Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Serije kao takve

    avatar

    Posts : 19077
    Join date : 2014-12-12

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beatakeshi Thu Sep 19, 2024 8:07 pm

    bela maca wrote:Ja krenula Slow horses, sasvim mi je ok
    Odlična!
    Sutra počinje Pingvin za betmenofile i one koji se tako osećaju.
    Nim Chimpsky

    Posts : 242
    Join date : 2024-06-04

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Nim Chimpsky Thu Sep 19, 2024 8:36 pm

    Pocela nova sezona The Old Man.
    Erős Pista

    Posts : 82438
    Join date : 2012-06-10

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Erős Pista Thu Sep 19, 2024 8:43 pm

    Odlican Slow Horses, odgledao prvu sezonu.

    Putujem sad celu noc i mislio sam se sta da skinem da gledam usput, i na kraju skinuh Inventing Anna, znam da je tresina, ali to mi najvise prija za ubijanje vremena.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5503
    Join date : 2016-01-26

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Јанош Винету Thu Sep 19, 2024 9:29 pm

    Ја пробао да гледам тај Slow Horses јер сте га нахвалили, одгледао једну сезону, кад оно заборављиво.

    Тајни агенти који су заправо гомила неспособњаковића натрпаних у канцеларију покушава да доака намазаном негативцу са политичким и пословним везама али превише експонираном, па га у једном моменту протекција напусти и дотични државни службеници који су ражаловани уместо да глуваре по канцеларијама га коначно дохвате, схвативши да нису за старо гвожђе и успут откривајући своје скривене таленте. 
    Тако некако беше прва сезона.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    avatar

    Posts : 19077
    Join date : 2014-12-12

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beatakeshi Sat Sep 21, 2024 8:07 am

    Pogledao pola prve epizode Pingvina: dosadnjikavo. Čini mi se da nije najzahvalniji posao prepakivati komade "napucanih" filmova.
    lalinea

    Posts : 3465
    Join date : 2014-10-29

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by lalinea Sun Sep 29, 2024 12:33 pm

    Rings of Power je sada odlican - poslednja epizoda je iconic. Hejteri ce završiti na pogresnoj strani istorije  Serije kao takve - Page 21 1844795956


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Nim Chimpsky

    Posts : 242
    Join date : 2024-06-04

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Nim Chimpsky Sun Sep 29, 2024 12:39 pm

    +1

    Gledanje donosi dvostruko zadovoljstvo. Prvo sto je serija ok u trenucima kad nije dosadna a drugi put kad fanovi placu. Jedino mi je borenje malo neuverljivo jer sam mislio da su elfovi jaci od orkova.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8269
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Daï Djakman Faré Sun Sep 29, 2024 3:03 pm

    Zhora Kryzhovnikov - (2023) Slovo pacana (The boy's word: blood on the asphalt)

    crna drama (чернуха) o proto gopnikovskim bandama iz Kazanja iz doba perestrojke po istoimenom dokumentarnom romanu Roberta Garaeva. 8 epizoda, lako se gleda, zanatski vrlo lepo skockano sa zanimljivim obrtima, preporuka

    Serije kao takve - Page 21 Kll10


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4465
    Join date : 2016-09-29

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Sep 29, 2024 3:59 pm

    torent ili?


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Јанош Винету

    Posts : 5503
    Join date : 2016-01-26

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Јанош Винету Sun Sep 29, 2024 4:08 pm

    Кинопоиск, Старт или торенти.

    Или:
    https://the-boys-word.site/

    Сигурно није на Нетфликсу или ХБО-у.

