Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Serije kao takve

    One Eyed Bob

    Posts : 1467
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Sun Feb 11, 2024 6:01 pm

    Ferenc Puskás wrote:Odgledao Griseldu. Meni super. Ne znam šta bih još rekao.

    Vilmos Tehenészfiú wrote:reci nam jel ima gotinje i seksa?
    I meni super i ne znam šta bih još rekao. 1 glorifikacija ženske emancipacije putem trgovine ljudima i kokainom. Ali zabavna.
    Nema seksa i golotinje ali su sve ribe dobre kao zdravlje.


    Pogledao četvrtu epizodu Masters of the Air. Iz nekog razloga su napravili pauzu od letenja, u seriji koja se bavi letenjem. Nadoknadiće u sledećoj epizodi mada sam već umoran od toga koliko me zabole za 1D likove.
    Večeras pečem picu i gleda se Band of Brothers. E to je serija.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Feb 11, 2024 7:33 pm

    E to stalno hoću da gledam a nikad da stignem.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    zvezda je zivot

    Posts : 7089
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Mon Feb 12, 2024 7:28 pm

    ja repriziro bored to death. svarcman je divan. ne znam sta govori o meni sto su mi zan-pjer leo i dzejson svarcman omiljeni glumci ali ovaj sou je bukvalno samo on + plus komedija proprocija kad je u kadru sa  nekim drugim. bas je lepo kad je serija tako reklasirana da iako je dzonatan ejms kao ime, ili je bio ime pre 20 godina, scenarista nije ni prvi ni drugi faktor u seriji. od drugih neautorskih serija gledao sam i ubistvo u zgradi sa stivom martinom martinom sortom i selenom gomez. u sustini debilana, druga sezona krs, stiv martin postane smesan u trecoj sezoni. selena gomez vrv najgora glumica koju sam ja gledao svojim ocima, pored nje bi i nina jankovic zvucala ko ketrin hepbern. da se gleda samo ako ste jako umorni.

    od autorskih serija sam gledao the curse nejtana fildera i brata safdija. meni se the rehearsal nije dopao. sve je to elegantnije i zabavnije obradjeno u ambicioznijim epizodama nathan for you. the curse mi je vec mnogo bolja serija o nejtanovom razvodu i misim da je dobro sto ovo nije rijaliti o pravljenju rijalitija nego igrana serija o rijalitiju. vrv prva dobra presitz serija koju sam gledao od druge sezona farga naovamo.


    _____
    ova zemlja to je to
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Erős Pista Mon Feb 12, 2024 8:07 pm

    BtD stvarno genijalna serija, gledao nedavno po prvi put u celosti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 7089
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Mon Feb 12, 2024 8:09 pm

    e da, na kraju prve (ili mozda druge?) epizode bored to death ide tv on the radio. kakav flesbek na mladost. skroz sam zaboravio na njih, ko neki drugi zivot. 

    poslednje 2 epizode ide magnetic fields. strange powers i nothing matters when we're dancing. to je emotivno.


    _____
    ova zemlja to je to
    One Eyed Bob

    Posts : 1467
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Mon Feb 12, 2024 8:10 pm

    to gledam u onim situacijama kada mi se gleda "nešto" na brzaka, a nemam pojma šta je to osim da bude zabavno a pametno.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће Mon Feb 12, 2024 8:50 pm

    Након што сам одгледао Пикара, нешто из исте класе, кад већ није из исте касе: Ahsoka (вероватно се чита акхсока) из свемира Ратова звезда. Питко, једноставно, није се жалило труда са дигиталном четкицом, пејзажи су баш богато урађени и зачудо број минута рађених у сивочеликастом кључу је минималан, не да се франшиза зајебати, дизајн је задат седамдешесте и нема ту много простора за ретрокркање данашњице у будућност.

    Није да сечеш вене, али... ма у ствари ми некако све те бочне серије (осим Оби Вана, за ког нисам имао живаца, љига дизнијевска се само цеди у доње пикселе на монитору) дођу кудикамо боље од самих филмова. И Мандалорац и Боба Фет, и онај Рогати Један и Соло (као засебни филмови мимо матице), ма све је боље од матице.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beatakeshi Tue Feb 20, 2024 10:19 am

    True detective 4 - ispunjavanje programskog formulara ali sa mrljama od bureka, mastila, šlampavo, sa greškama u pisanju... sve u svemu- jadno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Bleeding Blitva Tue Feb 20, 2024 8:45 pm

    Meni TD štima, plus bi volila viti spinoff Rose, bila je u glamuroznoj haljini jednom i špotala akademiju pa mi bacala na Contrapoints Serije kao takve - Page 16 1233199462 
    Tokyo vice pratim, nešto se zasapuničarilo al aj vidit ćemo Serije kao takve - Page 16 1844795956


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by bela maca Tue Feb 20, 2024 11:46 pm

    Meni isto ok TD, sviđa mi se obrt i biram da ignorišem nelogičnosti.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    avatar

    Posts : 573
    Join date : 2020-12-04

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Hans Fri Feb 23, 2024 11:55 am

    Nije prijatno priznati da mi je serija "Koža" neloša. Mada, bilo bi mi draže da je otišla u smeru socijalne drame, a ne kombinacije drame i krimi priče.
    Uloga Slobodana Miloševića opet pripala političkom neprijatelju.

