Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    boomer crook

    Posts : 36877
    Join date : 2014-10-27

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by boomer crook Tue 12 Mar - 10:50

    паће wrote:Кад се луд навали
    и кућу стровали

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 12 Mar - 11:02

    No Country wrote:Има везе, Шуки, само што ти нећеш да је видиш. У Србији је, и не само у њој али у Србији вероватно карикатуралније и утолико јасније, тај кримогени, често фашисоидни патриотизам основни механизам “транзиције”. А дотична транзиција није ништа друго него општи и убрзани распад једног изразито колективистичког друштва, где се ишло преко синдиката на море и све су маме храниле сву дечурлију из улице, и од истих болести смо сви били (најуредније) вакцинисани, итд. Е, у том традиционалном “it takes a village” свету те убија држава, често туђа/ окупаторска али једнако радо и твоја. Са почетком распада (коме тепамо “транзиција”) убиства постају домен прво дубоке државе, па онда криминалаца у служби државе, па на крају “постајемо Америка”, сада убија ко хоће и ко стигне, чак и основци. А то има итекакве везе, Шуки, са тим што се великим делом неминовни распад једног изразито колективистичког система вредности дешава на фону изгубљених ратова, дивљег капитализма и нацошког ресентмана, а што је код нас одавно једна те иста ствар, једна чорба из које се једнако успешно рађају Вучићи и клинци које опсесивно сањају освету…. друштву које им је понудило то што је понудило. Само што је код њих “друштво” разумљиво сужено на њихово одељење, школу, село.

    Ovo sam nekako sad video.

    Fasistoidni nacionalizam kao glavni pratilac tranzicije - sve 5

    Mada nije bas svuda bilo tako ali bez obzira


    S druge strane "kolektivisticki sistem vrednosti" jeste uspostavljen tokom socijalizma, ali nisam siguran da se ikada stvarno primio tj. Da je intimno usvojen od vecine. Ono sto obicno pisem - licno ne verujem da.smo mi dominantno kolektivisticki nastrojena sredina


    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by паће Tue 12 Mar - 12:17

    Nektivni Ugnelj wrote:

    S druge strane "kolektivisticki sistem vrednosti" jeste uspostavljen tokom socijalizma, ali nisam siguran da se ikada stvarno primio tj. Da je intimno usvojen od vecine. Ono sto obicno pisem - licno ne verujem da.smo mi dominantno kolektivisticki nastrojena sredina

    Били смо унеколико и пре, на нивоу породичне задруге или села. Објаснидер мобу без тога.

    С друге стране, унутар тога је било час посла да се породица поцепа због неког спора и не говоре једни с другима бар генерацију-две. Ал' то је размножавање колектива деобом.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 12 Mar - 12:29

    Imaju/imali su mobu i drugi neki pa to ne dokazuje kolektivizam.
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by паће Tue 12 Mar - 12:57

    Не доказује га као општи поглед на свет, него доказује да га у некој мери има. Где ће се и кад повући црта између сви заједно и свако за себе, то већ бива нека дужа расправа а кратак је живот за тако што.

    Онако по осећају, чини ми се да смо у самоуправљању прилично лако давали од себе све док је било за некакву заједницу, и бивали врло увређени и повређени кад би се то слило неком појединцу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 12 Mar - 14:50

    Ali nije ili/ili. Mi smo brdsko-planinski narod/narodi, da ne kazem stocarski. Antropoloski, najbolje funkcionisemo u malim zajednicama, sto nije ni kolektivizam ni individualizam.
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by паће Tue 12 Mar - 15:23

    Да, баш то. Није или-или, него има некли. Донекле овако, однекле онако, зато рекох то о црти, и кад ће појединац да залегне за заједницу а кад ће да размисли коликим словима да испише ођеб.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 12 Mar - 15:27

    Najbolji naziv za to je - partikularizam. To je najblize onome cemu smo skloni.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 12 Mar - 15:28

    Sad, naravno, ne spadaju bas svi u to, kao ni bilo gde, ako je to uopste potrebno reci...
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-04

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Del Cap Tue 12 Mar - 16:41

    Moba (i razne druge pojave) mogu da se tumače kao ekonomske / materijalističke pojave a ne kao crtica kolektivne karakteristike.