    Мени се није нешто допала, престао сам да гледам око 4-5 епизоде. Нешто ме није држала.
    Мени делује изузетно аутентично, али Руси тврде да су они станови превелики за оно време Serije kao takve - Page 21 286371741, да су они заправо живели у ћумезима од неколико квадрата и да је соба по човеку била екстремни луксуз. Ко зна како је то изгледало у Казању у оно време, али јесте прозор у прошлост и казује нам како је заправо дошао распада СССР - нико није веровао у ту идеологију већ 80-их, одрасла је у социјализму читава кохорта која није веровала у социјализам али је живела у њему.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4465
    Join date : 2016-09-29

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Sep 29, 2024 4:34 pm

    Serije kao takve - Page 21 903208043


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    fikret selimbašić

    Posts : 10269
    Join date : 2020-06-19

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by fikret selimbašić Sun Sep 29, 2024 6:27 pm

    Јанош Винету wrote:Кинопоиск, Старт или торенти.

    Или:
    https://the-boys-word.site/

    Сигурно није на Нетфликсу или ХБО-у.

    Мени се није нешто допала, престао сам да гледам око 4-5 епизоде. Нешто ме није држала.
    Мени делује изузетно аутентично, али Руси тврде да су они станови превелики за оно време Serije kao takve - Page 21 286371741, да су они заправо живели у ћумезима од неколико квадрата и да је соба по човеку била екстремни луксуз. Ко зна како је то изгледало у Казању у оно време, али јесте прозор у прошлост и казује нам како је заправо дошао распада СССР - нико није веровао у ту идеологију већ 80-их, одрасла је у социјализму читава кохорта која није веровала у социјализам али је живела у њему.

    Protrčah kroz par epizoda. Uočio sam par scena koje su preslikane sa rijetkih originalnih snimaka. Kazanjska banda Hadi Taktaš i dalje se kod mene knjiži kao najjače ime za bandu ikad, a drugo mjesto drže njihovi konkurenti, banda Teplokontrol. Ja sam duže od dvadeset godina fan sovjetske/ruske krimi scene, ali mi sve igrano na tu temu pretanko u poređenju sa dokumentarnim materijalom.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4465
    Join date : 2016-09-29

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Sep 29, 2024 6:46 pm

    daj neku dokumentarnu preporuku


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    fikret selimbašić

    Posts : 10269
    Join date : 2020-06-19

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by fikret selimbašić Sun Sep 29, 2024 7:18 pm

    Hadi Taktaš, Teplokontrol:





    Žiljka:







    Ovo nije maloljetnička ali jeste možda i najzajebanija banda u Rusiji devdesetih, nije Kazanj već Kurgan, a kasnije i Moskva. Grupa kurganskih grobara, bivši vojnici, neki od njih i veterani Avganistana. Početkom devedesetih skontaju da od grobarluka nema leba i da valja nešto drugo u životu da se započne. Ubrzo po Moskvi počinju ubistva prve krimi postave, a niko nema pojma ko to ubija velike gradske face. Najpoznatiji ruski plaćeni ubica bio je jedan  od kurganskih grobara. Aleksandar Salonjik, zvani Saša Makedonski. Nomen est omen, Saša je na kraju ubijen u Grčkoj.



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Zli stolar.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8269
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Daï Djakman Faré Sun Sep 29, 2024 8:39 pm

    nalog sa ženinog laptopa wrote:torent ili?

    не нужен Serije kao takve - Page 21 2304934895

    Spoiler:


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8269
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Daï Djakman Faré Sun Sep 29, 2024 8:45 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Јанош Винету wrote:Кинопоиск, Старт или торенти.

    Или:
    https://the-boys-word.site/

    Сигурно није на Нетфликсу или ХБО-у.

    Мени се није нешто допала, престао сам да гледам око 4-5 епизоде. Нешто ме није држала.
    Мени делује изузетно аутентично, али Руси тврде да су они станови превелики за оно време Serije kao takve - Page 21 286371741, да су они заправо живели у ћумезима од неколико квадрата и да је соба по човеку била екстремни луксуз. Ко зна како је то изгледало у Казању у оно време, али јесте прозор у прошлост и казује нам како је заправо дошао распада СССР - нико није веровао у ту идеологију већ 80-их, одрасла је у социјализму читава кохорта која није веровала у социјализам али је живела у њему.

