Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Serije kao takve

    Erős Pista

    Posts : 81359
    Join date : 2012-06-10

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Erős Pista Wed May 31, 2023 10:31 pm

    Molim vas, otvorite poseban topik, pre nego spojleri pocnu da se prelivaju napolje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7154
    Join date : 2020-03-05

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Jun 01, 2023 7:26 pm

    Ti mozes da otvoris topik i preselis Succession postove tamo. Ja ne mogu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7154
    Join date : 2020-03-05

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Jun 01, 2023 7:37 pm

    Tovar wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Nije bas kraj kao u Sopranovima ili Zici, ali su ipak, dok ovo pisem, na onlajn naslovnoj stranici medija koji Srbi vole da mrze.

    Spoiler:

    Spoiler:
    Spoiler:


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Thu Jun 01, 2023 7:37 pm

    Ma bićemo disciplinovani, gotova je serija, šta smo pričali pričali smo.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7154
    Join date : 2020-03-05

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Jun 01, 2023 8:08 pm

    E bre eno na PPP jos pisu o Zici.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Tovar

    Posts : 443
    Join date : 2022-04-29

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Tovar Thu Jun 01, 2023 9:36 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Tovar wrote:

    Spoiler:
    Spoiler:

    Spoiler:
    Tovar

    Posts : 443
    Join date : 2022-04-29

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Tovar Thu Jun 01, 2023 9:47 pm

    Da dodam da meni Succession, kao ni većina najboljih serija, nije za bindžanje. To je serija koja je dušu dala za sedam dana komentiranja, nagađanja i zajebancije nakon svake epizode, nije da fali materijala...
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beatakeshi Sat Jun 03, 2023 1:31 pm

    Na RTS3 idu Diplomci (1971). Poprično sam razočaran, nisam je od detinjstva gledao. Tekst je popriličan krš (Pavić), scenografija amaterska, režija puna brljotina (ali ajde nju da oprostimo zbog tehnoloških ograničenja). Glumci prvoklasni, ženski deo zapanjujuće beznačajan i slab uz izuzetak fenomenalne Radmile Savićević. Petar Kralj - nikad mi nije bilo jasno kako je opstao, vrhunska netalentovanost.
    Tovar

    Posts : 443
    Join date : 2022-04-29

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Tovar Sat Jun 03, 2023 4:24 pm

    Ima nešto u tome, sad kad si ga spomenuo. Gledao sam ga u hrpi filmova i serija, ili barem imam takav osjećaj, ali ne pada mi na pamet neka njegova baš pamtljiva uloga.

    Nego, kad si već na sedamdeset prvoj, baci pogled na avanture Crnog Roka. Originalni likovi, ratno doba iz nesvakidašnje perspektive. Ivo Štivičić je napisao sjajan scenarij, a režirao je Ivan Hetrich (koji je za sve što je radio na televiziji trebao dobiti barem kakav Orden zasluga za narod). Ljubiša i Šovagović briljiraju.
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beatakeshi Sat Jun 03, 2023 5:18 pm

    Ma to je remek delo. Kasting vrhunski, sve sa Serdarom, Ličinom, Cecom Bojković... po meni možda i najbolja jugoslovenska serija.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3124
    Join date : 2021-09-13

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Uncle Baby Billy Fri Jun 09, 2023 2:05 pm

    gledam Sherwood, i posle dve epizode dosta je dobro. odgledao neko?


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Sun Jun 11, 2023 8:14 pm

    nakon odgledanih 8 epizoda, mogu reci da mi se ne dopada succession 4. serija je koncipirana da je u stalnom riziku da udari fletlajn, zato sto smo u zacaranom porodicnom krugu u kom se nista ne menja i sve je ritualna repeticija, i to se konacno desilo. ima doduse velikih promena u s4, da ne spojlujem, al serija nije se uspelo prilagodila na njih imho. sem toga u ima previse mekejstine. a mozda je do mene sto sam se predoziro 30 rockom koji je mnogo smesnija i kreativnija kao korporativna/politicka komedija.
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће Sun Jun 11, 2023 9:22 pm

