Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    fikret selimbašić

    Posts : 9859
    Join date : 2020-06-19

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by fikret selimbašić Thu Sep 28, 2023 11:06 am

    boomer crook wrote:mislis da moze da se pravi blesav? pa kao de-eskalira?

    Ja sam vas uozoravao na mogućnost eskalacije, otkad vam govorim da Kurti planira nasilje i etničko čišćenje preostalih Srba. Pokrenuo ga je u trenutku dok sam ja, vrhovni komandant VS, na službenom putu u NY znajući da je Srbija tad najslabija. Narod se samoorganizovao i suprostavio nasilju, VS je bila prinuđena da reaguje i zaštiti ih od stradnja i progona jer sami ne bii mogli dugo da pružaju otpor Kurtijevim falangama, bili smo prisiljeni da pokrenemo vojsku jer ni KFOR ni EULEX nisu stali u zaštitu srpskog naroda iako im je to dužnost...

    Moguće da je bilo i obećane podrške (Rusija, Mađarska npr,) što na UN, što na EU terenu. Izbušeni su i preduhitreni (UK, USA) oni koji su ih izbušili i sriječili uglavnom ćute i puštaju Vučića da se peče i pun neizvjesnosti čeka dalji razvoj događaja, ostali ćute jer im je to najpametnije u ovom trenutku, ruska izjava takođe ništa posebno.

    I ovo moje je teško nagađanje, samo kalemim nastavak na Rumbijevu osnovu.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Thomas Sankara

    Posts : 228
    Join date : 2016-07-06
    Location : Belgrade

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Thomas Sankara Thu Sep 28, 2023 11:12 am

    Ono sto se ne uklapa u tu teoriju je cinjenica da je gotov politicki ako mu to ne uspe. Nije on takva vrsta kockara.
    ficfiric

    Posts : 34695
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Thu Sep 28, 2023 11:16 am

    +1

    Kod njega se sve desava u medijima - galama na max a u stvarnosti se nista ne desava i nista ne menja, sve mora da ostane isto kao pre galame


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81735
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Thu Sep 28, 2023 11:17 am

    +1

    I meni su Vučičev karakter i karakter njegove dosadašnje vladavine, najslabija karike te teorije. On je suštinski kukavica i svi potezi su mu ziheraški. Mislim da bi se odvažio na ovako nešto tek uz zakulisni dogovor sa Prištinom i ozbiljne garancije od Amera i ostalih da će stati iza status quo koji bi nastao na taj način. Za Tačijevog i Trampovog vakta i u vreme priče o razgraničenju, izgledalo je da tako nešto nije nemoguće, ali danas je očigledno nemoguće, što pokazuje i ishod ove akcije. Doduše, možda su ovo zaostaci starog plana i struktura izgrađenih za tako nešto, koji su u međuvremenu izgubili strpljenje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18600
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Thu Sep 28, 2023 11:27 am

    Suviše je on napunio slamaricu da bi se kockao, mada će morati jedared da siđe sa ringišpila. 
    Mojih pet talira: Radojičić je ranjen i zato ga nigde nema.
    avatar

    Posts : 18600
    Join date : 2014-12-12

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by beatakeshi Thu Sep 28, 2023 11:31 am

    Uzgred, šta je bilo sa dr Kovićem i Milošem NDSS, stigoše li na Kosovo?
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by rumbeando Thu Sep 28, 2023 11:38 am

    Mislim da je bio fejk taj tvit.

    Nema informacija o njihovom odlasku na Kosovo od bilo kog relevantnog desničarskog izvora.


    Last edited by rumbeando on Thu Sep 28, 2023 11:40 am; edited 2 times in total
    Erős Pista

    Posts : 81735
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Thu Sep 28, 2023 11:39 am

    beatakeshi wrote:Suviše je on napunio slamaricu da bi se kockao, mada će morati jedared da siđe sa ringišpila. 
    Mojih pet talira: Radojičić je ranjen i zato ga nigde nema.


    Vučić tvrdi da nije, ali potpuno je neverovatno da se dosad nije javio, makar preko Instagrama, sa nepoznate lokacije, da demantuju svoje učešće ili šta je već odlučio da slaže.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11642
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Ferenc Puskás Thu Sep 28, 2023 12:05 pm

    beatakeshi wrote:Uzgred, šta je bilo sa dr Kovićem i Milošem NDSS, stigoše li na Kosovo?
    Kovara je pogino, ali drugosrbijanci i autošovinisti ne daju da se vijest probije.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81735
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista Thu Sep 28, 2023 12:08 pm

    Kosovo* - Page 34 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5287
    Join date : 2016-01-26

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Јанош Винету Thu Sep 28, 2023 12:11 pm

    И шта кажете, Вучића нећемо рушити на теми Косова?
    Па изгледа да хоћемо и све се чини да је то баш најлакше учинити на теми Косова. Можеш какав год хоћеш угао да заузмеш, и леви и десни, материјала има сасвим довољно.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Летећи Полип

