Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Serije kao takve

    roksi

    Posts : 273
    Join date : 2023-09-09

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by roksi Sat Apr 13, 2024 1:05 am

    odgledah riplija, meni odlican! nije uporedivo s filmom i to je dobro. epizode dozvoljavaju da se prica malo vise razradi i uspori. 

    priznajem da me je pre gledanja ideja o seriji u crno-belom malo kocila da uopste pocnem ali je to iscezlo nakon par kadrova. naprotiv, vizuelna realizacija je totalno parenje ociju, uzivanje. estetika je ogroman deo ali ipak ide dalje od toga, gluma je odlicna i ritam/flow kako vodi kroz pricu 👌
    beli listići

    Posts : 383
    Join date : 2022-07-18

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beli listići Sat Apr 13, 2024 7:10 am

    Meni ne smeta sto je crno-belo nego sto je fotografija digitalna na los nacin. Kao kad primene DNR (digital noise reduction) prilikom retusiranja starih filmova pa se dobije uncanny valley osecaj. Mada je i steta slikati Italiju bez boje, Plein Soleil mi je mnogo lepsi. Super je kadrirano, to im priznajem.

    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Летећи Полип Sat Apr 13, 2024 4:55 pm

    Janko Suvar wrote:to mi stoji jako dugo na tom spisku serija koje nikako da dodju na red. Mislim da cemo sutra ili veceras da pocnemo


    Prva sezona je ok. Drugu sam evo stao kod četvrte epizode, i baš ništa me ne vuče da nastavim da gledam.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    roksi

    Posts : 273
    Join date : 2023-09-09

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by roksi Sun Apr 14, 2024 11:06 pm

    beli listići wrote:Meni ne smeta sto je crno-belo nego sto je fotografija digitalna na los nacin. Kao kad primene DNR (digital noise reduction) prilikom retusiranja starih filmova pa se dobije uncanny valley osecaj. Mada je i steta slikati Italiju bez boje, Plein Soleil mi je mnogo lepsi. Super je kadrirano, to im priznajem.


    e super hvala sto si pomenuo i plein soleil verziju, super deluje. ide na listu da se gleda. pogledala sam trejler, alen delon je Serije kao takve - Page 19 3826186726. stvarno je bio prelep.

    (nije nemoguce da je kasting dzud loa kasnije bio inspirisan plein soleilom:)
    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Mon Apr 15, 2024 12:12 am

    Fallout. WAR NEVER CHANGES


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Mon Apr 15, 2024 12:23 am



    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Mon Apr 15, 2024 12:24 am



    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    boomer crook

    Posts : 36873
    Join date : 2014-10-27

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by boomer crook Mon Apr 15, 2024 1:12 am

    roksi wrote:
    beli listići wrote:Meni ne smeta sto je crno-belo nego sto je fotografija digitalna na los nacin. Kao kad primene DNR (digital noise reduction) prilikom retusiranja starih filmova pa se dobije uncanny valley osecaj. Mada je i steta slikati Italiju bez boje, Plein Soleil mi je mnogo lepsi. Super je kadrirano, to im priznajem.


    e super hvala sto si pomenuo i plein soleil verziju, super deluje. ide na listu da se gleda. pogledala sam trejler, alen delon je Serije kao takve - Page 19 3826186726. stvarno je bio prelep.

    (nije nemoguce da je kasting dzud loa kasnije bio inspirisan plein soleilom:)

    rene clement je hteo da delon, tada relativni anonimus, glumi dikija grinlifa ali ga je njegova tadasnja zena, dzoan harvud, ubedila da mu da ulogu riplija. inace je hajsmitova drzala da je  AD savrsen ripley


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Bleeding Blitva Mon Apr 15, 2024 11:27 pm

    One Eyed Bob wrote:Fallout. WAR NEVER CHANGES
    Trebalo mi da se naviknem na muziku, nisam još skroz al gledam. Malo se i smijem.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    beli listići

    Posts : 383
    Join date : 2022-07-18

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beli listići Wed Apr 17, 2024 12:30 am

    roksi wrote:e super hvala sto si pomenuo i plein soleil verziju, super deluje. ide na listu da se gleda. pogledala sam trejler, alen delon je Serije kao takve - Page 19 3826186726. stvarno je bio prelep.

    (nije nemoguce da je kasting dzud loa kasnije bio inspirisan plein soleilom:)
    Nemoj sad da gledas dok ti je serija sveza, podseticu te za tri godine kad malo zaboravis.
    plavaivy

    Posts : 3130
    Join date : 2014-11-21

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by plavaivy Wed Apr 17, 2024 5:56 pm

    3 body problem prve tri epizode super,poslednjih nekoliko sam jedva odgledala..

    Fallout smo na 3. epizodi i odlicno je..svidja mi se a nisam igrala igricu
    ali ja volim fantastiku..

    Riplija sam na 3.epizodi i nervira me matori Ripli ..izgleda tupavo i kao psihopata
    Mat Damon je bio mlad i sladak,prosto da ga usvojis...ali ok skroz je drugi vajb price...ugl za sada mi se svidja..
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Bleeding Blitva Wed Apr 17, 2024 7:00 pm

    Meni Fallout štima skroz, ostale mi još dvije!

