Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vlada Srbije kad AV pobedi

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Notxor Fri Jun 23, 2023 4:03 pm

    Ana laže kao pas znak pitanja



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by mstislaw Fri Jun 23, 2023 5:57 pm

    Tražili smo, znak pitanja, od nemačkih organa, znak pitanja, pod čijom je zaštitom, znak pitanja, u ovom trenutku, znak pitanja, taj čovek, znak pitanja, da nam daju podatke, znak pitanja.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by beatakeshi Fri Jun 23, 2023 7:21 pm

    Kafanski čovek.
    disident

    Posts : 15078
    Join date : 2016-03-28

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by disident Fri Jun 23, 2023 7:58 pm

    Koliko su nam jada zadavale te prevrtljive reči u gramatici, toliko još više i razni znaci koji su, izgleda, zato izmišljeni da naprave što veću zbrku. Tačke, zapete, pitanja, divljenja i još čitava gomila raznih znakova, koje je grešni đak morao znati gde da postavi, bez obaveze da ih i docnije, u životu, upotrebljava. Ja i danas poznajem jednoga činovnika koji je učio gramatiku kad i ja i koji mi se žalio da ga ona samo buni u životu. – Uzmi, molim te, samo one znake, – žalio mi se on. – Ja sam pre pisao, pisao, pisao, pa napišem reči kao ženski tepeluk. Pa eto, molim te, sam reci: da l' bi na ženskom tepeluku lepo stajale tačke i zapete? Razumem još znak divljenja, to se još i može upotrebiti. Kad god pišem nekom starijem po činu od sebe, ja metnem znak divljenja. Ali naš sekretar ide tako daleko da stavlja znak divljenja čak i kraj fraze: "Ti si magarac!" E pa zar to ne znači komprmitovati ne samo taj znak, već i celu gramatiku, jer ako je ko magarac, on ne mora biti baš gramatički magarac. A poznat je i onaj slučaj gde komandiru jedne pogranične čete vraća komandant raport da stavi tačke i zapete, jer je ovako napisan raport potpuno nerazumljiv, tako da se nikako nije moglo razabrati da li je u pograničnom sukobu koji se desio poginuo šef krijumčarske bande, ili je poginuo sam komandir koji raport podnosi. Komandir, koji se nikad u životu nije družio sa tačkama i zapetama i, moglo bi se reći, bio čak i njihov protivnik, došao je ovim komandantovim zahtevom u veliku zabunu. Njemu bi mnogo lakše bilo voditi celu noć borbu sa dvadeset i pet pograničnih bandita, no razmestiti u svome raportu toliki broj tačaka i zapeta. Da se izvuče iz teške situacije, a i da odgovori zahtevu komandanta, on previ jedan čist tabak hartije i na njemu ispisa deset tačaka i petnaest zapeta, pridruži to svome raportu i vrati ga komandantu s molbom da komandant, svojom naredbom, izvrši raspored priloženih tačaka i zapeta i svaku od njih uputi odgovarajućoj jedinici, dodajući još i molbu da komandant tačke i zapete koje bi pretekle, te ostale neupotrebljene, nadležno rashoduje. Ja ne mogu da razumem zašto su nam te tačke i zapete pravile toliko neprilika, kad se vrlo dobro sećam da nam je profesor neobično jasno objasnio njihovu upotrebu. Ovakvo nam je govorio: – Jedan železnički voz, na primer, ima da prođe put od Beograda do Niša. Lepo. Kad izvede taj put, to jest kad stigne u Niš, on je onda svršio ono što je hteo; njegova je misao bila da otputuje iz Beograda u Niš i on je tu misao ispunio. A jedna misao izvedena i iskazana, to je rečenica. Voz je na kraju svoje misli stao i ne ide dalje, a to znači: i na kraju rečenice treba kazati: stani, ne dalje! E, to "stani i ne dalje" beleži se tačkom. Na kraju rečenice, dakle, beleži se tačka. Da, ali voz ne može da potegne iz Beograda  pa pravo u Niš a da se nigde usput ne zaustavi, jer to je vrlo dug put. Ima usput da se ukrsti s drugim vozovima, pa mora mašina uzeti vodu, pa se mora negde ustaviti da siđu putnici i da nove primi, da se štogod istovari ili utovari. Mora se dakle voz zaustaviti gdegde duže a gdegde kraće, koliko samo da iskoči ili uskoči putnik. Zato, vidite, na putu ima većih i manjih stanica, takozvanih postaja. Svaka takva velika stanica gde se, recimo, ukrštaju vozovi, gde ima i restoracija te se putnik može i potkrepiti, to vam je tačka i zapeta, a postaje gde se voz zaustavi samo za trenutak, to su vam zapete. Dakle, jedna velika rečenica može biti sastavljena iz više manjih rečenica od kojih je svaka odvojena tačkom i zapetom, kao što u jednoj rečenici može biti više ili manje zapeta kod kojih se predahne. Je li vam sad jasno? Razume se da smo svi kazali da nam je jasno, iako sad tek nismo ništa razumeli, jer smo posle profesorovog objašnjenja vodili među sobom ovakve razgovore: – Da li ona niska tačka, sasvim na kraju puta, mora biti krupnija od mladenovačke ili ćuprijske? – pitao je Živko Janjić. – A da li tamo gde je tačka i zapeta možeš da ručaš supu, govedinu i pečenje, ili imaš vremena samo da pojedeš perecu? – domišljao se Steva Radojčić. – E pa dobro, ako se tamo gde je tačka i zapeta ukrštaju vozovi, to i onaj drugi voz ima svoju tačku i zapetu, i onda tu se sretnu dve tačke i dve zapete, od našeg i od onog drugog voza! – rezonovao je Jovica Stanković. Znak divljenja i znak pitanja profesor nam je sa manje teškoća objasnio, ali smo docnije, u životu, videli da to objašnjenje nije tačno. Po profesoru, na primer, znak pitanja bi trebalo uvek staviti na kraju upitne rečenice, dok u životu, znak se pitanja može staviti iza reči: poštenje, ljubav, rodoljublje, plemenitost, dobročinstvo, vernost, prijateljstvo i tako dalje, pa bile te reči u sredini ili na kraju rečenice. Ili, ako hoćete, znak pitanja u životu možete staviti svud gde vam je volja i, verujte, uvek će biti na svome mestu. Počev od rođenja pa sve do smrti, svakoj pojavi u životu pristaje znak pitanja. Što se tiče znaka divljenja, on je u životu najviše u upotrebi na proklamacijama, partijskim zborovima i pri izjavama ljubavi, pa zato smo njegovo značenje vrlo lako shvatili.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by rumbeando Mon Jun 26, 2023 6:59 pm