    Posts : 11213
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Летећи Полип Thu Sep 28, 2023 12:14 pm

    Šta znam, meni nekako deluje da će se Vučić braniti na Kosovu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by rumbeando Thu Sep 28, 2023 12:15 pm



    Kosovo* - Page 34 F7A1VxKWkAAlS8G?format=jpg&name=medium

    https://koms.rs/wp-content/uploads/2023/08/Alternativni-Izvestaj-2023-Finalna-verzija-Aug7.pdf (strana 153 po numeraciji u dokumentu 154 po numeraciji u čitaču)
    паће

    Posts : 40476
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће Thu Sep 28, 2023 12:20 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    beatakeshi wrote:Uzgred, šta je bilo sa dr Kovićem i Milošem NDSS, stigoše li na Kosovo?
    Kovara je pogino, ali drugosrbijanci i autošovinisti ne daju da se vijest probije.

    Па ко ће сад бити ДрКовић?

    И ех, ето, ништа од САО ЗСО...


    _____
       is mister really a male mistress?
       кухиња се дели на радни и трпни део. у радном делу се ради, а у трпном се трпа у себе, to je трпезарија..
    boomer crook

    Posts : 37121
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Thu Sep 28, 2023 12:23 pm

    https://kossev.info/andric-rakic-poginuli-bili-porodicni-ljudi-ne-bi-svojoj-deci-na-prag-doneli-konflikt-da-su-mislili-da-postoji-drugi-izlaz/

    mislim kapiram da je ovo ono sto pricaju janko & zuper ali mislim nagledali smo na svim stranama porodicnih ljudi koji su osecali da nemaju izbor.

    inace pre 10 godina su se gadjali snajperima preko ibra i spaljivali jarinje. meni i taj narativ da je sada gore nego ikad isto ne pije vodu. moguce je naravno da sam zasicen vecitom srpskom ugrozenoscu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Janko Suvar

    Posts : 7782
    Join date : 2019-06-06

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Janko Suvar Thu Sep 28, 2023 12:24 pm

    sta ja pricam? ja nista ne razumem sta se desilo
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by rumbeando Thu Sep 28, 2023 12:25 pm

    Srbi koji su poginuli u ovom selu u opštini Zvečan za srpskog predsednika nikada neće biti teroristi.
    „To su porodični ljudi“, kazao je Vučić u večerašnjem gostovanju na RTS.
    Sa druge strane, kaže da ne može da opravda ubistvo policajca, te najavljuje „korake“ srpskih organa.
    „Da li mogu da opravdam ubistvo policajca, i bez obzira što albanski policajac po slovu zakona nema šta da traži na Severu u obezbeđivanju saobraćaja – po briselskom sporazumu potpisanom pre 11 godina – nema opravdanja, i za to će naši nadležni organi preduzimati određene korake u skladu sa zakonima Republike Srbije“, naveo je Vučić.
    Kaže da mora da se „snosi odgovornost za ubistvo policajca“, ali i tvrdi da to ubistvo nije bilo planirano.
    Srpski predsednik tvrdi da još od barikada pre godinu dana najavljuje mogući scenario kakav se i dogodio u Banjskoj, a zbog, kako navodi, odnosa Kurtija prema Srbima.
    „Tada sam imao teške razgovore i sa Milanom Radoičićem i sa mnogima drugima i uvek sam morao da ih razumem, jer su bili u pravu zbog situacije sa kojom se suočavaju. Ali ono što oni nisu mogli da vide, a što sam ja video – je šira slika. I zato sam ih i molio da se povuku sa barikada“, kazao je.
    Srpski predsednik je večeras upitan o tome da li je Milan Radoičić bio deo grupe koja se sukobila sa policijom.
    Na to pitanje nije direktno odgovorio, već je kazao da se on „nikada nije stideo i skrivao svoju ulogu“.
    „Drugo je šta ja mislim o nečemu što se dogodilo i što Srbiji ništa dobro nije moglo da donese“, dodaje Vučić.
    Najavio je i da će Radoičić biti saslušan, te da se nalazi u centralnoj Srbiji.
    „Ali on će svakako odgovoriti pozivu nadležnih organa Republike Srbije. Uveren sam da će biti saslušan. Nalazi se na teritoriji centralne Srbije i nadležni organi radiće svoj posao“, rekao je.
    Srpski predsednik je ujedno kazao da Radoičić nije ranjen, što su prethodno tvrdili iz Prištine.
    „On je čovek koji sebe smatra borcem za slobodu. Svojih drugova i momaka se nikada neće odreći, ali postoje stvari i pitanja na koja će moći da odgovori“, rekao je.
    Tvrdi i da srpski nadležni organi rade na utvrđivanju da li je autentičan snimak koji je objavljen u medijima, a na kojem se navodno vidi Radoičić sa grupom naoružanih i uniformisanih osoba nedaleko od manastira Banjska.
    https://kossev.info/vucic-o-banjskoj-srpski-organi-preduzimaju-korake-radoicic-ce-biti-saslusan-nije-ranjen/
    boomer crook