    U relativno siromašnom društvu bio je to način da pojedinci mogu da zadovolje svoje interese u razmeni nečega što su u osnovi imali - svog vremena i fizičke snage. Ubacujući i vremensku preferenciju, nije teško razumeti zašto je to bio deo života: meni fizički ili rodno bliski ljudi će mi danas pomoći da podignem kuću, a sutra ću ja pomoći njima. Pošto ja nemam gotovog novca da platim njih a ni oni sutra mene, to je način relativne uzajamne koristi i komercijalne razmene. Ona nije uvek čisto komercijalna jer je u proširenoj porodici i seoskim zajednicama takav odnos i vrednosno bio impliciran, ali eto, nije to zajednice nego do pojedinca koji u zadatom okviru ostvaruje svoje lične interese, i trguje.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 12 Mar - 17:19

    https://www.bbc.com/worklife/article/20180521-how-dugnad-shaped-a-nations-work-ethic

    dugnad was traditionally a way of getting big tasks like roofing, haymaking and house-building done, usually followed by a big meal or a feast. In a nation of farmers and fishermen, it functioned as a kind of community insurance scheme. People helped others out and as a result knew that they could always call on the community in their time of need.
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by No Country Tue 12 Mar - 17:46

    Nektivni Ugnelj wrote:
    No Country wrote:Има везе, Шуки, само што ти нећеш да је видиш. У Србији је, и не само у њој али у Србији вероватно карикатуралније и утолико јасније, тај кримогени, често фашисоидни патриотизам основни механизам “транзиције”. А дотична транзиција није ништа друго него општи и убрзани распад једног изразито колективистичког друштва, где се ишло преко синдиката на море и све су маме храниле сву дечурлију из улице, и од истих болести смо сви били (најуредније) вакцинисани, итд. Е, у том традиционалном “it takes a village” свету те убија држава, често туђа/ окупаторска али једнако радо и твоја. Са почетком распада (коме тепамо “транзиција”) убиства постају домен прво дубоке државе, па онда криминалаца у служби државе, па на крају “постајемо Америка”, сада убија ко хоће и ко стигне, чак и основци. А то има итекакве везе, Шуки, са тим што се великим делом неминовни распад једног изразито колективистичког система вредности дешава на фону изгубљених ратова, дивљег капитализма и нацошког ресентмана, а што је код нас одавно једна те иста ствар, једна чорба из које се једнако успешно рађају Вучићи и клинци које опсесивно сањају освету…. друштву које им је понудило то што је понудило. Само што је код њих “друштво” разумљиво сужено на њихово одељење, школу, село.

    Ovo sam nekako sad video.

    Fasistoidni nacionalizam kao glavni pratilac tranzicije - sve 5

    Mada nije bas svuda bilo tako ali bez obzira


    S druge strane "kolektivisticki sistem vrednosti" jeste uspostavljen tokom socijalizma, ali nisam siguran da se ikada stvarno primio tj. Da je intimno usvojen od vecine. Ono sto obicno pisem - licno ne verujem da.smo mi dominantno kolektivisticki nastrojena sredina


    Мени је српско село каквог се сећам, т.ј. из раног детињства баш архипример тог “колективизма”. И ту се посебно истиче лик мог деде који је био најстарији син једног од богатијих сељака, и уз грдне муке некако пресалдумио оца да га да на школе, завршио машински факултет и касније целог живота радио на Железници - и никада себи није сасвим опростио своју “издају”, оца и села као таквог. Наравно, радила су ту два одвојена колективизма, колективизам породичне задруге (која је била прилично бројна, и где су улоге биле врло јасно подељене) и колективизам села, који је био ближи оном што данас осећамо као “притисак друштва”.