    Iz budžeta Srbije još četiri miliona evra za gradnju Hrama Svetog Save
    Vlada Srbije je iz budžetske rezerve dodelila još 472 miliona dinara za gradnju Hrama Svetog Save u Beogradu.
    U odluci objavljenoj u Službenom glasniku navodi se da je na sednici 22. juna doneto rešenje da se iz dela budžeta namenjenih Ministarstvu energetike za potrebe nabavke osnovne rudarske mehanizacije za površinske kopove EPS-a uzme 472 miliona dinara i prebaci u tekuću budžetsku rezervu i potom dodeli na ime dotacije Srpskoj pravoslavnoj crkvi za nastavak radova na hramu.
    Ovo je, koliko je poznato, prvo ovogodišnje izdvajanje novca iz budžeta Srbije za radove na Hramu Svetog Save.
    Proteklih godina Vlada Srbije redovno je iz budžetske rezerve prebacivala po nekoliko miliona evra Generalnom sekretarijatu, koji je potom taj novac donirao SPC-u.
    Prošle godine je na ovaj način dato 600 miliona dinara (5,1 milion evra).
    Koliko je do sada dato za izgradnju Hrama Svetog Save nije potpuno poznato, a mediji su prateći odluke iz Službenog glasnika od 2017. godine do kraja 2022. godine izračunali da je samo u tom periodu izdvojeno 68 miliona evra. 
    Treba podesetiti da je predsednik Aleksandar Vučić u avgustu 2020. godine izjavio da je država u prethodne tri godine uložila 43 miliona evra u izgradnju Hrama Svetog Save. Tom prilikom Vučić je najavio da će pre kraja oktobra te godine biti završeni radovi u Hramu. 
    Međutim, to nije bio slučaj i donacije su usledile i 2021. i 2022. godine, kao i sada u 2023. godini, tako da sa poslednjim transferom, građane Srbije je gradnja ovog verskog objekta koštala više od 72 miliona evra. 
    Uz to, povremeno građani za Hram plaćaju i preko doplatne markice Pošte. 
    https://www.021.rs/story/Info/Srbija/344966/Iz-budzeta-Srbije-jos-cetiri-miliona-evra-za-gradnju-Hrama-Svetog-Save.html
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by ficfiric Mon Jun 26, 2023 7:11 pm

    Okrecu plocice na mozaiku


    _____


    Uprava napolje!