    Probala sam Ripleyja, štojaznam, nekako mi preekonomično za moj ukus, ako već nema boja daj mi neko brbljanje.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    boomer crook

    Posts : 36873
    Join date : 2014-10-27

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by boomer crook Wed Apr 17, 2024 8:25 pm

    meni je ripli dobar, mozda najbolja ekranizacija. AS ima mracan, dirk bogardovski vajb.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    beli listići

    Posts : 383
    Join date : 2022-07-18

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beli listići Wed Apr 17, 2024 8:58 pm

    Jesi gledao drajv Les Biches?
    roksi

    Posts : 273
    Join date : 2023-09-09

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by roksi Wed Apr 17, 2024 11:57 pm

    boomer crook wrote:meni je ripli dobar, mozda najbolja ekranizacija. AS ima mracan, dirk bogardovski vajb.

    e i meni isto to! vise je sinister (a i ima malo the third man momenata sto mi je jedan od omiljenih filmova:) sve u svemu, serija ima drugaciji vajb od filma i tesko je za poredjenje.
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beatakeshi Mon Apr 22, 2024 12:09 pm

    Strepim.
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће Mon Apr 22, 2024 12:26 pm

    Што, савршено се уклапа у причу. Где вели да нико не уме да направи тако нешто о себи, него мора да чека Амере да то сниме. А и ако сниме први, Амери то неће баш пустити на велика врата, него ће да ураде римејак.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Mon Apr 22, 2024 12:46 pm

    Ne funkcioniše Netflix tako.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће Mon Apr 22, 2024 1:18 pm

    А, ово су снимили Римљани (из те Америке где говоре латински) својим парама и по свом ћефу, Нетфликс само увезао? Три тела нису преснимили са 30 на осам наставака и премесили сценарио по своме, него су пустили оригинал кинеску верзију?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    One Eyed Bob

    Posts : 1356
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Mon Apr 22, 2024 1:35 pm

    Markesovi sinovi su izvršni producenti, snimano je u Kolumbiji itd. Niko ništa nije ukrao Kolumbijcima, radili su zajedno.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    beli listići

    Posts : 383
    Join date : 2022-07-18

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beli listići Mon Apr 22, 2024 1:45 pm

    паће wrote:А, ово су снимили Римљани (из те Америке где говоре латински) својим парама и по свом ћефу, Нетфликс само увезао? Три тела нису преснимили са 30 на осам наставака и премесили сценарио по своме, него су пустили оригинал кинеску верзију?
    Kineska adaptacija tri tela je uzasno rezirana serija. Americku nisam gledao.

    Mada je i predlozak sralje.

    Ja sam nastavio da gledam Shoguna zbog Mariko medjutim _jedan veliki sasvim veliki stvarno veliki spojler ne otvarati nikako_

    Spoiler:
    Јанош Винету

    Posts : 5214
    Join date : 2016-01-26

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Јанош Винету Mon Apr 22, 2024 3:03 pm

    Фолаут је сасвим у естетском и канонском јединству са осталим Бетесдиним играма као и досадашњом причом.

    спојлер:


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Bleeding Blitva Mon Apr 22, 2024 6:31 pm

    Conan O'Brien must go

    Ne znam jel mu Werner Herzog ili neki imitator radio intro al fora je Serije kao takve - Page 19 1233199462  Uglavnom Conanove putešestvije i zezancije, samo sam Norvešku pogledala i sviđam.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40106
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће Mon Apr 22, 2024 7:18 pm

    beli listići wrote:
    паће wrote:А, ово су снимили Римљани (из те Америке где говоре латински) својим парама и по свом ћефу, Нетфликс само увезао? Три тела нису преснимили са 30 на осам наставака и премесили сценарио по своме, него су пустили оригинал кинеску верзију?
    Kineska adaptacija tri tela je uzasno rezirana serija. Americku nisam gledao.

    Mada je i predlozak sralje.

    Сад да ли је ужасно, то је ствар укуса... да кажемо да је јако развучено, да је будалаштина да 1 флешбек заузме две-три епизоде заредом, да има нелогичности на претек. Мени је било занимљиво што није на енглеском, да се мало навикнем на тај звук (упалило, наредне недеље слушам нека четири Кинеза у Лидлу и звуче ми нормално Serije kao takve - Page 19 1143415371). Има одлично урађених ствари и изричито се не слажем са избором спонзора за возни парк.

    Сад ми скоро дође да прочитам остатак...

    Него, гледао сам нешто, ваљда 1 филм чијег наслова се ни не сећам, исто по сценарију Цишин Лиуа, и није да није, уме дечко да пише и умеју Кинези да направе да то изгледа холивуцки, што је отприлике и главна мана...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    beli listići

    Posts : 383
    Join date : 2022-07-18

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beli listići Mon Apr 22, 2024 7:46 pm

    Ja cesto gledam kineske filmove pa mi nisu privlacni samo zbog egzotike.

    Verovatno si gledao Wandering Earth snimljenom po Liuovoj prici (dva su filma za slucaj da ti je promakao proslogodisnji)? Taj film je takodje bzvz i to ne zbog specijalnih efekata poput holivudskih nego zbog lose napisanog scenarija. Otprilike krizanac Emmerichovih losijih filmova i naracije bilo kog Nolanovog (koji su kao deca, svi su losiji).

    Kad smo kod kineskih serija, zimus je izasla Blossoms Shanghai koju je rezirao Wong Kar-wai ali bez engleskih titlova. Jebite se drugovi.

    Serije kao takve - Page 19 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 02, 2024 1:28 am