    Друго, горње се односило искључиво на екс-Ју транзиције, а још уже на српску. Јебемлига како је то изгледало у некаквој Чешкој. И када ме већ вучеш за језик - “колективизам” као такав је био важан појам у мојој генерацији. Ми смо веровали да пут до слободе води искључиво кроз индивидуализам, да ти је држава и сваки њен орган (полиција, војска, Партија, школа) заклети непријатељ. И кад кажем “ми” заправо не знам на кога мислим - на себе и на још пар сличних замлата, ако их је и толико било. Наши хероји су били отпадници од свега, Корто Малтезе, Кундерини јунаци, Дилан, Клинт Иствуд из шпагети вестерна, Белмондо из До последњег даха, Џони Штулић онако како је самог себе замишљао. А онда нас је поклопио, поништио велики вал новог колективизма, овог пута са националистичким обележјима, идеологијом и иконографијом које смо сматрали одавно покојним и помало смешним… Дакле, “распад колективног” се увелико дешавао, комшилук се више није окупљао да свако вече гледа једини телевизор у улици, породице су увелико биле нуклеарне, “преко синдиката на море” је био синоним нижег социјалног слоја, итд. Чак је и тзв. навијачка култура била знатно смиренија од данашње. “Митинзи истине” по Србији су били добрим делом злокобни и по томе што се одједном на сцени појавила енергија масе (линча) која нам је добрим делом била непозната. Наравно, испод читаве скаредне кореографије се дешавала веома добро организована пљачка и растурање једног друштва и pretty much свих његових вредности. Када смо се пробудили из лахке “ће вам јебемо матер” омаме открили смо да смо сами, гладни и опљачкани, и да нам никада више неће бити добро, чак ни онолико добро колико нам је било “у старом режиму”, а против ког смо били свим срцем. Хронолошки, то ти отприлике пада негде током хладне зиме хиперинфлације. Ту нас је коначно ударио индивидуализам у вугла, онако из залета и без упозорења, као Дрејмонд Грин што удара.

    Ово што сам писао Шукију креће из тог “пробуђеног” сентимента, где смо сами и јадни и без много шанси за друштвену промоцију (ван тениса и естраде) али и са јасним осећањем да су нас - “нас” - преварили. Радничка класа деградирана у лумпенпролетаријат. Интелигенција деградирана у ништа. Нежење без стана, путници без пара… Па се на том фону рађају и одрастају некаква деца. И учлањују у СНС - или горе!


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Nektivni Ugnelj Tue 12 Mar - 18:16

    Kolektivizam je, uprošćeno, davanje prednosti, ili na važnosti, potrebama društva u odnosu na sopstbene potrebe. Šta je deklarativno nije previše bitno. U praksi, mali broj naših ljudi ima taj poriv ili sprovodi to u praksi, svojom voljom. OSIM kad su u pitanju najbliži ili oni koji su shvaćeni kao najbliži.

    Nacionalizam, mass politics, jogurt i kefir revolucije - to je drugi par rukava. Grandmothers and frogs.
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by паће Tue 12 Mar - 19:05

    Nektivni Ugnelj wrote:Kolektivizam je, uprošćeno, davanje prednosti, ili na važnosti, potrebama društva u odnosu na sopstbene potrebe. Šta je deklarativno nije previše bitno. U praksi, mali broj naših ljudi ima taj poriv ili sprovodi to u praksi, svojom voljom. OSIM kad su u pitanju najbliži ili oni koji su shvaćeni kao najbliži.

    Nacionalizam, mass politics, jogurt i kefir revolucije - to je drugi par rukava. Grandmothers and frogs.

    То и ради на то бркање рукава, кад неки тако овећи ентитет покуша да измамуља масе подмећући себе као баш то најближе којем треба дати предност.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by No Country Tue 12 Mar - 19:21

    Good ol’ semantics discussion… Проблем је у томе што смо ми социјална бића, али не у размерама које намеће савремени свет. “Колективизам” није идеологија него дубока потреба човекова. Наравно, постоје мање или више болесни колективи, и процес социјализације је објективно тежак, а поготову у Србији и сличним друштвима легализоване пљачке и свеопштег кича и лагања. У неким претходним инкарнацијама (социјалистичкој, сеоско-традиционалној) је тај процес био, у највећем броју случајева, битно лакши - због читавог низа разлога, од којих сиромаштво није најмање битан. То је отприлике све што сам пошао да кажем - извињавам се на мноштву екстра детаља. Богата је тема.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by One Eyed Bob Thu 14 Mar - 15:44