    Пошто углавном гледам старудију, само да пријавим да сам одгледао Килџоје (непреводиво ван контекста) скоро  до краја 4. сезоне и баталио. Нема везе што је свака епизода за себе фино урађена, таман она смеша акције, подјебавања, хај тек пејзажа и сегси особља и не претерују са буђизмом*, али
    - нема никаквог времена, не знаш шта је дању шта је ноћу, шта је јуче, ритам је зато брз али раван
    - никако се не труде да закрпе очигледне рупе у логици (зелена маса је час стално на вези са собом, час само низводно од свог извора; ако се затрује извор сви низводно се излече од ње али кад се смрзне на једном извору нико се не излечи него се зомбирају; кад блокирају флоту у свемиру, стрпају их у троугао, не у тетраедар, у ком пуштају сметње; извор тога није ни на једној од лађа него мора да је на тлу, превелик је за лађу јер стане у ранац Serije kao takve - Page 9 3274312807) итд итд
    - прве три сезоне изгледа као да су имали далекосежни план да одмотавају још неиспричане делове, онако по Страчински, и то делује фино одмерено и добро дозирано; од средине треће или ту негде креће ретконовање великом лопатом. Што доста умешно раде и тим онда испадају неуверљиви, јер на сваке две-три епизоде откривају још један слој приче иза приче, ко стоји иза свега тога, и тако у недоглед. Линчу је Твин Пикс кренуо низбрдо кад је обелоданио ко је убио Лору Палмер; ови то раде на три епизоде и сваки пут „али то је само површина, кад загребеш...“ постаје очигледно да та главица лука има произвољан број слојева. Разбили су играчку, више ме не занима шта има иза.

    Има ту и других глупости, које се у брзини не примете. На крају више ни не знаш шта ти то иде на јаја, напросто одустанеш.


    ----
    * разбуђеност, ама краће


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3124
    Join date : 2021-09-13

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Uncle Baby Billy Thu Jun 15, 2023 10:21 pm

    The Responder odličan.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81359
    Join date : 2012-06-10

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Erős Pista Thu Jun 15, 2023 11:31 pm

    U, da, sjajan. Mislim da sam preporucivao jos pre godini dana.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Fri Jun 16, 2023 10:11 pm

    odgledo succession, losa sezona. tri dobre sezone, jedna losa, za 1 seriju odlicno.


    _____
    ova zemlja to je to
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7154
    Join date : 2020-03-05

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Jun 18, 2023 5:23 am

    zvezda je zivot wrote:odgledo succession, losa sezona.
    you are not serious people.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    zvezda je zivot

    Posts : 6995
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Mon Jun 19, 2023 10:53 pm

    ted lasso pola s1. ovo nije nimalo smesno ali valjda ima pozitivnu poruku...


    _____
    ova zemlja to je to
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Mon Jun 19, 2023 10:56 pm

    Ko voli vino, preporuka za Drops of God.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Notxor Thu Jun 22, 2023 12:17 am



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Filipenko Thu Jun 22, 2023 12:46 am

    Pozdravljam i izrazavam bojazan jer mislim da je 3BP jos manje ekranizovabilan od Dine pa pojma nemam na sta ce sve to da lici. Plus su dali sve GoT magarcima. Ali vredi pokusati, jer ako se uspe, bice remek delo.


    I da preporucim i ja nesto.


    Bleeding Blitva

    Posts : 3734
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Bleeding Blitva Thu Jun 22, 2023 8:01 am

    Jeste pogledali kinesku 3BP, meni ostalo još desetak epizoda, nemam nešto volje dovršiti.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7154
    Join date : 2020-03-05

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Jun 22, 2023 8:19 am

    Jeste čuli za seriju Idol? Jeste? Preskočite je. Ćerka Dzonija Depa ništa nume i nezna, a Weeknd je the creepiest man alive.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    konjski nil

    Posts : 2464
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by konjski nil Thu Jun 22, 2023 8:58 am

    dosta slaba sezona bmirora poslednja ep najbolja ali šta vredi kad kkk ekipa ne gleda pa ne može da se istrigeruje Serije kao takve - Page 9 2304934895


    _____
    Serije kao takve - Page 9 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Serije kao takve - Page 9 2692
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by boomer crook Thu Jun 22, 2023 9:56 am

    meni vec prosla sezona bmirrora ono bila dosadna


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Serije kao takve - Page 9 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 10:23 am