi koju istorijsku kartu držiš okačenu na zidu u svojoj sobi, i reći ću ti kakva si osoba.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 09, 2023 12:32 pm

    Летећи Полип wrote:Šajmi suštinski ne odstupa od te neke američke mejnstrim pozicije, samo što je u šitlib nemilosti, pa sad deluje kao nekakav disident. Time rečeno, deda je superzvjezda trenutno. Na sve strane kod ljudi koji komentarišu ova dešavanja prepoznaješ njegov uticaj. Misli i fraze koje koristi lete na sve strane.







    Ugnelj i Vasa na aparatima.

    ama zasto bi bio na.aparatima, bukvalno nista od onoga sto predskazuje se ne ostvaruje Rat u Ukrajini - Page 13 1399639816

    sto ne znaci da nece, ali...dosta ljudi pogodi sta ce se dogoditi ako damo rok od 50tak godina Rat u Ukrajini - Page 13 1399639816
    Летећи Полип

    Posts : 11371
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Sat Dec 09, 2023 12:38 pm

    Čekaj, jel Raša vrekovala Jukrejn? Je. Jel Jukrejn postaje disfankšnl ramp stejt? Je. 

    Molim lepo. Sve ostalo je shadows and dust, Maximus.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 09, 2023 12:57 pm

    ne ne ne. prvo, kad je on rekao pre 24.02. da ce rusija napasti full scale ukrajinu? 


    on je bukvy govorio, i potrudicu se da nadjem, da je *nece* napasti. 

    drugo,.na najstrateskijem nivou, masio je ceo fudbal do sada.
    Јанош Винету

    Posts : 5427
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Sat Dec 09, 2023 5:31 pm

    Како те није срамота да се тако вадиш кад знамо да знаш боље?

    Шта је машио? Рекао је да је једина шанса Украјини да буде неутрална и да не покушава да приступи Европској Унији и НАТО-у. У супротном ће бити полупана, све као што се и десило. И то је рекао годину-две дана пре полупавања.

    Дакле, исправно је предвидео шта ће се десити. Е сад, како је то предвидео и да ли је то било чиста срећа или пак мудрост или пак знање, и да ли та његова теорија може да предвиђа ствари је други пар ципела.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 09, 2023 7:34 pm

    Летећи Полип wrote:Btw, pokaži mi koju istorijsku kartu držiš okačenu na zidu u svojoj sobi, i reći ću ti kakva si osoba.

    nijednu   Rat u Ukrajini - Page 13 1861198401
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 09, 2023 7:40 pm

    Јанош Винету wrote:Како те није срамота да се тако вадиш кад знамо да знаш боље?

    Шта је машио? Рекао је да је једина шанса Украјини да буде неутрална и да не покушава да приступи Европској Унији и НАТО-у. У супротном ће бити полупана, све као што се и десило. И то је рекао годину-две дана пре полупавања.

    Дакле, исправно је предвидео шта ће се десити. Е сад, како је то предвидео и да ли је то било чиста срећа или пак мудрост или пак знање, и да ли та његова теорија може да предвиђа ствари је други пар ципела.

    ne, ja znam da je pricao da rusi to samo prete i nece napasti u februaru 2022. Druga stvar, mogu oni da pokusavaju stagod, potpuno je jasno da ne bi pristupili ni jednom ni drugom decenijama, ako ikad. Tako da i ako mi nadjes gde je on to tacno rekao i kada da ce je u tom slucaju celu polupati, to je samo opravdavanje bezumnosti. Ali me i dalje zanima gde je, kad i sta tacno rekao, jer toga se ne secam. 

    ono gde masivno i strateski promasuje sad vec decenijama tj duze od decenije je da ce us angazman biti primarno na daleskom istoku, pa na bliskom istoku, a europe - distant third. mozda i bude, ali dosta vremena je vec proslo.

    Nije meni Mirš nesto mnogo mrzak, aali mislim da nj. teorija ima ogranicenja.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rumbeando Sat Dec 09, 2023 8:08 pm

    Putin je previše sofisticiran strateg da bi napao neku istočnoevropsku državu. To bi bio vrhunac gluposti. Ako želite zaista da sjebete Rusiju, podstaknite je da napadne dve-tri istočnoevropske zemlje.


    (od 1:52:25)

    Ako Putin napadne i pokuša da osvoji istočnu Ukrajinu do Dnjepra, on kopa sebi rupu iz koje će se vaditi decenijama.


    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 09, 2023 8:38 pm

    thank you
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Dec 09, 2023 9:38 pm

    Objektivno kenjate. On poslaze neke argumente na sto i na osnovu toga tumaci buducnost, nesto pouzdanije i konkretnije nego sto su nekadasnji zreci tumacili na osnovu iznutrica petlova i ovnova, ali nije on prorok. I meni je delovalo sumanuto da ce Putin da napadne Ukrajinu sve do samog pokreta trupa, jer mi je bilo potpuno nadrealno da neko krene u napad na toliku zemlju sa samo 200k ljudi. Potom, kada je krenuo, jedina logicna zamisao mi je bila da ima spremne svoje ljude u Ukrajini/Kijevu koji samo sto se nisu digli na ustanak. Pa kad su VDVovci zauzeli Gostomolj u spektakularnoj operaciji dok sam uzivo gledao novinara Foxa kako prilazi vojniku koji seta Kijevom da ga pita kako je i sta je, pa se usere i krene da bezi vicuci "ovo je ruski vojnik, ovo je ruski specijalac", mislio sam da je tako nesto zaista plan koji se upravo sprovodi. Mozda i jeste bilo, ali nije proslo. Ne moze on u svakom trenutku da zna sta tacno dolazi, vec samo moze da prognozira sta ce se desiti na osnovu realnih informacija koje poseduje.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sat Dec 09, 2023 9:51 pm

    Ukrajina nesto evakuise po Sumi regionu. Nekih 20-ak sela. Da li grade fortifikacije ili ocekuju napad, videcemo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 09, 2023 11:26 pm

    Opekli su se mnogi, ali ono zbog cega se on opekao je sto razmislja skoro iskljucivo u terminima državne moći. Postoje druge i stvari koje su faktor. Počevši od unutrašnje politike, preko vladajuće ideologije, do prestiža, i drugo.
    Del Cap

    Posts : 6842
    Join date : 2019-11-04

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Del Cap Sun Dec 10, 2023 1:37 am

    Nektivni Ugnelj wrote:ne ne ne. prvo, kad je on rekao pre 24.02. da ce rusija napasti full scale ukrajinu? 


    on je bukvy govorio, i potrudicu se da nadjem, da je *nece* napasti. 

    drugo,.na najstrateskijem nivou, masio je ceo fudbal do sada.

    mislim da je to "slepilo" sledilo iz druge stvari višeg ranga a to je da on odavno nije video razlog za posebno jaku američku involviranost u evropu (prioritet - kina). iz toga onda sledi da drži kontru etabliranom američkom spoljnopolitičkom miljeu gde minimalizuje američke percicipirane "threats" u evropi, i u tom kontestu je više iz nade (da rusija neće raditi ništa posebno vau) i zbog publike kojoj se obraća držao takvo slovo o rusiji.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 51886
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 10, 2023 7:36 am

    pa mozda je i to
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Sun Dec 10, 2023 8:11 am

    Cime B92 ilustruje vesti o ratu u Ukrajini Rat u Ukrajini - Page 13 3274312807 Rat u Ukrajini - Page 13 2952840586


    Spoiler:

    Rat u Ukrajini - Page 13 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Sep 19, 2024 7:15 pm