    Neverovatno do koje je mere tema o Ribnikaru odvedena pravo u kanalizaciju i koji nivo mržnje se prosipa sa društvenih mreža (sa posebnim akcentom na Duleta Glavonju, glavnog lobistu za zatvaranje škole), bez ikakvog obzira prema deci iz te škole, čak, sa apsolutnom, temeljnom mržnjom prema njihovim porodicama i sa sociopatskim insistiranjem da se bez pogovora usvoji jedan određeni način pijeteta kao jedini moguć i društveno prihvatljiv. Sramota me je i da prenosim šta je napisao, imate na PPP, a tamo imate i primere neverovatnog razmišljanja kao što je "da me zamole roditelji ubijene dece, ja bih iz ovih stopa ispisao dete iz Ribnikara", ono, pa nije dete upaljač ili saksija jebotebog, ne vrti se sve oko tvog pijeteta.

    Naravno Dule Glavonja ima inteligenciju neživog predmeta, njegov jedini cilj je da larma kako bi ga neko primetio. Država snosi apsolutnu krivicu i odgovornost za ovu gadariju.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    avatar

    Posts : 547
    Join date : 2020-12-04

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Hans Sat 6 Apr - 12:58

    Jasno je da neko to morao da uradi... ali šta uradiše ženi.


    https://n1info.rs/vesti/majka-decaka-ubice-iz-ribnikara-nije-se-pojavila-pred-sudom-svedocila-bivsa-direktorka/


    Naredna dva sata, kako pojašnjava, nije znala (razredna, prim.) ko je ubijen, ali su joj policajci u jednom trenutku rekli da uđe u učiniocu da identifikuje tela ubijene dece, jer će to značajno skratiti ceo postupak, kako su joj objasnili.

    “Uveli su me u učionicu punu mrtve dece i ja sam išla od jednog do drugog deteta i govorila ko se kako zove”, rekla je Tomić dodajući da je od tad na bolovanju.
    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by One Eyed Bob Mon 22 Apr - 16:43

    dete, loše počinješ život. mada pretpostavljam i ko mu je otac.

    https://n1info.rs/vesti/noz-pronadjen-u-rancu-ucenika-os-vladislav-ribnikar-podmetnuo-drugi-djak/


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by fikret selimbašić Mon 22 Apr - 16:53

    One Eyed Bob wrote:dete, loše počinješ život. mada pretpostavljam i ko mu je otac.

    https://n1info.rs/vesti/noz-pronadjen-u-rancu-ucenika-os-vladislav-ribnikar-podmetnuo-drugi-djak/

    Bio sam spreman da sve što imam ali i ono što nemam, to jest da dignem kredit od npr. 100K eura, stavim na to da će rezultat na kraju da bude ovaj. U vrijeme kad se vrtila vijest, Glavonjua junior mi je bio Fikret iz Specijalnog vaspitanja. čsk dsm ubijeđen da on nijr podmetnuo nož već je nagovorio nekog od potčinjenih da to uradi


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    rumbeando

    Posts : 13711
    Join date : 2016-02-01

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by rumbeando Mon 29 Apr - 11:06