    Bleeding Blitva

    Posts : 3753
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Bleeding Blitva Mon Jun 26, 2023 7:18 pm

    Kako moj stari kaže opet dodaju sol u more.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Filipenko Mon Jun 26, 2023 7:31 pm

    Eto vam popovi. Trebali su jos da zahvate, ovaj narod to zasluzuje.

    Nadam se da ce istu sumu obezbediti i za glavnog duhovnika Srbije, Zeljka Mitrovica. Gde ce inace Pavle Grbovic i Cuta gostovati nakon pada Vucicevog rezima i svirati klavir?
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by rumbeando Tue Jun 27, 2023 4:55 pm

    kapetanm

    Posts : 5802
    Join date : 2012-02-10

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by kapetanm Tue Jun 27, 2023 5:29 pm

    Zar nije i Basta svojevremeno bio u toj struci™
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Filipenko Tue Jun 27, 2023 5:43 pm

    Nisu pokazali profesionalnu ljubaznost  Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 4135669698
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by паће Tue Jun 27, 2023 5:47 pm

    Filipenko wrote:Nisu pokazali profesionalnu ljubaznost  Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 4135669698

    Аматери...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3188
    Join date : 2021-09-13

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Uncle Baby Billy Wed Jun 28, 2023 3:50 pm

    https://www.kurir.rs/vesti/politika/4187498/bratislav-gasic-za-tragedije-koje-su-nas-zadesile-svi-smo-odgovorni-i-vi-i-ja-i-svaki-clan-naseg-drustva

    Kada govorimo o odgovornosti za tragedije koje su nas zadesile, svi smo odgovorni. I vi, i ja, i svaki član našeg društva. S tim što ja neću da gubim vreme optužujući druge. Znam da mogu najviše da učinim sa ovog mesta, da se naši građani, naša deca, roditelji, svaki građanin naše Srbije oseća bezbedno i sigurno. I ne treba da se međusobno optužujemo, već da svako od nas, sa svog mesta, da svoj maksimum da se ovakve tragedije više nikada ne ponove.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Erős Pista Wed Jun 28, 2023 3:58 pm

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 3579118792 Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 3579118792 Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 3579118792

    Sto bi rekla Biki, "mi kao drustvo".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Zus Wed Jun 28, 2023 4:18 pm

    Mda. Kolko je to u kafi i ratluky svako odgovoran?

    Šering iz kering   Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 1727922752
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by ficfiric Thu Jun 29, 2023 11:41 pm

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Fz0iSRQXwAIdo4e?format=jpg&name=large


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Erős Pista Thu Jun 29, 2023 11:44 pm

    Ko je ovaj pored Rada Baste?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Guest Thu Jun 29, 2023 11:46 pm

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 3579118792
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Filipenko Fri Jun 30, 2023 12:54 am

    Samo da primetim da je svaka lopovsko-razbojnicka olos dobra Americi, tom svetioniku demokratije, principa i vrednosti, od Zoke Prasice do Baste Lopate.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Notxor Fri Jun 30, 2023 9:32 am

    ... al' najlepši!

    Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović i kompozitor i direktor CEBEF-a, Damir Handanović su u vezi, a ovog leta navodno planiraju da se venčaju, piše Hello.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by ficfiric Fri Jun 30, 2023 9:33 am

    Otpalo Negre?


    _____


    Uprava napolje!

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Notxor Fri Jun 30, 2023 9:36 am

    Izgleda, a šta ima kod Kisić Tepavčević? Jel' dodala Karadžić?


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Filipenko Fri Jun 30, 2023 10:39 am

    Negre je otpalo jos otkad, to joj je bilo korporativno ime jer zvuci svecki pa ga je upotrebljavala umesto Djedovic, ali onog momenta kada je postala javna licnost i kada je isplivalo da ju je fudbaler otkacio pre ko zna koliko godina, postalo joj je trulo da i dalje koristi njegovo prezime.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Erős Pista Fri Jun 30, 2023 3:00 pm

    Tako.mi svega, ova je AI generated person.

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Fz0pfl10


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by beatakeshi Fri Jun 30, 2023 3:06 pm

    Vidiš, dobra ideja: budžetska ušteda a verovatno bi manje štete pravile, manje smeća itd.

    Vlada Srbije kad AV pobedi - Page 11 Empty Re: Vlada Srbije kad AV pobedi

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 5:37 am