    Posts : 37121
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by boomer crook Thu Sep 28, 2023 12:29 pm

    Janko Suvar wrote:sta ja pricam? ja nista ne razumem sta se desilo

    nisam mislio nista lose. o autenticnosti srpskog nezadovoljstva na kosovu. ono sto prica ova devojka. sve ok.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Filipenko Thu Sep 28, 2023 2:02 pm

    Srpska ugrozenost ne postoji. Niko se ne iseljava odande (od obicnog stanovnistva), nema nikakvih problema, siptarska policija je delila paketice i pomoc po Banjskoj. Tamosnji Srbi su u sjajnoj poziciji gde primaju malo od Kosova malo od Srbije, trpe malo bezakonja ali imaju i vajdicu od toga. Meni su fascinantna ova nagadjanja vasa da ce sada sa 20 dzipova da se digne ustanak, ili da neka kolona (zapravo bataljon) ide u Rasku da odatle...upadne na Kosovo? Svasta. Imate bujnu mastu, a osecaj za politiku vam je 0, ne cudi da ste se lozili na Pavicevica i Zorana Zivkovica, pa na Jankovica i Sergeja Trifunovica, dok sve vreme mastate o onom staaaarom Cedi ozeni vas.
    hk1

    Posts : 350
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by hk1 Thu Sep 28, 2023 2:10 pm

    ne znam kome ti odgovaras, ali od tog stava kom toboz oponiras je gluplje samo ovo navijacko delenje tim kurti i tim radojicic
    vidim prima se lepo sirom neta, a i u rl

    vrlo jeftina podvala, ali sisamo sa zadovoljstvom taj kobaz 35 godina
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8163
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Daï Djakman Faré Thu Sep 28, 2023 2:11 pm

    meni je ulazak srpske vojske na kosovo totalni SF scenario u trenutnim okolnostima.

    u nekim drugim, multipolarnijim okolnostima, ga svakako ne bih otpisivao. u stvari ne da ga ne bi otpisivao nego je neminovan.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Filipenko Thu Sep 28, 2023 2:14 pm

    Ma kakav ulazak srpske vojske na Kosovo, mi nemamo 10 hiljada ljudi u borbenim jedinicama, a kako su opremljeni i "motivisani" ne smem ni da zamislim.
    Летећи Полип

    Posts : 11213
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Летећи Полип Thu Sep 28, 2023 2:17 pm

    +1

    Eventualno na Sev. Kosova.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ficfiric

    Posts : 34695
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by ficfiric Thu Sep 28, 2023 2:20 pm



    Znaci, teroristicki napad. A to je predvodio prvi covek Srpske liste. Ko ce sad da izadje na te izbore koji treba da se raspisu - SL su teroristi a ostali ne smeju da ne bi poginuli

    Sta kazu Amerikanci? Zovu li i oni ovo teroristickim napadom?


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16276
    Join date : 2014-11-06

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by plachkica Thu Sep 28, 2023 3:09 pm

    [size=34]Edi Rama: KFOR da preuzme kontrolu nad severom Kosova[/size]

    Premijer Albanije Edi Rama pozvao je u četvrtak KFOR, međunarodne mirovne snage pod vodstvom NATO saveza, da preuzmu kontrolu nad severom Kosova kako bi se sprečio svaki veći sukob, javlja Anadolija.

    „Da bi na bilo koji način i bilo kojim sredstvima sprečio ovaj sukob, koji danas izgleda verovatniji nego ikada pre, KFOR mora da preuzme kontrolu nad severom Kosova. To je predlog koji sam ranije davao i na samitu NATO te sam sam opširno objasnio zašto. Svako oklevanje sada i odlaganje, uključujući i argumentaciju kako ‘nemamo dovoljno trupa’ može učiniti da intervencija Kfora sutra bude mnogo veća što se tiče trupa, ali i teža“ rekao je Rama.
    Rama je istakao da su proces normalizacije odnosa Kosova i Srbije i izgradnje odnosa sa Srbijom strateški za njegovu zemlju i albanski narod.
    Osvrćući se na ubistvo kosovskog policajca 24. septembra i tenzije na severu Kosova, Rama je rekao da je Srbija „umesto da istraži zločinački događaj, koji je izazvala srpska kriminalna grupa, a ne kosovska policija“ izabrala da oda počast ubijenim napadačima i proglasi dan žalosti.
    U sukobima između policije Kosova i naoružane grupe u Banjskoj, u opštini Zvečan, u nedelju su poginuli policajac Afrim Bunjaku i najmanje trojica napadača srpske nacionalnosti.
    https://n1info.rs/vesti/edi-rama-kfor-da-preuzme-kontrolu-nad-severom-kosova/

    Kosovo* - Page 34 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Jun 29, 2024 7:32 pm