    "Godina bola" – serijal posvećen žrtvama ubistva u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar"
    Od 29. aprila do 3. maja na UNA TV [u 21.30]
    U nedelji kada se obeležava godišnjica nezapamćene tragedije u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", UNA televizija će umesto večernjih emisija prikazivati specijalni serijal “Godina bola”. U znak sećanja na žrtve masovnog ubistva, od ponedeljka do petka emitovaće se priče porodica tragično nastradih 3. maja 2023. godine.  
    Autorka serijala Jovana Maletić kaže da je ovo možda bilo jedno od najtežih snimanja u njenom životu, ali da koliko god nije bilo lako pripremiti takav serijal, morala je da istraje: 
    “Najmanje što sam ja mogla da uradim za tu decu i Dragana jeste da učestvujem u čuvanju uspomene na njih. Mnogo smo slušali o samom tom danu u kom se desila tragedija, previše i o samom počniocu, a najmanje o tome ko su tih deset tragično nastradalih duša. Kontaktirala sam sve porodice i taj korak mi je bio najteži. Moram da naglasim da niko nije izričito odbio da napravimo priču, ali jednostavno neke porodice nemaju snage za to. Svi se oni različito nose sa tugom koju dele. Pristale su četiri porodice”, objasnila je autorka i dodala:
    “Sa porodicama sam se složila da se nećemo vraćati u najbolnije detalje toga dana već da ćemo se sećati lepih stvari i pokušati da dočaramo njihove osobine koje mnogi nisu stigli da upoznaju. Krenula su snimanja, a onda su počele da se dešavaju i neke stvari koje sam tumačila kao znak da sam na dobrom putu i da imam vetar u leđa. Na primer na snimanju o Angelini, potrošili smo karticu na kojoj smo snimali i shvatili smo da nemamo drugu. Svima nam je bilo nezgodno, jer razgovor je bio tek na pola, a mi smo bili jako daleko od grada. Slučajno sam pogledala u svoj novčanik i ugledala jednu karticu koja mi se davno tu zaturila. Angelinini roditelji su mi tada rekli da su slične stvari doživljavali svaki put kada su radili nešto dobro za nju. Na snimanju priče o Andriji, postojala je bojazan da nećemo stići na vreme da snimimo sve sagovornike koje smo želeli. Andrijina mama mi je rekla da je on najčešće ponavljao 'ne brini, sve ćemo stići'. Tih dana sam i ja to sebi ponavljala i zaista je sve bilo onako kako smo isplanirali”, otkriva Jovana.
    Prva emisija će biti posvećena Draganu Vlahoviću, čuvaru koji je prvi stradao u krvavom piru u školi na Vračaru. Zatim slede priče o Angelini Aćimović, Andriji Čikiću i Adriani Dukić.
    U petak, 3. maja u 21.50 sati emitovaće se specijalno izdanje emisije "Reaktor - Ribnikar” sa Slavkom Beleslinom. 
    https://una.rs/vesti/drustvo/godina-bola-serijal-posvecen-zrtvama-ubistva-u-osnovnoj-skoli-vladislav-ribnikar
    ​​
    Une nema na SBB-u, evo gde ju je moguće gledati.

    Gledaoci u Srbiji UNA TV mogu gledati putem kablovskih operatera: MTS Iris (na poziciji 126), m:sat (128), Supernova (na poziciji 26), Orion Telekom (na poziciji 11), BeotelNet (na poziciji 11), Yettel Hipernet TV platforma (na poziciji 14), na teritoriji Beograda - GRADSKA TELEVIZIJA na poziciji 11 set top box alotment Avala, Xplore TV (na poziciji 10), ST Cable – Sat Trak (na poziciji 47), KBC NET (na poziciji 11), NEXT (na poziciji 24) i Jotel (na poziciji 27).
    rumbeando

    Posts : 13711
    Join date : 2016-02-01

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by rumbeando Today at 10:23

    SAZNAJEMO Roditelji ubijene dece iz Dubone podneli krivičnu prijavu protiv majke ubice Uroša Blažića

    Saša Panić, Milosav Todorović i Stefan Marković iz Dubone podneli su danas krivičnu prijavu protiv Biljane Blažić, majke Uroša Blažića (22) koji je 4. maja prošle godine počinio brutalna ubistva u Duboni i Malom Orašju, saznaje Nova.rs.

    Ovu informaciju za naš portal potvrdio je i zastupnik porodica, advokat Stefan Stefanović.

    „Istina je. Poslali smo danas krivičnu prijavu protiv Biljane Blažić za tri krivična dela Višem javnom tužilaštvu u Smederevu. Prvo je lažno prijavljivanje oca Dalibora Todorovića, kao i Milana i Kristine Panić. Drugo delo je davanje lažnog iskaza pred tužilaštvom kako bi otežala postupak i onemogućila da se oštećene porodice imovinski naplate i treće je nedozvoljeno posedovanje oružja i eksplozivnih naprava. Za sva tri dela i te kako ima osnova“, rekao je advokat Stefanović.