    Ali, ono što je mene nateralo na razmišljanje koje izražava ovaj smajli Serije kao takve - Page 16 4159171962 je šta će biti kada opozicija jednog dana svrgne ove zločince i sačekaju je veze kriminala, policije i Službe, kako će oni to da srede?  Biće jako, jako zeznuto.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Feb 27, 2024 7:48 am

    Jel gleda neko Constellation? Mene ono uspavljuje, svaku epizodu gledam 3x.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    One Eyed Bob

    Posts : 1467
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Tue Feb 27, 2024 8:01 am

    Odustao pre kraja prve epizode baš iz tog razloga, naslutio sam snooze fest, a inače volim spore serije. Šteta, baš volim Noomi.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Feb 27, 2024 8:04 am

    Nema kontrapunkta. There is no “there” there.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Uncle Baby Billy Tue Feb 27, 2024 8:32 am

    One Eyed Bob wrote:Odustao pre kraja prve epizode baš iz tog razloga, naslutio sam snooze fest, a inače volim spore serije. Šteta, baš volim Noomi.

    kad reče spore serije, saznao sam nedavno da ima ljudi, mahom mladih, koji serije gledaju na 1.5x. zgrozio sam se Serije kao takve - Page 16 3937953091


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by bela maca Tue Feb 27, 2024 8:34 am

    Sve rade na 1.5, slušaju podkaste, audio knjige, glasovne poruke jedni od drugih. Život je previše kratak za pauze između reči.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    konjski nil

    Posts : 2581
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by konjski nil Tue Feb 27, 2024 9:09 am

    Uncle Baby Billy wrote:ima ljudi, mahom mladih, koji serije gledaju na 1.5x. zgrozio sam se
    +1
    drtina sam al ionako nemam vremena pored rudnika + mi mozak radi 500 kmh pa zato gledam na 1.5 Serije kao takve - Page 16 2304934895


    _____
    Serije kao takve - Page 16 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Serije kao takve - Page 16 2692
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by plachkica Tue Feb 27, 2024 9:31 am

    +1, šteta što samo netflix ima tu opciju Serije kao takve - Page 16 1949538119 

    i podkaste (galeb je sjajan na 1,5, sve preporuke)
    One Eyed Bob

    Posts : 1467
    Join date : 2015-08-13

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by One Eyed Bob Tue Feb 27, 2024 9:33 am

    Kako to radi? Pitch zvuka ostaje isti, ili svi zvuče kao veverice?


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by ficfiric Tue Feb 27, 2024 9:55 am

    Brze govore, kad slusam podkaste dok radim, uvek stavim na 1.5x.


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће Tue Feb 27, 2024 9:56 am

    One Eyed Bob wrote:Kako to radi? Pitch zvuka ostaje isti, ili svi zvuče kao veverice?

    Веверице добијеш на аналогном уређају, ово је мпег компресија, ту се само скрати (или продужи) трајање репродукције појединачног снимка поједини комад, који ваљда иде фреквенцијом од двадесетак сегмената у секунди, пусти дуже или краће. Чули смо већ продужену верзију, шпица за „бољи живот“ од целог сата. Исто би морало да може и да се скрати.

    Очигледно нисам пробао, нит ми пада на памет. Мени је довољно да прескочим десет секунди док прођу разне сцене које знам напамет чим их види.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by ficfiric Tue Feb 27, 2024 10:06 am

    bela maca wrote:Život je previše kratak za pauze između reči.

    +1 ali ne samo to Serije kao takve - Page 16 1844795956
    npr. Luka i Kuzma zvuce bas dosadno kad su na 1X

    plachkica wrote:i podkaste (galeb je sjajan na 1,5, sve preporuke)

    Cak i njegova spica mnogo bolje zvuci na 1.5x, kao da je tako radjena pa usporena za trecinu da bi posle na 1.5x zvucala ok


    _____


    Uprava napolje!

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Uncle Baby Billy Tue Feb 27, 2024 10:46 am

    za podkaste razumem, to je ionako razgovor bez scenarija i ozbiljnije produkcije, često je u pitanju mrsomuđenje sa puno praznog hoda, itd.

    ali igrani programi su drugo. neko je to osmislio da izgleda baš tako, nije sve predviđeno da bude sorkin ili ali mekbil.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    konjski nil

    Posts : 2581
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by konjski nil Tue Feb 27, 2024 10:54 am

    pa dobro samo ludak može da skrnavi BCS čak nisam ni trenirao usput nego se pobožno fokusirao na svaku epizodu dok npr značajnoćuteći mudrogledajući i govornorastežući soa kilosteri mogu da se kompresuju na 2x bez problema Serije kao takve - Page 16 2304934895


    _____
    Serije kao takve - Page 16 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Serije kao takve - Page 16 2692
    zvezda je zivot

    Posts : 7089
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Tue Feb 27, 2024 1:24 pm

    Uncle Baby Billy wrote:
    One Eyed Bob wrote:Odustao pre kraja prve epizode baš iz tog razloga, naslutio sam snooze fest, a inače volim spore serije. Šteta, baš volim Noomi.

    kad reče spore serije, saznao sam nedavno da ima ljudi, mahom mladih, koji serije gledaju na 1.5x. zgrozio sam se Serije kao takve - Page 16 3937953091

    o boze. ja sam cinican pa sam u fazonu serije i ne zasluzuju bolje ali opet. kakav je to horor. ljudi su postali potpuno dno.

    srecom podsetilo me i na mozda najbolji trejler u istoriji tog marketinskog formata



    _____
    ova zemlja to je to

    Serije kao takve - Page 16 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 5:36 am