    Protrčah kroz par epizoda. Uočio sam par scena koje su preslikane sa rijetkih originalnih snimaka. Kazanjska banda Hadi Taktaš i dalje se kod mene knjiži kao najjače ime za bandu ikad, a drugo mjesto drže njihovi konkurenti, banda Teplokontrol. Ja sam duže od dvadeset godina fan sovjetske/ruske krimi scene, ali mi sve igrano na tu temu pretanko u poređenju sa dokumentarnim materijalom.
    bukvalno sam istu nit imao juce za hadi taktas i teplokontrolj sa time da sam odlucio da je teplokontrolj ipak jaci naziv  Serije kao takve - Page 21 1233199462


    Last edited by Daï Djakman Faré on Sun Sep 29, 2024 8:47 pm; edited 1 time in total


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4465
    Join date : 2016-09-29

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by nalog sa ženinog laptopa Sun Sep 29, 2024 8:46 pm

    fala ljepa drugari


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    One Eyed Bob

    Posts : 2189
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Tue Oct 08, 2024 10:16 am

    uspeo sam da ne pogledam nijednu jedinu epizodu It's Always Sunny in Philadelphia. mislim da sam pobrkao sa nekom drugom serijom ili sam nekad davno pogledao prve kadrove i nije mi se dopalo na prvu loptu.

    elem, sada sam oduševljen sa zadrškom od dve decenije. mnogo je smešno već u prvoj sezoni, a još se ni Deni De Vito nije pojavio   Serije kao takve - Page 21 3137070404


    _____
    Gdje punac drži pive?
    One Eyed Bob

    Posts : 2189
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Tue Oct 08, 2024 10:22 am

    razvio sam sistem za procenu serija: mora da bude smešna i/ili da ima bum-bum i/ili sec-sec.

    to je to. to je ceo metod.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    bela maca

    Posts : 11257
    Join date : 2014-10-28

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by bela maca Tue Oct 08, 2024 10:50 am

    meni fizički nije bilo dobro nakon prve sezone


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar

    Posts : 19077
    Join date : 2014-12-12

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beatakeshi Tue Oct 08, 2024 10:55 am

    One Eyed Bob wrote:razvio sam sistem za procenu serija: mora da bude smešna i/ili da ima bum-bum i/ili sec-sec.

    to je to. to je ceo metod.
    Serije kao takve - Page 21 3579118792 Šta je sec-sec? Kadrovi do 3 sekunde? Scene do 30 sekundi?
    One Eyed Bob

    Posts : 2189
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Tue Oct 08, 2024 10:56 am

    Serije kao takve - Page 21 3579118792
    Seckanje hladnim oružjem, u nedostatku bum-bum.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    One Eyed Bob

    Posts : 2189
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Tue Oct 08, 2024 10:57 am

    bela maca wrote:meni fizički nije bilo dobro nakon prve sezone
    Serije kao takve - Page 21 3579118792 A jesu gadni, pogotovo onaj što liči na JD Vancea.


    _____
    Gdje punac drži pive?
    zvezda je zivot

    Posts : 7303
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Tue Oct 08, 2024 12:15 pm

    One Eyed Bob wrote:uspeo sam da ne pogledam nijednu jedinu epizodu It's Always Sunny in Philadelphia. mislim da sam pobrkao sa nekom drugom serijom ili sam nekad davno pogledao prve kadrove i nije mi se dopalo na prvu loptu.

    elem, sada sam oduševljen sa zadrškom od dve decenije. mnogo je smešno već u prvoj sezoni, a još se ni Deni De Vito nije pojavio   Serije kao takve - Page 21 3137070404

    blago tebi. najbolja serija na svetu


    _____
    ova zemlja to je to
    kripke

    Posts : 12
    Join date : 2021-01-05

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by kripke Thu Oct 10, 2024 5:54 am

    fin je deni - ozbiljan čovek,, godinama unazad😊

    Serije kao takve - Page 21 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Wed Oct 16, 2024 10:55 am