    On je dodao i da očekuju od tužilaštva da će pokrenuti istragu i da će se osumnjičena adekvatno kazniti.

    „Sad je na njima ta odluka. Ali ovo je i test za državu da pokaže da li je porodica Blažić jača od nje ili nije i da li još uvek postoji državna zaštita od krivičnog gonjenja i kažnjavanja, kakvu je ovu porodica uživala i zloupotrebljavala godinama unazad“, zaključio je advokat.

    Podsetimo, jedan od podnosilaca prijave, Stefan Marković iz Dubone samo pukom srećom preživeo je masakr. On je nedavno za naš portal naveo da mesecima od masakra proživljava teror od Biljane Blažić, koja ga gotovo svakodnevno prijavljuje policiji, bez ikakvog razloga, što mu remeti život.

    „Sve je počelo dva dana posle sahrana. Tada nas je prvi put prijavila. Navodno sam joj otrovao neke pse, ali nije znala da sam ja tada bio u bolnici. Imao sam operaciju, proveo sam više od 20 dana u bolnici. Da sam zaista to uradio, to bi značilo da sam ja ustao sa operacionog stola i došao da joj otrujem pse“, rekao je ranije Marković za naš portal i dodao da je zbog pomenutog slučaja saslušan čim je napustio bolnicu.

    Prijava za prijavom su se nizale, a sledeća je bila još bizarnija. Majka osumnjičenog za masakr u selima kod Mladenovca prijavila je tada Markovića da joj je osušio voće, oko kojeg se niko nije ni starao. Zatim je stigla još jedna prijava u kojoj tvrdi da joj je posekao stabla voća koje je porodica ubice uzgajala, a najbizarniji slučaj usledio je kada ga je ponovo prijavila da joj je otrovao psa pred policijom.

    Kada više nije znala šta će, Biljana B. je prijavila i policajce koji su je čuvali i to njihovim nadređenima, jer su, kako je tvrdila, pravili žurke i roštiljali sa meštanima.
    https://nova.rs/vesti/hronika/saznajemo-roditelji-ubijene-dece-iz-dubone-podneli-krivicnu-prijavu-protiv-majke-ubice-urosa-blazica/?utm_source=onesignal&utm_medium=webpush&utm_campaign=2024-02-22-SAZNAJEMO
    Јанош Винету

    Posts : 5218
    Join date : 2016-01-26

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Јанош Винету Today at 13:13

    Привилегована породица помахниталих параноика ван закона и реда. Очигледно је да су и потомка тако васпитавали, одраста у духу злочиначке параноје која перципира да им сви раде о глави у сеоској средини а син војног лица са тоном војног наоружања. Недовољно способан да иде да студира, остаје у селу где се играју сурове игре нулте суме.

    Ово је 100% продукт неког васпитања, идеологије, па и тог локалног друштва. Није то један лудак сломљен животом, него млад човек од двадесет година који је од детињства имао приступ најразличитијем наоружању и коме је пуњена глава неком паранојом и мржњом према суседима.

    Још сад кад Вучићева Србија досоли рану и оштећенима одбаце те кривичне пријаве те ова породица лудака настави да их шиканира и након што су им побили децу.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    No Country

    Posts : 11095
    Join date : 2015-05-16

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by No Country Today at 14:27

    Јанош Винету wrote:Није то један лудак сломљен животом, него млад човек од двадесет година који је од детињства имао приступ најразличитијем наоружању и коме је пуњена глава неком паранојом и мржњом према суседима.
    И није један лудак него цела генерација, и нису само суседи него добар комад планете, а пре свега Американци.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Јанош Винету

    Posts : 5218
    Join date : 2016-01-26

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Јанош Винету Today at 15:14

    Thoughts and prayers.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.

    Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu - Page 17 Empty Re: Zločini u OŠ Vladislav Ribnikar i Mladenovcu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu 2 May - 16:27